Forum   niejasny

niejasny

(3531 wyników)
 • Hej Moja córka najprawdopodobniej będzie w oddziale na Jasnej, moje starsze chodziło na Leśna i było bardzo ok, czy możecie się podzielić jakaś wiedza na temat tej miejscowki na jasnej ( fajniej czy mniej...;)?
 • www.radiomaryja.pl/kosciol/o-knabit-katolik-powinien-mowic-jasno-nie/ -Jezus powiedział tak tak nie nie, co pomiędzy od złego pochodzi
 • Konserwacja i renowacja sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie oraz utworzenie Centrum Dziedzictwa Kulturowego Bramy Morawskiej w Zamku Piastowskim w Raciborzu to najbardziej spektakularne przykłady renowacji zabytków województwa śląskiego ze środków unijnych. Jasna Góra to zabytkowy kompleks budynków, a jednocześnie odwiedzane przez tysiące wiernych centrum pielgrzymkowe. W ostatnim czasie wyremontowano wnętrze bazyliki - w nawie głównej zakonserwowano malowidła, odtworzono złocenia, zr...
 • Komuno wróć - tylko to oddaje klimat Jasnej, zaobserwowany w dniach 19-26 stycznia 2013. Daleka jestem od zachwytów nad tym ośrodkiem - obsługa ma gdzieś 15-sto minutowe kolejki i ludzie 4-osobowymi kanapami na Biela Put jeździli po 2 osoby; wyciągi na Chopok dwa dni nie działały, bo ponoć mgła - nie zauważyłam; piękna rodzinna trasa "piątka" w środę zamknięta - bo tak; 11-stka zamknięta od wtorku, bo w sobotę zawody; we wtorek przestój wszystkich wyciągów na ponad godzinę z powodu przerwy w...
 • Około tysiąca kibiców - głównie piłki nożnej - zjechało w sobotę 5 stycznia na Jasną Górę, by wziąć udział w 5. Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców. Głównym organizatorem spotkań, które mają zacierać klubowe animozje, jest kibic Lechii Gdańsk ks. Jarosław Wąsowicz z Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży w Pile. Pomysłodawcą był nieżyjący Tadeusz Duffek, legendarny kibic gdańskiej Lechii. Po mszy z wykładem o patriotyzmie wystąpił prof. Wojciech Polak z Uniwersytet...
 • Z szalem na szyi ,z Bogiem w sercu.Antagonizm w tym środowisku jest polityczną wydmuszką.Ku rozpaczy władzy i mediów i mediów mętnego nurtu.Staruch więzień sumienia III RP.
 • Wniosek jest prosty - miasto dla ludzi z Jasnej Góry to tylko klasztor i ten garb zwany "Oleńką" [z tyłu za Wieżą... Jest jeszcze gorzej...dla Paulinów im miasto biedniejszy tym lepiej, bo oni wychodzą z bogatszą ofertą! Tam już nawet dojeżdżał osławiony expres autobusowy z Warszawy do Jasnej Góry. Turystów niedługo będzie się przywozić autobusami, wysadzać na terenach należących do klasztoru, zakupy w Claramontana, a ścieki i posprzątać miasto! To jest tzw. sprawiedliwość!
 • Bardzo ładnie.Osobiście nie widzę związku pomiędzy Jasną Górą,a Smoleńskiem.Co to niby ma symbolizować?Naprawdę jestem i byłem wstrząśnięty tą katastrofą,ale Częstochowa w tym wszystkim,dlaczego?
 • Bydła raczej spodziewałbym się w oborze albo na polu. Jak nie jakiś oszołom z farbą to znów inne tałatajstwo przylezie...
 • Zloto, bursztyny, kamienie szlachetne. Wartos religijna tej ekspozycji ginie pod ciezarem przepychu i samouwielbienia sie "artysty". Przykre, ze ludziom potrzebny jest zloty bawol by udowodnic wyzszosc nad drugim. A nie moga po prostu zrozumiec, ze pomoc cierpiacemy znaczy wiecej niz tony diamentow, do ktorych sie modla. Mam nadzieje, ze sumienia i uczynki modlacych sie przed tym "arcydzielem" sa rownie nieskazitelne, co zloto w tle tego oltarza.
 • Witam, jaki polecacie podkład o koloeze (kość słoniowa), bardzo jasny? DziekuJę, Magda.
 • Czytam jak podprzeor o. Buzun prawi do kibiców: "... Wiemy, że są różne sytuacje, media przekazują dość przykre wiadomości związane z różnymi wydarzeniami, w których uczestniczą kibice, a wy jesteście ludźmi, którzy przynoszą w sobie chęć, pragnienie, aby kibicowanie miało charakter patriotyczny..." Mój boshe, to jakaś groteska... Idealizacja kibolstwa "Witamy w piekle", nowe podziały ziomali na "kiboli" i "kibiców"... i to przesłanie by kibicowanie miało charakter "patriotyczny"... Ni...
 • wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12090216,Jasna_Gora__Bp_Stefanek_o_aferach__tajemniczych_samobojstwach.html? //-- Biskupi-politycy i ich święte kazania.
 • rynki finansowe bardzo pozytywnie na to zareagowały - ciekawa definicja pozytywnej reakcji - Hiszpania nadal płaci ponad 7% za obligacje dziesięcioletnie, a odsetki od obligacji 12-18 miesięcznych skoczyły powyżej 5 %.
 • Prezydent miasta dopłaci do in vitro. Premier twierdzi ,że to sprawa polityczna? Ja uważam się to słuszne. A przeciwnikom(posłom) polecam żeby adoptowali niepełnosprawne dziecko.Nich je wychowują i zmagają się ze Służbą Zdrowia ,przecież finansowo stać ich na to. Dobry uczynek zostałby na plus zapisany. wyborcza.pl/1,75478,12701612,Tusk__finansowanie_in_vitro_w_Czestochowie_to_decyzja.html
 • Jasna Góra była niegdyś polska, wszystkich Polaków. Matka Boska Cżęstochowska była niegdyś królową wszystkich Polaków. Teraz Jasna Góra i tam pracujący Paulini są pisowscy. Matka boska Częstochowska jest królową Polski pisowskiej. Odzyska tytuł Królowej Polski?
 • wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9922978,Rodziny_smolenskie_na_Jasnej_Gorze__Nie_glosujcie.html //-- Współczucie,czy litosc dla was?
 • Taka ciężka kasa wpływa rok rocznie do tego przybytku a te spasione pasibrzuchy wyciągają swe lepkie łapy po kasę z moich podatków mimo że jestem niewierząca muszę dokładać do tych pajaców w sukienkach.Krew mnie zalewa.
 • Trzeba mieszkać w Częstochowie, żeby jasno zobaczyć, że Jasna Góra jest dzisiaj trybuną polityczną polskiej prawicy. Muniek śpiewał o tych świętoszkach z miasta "świętej wieży".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się