Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

fotel do pracy przy komputerze

19.03.03, 00:22
    zeby byl ergonomiczny i tak wygodny, zeby nie chcialo sie wstawac od
    komputera. Jakie firmy polecacie? Na czym wlasnie siedzicie? :)
    Obserwuj wątek
      • Gość: Doki Re: fotel do pracy przy komputerze IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 19.03.03, 09:21
        daise_dee napisała:

> zeby byl ergonomiczny

Sekretarki czesto maja rodzaj "klecznikow" zamiast foteli.

> i tak wygodny, zeby nie chcialo sie wstawac od
        > komputera.

Taki jest zdecydowanie za wygodny i niezdrowy. Dobry
        fotel powinien zmusic cie do wstania i spaceru
        przynajmniej co godzine.

> Jakie firmy polecacie? Na czym wlasnie siedzicie? :)

Firma nieistotna. Ma miec regulowana wysokosc, kolka i
        obracac sie. taki przynajmniej jest moj.
        • daise_dee Re: fotel do pracy przy komputerze 19.03.03, 22:44
          Gość portalu: Doki napisał(a):

> Sekretarki czesto maja rodzaj "klecznikow" zamiast foteli.

kleczniki obciazaja kolana, przynajmniej moje. Poa tym sa ok.

> Firma nieistotna. Ma miec regulowana wysokosc, kolka i
          > obracac sie. taki przynajmniej jest moj.

wydaje mi sie, ze to troche zbyt malo. Sa fotele, ktore specjalnie dostosowuja
          sie do kregoslupa, poza tym 'wymuszaja' prawidlowa pozycje, zmuszaja do tego,
          zeby siedziec prosto.

• Gość: Doki Re: fotel do pracy przy komputerze IP: *.246-200-80.adsl-fix.skynet.be 19.03.03, 23:00
            daise_dee napisała:

> wydaje mi sie, ze to troche zbyt malo. Sa fotele, ktore
            specjalnie dostosowuja
            > sie do kregoslupa, poza tym 'wymuszaja' prawidlowa
            pozycje, zmuszaja do tego,
            > zeby siedziec prosto.

No to sie powtorze: niewazne jak siedzisz, bylebys nie
            tkwila dlugo w tej samej pozycji. Dlatego nie potrzeba mi
            fotela, ltory wymusza prawidlowa pozycje. Siedze, jak
            chce, a regularnie wstaje, albo zmieniam pozycje. A
            robota nie zajac.
            • daise_dee Re: fotel do pracy przy komputerze 19.03.03, 23:28
              Gość portalu: Doki napisał(a):

> No to sie powtorze: niewazne jak siedzisz, bylebys nie
              > tkwila dlugo w tej samej pozycji. Dlatego nie potrzeba mi
              > fotela, ltory wymusza prawidlowa pozycje. Siedze, jak
              > chce, a regularnie wstaje, albo zmieniam pozycje. A
              > robota nie zajac.

uwierz mi, ze gdybys siedziala 30 dni w miesiacu po 15 godzin
              przed komputerem doszlabys do wniosku, ze zwykly fotel nie wystarcza.
              Nie kazdy ma taki komfort, ze siada i wstaje kiedy chce.
              Mam teraz byle jaki fotel i moj kregoslup cierpi, mimo staran.

ps. tylko prosze, zebys juz sie nie powtarzala.
              Nie moge zmienic trybu zycia, chce miec przynajmniej wygodne siedzisko.

• martacg Re: fotel do pracy przy komputerze 28.06.13, 13:14
        Witaj daise_dee, dobrze wiem, że znalezienie dobrego fotela może okazać się nie lada wyzwaniem. Zaletą fotela z marketu może okazać się jedynie cena. Koś napisał, że kupił fotel w Ikei za prawie 1000 zł. Czy jednak taki fotel ma wszystkie potrzebne mechanizmy i atesty? Od takiej ceny można znaleźć już faktycznie dobre fotele, które są zdrowe dla naszego kręgosłupa i wpływają na nasze dobre samopoczucie.

Bardzo istotne jest podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa i to takie, które poprzez regulację dopasuje się do każdej sylwetki. Podłokietniki powinny być jak najbardziej regulowane. Obecnie podłokietniki mają bardzo szerokie spektrum regulacji, która nie ogranicza się do jednej płaszczyzny. Regulacja wysokości i głębokości siedziska, itp. – to wszystko powinien mieć dobry fotel do pracy. Jeśli chodzi o zagłówek, to prawda jest taka, że korzysta się z niego tylko w pozycji relaksacyjnej. Mało tego, jeśli zagłówek nie ma szerokiego zakresu regulacji to nawet lepiej, że go nie ma! Sztywny zagłówek może wypychać głowę do przodu i uniemożliwić zmianę pozycji - jednym słowem chcieliśmy uciec od problemów z kręgosłupem a wyszło na opak.

Jeśli dobrze poszukać, można znaleźć naprawdę dobry fotel. Wystarczy zerknąć na stronę, odwiedzić osobiście salon, usiąść a nawet wypożyczyć krzesło i przetestować - super sprawa, zważywszy że nie każdy fotel, na którym przyszło nam na chwilę usiąść okazuje się wygodny na dłuższą metę. Na miejscu można znaleźć znacznie więcej foteli. Jeśli komuś zależy na zdrowiu i komfortowej pracy, doceni wartość oferowanych krzeseł a z czasem dojdzie do wniosku, że inwestycja choć nie najtańsza była strzałem w dziesiątkę.
      • joan_na81 Re: fotel do pracy przy komputerze 01.07.13, 11:14
        ja siedzę na kinnarpsie - rewelacja, cena jest nie mała, dla wielu nawet kosmiczna, ale po dwóch latach z bólem pleców i po tym jak widziałam jak skonczylo się to u osob w mojej rodzinie (zwyrodnienia kręgosłupa itp.) to jednak uzbierałam i kupiłam. kiedyś miałam taki w pracy wiec wiedziałam ze jest dobry.
        Teraz nic nie boli. Ale generalnie to fotel trzeba dopasować do siebie, ja patrze przede wszystkim na glebokosc siedziska - najlepiej jeżeli jest regulowana, i koniecznie: wygięcie i dopasowanie oparcia, ponieważ powinno podtrzymywać lędźwie. Jeżeli jest zaglowek to już jest całkiem super, bo po paru godzinach pracy glowa może sobie trochę odpocząć, ale musi być on dość mocno "wyciągany" żeby to nie glowa musiala isc do tylu żeby się na niego polozyc, tylko żeby można go było sobie podsunąć a ciągle pracować przy komputerze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka