Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Program '' rodzina na swoim''

13.05.08, 10:21
    Czy ktoś coś słyszał o programie ''rodzina na swoim'', jak i gdzie
    sie trzeba zgłosić, czy jest wogóle realne otrzymać pomoc od
    państwa ?
    Obserwuj wątek
        • Gość: gosc Re: Program '' rodzina na swoim'' IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.09.09, 15:17

to rządowy program dopłat do kredytów hipotecznych. W myśl ustawy z dnia 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, Rodzina na Swoim rozumiana jest jako małżeństwo lub samotny rodzic. Dopłata nie jest wbrew pozorom taka symboliczna.

Pomyślne podjęcie kredytu hipotecznego w ramach tego programu to gwarancja pokrycia przez Skarb Państwa 50% odsetek, naliczonych według stopy referencyjnej, przez okres pierwszych ośmiu lat spłat.
          W prawdzie przepis o finansowym wsparciu jest aktywny od września 2006 roku, ale prawdziwy renesans swojego istnienia przeżywa od niedawna.

Kto udziela kredytu preferencyjnego?
          Obsługą i koordynacją programu zajmuje się Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Oferta nie jest dostępna w każdej placówce udzielającej kredyty hipoteczne.
          Banki, które na początku marca podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, upoważnione do przydzielania tego typu kredytów, to:
          - Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.,
          - Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe,
          - Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze,
          - Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze,
          - Bank Pocztowy S.A.,
          - Bank Polska Kasa Opieki S.A.,
          - Mazowiecki Bank Regionalny S.A. oraz zrzeszone Banki Spółdzielcze,
          - Alior Bank S.A. - wnioski o kredyt preferencyjny przyjmowane są od 2 kwietnia 2009 roku.,
          - Dom Bank Hipoteczny Oddział GETIN Bank S.A. - wnioski o kredyt preferencyjny przyjmowane są od 1 kwietnia 2009 roku.,
          - Pekao Bank Hipoteczny S.A. - wnioski o kredyt preferencyjny przyjmowane są od 1 kwietnia 2009 roku.
          Kredyt ten udzielany jest tylko w walucie polskiej.

Komu udzielany jest kredyt i jakie warunki musi spełnić?
          Podmiotami uprawnionymi do skorzystania z programu mogą być:
          - małżeństwa - Zarówno te z długim jak i krótkim „stażem”, dzietne lub bezdzietne,
          - osoby samotnie wychowujące dzieci;

Tej drugiej grupie stawia się przynajmniej jeden z poniższych warunków do spełnienia:
          1. dziecko pobiera świadczenie, lub zasiłek pielęgnacyjny (na podstawie ustawy z dnia 8 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. Nr 228, poz. 2255, z późn. zm.)– bez określonych ram wiekowych;
          2. dziecko małoletnie lub do 25 roku życia, które uczy się w : szkołach (także wyższych, o których mowa w ustawie z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. Nr 164, poz. 1365 ) i innych o których jest mowa w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.). Brane pod uwagę są także ośrodki kształcenia duchownego prowadzone nie tylko przez Kościół katolicki RP.

Warunki jakie należy spełnić aby móc ubiegać się o kredyt w ramach „Rodzina na swoim” są następujące:
          1.Po pierwsze i najważniejsze: trzeba mieć zdolność kredytową. Zdolność liczona jest dla stawki pełnej raty kredytu hipotecznego, bez uwzględnienia dopłat programowych. To jednak nie koniec świata, jeśli podmiot zainteresowany owej zdolności nie ma, a jest ktoś z rodziny kto chciałby pomóc. Program pozwala na przystąpienie osobom trzecim, pod warunkiem pokrewieństwa lub powinowactwa.
          2.Nie można mieć innych umów o charakterze hipoteki lub kredytów preferencyjnych,
          3.W dniu zawarcia umowy kredytowej należy spełnić kolejne warunki:
          a) nie można być właścicielem, ani nawet współwłaścicielem nieruchomości o charakterze mieszkalnym (dotyczy to zarówno mieszkań i budynków),
          b) nie można mieć spółdzielczego własnościowego prawa własności do nieruchomości o charakterze mieszkalnym (dotyczy to zarówno mieszkań i budynków),
          c) nie można mieć spółdzielczego lokatorskiego prawa własności do nieruchomości o charakterze mieszkalnym,
          d) nie można tez być najemcą lokalu, czy domu mieszkalnego;
          Odnośnie punktu 3 podp. c) i d): Istnieje opcja uzyskania kredytu preferencyjnego pod warunkiem pisemnego wypowiedzenia lub zrzeczenia członkostwa w spółdzielni. Ponadto należy rozwiązać umowę najmu i opuścić lokal w ciągu pół roku od nabycia nieruchomości na która został przeznaczony kredyt. W przypadku budowy domu termin ten jest liczony od dnia, w którym dom jest przystosowany prawnie do zamieszkania.

rodzina na swoim

kredyt na swoim
          • Gość: Grzegorz Re: Program '' rodzina na swoim'' IP: 82.160.202.* 11.10.10, 10:57
            Mam wszystko załatwione odnosnie kredytu w programie rodzina na swoim.kredyt przyznaja jesli wypełnie warunek odnosnie podania w metrow uzytkowych bo w umowie przedwstepnej podpisanej u notariusza podane sa metry całkowite.I nie jest to możliwe ponieważ zmieniły się przepisy i w księgach wieczystych podawane tylko są metry całkowite a nie użytkowe i nie jest to możliwe nawet przez sad próbowałem wziąć zaświadczenie z wspólnoty ale ta "baba"notariusz tłumaczy się ze nie może napisać aneksu do umowy jeśli to nie jest zawarte w księdze wieczystej i koło się zamyka .
            Spróbuje w innym banku może będą mieli inne kryteria niż w Milenium.Jeśli ktoś może pomóc to proszę napisać na grzeso2@poczta.onet.pl
            pozdrawiam Grzegorz
        • Gość: aniaopole Re: Program '' rodzina na swoim'' IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.01.14, 16:15
          tak. takie cos bardzo sie oplaca. Taki kredyt na przyklad jak tutaj: rodzina na swoim czyli mieszkanie dla mlodych to naprawde dobry interes. Najlepiej dowiedziec sie wczesniej jakie warunki trzeba spelniac, zlozyc wszedzie wniosek, poczekac, niech procedura juz trwa. Jak nie wyjdzie to nie. Ale naprawde warto sprobowac. Ludziska, trzeba brac co do nas nalezy.
      • Gość: Filon Re: Program '' rodzina na swoim'' IP: *.centertel.pl 30.07.08, 13:54
        Witam.

Twoje mieszkanie musi spełnić pewne warunki
        Koszt poniżej 6.691 zl/m2
        Mieszkanie nie może przekroczyc 75m2. Dopłata jest tylko do 50 m2.
        Dopłacają przez 8 lat.

Mam zamiar skorzystać z tego programu. Przy założeniu, że cały
        kredyt spłacę w 8 lat, jest bardziej atrakcyjny niż kredyt we
        frankach. Oczywiście, frank może spaść do 1 CHF = 1 PLN. Wtedy bede
        pluc w brode. Ale może też pójść w góre :-))) Wolę uniknąć
        codziennego zerkania na kursy walut.

pozdrawiam
      • aniela40 raty malejące czy stałe???????? 03.11.08, 16:17
        własnie sie zastanawiam nad tym kredytem z dofinansowaniem i mam prośbe do osób
        które już go wzieły czy mogą cos napisac jak to jest w praktyce.jakie wzieli
        raty i jakie jest oprocentowanie. ciekawe czy mi wogle wyjdzie taki kredyt na
        150 tys przy naszych zarobkach z mezem 3400 netto i jednym dzieckiem(bez innych
        kredytów i rat). bardzo prosze o jakieś info jakie są faktyczne koszty tego
        kredytu i jakie są ukryte
      • Gość: Martinio Re: Program '' rodzina na swoim'' IP: *.mbms.com.pl 19.01.09, 11:09
        Dla wszystkich zainteresowanych w poniższym linku znajdziecie
        informacje na temat: Wskaźników określających limit cen mieszkań:
        www.bgk.com.pl/index.php?module=site&artId=731&pl
        Polecam Bank Pocztowy dla tych co mają słabą zdolność kredytową.
        Bank proponuje kredyt z dofinansowaniem na 35lat i raty malejące.
        Dochody uznaje z 3miesięcy (w innych bankach biorą pod uwagę także z
        6m-cy jak i również 12m-cy przez co spada nasza zdolność)
        Warto pomyśleć o takich ratach bo kto to wie jakie będziemy mieć
        renty i emerytury po latach a wówczas będzie nam łatwiej spłacać.
        W moim przypadku było tak że osoba z Banku Pocztowego przyjechała do
        mnie i na miejscu wypełniliśmy i złożyliśmy wszelkie dokumenty.
      • ivitka Re: Program '' rodzina na swoim'' 19.01.09, 13:52
        Długo się zastanawiałam i porównywałam mnóstwo ofert. Skorzystałam z
        tej oferty, bo była najkorzystniejsza z wszystkich możliwych. Są
        warunki do spełnienia, ale jeśli tylko się je spełnia, to nie ma
        problemu z załatwieniem tego kredytu.
        Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany, to mogę spisać te warunki z
        mojej umowy, ale nie wiem, czy te same obowiązują we wszystkich
        miastach. Głowny warunek, to nie posiadac na siebie żadnej
        nieruchomości, być małżeństwem lub samotnym rodzicem z dzieckiem.
        Mieszkanie lub dom musi mieścić się w określonych "widełkach"
        wielkościowych. Dopłata jest tylko do 50 m. i przez pierwsze 8 lat
        (czyli najlepiej brać jak najkrótszy okres kredytowania).
        Ten kredyt proponuje tylko kilka banków. Ja osobiście wybrałam Bank
        PKO S.A. bo były najlepsze warunki (osobiście nie lubię tego banku i
        nie polecam w nim niczego innego oprócz tego właśnie kredytu).
      • kfatraciq W jaki czas formalności? 26.01.09, 22:05
        Jeśli ktoś brał już taki kredyt to proszę o informację:
        -Ile czasu trwały formalności (od pierwszej wizyty w banku do przelewu).
        -po jakim czasie zwracają te 50% (dla niewtajemniczonych - najpierw płacimy sami
        całą ratę miesięczną, a następnie państwo zwraca nam połowę odsetek.
        -gdzie można zobaczyć taką ramową umowę kredytową?
      • prytula Re: Program '' rodzina na swoim'' 26.02.09, 12:51
        a czy ktoś orientuje sie jak to jest odnośnie matki samotnie
        wychowującej dziecko. Czy musi tu być sytuacja, że ojciec nie uznał
        dziecka, czy też matką samotnie wychowujacą dziecko jest też osoba
        żyjąca w związku nieformalnym (ojciec dziecko jak najbardziej
        uznał). Czy więc osoba żyjąca w konkubinacie i mająca dziecko może
        ubiegać sie o kredyt z dopłatą?
        • yoko0202 Re: Program '' rodzina na swoim'' 26.02.09, 23:33
          prytula napisała:

> a czy ktoś orientuje sie jak to jest odnośnie matki samotnie
          > wychowującej dziecko. Czy musi tu być sytuacja, że ojciec nie
          uznał
          > dziecka, czy też matką samotnie wychowujacą dziecko jest też osoba
          > żyjąca w związku nieformalnym (ojciec dziecko jak najbardziej
          > uznał). Czy więc osoba żyjąca w konkubinacie i mająca dziecko może
          > ubiegać sie o kredyt z dopłatą?

o programie to się nie wypowiadam, bo się nie znam, ale jak sama
          nazwa wskazuje matka samotna to taka, która sama wychowuje dziecko -
          jeżeli ojciec dziecko uznał, i mieszka z matką i dzieckiem to czym
          to się różni od małżeństwa (poza tym, że nie ma aktu małżeństwa)??
          oczywiście można ściemniać, że z ojcem dziecka się nie mieszka i
          wtedy łapiesz się na przepisy o samotnych matkach.
          • Gość: domisia Re: Program '' rodzina na swoim'' IP: 83.1.90.* 21.04.09, 17:43
            Otóz moi kochani. Ludzi w banku nie interesuje to z kim mieszka matka dziecka.
            Jesli zyje w zwiazku nieformalnym to w swietle prawa widnieje jako osoba
            samotnie wychowujaca dziecko. problem polega na tym ze jesli jest to zwiazek
            nieformalny to zarobki ojca dziecka nie beda sie liczyc przy zaciaganiu kredytu.
        • madagaskar77 Re: Program '' rodzina na swoim'' 09.03.09, 09:44
          hej proste pytanie, czy jak sie posiada np. male mieszkanko (hipoteczne
          oczywiscie) to czy jak sie je sprzeda i nie posiada sie juz zadnego to czy mozna
          skorzystać z dopłat?
          Kilka lat temu kupilam sama na kredyt kawalerke w miedzyczasie wyszlam za mąz i
          do tego wlasnie powieksza sie nam rodzina i planujemy zmienic mieszkanko na
          wieksze, czy gdybysmy sprzedali kawalerke to przysluguje nam prawo do starania
          sie o doplate z programu Rodzina na Swoim? bede wdzieczna za odpowiedz
          • Gość: lili Re: Program '' rodzina na swoim'' IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.03.09, 19:54
            ja żyje w związku nieformalnym wiec wniosek o kredyt z dopłatą wniosłam z mamą
            do pko z żubrem.przy dochodach ja -1200 a mama 1500(mam jeszcze syna) chciałam
            wziąsc 70 tys,mając 30 tyś wkładu własnego na 18 lat.bank nie chciał przyznac
            nawet 60 tys mimo ze mieszkanie warte jest 150 tys:)))w pocztowym przed
            wprowadzeniem wniosku żądają wyceny mieszkania-400 zł-a pewnosci sie nie ma czy
            wniosek przejdzie!
            złożyłam wniosek do polbanku bez dopłaty a tam sie okazało ze moge sie starac o
            120 tys,a wycena jest darmowa
            jeśli ktos nie chce "latać"po bankach to polecam centrum kredytowe(open
            finance,expander) oni wyliczaj zdolnosci do kazdego banku,pozbiera potrzebne
            dokumenty,podpowiadają rózne ciekawostki.nic sie nie płaci ,gdyż to bank im
            płaci jesli uda im sie załatwic kredyt
      • Gość: gosc które małżeństwa oraz długość spłaty kretytu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.09, 14:48
        Mam kilka pytań odnośnie programu "Rodzina na swoim". Wszędzie jest napisane że
        są one udzielane dla małżeństw albo dla młodych małżeństw. I teraz chciałbym
        wiedzieć - czy dotyczy to wszystkich małżeństw, czy tylko tych "młodych". A
        jeżeli tych młodych, to co to znaczy "młode małżeństwo". Jak małżonkowie są ze
        sobą 5 miesięcy to jeszcze jest młode małżeństwo, a jak 5 lat to już stare?
        Oprócz tego zawsze przy artykułach odnoszących się do programu "Rodzina na
        swoim", widzę jako przykład tego ile można zaoszczędzić, kredyt spłacany przez
        30 lat. Czy to znaczy, że kredy objęty programem "Rodzina na swoim" można wziąć
        tylko na 30 lat? A jeżeli chciałbym kredyt przykładowo na 10 lat to już nie mogę
        skorzystać z tego programu?
        • Gość: anula28 Re: które małżeństwa oraz długość spłaty kretytu IP: *.ostrowmaz.mm.pl 11.03.09, 20:06
          dla wszystkich małzeństw bez względu na staż.a kredyt można wziąść i
          na 10 lat i taki najbardziej się opłaca bo przez 8 doplaca polowę
          odsetek i zostaje tylko 2 lata bez doplat. tylko na 10 lat trzeba
          mieć większą zdolność kredytową. ja z mężem dowiadywałam się w PKO
          BP przy 4000 dochodów mogą nam dać 195 tyś. na 30 lat bo na 20 lat
          mamy za mały przychód i możemy sobie nie radzić z ratami, ale
          ogólnie nie polecam tego banku bo w programie rodzina na swoim mają
          oprocentowanie 8,44 najlepszy jest bank pocztowy.
            • madagaskar77 Re: które małżeństwa oraz długość spłaty kretytu 12.03.09, 13:50
              no nie do końca tak jest, a z tego co widze sporo ludzi tak rozumuje. i jest to
              błedne rozumowanie.
              Państwo dopłaca 50% do odsetek czyli teoretycznie im wolniej splacasz tym
              wieksze masz odsetki a co za tym idzie wieksze dopłaty.
              Jesli splacasz szybciej to Twoje zadłuzenie szybciej maleje czyli odsetki
              równiez maleja czyli mniej Ci Państwo dopłaca.
              Najlepiej to widać na harmonogramie spłat. Wejdzcie sobie na kalkulator tych
              dopłat na stronie www.rodzinanaswoim.pl i rozpatrzcie 2 przypadki jeden na 30
              lat drugi na 8 lat. a potem wejdzice w opcje "HARMONOGRAM SPŁAT kredytu z
              dopłatą" tam jest tabelka na końcach której są podane sumy dopłat od Państwa
              porównajcie je dla obu przypadków (kredyt na 30 lat i kredyt na 8 lat).
              Nie wiem dlaczego ludzie myśla ze jak wezma na 8 lat to więcej od Państwa
              wyciągną, to zupełnie błedne rozumowanie ;-)))
              • Gość: gosc Re: które małżeństwa oraz długość spłaty kretytu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.09, 16:07
                Zobacz jednak jakie gigantyczne odsetki zapłacisz przy kredycie na 30 lat.
                Według wyliczeń ze strony www.rodzinanaswoim.pl wyszły mi takie wyniki:
                Kwota kredytu (w PLN):: 200 000 zł
                ------------------------------------------------
                Okres spłaty: 8 lat
                Raty kapitałowe: 200000.00
                Raty odsetkowe pomniejszone o dopłaty: 42613.68 zł
                Raty kapitałowo-odsetkowe pomniejszone o dopłaty: 242613.68 zł
                Wysokość dopłat: 18595.06 zł
                ------------------------------------------------
                Okres spłaty: 30 lat
                Raty kapitałowe: 200000.00
                Raty odsetkowe pomniejszone o dopłaty: 242156.24
                Raty kapitałowo-odsetkowe pomniejszone o dopłaty: 442156.24 zł
                Wysokość dopłat: 32285.25 zł

Czyli chociaż dostaniemy ponad 30 tysięcy dopłaty to mamy do spłacenia ponad 240
                tysięcy samy odsetek.

Zakładając że mam już te potrzebne mi na budową domu 200 tysięcy zł odłożone -
                czy rozsądnym wyjściem byłoby opłacenie kosztów budowy domu z własnej kieszeni
                zamiast brania kredytu? Przecież oprócz kredytu mam jeszcze do spłacenia ogromne
                odsetki, których dopłaty państwowe nigdy w całości nie pokryją. Co prawda
                inflacja powinna trochę "złagodzić" tą kwotę ale i tak w sumie będzie to dużo
                więcej niż te 200 tysięcy które wyłożyłbym z własnej kieszeni.
      • Gość: alina Jak to właściwie jest z tym wskaźnikiem? IP: *.chello.pl 24.03.09, 10:12
        Witam,
        chciałabym kupic nowe mieszkanie w woj. mazowiecki poza Warszawą.
        Wg tabeli Wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia 1 m 2 powierzchni
        użytkowej budynku wynosi 3389. Czy oznacza to, że cana 1m2 nie może byc wyższa
        niż 3389zł? W artykule była mowa o mnożniku 1,4 czy w takim razie cene jednego
        m2 wyznacza się: 1,4 x 3389? W moim przypadku wiele to zmienia.
        Bardzo prosze o info.
          • Gość: JA Re: Program '' rodzina na swoim'' IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.04.09, 22:38
            Czy osoby które wzięły już kredyty "Rodzina na swoim" mogłyby się podzielić z
            nami informacjami o banku - w którym brały taki kredyt i o FAKTYCZNEJ marży jaką
            dany bank nalicza?
            Dobrze byłoby mieć taką listę przed sobą decydując się w przyszłości na
            zaciągnięcie kredytu.
            Z góry dziekuję w imieniu wszystkich
            • Gość: gość Re: Program '' rodzina na swoim'' IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.09, 11:32
              Witam serdecznie
              Właśnie jesteśmy na etapie oczekiwania na decyzję w PKO SA( wniosek
              składany był w połowie lutego), ze zdolnością kredytową problemu
              raczej nie mamy, jedną analizę zdolności przeszliśmy już pozytywnie
              po czym miała być kontrola inwestycyjna i ocena zabezpieczeń, jednak
              w trakcie procesu decyzyjnego warunki cenowe uległy zmianie ( marża
              z 1,5 na 3 p.p) o czym zostałam poinformowana 2 kwietnia i związku z
              tą zmianą zadano mi pytanie czy zgadzam się na nową analizę
              zdolności kredytowej ponieważ zwiększyła się rata kredytu, zgodziłam
              się i poprosiłam o nr telefonu do przełożonego, Jednak menadżer nie
              był w stanie zaproponować mi warunków takich na jakich składałam
              wniosek, dotarłam do dyrektora oddziału który przychylił się do
              mojej reklamacji, do chwili obecnej nie zakończyliśmy etapu
              decyzyjnego ponieważ w tej chwili czekamy na akceptacje specjalnych
              warunków , choć Pan dyrektor zagwarantował nam, że będziemy mieć na
              poziomie z dnia złożenia wniosku, spowodowane jest to procedurą
              decyzyjności ,
              Opisałam całą naszą sytuację tylko dla tego aby przestrzec
              wszystkich którzy będą chcieli skredytować z tego programu swoją
              inwestycję aby wzieli pod uwagę dłuższy przedział czasowy, żeby nie
              było tak że przepadnie zaliczka
              Nam na etapie składania wniosku deklarowano 3 tyg, a trwa to już 2
              miesiące i jeszcze myślę że trochę to potrwa (z naszej strony
              wszystkie dokumenty zostały złożone przy składaniu wniosku a jak się
              okazało, że czegoś brakuję o czym nie byliśmy poinformowani tj.
              oświadczenie donosiliśmy je następnego dnia.)

odnośnie kosztów:
              od kwietnia marża na poziomie 3p.p. plus 3 M WIBOR aktualny w PKO SA
              to 4,33 p.p. co na dzień dzisiejszy daje nam 7,33%
              prowizja 0,5%
              opłata z kontrolę inwestycyjną 170 zł

Uważam, że i tak warto tym bardziej, że po refundacji części
              kosztów odsetkowych nic tańszego nie znajdziecie trzeba się tylko
              uzbroić w cierpliwość
              Pozdrawiam
      • alexolo współkredytobiorca mama- lat 69 16.05.09, 00:11
        kochani pani w pko twietdzi ż e do mojej małej zdolnosci kredytowej moż
        e dołaczyc mama ktora ma emeryture 2000..zł
        czas kredytu- 30 lat... pierwsze słysze aby osobe w takim wieku brali
        pod uwage ( niby do 75 roku zycia( ale mama za 6 lat osiagnie ten
        graniczny wiem i co wówczas?
        pani nie widzi problemu.. ale mi tu cos nie gra
        po z a tym pani w pko bp uświadomiła mi że, matka samotnie wychowujaca
        dziecko jest wowczas gdy ojciec dziecka nieżyje ...lub siedzi w
        więzieniu i jest pozbawiony praw rodzicielskich..... nie dała sie
        przekonać ż e tak nie jest ..i że jakoś mój ex nie siedzi i nawet
        żyje ...i mimo ograniczenia praw widuje dziecko (2 x w miesiącu ), a
        nawet czasem płaci alimenty.......ale w mniemaniu pani w pko ... NIE
        JESTEM MATKA SAMOTNIE WYCHOWUJĄCA DZIECKO.... nie pomógł nawet wyrok
        sadu o orzeczeniu winy i ograniczeniu praw....
        sorki ale wiedza ludzi od których zależy wstepna weryfikacja
        dokumentów jest porażająca

pomijam fakt iz jakoś dziwnie pko bp liczy zdolnosc kredytowa
        na podstawie najgorszych miesięcy... a nie na podstawie średniej... ja
        mam dzialalnośc gospodarcza .. i nie brano mi pod uwage wypasionych
        miesiecy ...a jedynie 3 najgorsze i z nich obliczono średnia
        ...oczywiscie zdolności brak
        jakas porazka
          • Gość: Basia Re: IP: *.skierniewice.vectranet.pl 27.05.09, 12:09
            Ja juz sama nic z tego nie kumam jezeli dobrze wszystko wyliczylam to ten
            program to tatalna porazka!!!
            Zobaczcie sami:dane z kalkulatora dla mieszkania 53m wartosc 185000
            normalny kredyt na 30 lat
            rata: 1209.76
            po 30 latach splacasz: 435513.6
            kredyt z doplata przez 8 lat
            przez pierwsze 8 doplata: 494.17
            rata(pierwsze 8 ): 951.11
            po 8 latach: 951.11+494.17=1445.29
            czyli tak przez 8 lat splacamy:91306.56
            przez 22 lata:381553.92
            co w sumie daje nam przez 30 lat: 472860.48

Z tego co widze z doplata bedzie 37 tys drozej!!!!!!!!!
            Nie wiem czy dobrze to rozumuje ale skoro rata stala a doplata do niej tylko
            przez pierwsze 8 lat to chyba tak wychodzi.
            Tak wlasnie myslalam ze rzad nie da sobie krzywdy zrobic hehe
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka