Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    KW wpisy POMOCY!!!

    14.11.03, 08:56
    A ja głupi myslałem że juz po wszystkiemu...
    U notariusza zapłaciliśmy opłatę sądową i mysleliśmy z żoną że już wszystko
    w hipotece za nami a tu BUM!!! Jeszcze trzeba płacić...
    Wzięty został kredyt na mieszkanie które ma już KW. Jest na nim hipoteka
    zwykła około 65.000 CHF i kaucyjna około 28.000 CHF. Moje pytania:
    1.Co było zawarte w opłacie sądowej u notariusza??
    2.Jakie jeszcze opłaty nam zostały (przybliżone kwoty...) związane z KW??
    Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość. Już więcej nie będę zawracał
    waszych głów forumowicze :)
    Obserwuj wątek
      • Gość: Bebiak Re: KW wpisy POMOCY!!! IP: *.acn.pl 14.11.03, 16:15
        >A ja głupi myslałem że juz po wszystkiemu...
        >U notariusza zapłaciliśmy opłatę sądową i mysleliśmy z żoną że już wszystko
        >w hipotece za nami a tu BUM!!! Jeszcze trzeba płacić...
        >Wzięty został kredyt na mieszkanie które ma już KW. Jest na nim hipoteka
        >zwykła około 65.000 CHF i kaucyjna około 28.000 CHF. Moje pytania:
        ɭ.Co było zawarte w opłacie sądowej u notariusza??

        Opłata sądowa, którą wnieśliście u notariusza to była opłata za wpis Was jako
        właścicieli do księgi wieczystej. Wy wnieśliście u notariusza wszystkie koszty
        związane z umową sprzedaży. Sprawa hipoteki to zupełnie odrębna kwestia (i
        prawna, i w sensie oplat).

        ɮ.Jakie jeszcze opłaty nam zostały (przybliżone kwoty...) związane z KW??

        Teraz zostały Wam jeszcze opłaty związane z ustanowieniem hipoteki a te są
        pobierane od wysokości hipoteki (nie kredytu!).
        I tak: jeśli z żona kupiliście wspólnie mieszkanie (i tylko Wy) oraz jeśli
        tylko Wam został udzielony kredyt to wniosek o wpis hipoteki składacie sami we
        właściwym sądzie.
        Jesli był to kredyt na nabycie mieszkania to przy tych kwotach, które podałeś
        (przyjmując 1CHF = 3zł) wartość przedmiotu wyniesie: 195.000,-zł oraz 84.000,-
        zł, a tym samym opłata sądowa wyniesie: 567,50,-zł + 282,-zł. (to do
        zapłacenia w sądzie albo przelewem na r-k sądu).
        Potem jeszcze do urzędu skarbowego zapłacić podatek od czynności
        cywilnoprawnej w postaci ustanowienia hipoteki (wypełniając druk PCC-1). I ten
        podatek przy tych kwotach wyniesie: od zwykłej 0,1% czyli 195,-zł + i od
        kaucyjnej (stały) 19,-zł
        I już:))

        >Z góry dziękuję za odpowiedzi i wyrozumiałość.

        A proszę bardzo.

        >Już więcej nie będę zawracał waszych głów forumowicze :)

        A skąd wiesz??? Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie. B.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka