mouchi 30.11.04, 14:20 Dlaczego na powitanie podajemy sobie prawą rękę? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tomekzhp Re: powitanie;) 30.11.04, 18:38 Taki zwyczaj się utarł w ciągu wieków. Jako ciekawostkę należy stwierdzić, że skauci (harcerze) na całym świecie witają się LEWĄ ręką i zaplatają przy tym małe palce. Mnie ta metoda zawsze odpowiada, czego nie można powiedzieć o reszcie drużyny:P Odpowiedz Link Zgłoś
zoskaanka Re: powitanie;) 30.11.04, 18:55 historia mówi, że w dawnych czasach podawano sobie prawą rękę, po to, żeby przeciwnik nie mógł mieczem zaatakować, bo przy witaniu trzymał broń w lewej (słabszej) ręce i tak zostało... Odpowiedz Link Zgłoś
heather_morris Re: powitanie;) 10.12.04, 07:12 Nie wszyscy sie tak witaja ;) Np. Angelina Jolie, ktora jest tez leworeczna wita sie zawsze lewa reka :) Pozdrowionka Odpowiedz Link Zgłoś
laferme Re: powitanie;) 07.07.05, 10:08 a ja np odruchowo klade lyzeczke po lewej stronie jak zanosze kawe dyr albo gosciom Odpowiedz Link Zgłoś
kasqa Re: powitanie;) 02.09.05, 15:18 ja tam zawsze podaję lewą rękę i wtedy każdy się patrzy na mnie jak na wariatkę (no... może ewentualnie moja rodzina, znajomi reaguje na to normalnie;) Odpowiedz Link Zgłoś