Dodaj do ulubionych

powitanie;)

30.11.04, 14:20
Dlaczego na powitanie podajemy sobie prawą rękę?
Obserwuj wątek
    • tomekzhp Re: powitanie;) 30.11.04, 18:38
      Taki zwyczaj się utarł w ciągu wieków.

      Jako ciekawostkę należy stwierdzić, że skauci (harcerze) na całym świecie witają
      się LEWĄ ręką i zaplatają przy tym małe palce.
      Mnie ta metoda zawsze odpowiada, czego nie można powiedzieć o reszcie drużyny:P
      • zoskaanka Re: powitanie;) 30.11.04, 18:55
        historia mówi, że w dawnych czasach podawano sobie prawą rękę, po to, żeby
        przeciwnik nie mógł mieczem zaatakować, bo przy witaniu trzymał broń w lewej
        (słabszej) ręce
        i tak zostało...
    • heather_morris Re: powitanie;) 10.12.04, 07:12
      Nie wszyscy sie tak witaja ;) Np. Angelina Jolie, ktora jest tez leworeczna
      wita sie zawsze lewa reka :)

      Pozdrowionka
      • laferme Re: powitanie;) 07.07.05, 10:08
        a ja np odruchowo klade lyzeczke po lewej stronie jak zanosze kawe dyr albo
        gosciom
    • kasqa Re: powitanie;) 02.09.05, 15:18
      ja tam zawsze podaję lewą rękę i wtedy każdy się patrzy na mnie jak na wariatkę
      (no... może ewentualnie moja rodzina, znajomi reaguje na to normalnie;)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka