Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    IX KOLEJKA - WYNIKI

    IP: *.man.bydgoszcz.pl 05.06.05, 20:12
    maveri.250free.com/speedway/speedway-9k.xls
    nie powinno być błędów, jednak mam dwie prośby.

    1. kolaborze czy mógłbyśpodliczyć pkt. i dodać do klasyfikacji ogólnej? (ja
    moge sie zająć wynikami poszczególnych kolejek)

    2. Wybaczcie, ale jakoś nie bawiłem sie dalej w głąb Excelem i daltego będe
    podawał tylko wyniki po każej kolejce. Postaram sie wszystko dopracować, i
    myśle że wszystko powinno być OK (na next sezon (-; ) Wiadomo, pierwszy
    sezon, pierwsza taka zabawa to zawsze jest trochu lipa... ale next will be
    great. ;-)

    Jak by sie coś nie zgadzało to dajcie znać.
    Obserwuj wątek
      • Gość: kolabor Re: IX KOLEJKA - WYNIKI IP: *.torun.mm.pl 05.06.05, 20:45
        no witam :)

        szybko się uwinąłeś z wynikami, jak zwykle dobra robota :)

        z podliczeniem nie ma żadnych problemów, jeszcze dzisiaj postaram się to
        wrzucić.

        a teraz coś od siebie :P :
        - pobawiwszy się w excelu i pojąwszy system, który okazał się zadziwiająco
        zrozumiały :) postanowiłem, że i ja się zacznę bawić. I za cel postanowiłem
        stworzyć sobie taką stronkę z miejscem dla 30 typerów (tak jak kiedyś
        sugerowałeś). Jakiś natychmiastowych efektów nie będzie, bo ostatnio coś jakby
        czasu brak, ale tak sobie po trochu będę to dokańczał. Więc jeżeli kiedyś by Ci
        się to mogło przydać, to jakoś bym Ci przekazał czy coś.

        i jeszcze sprawa odnośnie tego równanka... bo w sumie ono nie uwzględnia
        wyników, które nie mieszczą się w ramach tych 10 pkt. w którąkolwiek ze stron.
        Tzn. jeżeli się ktoś pomyli równo o 10, to dostaje 0 pkt., natomiast jeżeli się
        pomyli o 11, lub więcej, to excel przyznaje mu 1 pkt "gratisem". Tam coś sam
        próbowałem ambitnie dopisywać, ale miejsce się skończyło :P trzeba to będzie
        korygować samemu jakoś chyba...
        pozdr
        • Gość: MAVERICK PL Re: IX KOLEJKA - WYNIKI IP: *.man.bydgoszcz.pl 05.06.05, 21:48
          kurcze... rzeczywiście :/
          dzięki bardzo za info! postaram sie to jakoś skorygować, ale to już nie
          dzisiaj. ;)

          Fajno by było jak byś mi zapodał jakiś szkić albo moze www do tej stronki, bo
          ja nigdy nic nie umiem do puki nie mam pomysłu, a z tym u mnie teraz lipa,
          jakoś nie moge nic wykumać. Równie dobrze możemy wspólnie porobić stronke, po
          co w pojedynke. ;-)
          • Gość: kolabor Re: IX KOLEJKA - WYNIKI IP: *.torun.mm.pl 06.06.05, 20:44
            "Fajno by było jak byś mi zapodał jakiś szkić albo moze www do tej stronki, bo
            > ja nigdy nic nie umiem do puki nie mam pomysłu, a z tym u mnie teraz lipa,
            > jakoś nie moge nic wykumać. Równie dobrze możemy wspólnie porobić stronke, po
            > co w pojedynke. ;-)"

            ja sobie robię w sumie na wzór Twojej :P bo te stronki które Ty tworzysz w
            excel'u są spoko... czytelne i wiadomo o co b :) ja tylko na swojej zamierzałem
            dodać dwie tabelki, w których byłyby kolumny przeznaczone dla każdej kolejki
            osobno i tam by się wrzucało do jednej tabelki punkty "duże", a do
            drugiej "małe". One by się sumowały same przez się, co ułatwiało by
            tworzenie "generalki". Tak myślę... :)

            a teraz generalna po 9 kolejkach. Napiszę też klasyfikację samej IX kolejki po
            drodze, bo tam właśnie te "punkty gratisowe za zbyt dużą pomyłkę" były, oraz
            jeszcze dorzucę punkty "małe".

            a więc:
            1. webciu 31 (+4)
            2. Chris 31 (+3)
            3. MAVERICK PL 27 (+4)
            4. igrek 27 (+4)
            5. kibic 26 (+3)
            6. kolabor 25 (+3)
            7. Polo 24 (+4)
            8. sadura1 22,5 (+4)
            9. byzydura 22 (+4)
            10. Mario 22 (+4)
            11. czawez 21 (+3)
            12. Jazon 21 (+3)
            13. Jacek 20 (+3)
            14. Szrek 20 (+3)
            15. heart 20 (+3)
            16. Krzysztof 16,5 (+3)
            17. Toma Toruń 16 (+3)

            PO 9 KOLEJKACH:

            1. kolabor 204,5 (+27)
            2. Chris 187 (+26)
            3. byzydura 158,5 (+25)
            4. heart 157,5 (+24)
            5. Toma Toruń 152,5 (+22)
            6. Jacek 146,5 (+21)
            7. kibic 142,5 (+21)
            8. Jazon 134,5 (+21)
            9. Krzysztof 128,5 (+21)
            10. czawez 104,5 (+17)
            11. MAVERICK PL 92,5 (+14)
            12. Polo 88 (+15)
            13. krotoss 86 (+10)
            14. fankaPolonii 78 (+11)
            15. sadura1 76 (+11)
            16. Mario 70 (+13)
            17. igrek 66,5 (+10)
            18. Szrek 52,5 (+9)
            19. Debeściak 44,5 (+5)
            20. michutor 39 (+6)
            21. salmiok 34,5 (+4)
            22. webciu 31 (+4)
            23. deltalima 26 (+4)
            24. iks 25 (+4)
            25. a_weirdo 22 (+3)
            26. 13piechota 20 (+3)
            27. KANGOOR 19,5 (+4)
            28. JAC 19,5 (+2)
            29. maatti 15 (+3)
            30. częstochowianin 7 (+1)
            31. gorgon 6 (+1)
            • Gość: MAVERICK PL Re: IX KOLEJKA - WYNIKI IP: *.man.bydgoszcz.pl 06.06.05, 20:53
              Dzięki za podsumowanie, błąd mam namierzony ale nie chciało mi sie poprawiać bo
              mnie kolega na rowera wyciągnął :] Ale myśle że do czasu rozpoczęcią 'play-off'
              coś sie porządniejszego i bardziej stałego i trwałego wythinguje ;)
      • Gość: MAVERICK PL Błąd namierzony... IP: *.man.bydgoszcz.pl 06.06.05, 07:39
        ...i wiem co poprawić, ale tego jest trochu dużo i nie kce mi sie :/ ale do
        następnej kolejki wszystko bedzie OK!

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka