19.01.07, 23:31
Kiedy się dokładnie wiesza (wiesza inwestor czy budowlańcy) i czy związane są
z tym jakieś inne zwyczaje?
Wiem, że to nie obowiązek, ale jak tradycja to tradycja :)

R.
Obserwuj wątek
    • mifff Re: Wiecha 20.01.07, 00:26
      > Kiedy się dokładnie wiesza (wiesza inwestor czy budowlańcy)

      Cieśle, po postawieniu więźby wieszają "strik", a inwestor stawia flachę.
      Jak więźba jest źle postawiona , to inwestor wiesza elipę i sam pije z rozpaczy.
      • mam6lat Re: Wiecha 22.01.07, 09:15
        ....e tam,
        Cieśle, po postawieniu więźby wieszają WIECHę (Mazowsze), a inwestor stawia
        flachę i robi wielkie, tłuste żarcie..;) (mięsny grill na przykład).
        Jak więźba jest źle postawiona , to inwestor wiesza lipę i sam pije z rozpaczy
        • kasia_de Re: Wiecha 22.01.07, 11:00
          na Śląsku to się "glajcha" nazywa ;-) ale zwyczaje podobne, dużo żarcia i
          picia ;-) z naciskiem na picie ;-))) czy z rozpaczy czy ze szczęścia to już
          inna sprawa.
          Muszę sobie nazwę "wiecha" przyswoić w końcu na Mazowszu budujemy ;-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka