robitussin 19.01.07, 23:31 Kiedy się dokładnie wiesza (wiesza inwestor czy budowlańcy) i czy związane są z tym jakieś inne zwyczaje? Wiem, że to nie obowiązek, ale jak tradycja to tradycja :) R. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mifff Re: Wiecha 20.01.07, 00:26 > Kiedy się dokładnie wiesza (wiesza inwestor czy budowlańcy) Cieśle, po postawieniu więźby wieszają "strik", a inwestor stawia flachę. Jak więźba jest źle postawiona , to inwestor wiesza elipę i sam pije z rozpaczy. Odpowiedz Link
mam6lat Re: Wiecha 22.01.07, 09:15 ....e tam, Cieśle, po postawieniu więźby wieszają WIECHę (Mazowsze), a inwestor stawia flachę i robi wielkie, tłuste żarcie..;) (mięsny grill na przykład). Jak więźba jest źle postawiona , to inwestor wiesza lipę i sam pije z rozpaczy Odpowiedz Link
kasia_de Re: Wiecha 22.01.07, 11:00 na Śląsku to się "glajcha" nazywa ;-) ale zwyczaje podobne, dużo żarcia i picia ;-) z naciskiem na picie ;-))) czy z rozpaczy czy ze szczęścia to już inna sprawa. Muszę sobie nazwę "wiecha" przyswoić w końcu na Mazowszu budujemy ;-) Odpowiedz Link