12.02.07, 17:41
wiem że to pytanie bez sensu bo tak krawiec kraje ....
myslę o domu ok 140 m2 musza być w nim 4 sypalnie , salon, kuchnia z jadalnią
łazienki chyba tez 2 , jakies pomieszczenie gospodarcze
projekt chyba na zamówienie
nie wiem czy z użytkowym poddaszem czy parterówka , ale działka zapewne nie
bedzie pokaźnych rozmiarów więc chyba z poddaszem
wybuduję coś takiego za 300 tys ?
Obserwuj wątek
    • kasia_de Re: za ile ? 12.02.07, 18:25
      140 m za 300 tys - moim zdaniem będziesz musiała dobrze liczyć, ale realne.
      Natomiast ciężko będzie zmieścić to co zaplanowałaś na 140 m ;-)
    • lucy_cu Re: za ile ? 12.02.07, 18:27
      A ja bym powidziała odwrotnie. Powierzchnia ok.- mądre rozplanowanie i wszystko
      się zmieści. Tylko z tymi kosztami ciężko może być- jeśli to ma być drewniany,
      jak pisałaś...
        • lucy_cu Re: za ile ? 12.02.07, 19:12
          Napisałam Ci w mailu, jaki nam wyszedł koszt. Jeszcze kilka lat temu, kiedy nie
          było takiego boomu na drewniane, koszt budowy drewniaka i murowańca był
          zbliżony. Teraz ludzie się, kurna, snobują na drewniane, konkurencji wśród firm
          praktycznie nie ma- wszyscy drewniarze równo windują ceny w górę, a klientów
          mają i tak.
          Na dzień dzisiejszy murowany tańszy zdecydowanie. Różnica kilkuset złotych na
          metrze kwadratowym.
            • lucy_cu Re: trochę mi ulżyło 12.02.07, 19:22
              Pomału- pooglądaj projekty, pomyśl, poszukaj.
              Może się okazać, że np. znajdziesz (czy ktoś Ci wymyśli) projekt domu o
              mnijeszej powierzchni, ale tak rozplanowanego, że będziesz miała w nim
              wszystko, co chcesz. Są wielkie domy tak kretyńsko pomyślane, że się w nich żyć
              nie da, mimo, że hektar powierzchni mają. A bywają małe, przemyślane w każdym
              calu i bardzo funkcjonalne. Pomału, jeszcze nie rezygnuj z marzeń. ;-)
              • bsl Re: trochę mi ulżyło 12.02.07, 19:28
                ja z tych co to szybko się poddaja ;/
                ale może tym razem tak nie będzie
                zastanawiam się czasami jak ludzie radzą sobie z budową domu finansowo , bo w
                naszym przypadku jest kredyt i jakies pieniązde ( jeszcze nie odzyskane ) czy
                dla zwykłego Polaka , zarabiającego calkiem przyzwoicie , nieosiągalny jest
                własny kąt ?
    • bsl Re: za ile ? 12.02.07, 18:49
      www.wysocki.pl/
      to jest dom ( ten do podziału ) ma 30 m więcej niz ten co chcę teraz a miejsca
      jest w nim dośc dużo
      zdjęcia są z przed 2 lat , teraz wygląda lepiej
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka