Dodaj do ulubionych

--- Do wszystkich przeciwnikow tramwaju w Radomiu!

IP: 194.228.100.* 14.02.02, 15:32
Do wszystkich przeciwnikow tramwaju:

Co macie przeciwko niemu? Niech powstanie! Niech bedzie idea, ktora skupi wokol
siebie ludzi, niech bedzie symbolem inicjatywy lokalnej - czyms wymiernym, co
pozostanie dla potomnych!

Na pewno nie jest to ani latwe, ani tanie, ani pewnie bardzo realne w
najblizszej przyszlosci. Ale dlaczego nie myslec z wyprzedzeniem? Dlaczego nie
przygotowywac gruntu?

Kiedys byla na tym forum ciekawa dyskusja w tym temacie (moze ktos odgrzebie)?

Warto by wrocic do merytorycznych argumentow, przejrzec stare plany i dopasowac
je do aktualnej sytuacji miasta plus strategicznej wizji jego rozwoju.

I... moze kiedys my, a moze nasze dzieci przejada sie po naszym miescie
nowiutkim, lsniacym tramwajem. Kto jest za??
Obserwuj wątek
    • Gość: GammaRay Re: --- Do wszystkich przeciwnikow tramwaju w Radomiu! IP: *.chemia.pk.edu.pl 14.02.02, 15:55
      Gość portalu: jdk napisał(a):

      > Do wszystkich przeciwnikow tramwaju:
      >
      > Co macie przeciwko niemu? Niech powstanie! Niech bedzie idea, ktora skupi wokol
      >
      > siebie ludzi, niech bedzie symbolem inicjatywy lokalnej - czyms wymiernym, co
      > pozostanie dla potomnych!
      >
      > Na pewno nie jest to ani latwe, ani tanie, ani pewnie bardzo realne w
      > najblizszej przyszlosci. Ale dlaczego nie myslec z wyprzedzeniem? Dlaczego nie
      > przygotowywac gruntu?
      >
      > Kiedys byla na tym forum ciekawa dyskusja w tym temacie (moze ktos odgrzebie)?
      >
      > Warto by wrocic do merytorycznych argumentow, przejrzec stare plany i dopasowac
      >
      > je do aktualnej sytuacji miasta plus strategicznej wizji jego rozwoju.
      >
      > I... moze kiedys my, a moze nasze dzieci przejada sie po naszym miescie
      > nowiutkim, lsniacym tramwajem. Kto jest za??

      Nareszcie rozsadny glos w sprawie.
      • Gość: Kaboom Re: --- Do wszystkich przeciwnikow tramwaju w Radomiu! IP: *.radom.pl 15.02.02, 08:52
        Gość portalu: GammaRay napisał(a):
        > Nareszcie rozsadny glos w sprawie.

        No tak, ale teraz nalezaloby sie zastanowic czy tramwaje, przy dosc dobrze
        funkcjonujacej MPK, maja jeszcze jakies szanse w Radomiu.
        Jezeli maja byc tylko po to aby byly to chyba to troche nie ma sensu zwazywszy na
        koszta, a jest sporo wazniejszych wydatkow u nas, chociazby zwalczanie
        bezrobocia..
        No chyba ze mowimy o szybkich polaczeniach miedzyosiedlowych, wtedy mozna o tym
        pomyslec.
        Takie szybkie linie tramwajowe majace na trasie 3-4 przystankow i laczace osiedla
        hmm, to by bylo juz cos na co warto wydac pieniazki..
        Chociaz z drugiej strony mozna wymusic na MZK aby utworzyla nowe linie autobusowe
        majace taki wlasnie cel, taniej wyjdzie :)
        • Gość: Yahagi Re: --- Do wszystkich przeciwnikow tramwaju w Radomiu! IP: *.kielce.cvx.ppp.tpnet.pl 15.02.02, 10:51
          Nie róbcie tramwaju.... Jak zrobicie, to my też będziemy musieli; bo jak nie,
          to wtedy my będziemy największym miastem w Polsce bez transportu alternatywnego.
          • Gość: driver Re: --- Do wszystkich przeciwnikow tramwaju w Radomiu! IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 15.02.02, 11:06
            Jak narazie największym miastem który posida tylko jeden system transportu
            publicznego (autobusy) jest Białystok (ponad 280 tys. mieszkańców)
          • Gość: jdk Re: --- Do wszystkich przeciwnikow tramwaju w Radomiu! IP: 194.228.100.* 15.02.02, 11:19
            Gość portalu: Yahagi napisał(a):

            > Nie róbcie tramwaju.... Jak zrobicie, to my też będziemy musieli; bo jak nie,
            > to wtedy my będziemy największym miastem w Polsce bez transportu alternatywnego.

            Ale za to Wy pewnie bedziecie mieli juz wtedy telewizje, za przeproszeniem,
            publiczna :))) No i moze uniwerek - choc kto wie, moze i Radom sie wowczas
            doczeka?... :)))

            P.S. A swoja droga ciekawa licytacja z Rzeszowem. Mozecie im napisac, ze macie
            wiecej postow na forum niz Rzeszow :)))

            Pozdr!
            • Gość: Yahagi JDK IP: *.kielce.tpsa.pl 18.02.02, 21:27
              ....:))

              Jeden taki się trafił... Szkoda wzniecać wojnę z Rzeszowem; oni mają tam dosyć
              zamieszania dookoła uciekania miasteczek z regionu, no i samej likwidacji
              podkarpackiego... szkoda ich denerwować.

              Zajrzyj do KIELC: temat RADOM - CZESTOCHOWA - KIELCE
              www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?
              dzial=0511&forum=KIELCE&wid=1112419&aid=1112419

              Jakis 'konstruktywny' komentarz z Radomia ? (nie koniecznie 'za', może
              być 'przeciw'.. :))

              Pozdrawiam tych co w Radomiu.
              • Gość: Wojtek ..... prosci ludzie... IP: *.pilickanet.pl 17.03.02, 18:44
                Czy niektorzy z Was nie rozumieja tego, ze pieniadze na zwalczanie bezrobocia
                czy takie tam to pochodza z innej puli???!?!?!?! Kasa na tramwaj/lub, wg. mnie
                lepiej trolejbus, ale moze byc i tak/ jest ze specjalnych funduszy pomocowych
                UE, WFOŚ i innych.... Budzet miasta doklada jakas czesc. Poza tym, to tak czy
                inaczej UE kladzie nacisk na ekologie i predzej, czy pozniej, ale wydaje mi
                sie, ze w Radomiu cos eko.. bedzie...
                Co ma do tramwajow MPK??? Ono jest przedsiebiorstwem obslugujacym tylko czesc
                linii i jeszcze raz powiem"TYLKO JE OBSLUGUJE!!!" Tu najwieksze slowo ma Zarzad
                miasta, a liniami i ulicami zajmie sie MZDIK...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka