Dodaj do ulubionych

Niemcy topią Nord Stream 2

15.05.20, 12:49
Nie pomogło klęczenie na grochu oraz błagania wysłannika putina, który w tę pędy przyleciał do Berlina w środę.

W samym środku pandemii poufną wizytę w Berlinie złożył Dmitrij Kozak, objęty unijnymi sankcjami wiceszef kancelarii Putina, a do stycznia wicepremier Rosji ds. energetyki.

dwa dni później:
Niemiecki regulatory rynku energetycznego odrzucił wniosek Gazpromu o wyłączenie gazociągu Nord Stream-2 spod zasad nowej Dyrektory gazowej UE. Teraz jedyną szansą na uratowanie prawie gotowej i wartej 10 mld euro inwestycji pozostaje odwołanie do sądu.

„Kolegium BNA (Federalna Agencja ds Sieci Niemiec) 15 maja odrzuciło wniosek Nord Stream 2 AG (szwajcarska spółka – inwestor gazociągu, należąca do Gazpromu-red) o zwolnienie części Nord Stream-2 na terenie niemieckich wód suwerennych spod regulacji (zgodnych z dyrektywą) ” – głosi komunikat BNA cytowany przez agencję RIA Nowosti.
Obserwuj wątek
  • kylax4 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 12:55
   Przecież te przepisy można obejść, np. "nie może być jednocześnie dostawcą i sprzedawcą". Rosjanie powołają nową spółkę, niezwiązaną z Gazpromem, która będzie sprzedawcą, a Gazprom dostawcą. Co prawda nie znam się na szczegółowych zapisach, ale tęgie głowy prawnicze coś wymyślą. Od tego są.
  • yurek_1111 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 14:42
   Informacja z cyklu krzepiacych w otaczającej niekrzepiacej rzeczywistości...
   Jakby się powiodło na tym etapie zatrzymać budowę NS2 to potem można próbować zmusić ruskich by w ramach troski o środowisko, to co już zmontowane, rozebrali , na ich koszt oczywiście...:)
  • lubat Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 16:06
   Czytasz "Kublik" i wszystko jasne. Aby zrobić dobrze jemu i reszcie polactwu (nie mylić z Polakami!) Niemcy pozbędą się wielomiliardowych dochodów rocznie. A z czego by mieli finansować unijne bidule, jak np. Polska?
   • yurek_1111 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 16:25
    lubat napisał:

    > Czytasz "Kublik" i wszystko jasne. Aby zrobić dobrze jemu i reszcie polactwu (n
    > ie mylić z Polakami!) Niemcy pozbędą się wielomiliardowych dochodów rocznie. A
    > z czego by mieli finansować unijne bidule, jak np. Polska?

    ××××××
    Uderz w Rosję a czujny lubacik zaraz na stanowisku...:)
    Co do Niemiec, to może do nich doszło, że nie należy ruskim sprzedawać sznura na którym mogą ich powiesić , a po co wisielcom miliardy....
   • czizus Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 21:00
    lubat napisał:

    > Czytasz "Kublik" i wszystko jasne. Aby zrobić dobrze jemu i reszcie polactwu (n
    > ie mylić z Polakami!) Niemcy pozbędą się wielomiliardowych dochodów rocznie. A
    > z czego by mieli finansować unijne bidule, jak np. Polska?

    Była swego czasu podobna retoryka wobec Polski - Polska niszcząc współpracę z Rosją traci gigantyczne pieniądze za np, przesył gazy jamalem. Dzisiaj okazuje się, że mieliśmy za ten przesył grosze, w sumie najniższe stawki i w UE i w regionie ale jednocześnie najwyższe stawki za gaz rosyjski.
    Bardzo dobrze, że w końcu uwalniamy się od tych"wielkich strat" ze współpracy z Rosją.
    • wojciech.2345 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 21:11
     czizus napisał:
     > Była swego czasu podobna retoryka wobec Polski....
     ----------------------------
     Gazu na ziemi , a właściwie pod, jest na jakieś 300-400 lat.
     Masz kilka rur i duży gazoport i jesteś free.

     PS. Z ropą jesteśmy wolni. Rosja nie podskoczy.
  • jorl Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 16:56
   wykrywacz_klamcow napisał:

   > Nie pomogło klęczenie na grochu oraz błagania wysłannika putina, który w tę pęd
   > y przyleciał do Berlina w środę.


   Hm, a skad wiesz o czym rozmawiali i z jakim wynikiem drogi w_k?

   Ale mamy inna ciekawa sytuacje. Tranzyt gazu do Niemiec jamalem przez Polske konczy sie 17 maja czyli za pare dni. 30mild qm. Co bedzie dalej?

   Tu troche rozwazan na ten temat. Calkiem swieze bo z 11.5

   portalstoczniowy.pl/wiadomosci/jezeli-gazprom-przestanie-wykorzystywac-polski-odcinek-jamalu-mozemy-go-uzywac-sami/
   Sam tytul:
   Jeżeli Gazprom przestanie wykorzystywać polski odcinek “Jamału” do przesyłu gazu do Niemiec, możemy go używać sami,.

   No ale jak nie bedzie gaz szedl przez Polske a 30mild qm tego jest na rok to jak do mnie trafi? Wiaderkami z Rosji do Niemiec ci urzednicy beda nosic? A rura NS2 bedzie pusta bo zakazy nia transportowac?

   Tez w tym artykule jest nastepne ciekawe zdanie:

   “Możemy np. stosować fizyczny rewers, czyli kupować gaz na giełdach w Europie Zachodniej, gdzie on jest w tej chwili wyjątkowo tani, przesyłać do Polski. Mówiło się, że nasze interkonektory z Niemcami mają zbyt małą przepustowość – to może być element jej zwiększenia.


   Acha, gaz w druga strone czyli z Niemiec do Polski bedzie wtedy mogl plynac. Polska ma do 2022 zakontraktwany gaz z Rosji prawie 10mild qm/rok. To mozeten zakontraktowany bedzie on plynal przez NS2 do Niemiec, a stamtad do Polski? Acha, nie, bo rura NS2 bedzie pusta, zakaz urzedowy.

   To mi wyglada na stara zasade "na zlosc babci odmoze sobie uszy" I to doslownie.

   Z tym niech sprobuja moje urzedasy mnie morozic bo im sie jakies prawa wydaja za wazne. Powiesze osobiscie.

   Pozyjemy, zobaczymy.


   • kylax4 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 17:13
    Ty jorel, nic nie zrobisz, tylko się grzecznie dostosujesz do wytycznych niemieckich urzędników. Z Ciebie taki "Niemiec", że gdy niemieckie przepisy stoją w sprzeczności z interesami Rosji, to chcesz "wieszać niemieckich urzędników".
    • jorl Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 17:36
     kylax4 napisał:

     > Ty jorel, nic nie zrobisz, tylko się grzecznie dostosujesz do wytycznych niemie
     > ckich urzędników. Z Ciebie taki "Niemiec", że gdy niemieckie przepisy stoją w s
     > przeczności z interesami Rosji, to chcesz "wieszać niemieckich urzędników".
     >

     Ja to akurat mam mieszkanie tak nowoczesne ze praktycznie nie potrzebuje ogrzewania a mam cieplo. Ale naturalnie troche gazu juz tak. Ciepla woda np.
     Ale Niemcy, ci genetyczni, pojda na barykady jak tutaj rzad nie da gazu na ogrzewanie.

     Ale tak naprawde mam zaufanie do mojego rzadu i wiem ze zrobi to co nalezy. Abym i ja mial cieplo. I mysle ze rozmowy przed paru dniami w Berlinie byly inne jak w_k tu zaprezentwal.

     Ja przedstawilem tylko troche szerzej zaleznosci z tym NS2 i gazem. No chyba prawidlowo. A jakie bedzie rozwiazanie? Jak wyzej, pozyjemy zobaczymy.
  • wykrywacz_klamcow sowieccy próbują ominąć sankcje ;) 02.06.20, 10:59
   wpadli na pomysł, że statek, który miał układać rurki w NS2 zmieni właściciela. Teraz należy do spółki zarządzającej nieruchomościami (!) To chyba jakieś prorocze znaczenie ma, bo siedzi ten Czerski w Mukran już miesiąc i nic się nie dzieje.   Rosyjski statek Akademik Czerski, który może dokończyć układanie gazociągu Nord Stream 2, zmienił właściciela i nie należy już do Gazpromu, a do podległego temu koncernowi Samarskiego Ciepłowniczego Funduszu Majątkowego - podał we wtorek dziennik Izwiestija.

   Fundusz ten według stanu na dzień 31 marca należał do grupy Gazprom. Jego założycielami są dwie firmy: Gazprom Tiepłoenergo i Gazprom Mieżregiongaz Samara, które z kolei należą do przedsiębiorstwa Gazprom Mieżregiongaz. Fundusz jako swój główny kierunek działalności deklaruje wynajem nieruchomości i zarządzanie nimi.
  • caesar_pl Re: Niemcy topią Nord Stream 2 02.06.20, 11:54
   Jak rurociag bedzie na dnie Baltyku lezal,to nic mu sie nie stanie.Ale jak bedzie potrzebny,to go natychmiast otworza.A do tego czasu to bedzie taki straszak na Ostblok.
   Chyba nie ludzicie sie,ze jak za 10 czy 15 lat Unia sie rozpadnie ze Niemcy beda sie waszym polsko Osteuropäischem jekaniem i skomlaniem przejmowac?
   • czizus Re: Niemcy topią Nord Stream 2 02.06.20, 15:21
    caesar_pl napisał:


    > Chyba nie ludzicie sie,ze jak za 10 czy 15 lat Unia sie rozpadnie ze Niemcy bed
    > a sie waszym polsko Osteuropäischem jekaniem i skomlaniem przejmowac?

    Jesteś idiotą gigantycznych rozmiarów. Polska głupcze jest 5 -tym partnerem Niemiec w wymianie handlowej. Wyprzedziliśmy Wlk. Brytanię i Włochy.
    Niemcom bardzo zależy na dobrej współpracy z Polską i odwrotnie i to się generalnie dzieje a skowyt jakiegoś zakompleksionego ślunzoka udającego Niemca to tylko farsa podłej jakości.

    Ps. To Amerykanie zadecydują czy N-S II powstanie i czy będzie działał. Polska już stopniowo uwalnia się od bolszewickiego gazu, to samo Turcja a Niemcy będą budować gazoporty. W Sile Syberii może w końcu zabraknąć gazu. Ha!, ha! Rosja już traci klientów i dalej będzie tracić. To początek końca.
  • j23zyje Re: Niemcy topią Nord Stream 2 02.06.20, 21:18
   Rosjanie zawsze uważali Niemców za Słowian. Tyle że Niemcy nie specjalnie podzielają ich poglądy. Niemcy do niedawna bardzo wiele zawdzięczały Rosji. Gdyby nie Rosja i car Piotr III Romanow (urodzony jako Karl Peter Ulrich von Holstein-Gottorp), wychowany na niemieckim dworze zamordowany mąż Katarzyny II (Zofii von Anhalt-Zerbst) i jego umiłowania dla Prus oraz ich króla Fryderyka II Wielkiego (i nienawiści do Rosji) nie byłoby t.zw. "cudu domu brandenburskiego", kiedy to zwycięskie wojska rosyjskie w czasie wojny siedmioletniej zupełnie bez powodu zostały wycofane spod Berlina. Bez tego prawdopodobnie państwo pruskie przestało by istnieć, a bez jego istnienia lub istnienia w ograniczonej formie, nie byłoby zjednoczenia Niemiec i nigdy by nie powstało Cesarstwo Niemieckie. Tak jak my mamy kompleks "zachodu" do którego nie wiem po co stale chcielibyśmy dołączyć i małpować (przynajmniej niektórzy z nas), tak Rosjanie mają kompleks Niemców, których uważają za jedynego partnera na zachodzie z którym warto rozmawiać. I to niezależnie od tego czy jest to Rosja carska, bolszewicka czy aktualna...
   • herr7 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 05.06.20, 12:58
    To nie te czasy. Rosja za cara, czy w czasach ZSRR była potęgą, choćby tylko militarną. A dzisiaj to nawet nie jest rynek zbytu, zważywszy że klasa średnia liczy tam w porywach 10 mln ludzi. Jako rynek zbytu znacznie ważniejsze są dla Niemiec Indie, gdyż tam klasa średnia liczy ok. 100 mln ludzi.
    Jako źródło surowców? Też nie bardzo. To jedynie Putinowi się marzyło "surowcowe supermocarstwo". Ale z tego nic nie wyszło, gdyż gospodarka na świecie się zmieniła i awans "zielonych technologii" jest procesem nieodwracalnym. Sama Rosja znajduje się obecnie w chaosie, ale też w oczekiwaniu jeszcze większego chaosu, gdyż Putin w końcu kiedyś odejdzie, a na jego miejsce nie widać sensownych ludzi.
  • wykrywacz_klamcow a tymczasem szykuje się kolejna kara dla ruskich 03.06.20, 10:49
   tym razem tylko 50 milionów euro, ale zawsze coś ;)

   Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciw Gazpromowi za brak współpracy podczas prowadzonego dochodzenia antymonopolowego. Gazpromowi za brak udzielenia informacji grozi kara w wysokości do 50 mln EUR, niezależna względem konsekwencji wynikających z postępowania o dokonanie koncentracji bez zgody Prezesa UOKiK.
  • wykrywacz_klamcow projekt nowych sankcji na NS2 04.06.20, 11:33
   Nowy projekt do którego dotarł Bloomberg rozszerza obowiązywanie dotychczas nałożonych sankcji na wszelkie aktywności związane z układaniem rur i ubezpieczaniem m.in. statków budujących połączenie. Instrumenty te będzie można również wymierzyć w podmioty, które świadczą usługi lub udostępniają obiekty do ulepszeń technologicznych lub instalacji sprzętu spawalniczego.

   Zagrożone będą nawet porty, które wpuszczą jednostki układające rury.

   Jeśli instrumenty te zostaną nałożone, będą one w stanie skutecznie zatrzymać układanie gazociągu Nord Stream 2 i definitywnie pogrążyć ten projekt - Rosjanie nie będą bowiem w stanie znaleźć ani jednostki, ani portu, który umożliwi kontynuowanie budowy.


   Ciekawe czy Akademik wreszcie się ruszy z portu czy nadal będzie tam siedzieć jak putin w norze?
  • kerim12 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 08.06.20, 21:07
   Szef komisji energii Bundestagu Klaus Ernst poinformował, że Niemcy może nakładać karne cła na gaz z usa jeśli presja na Nord Stream 2 będzie się utrzymywać.
   Projekt gazociągu NS - 2"Krytykują ci, którzy lobbują w interesie Stanów Zjednoczonych, a nie Europy", powiedział deputowany Bundestagu Anton Friesen.
   • wykrywacz_klamcow Da, da sierioża ;P 08.06.20, 21:34
    kerim12 napisała:

    > bla, bla, bla....

    I to wszystko wyczytałeś w sputniku? A dlaczego się wstydzisz podać źródło tego bełkotu? Bo tak samo wiarygodne jak wojska rozjemcze w USA?
    Karne cła na gaz z USA? Jakby Niemcy nie chcieli go kupować to wystarczyłoby nie zamawiać w USA i cła nie byłyby potrzebne, ale widocznie wolą tańszy gaz z USA niż ruski :P
  • wykrywacz_klamcow a miało być wszystko gotowe ;) 18.06.20, 14:01
   okazuje się, że sowieci nie mają jednostki z dynamicznym pozycjonowaniem zdolnej do dokończenia NS2 na duńskich wodach i proszą Duńczyków o możliwość korzystania z jednostek pozycjonowaniem wykorzystującym kotwice.

   Inwestor gazociągu Nord Stream-2 wystąpił do duńskich władz o złagodzenie wymogów wobec statków, które mają dokończyć układanie rur w duńskich wodach.


   Chodzi o ich sposób kotwiczenia. Duńskie przepisy wymagają użycia systemu dynamicznego pozycjonowania, który to system pozwala jednostce utrzymać pozycję, bez konieczność użycia kotwic. Dlaczego Duńczycy zabraniają kotwiczenia w swoich wodach? Ze względu na dużą liczbę niewybuchów z II wodnych światowej spoczywających na dnie duńskiej strefy.


   lubaciki na głowie stawają, żeby jakoś wybronić klapę botoxmana ;)
   • lubat Re: a miało być wszystko gotowe ;) 22.06.20, 13:00
    wykrywacz_klamcow napisał:

    > Dlaczego Duńczycy zabraniają kotwiczenia w swoich w
    > odach? Ze względu na dużą liczbę niewybuchów z II wodnych światowej spoczywając
    > ych na dnie duńskiej strefy.
    >
    > lubaciki na głowie stawają, żeby jakoś wybronić klapę botoxmana ;)


    Lubaciki nie muszą stawać na głowie, ale każde sprostowanie łgarstw, które powtarzasz za wackami, ląduje gdzieś w kosmosie. Powtórzę jeszcze raz, że Dania rżnie głupa (na "prośbę" Amerykanów), bo zanim konsorcjum budujące obydwa Nord Stream dostało zgodę na budowę od Komisji Europejskiej, musiało oczyścić dno Bałtyku na całej trasie przebiegu gazociągów ze wszystkich niewybuchów, min czy wraków. Trwało to wiele miesięcy i kosztowało setki milionów euro.

    Poza tym polecam:

    "Nie mam jednak wątpliwości, że budowa zostanie ukończona, inwestycja jest przecież gotowa w 94 procentach. Trudno oczekiwać, by na finiszu Rosjanie z niej zrezygnowali. Przy czym samo opóźnienie nie jest dla nich większym obciążeniem. Nie potrzebują na teraz dodatkowej infrastruktury, a już na pewno nie w warunkach obecnej dekoniunktury. Mają wystarczająco dużo kanałów eksportowych, poza tym niedawno podpisali korzystną umowę tranzytową z Ukrainą na pięć lat. Nord Stream II jest obliczony na lata. Rosjanie liczą, że przy wyczerpujących się wewnętrznych zasobach gazu w Europie rosyjski gaz będzie zyskiwał na znaczeniu. Problemy, jakie pojawiały się w trakcie inwestycji, są oczywiście dotkliwe dla wykonawcy. Zapewne ostateczny koszt projektu będzie wyższy niż pierwotnie zakładano, ale inwestycja w najbliższych kilku/kilkunastu miesiącach powinna zostać dopięta."

    Czytaj więcej na biznes.interia.pl/gospodarka/news-analityk-osw-rosja-przygotowana-na-kryzys,nId,4561333#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
    • wykrywacz_klamcow da, da sierioża :) 22.06.20, 13:12
     lubat napisał:
     > bełkot bez treści...

     i pewnie dlatego ruskie na kolanach proszą Duńczyków o złagodzenie wymogów technicznych dla statków mających dokończyć NS2, pewnie też dlatego chcą pozwać Niemców za brak zgody na wyłączenie NS2 spod dyrektywy gazowej ;)

     a Akademik Czerski i Fortuna tkwią od miesięcy w porcie bezczynnie :P
  • wykrywacz_klamcow Gazprom chce pozwać Niemcy za NS2 ;) 22.06.20, 11:27
   już zaczynają w moskwie stawać na głowie, by jakoś wybronić trupa NS2 ;)

   Jak podaje The Telegraph, rosyjska spółka Gazprom zapowiedziała zaskarżenie decyzji niemieckiej Federalnej Agencji Sieci (Bundesnetzagentur, BNetzA) dotyczącej niewyłączenia gazociągu Nord Stream 2 spod rygorów prawa Unii Europejskiej.

   Na początku maja BNetzA odrzuciła wniosek spółki Nord Stream 2 AG o wyłączenie kontrowersyjnego gazociągu Nord Stream 2 spod zapisów znowelizowanej dyrektywy gazowej. Agencja stwierdziła, że połączenie to nie może skorzystać z ulgi, gdyż nie zostało jeszcze ukończone.


   argumentacja ruskich jest taka: NS2 powinien być wyłączony spad dyrektywy gazowej, bo został ukończony przed jej obowiązywaniem ;)
   Cyrkowa argumentacja ;) skoro go ukończyli, to niech prześlą nim gaz, proste :P
   ciekawe też dlaczego ściągnęli z drugiego końca świata Akademika Czerskiego, dlaczego skamlą u Duńczyków o złagodzenie reżimu budowy na ich wodach? Skoro jest ukończony to po kiego tak wierzgają bez sensu? :P
  • lubat Re: Niemcy topią Nord Stream 2 23.06.20, 20:44
   Samowykrywaczu, jeśli się bardzo martwisz utopieniem NS-2, to rozchmurz się.
   Zajrzałem dzisiaj do "Do Rzeczy", a tam sążnisty artykuł Łukasza Warzechy pt. "W co gra Gazprom?". Ani autor, ani gazeta nie słyną z prorosyjskich sympatii, a w jego ocenie Gazprom prowadzi misterną grę, która zakończy się tym, że razem z Niemcami wydymają Polskę.

   dorzeczy.pl/kraj/144342/w-co-gra-gazprom.html
   • czizus Re: Niemcy topią Nord Stream 2 23.06.20, 22:06
    lubat napisał:


    > w jego ocenie Gazprom prowadzi misterną grę, która zakończy się tym, że razem
    > z Niemcami wydymają Polskę.
    >
    A na czym ma polegać to wydymanie Polski? Może na tym, że Rosja traci solidnego i dość dużego klienta - właśnie Polskę? Na tym, że powstaje gazociąg Baltic Pipe i rozbudowuje się Świnoujście i zwiększają się zakupy gazu amerykańskiego, katarskiego, norweskiego, . . . i jak się okazuje - tańszego od tego rosyjskiego. ? A może na tym, że w ogóle pozbywamy się stopniowo najdroższego rosyjskiego gazu????
    Nasz interes to tkwić w kacapskich szponach i płacić najwięcej w Europie za gaz?

    No dajemy się wydymać, ale dzięki temu już mamy i mieć będziemy dużo tańszy gaz, niż mieliśmy dotychczas!!!
    • lubat Re: Niemcy topią Nord Stream 2 24.06.20, 11:19
     czizus napisał:

     > A na czym ma polegać to wydymanie Polski?

     Ł. Warzecha opisał to, więc nie muszę go objaśniać.

     Może na tym, że Rosja traci solidneg
     > o i dość dużego klienta - właśnie Polskę? Na tym, że powstaje gazociąg Baltic P
     > ipe i rozbudowuje się Świnoujście i zwiększają się zakupy gazu amerykańskiego,
     > katarskiego, norweskiego, . . . i jak się okazuje - tańszego od tego rosyjskiego. ?

     Polska dużym klientem? Wolne żarty! Kupujemy go od Rosjan mniej, niż maluta Słowacja, trzykrotnie mniej niż Białoruś, nie wspominając już o Niemczech czy Austrii.
     Amerykański, katarski czy norweski gaz może jest tańszy w krajach - producentach, ale jego upłynnienie, transport i ponowne "ugazowienie" generuje koszty i dla odbiorcy ten gaz jest o 40-60% droższy, niż rosyjski. A poza tym, jeśli ten gaz z USA czy Kataru jest taką gratką, to dlaczego niemieckie czy austriackie koncerny energetyczne tak się przed nim bronią i chcą tego wrednego ruskiego, ryzykując sankcje światowego mafioza?
     • wykrywacz_klamcow da, da wania, ale masz jakieś wsparcie? :P 24.06.20, 11:38
      lubat napisał:

      > Amerykański, katarski czy norweski gaz może jest tańszy w krajach - producentac
      > h, ale jego upłynnienie, transport i ponowne "ugazowienie" generuje koszty i dl
      > a odbiorcy ten gaz jest o 40-60% droższy, niż rosyjski.

      bo jak na razie to stek bzdur, wystarczy podać przykład Turcji, która całkowicie praktycznie wstrzymała odbiór gazu z rosji, bo maja tańszy gaz LNG oraz od innych producentów      Turcja drastycznie zmniejszyła wolumen gazu sprowadzanego z Rosji. Oznacza to, że rurociąg Turkish Stream, który kosztował miliardy dolarów, wykorzystywany jest w minimalnym stopniu.

      Federalna Służba Celna opublikowała dane, z których wynika, że dostawy rosyjskiego gazu do Turcji wyniosły w marcu br. zaledwie 210 mln m3.

      Mamy zatem do czynienia z sytuacją, w której Turcy kupują prawie tyle samo gazu z Rosji co Armenia (193 mln m3) i mniej niż na przykład Litwa (272 mln m3).

      W tym kontekście warto odnotować, że kiepska passa Gazpromu na odcinku tureckim trwa już od pewnego czasu. Doskonale obrazują ją liczby z ostatnich kilku lat: w 2017 Turcja zakupiła 29 mld m3 rosyjskiego gazu, w 2018 - 24 mld m3, zaś w 2019 zaledwie 15,5 mld m3.

      Równocześnie w ubiegłym roku Turcja zwiększyła import LNG o 13% do 9,1 mln ton. Największymi dostawcami były Algieria (4,3 mln ton), Katar (1,8 mln), Nigeria (1,8 mln) i Stany Zjednoczone.

      „Gaz skroplony jest teraz znacznie tańszy, niż rosyjski, więc zachowanie Turcji ma sens”, mówi Carlos Torres Diaz, wiceprezes Rystad Energy .


      dodatkowo ten "tani" ruski gaz ostatnio został dobitnie zdemaskowany przez trybunał arbitrażowy i Gazprom musi oddać 1,6 mld dolarów za zawyżanie cen :P

      to tyle jeśli chodzi o twoje bzdury trolliku za kopiejkę - podaj źródła swoich bzdur ;)
      kolejne kłamstwo ruska wykryte i zdemaskowane :P
    • szwampuch58 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 24.06.20, 12:43
     Co to jest Baltic Pipe ktorego historia projektu sięga 2007 r ,przyjacielu Ameryki?
     Przypomina mi to budowe metra warszawskiego ktorego historia budowy trwala ponad 40 lat,nie wspomne juz inne glosne projekty dumnej fantazji ulankow nadwislanskich(promy ,samochody elektryczne,przekopy,lotniska,mieszkania murowane i drewniane).......hehehehe
  • lubat Re: Dania puściła wreszcie bąka 06.07.20, 17:54
   "Duńska Agencja Energii postanowiła, że ​​Nord Stream 2 AG może również wykorzystywać statki do układania rurociągów z kotwicami w związku z budową rurociągów Nord Stream 2."

   "Decyzja jest podejmowana zgodnie z ustawą o szelfie kontynentalnym i na podstawie zobowiązań Danii wynikających z Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawie morza. W tym przypadku Dania jest zobowiązana zezwolić na budowę rurociągów tranzytowych z poszanowaniem bezpieczeństwa, zasobów i środowiska."

   en-press.ens.dk/pressreleases/nord-stream-2-ag-may-use-pipe-laying-vessels-with-anchors-3020058?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews

   Pytanie brzmi teraz, czy za tę zgodę Dania utraci Grenlandię i kiedy to nastąpi?;)
    • mazzini890 Re: towarzyszu putinoido 😋 06.07.20, 18:39
     Oni są sztampowi aż do bólu. Ale to pokazuje chyba,że Ołgino nie za bardzo wierzy w tę ich propagandę i posyła ich tu byleby w tabelkach przed szefostwem się zgadzało." W stylu mamy tyle a tyle web brygadzistów szerzących nasza prawdę patrzcie Towarzyszu Putin." A w myśli: "robota odwalona i x..j z nimi". Bo nie wierze by szefostwo ich w Ołgino nie wiedziało kogo tu posyła.
    • lubat Re: towarzyszu putinoido 😋 06.07.20, 22:32
     wykrywacz_klamcow napisał:

     > A podobno byliście w stanie sami bez pomocy dokończyć NS2, a teraz po długim sk
     > amlaniu Duńczycy musieli wam złagodzić rygory 😂

     Mendzisz wykrywaczu. Rosjanie dokończą NS-2 własnymi siłami, a Duńczycy żadnej łaski nie robią, bo obowiązek pozwolenia na budowę gazociągu nakłada na nich konwencja morska. A te ich "rygory" były w stylu Beaty Kempy, która nie chciała opublikować wyroku SN, pod hasłem "a co nam zrobicie?".

     W decyzji Duńczyków jedna rzecz jest zastanawiająca: wydali zgodę na kontynuację budowy niedługo po tym, jak Imperium Wszechdobra zagroziło sankcjami i mękami piekielnymi każdemu, kto ułatwi budowę NS-2 choćby przez kiwnięcie palcem. Tacy z nich ryzykanci, czy już doszli do wniosku, że straszak jest nienabity?
     • wykrywacz_klamcow Czekam niecierpliwie 😂 06.07.20, 23:25
      lubat napisał:
      > Mendzisz wykrywaczu. Rosjanie dokończą NS-2 własnymi siłami, a Duńczycy żadnej
      > łaski nie robią, bo obowiązek pozwolenia na budowę gazociągu nakłada na nich ko
      > nwencja morska. A te ich "rygory" były w stylu Beaty Kempy, która nie chciała o
      > publikować wyroku SN, pod hasłem "a co nam zrobicie?".
      >
      > W decyzji Duńczyków jedna rzecz jest zastanawiająca: wydali zgodę na kontynuacj
      > ę budowy niedługo po tym, jak Imperium Wszechdobra zagroziło sankcjami i mękami
      > piekielnymi każdemu, kto ułatwi budowę NS-2 choćby przez kiwnięcie palcem. Tac
      > y z nich ryzykanci, czy już doszli do wniosku, że straszak jest nienabity?


      Za dużo sputnika a za mało rozumu 😜
      Nie udało wam się przygotować swoich nadziewanych stateczków i błagaliście Duńczyków o pozwolenie - nie ściemniaj rusku 😂
  • lubat Re: Dziwne to topienie NS-2 09.07.20, 11:23
   Niemiecki ambasador w Moskwie Géza Andreas von Geyr zapewnił na konferencji prasowej, że gazociąg NS-2 będzie zbudowany, chociaż z niewielkim opóźnieniem. I żadne sankcje nie przeszkodzą temu.
   Czyżby niemiecki ambasador prowadził inną politykę, niż rząd Merkel?

   www.handelsblatt.com/dpa/wirtschaft-handel-und-finanzen-deutscher-botschafter-inmoskau-optimistisch-fuer-nord-stream-2/25983668.html?ticket=ST-16816800-D5acFhpazR9rvzCUTP34-ap6
   • wykrywacz_klamcow da, da waniuszka 14.07.20, 11:14
    lubat napisał:

    > Niemiecki ambasador w Moskwie Géza Andreas von Geyr zapewnił na konferencji pra
    > sowej, że gazociąg NS-2 będzie zbudowany, chociaż z niewielkim opóźnieniem. I
    > żadne sankcje nie przeszkodzą temu.
    > Czyżby niemiecki ambasador prowadził inną politykę, niż rząd Merkel?

    no to czekam, aż ten ambasador weźmie się za budowę NS2, bo mi się kończy zapas popcornu i whisky i kolejny raz będę musiał odnowić zapasy, bo nadal nic się nie dzieje towarzyszu lubat :P
  • lubat Re: Nikt nie chce utopić Nord Stream 2? 05.08.20, 10:39
   6 lipca 2020 r Duńska Agencja d/s Energetyki wydała pozwolenie na kontynuację budowy NS-2 na swoich wodach terytorialnych za pomocą statków z kotwicowym pozycjonowaniem, co znaczy, że rosyjskie statki mogą przystąpić do układania rur. Decyzję duńskiej agencji można było oprotestować do 3 sierpnia br., ale nikt nie złożył protestu, nawet Polska. Czyżby już wszyscy się pogodzili z powstaniem NS-2?

   www.vesti.ru/finance/article/2436535
   • wykrywacz_klamcow teraz tylko ruscy chcą utopić NS2 :P 05.08.20, 10:48
    to z waszej propagandówki towarzyszu sowiecki :P
    Dzierżawca barki układającej rurociąg „Fortuna”, która jest w stanie dokończyć budowę Nord Stream 2, nie bierze i nie zamierza brać udziału w układaniu gazociągu na Morzu Bałtyckim, donosi RBC.

    a tu kolejny raz wyrzucony gorący kartofel :P

    Gazprom nie jest już właścicielem układacza rury Akademik Czerski.
   • wykrywacz_klamcow przycichłeś lubaciku sowiecki ;) 07.08.20, 10:28
    masz więcej informacji:

    „MRTS nie zamierza dostarczać barki „Fortuna” do dokończenia budowy rosyjskiego gazociągu eksportowego Nord Stream 2, który stał się celem sankcji USA.” Spółka akcyjna MRTS nie bierze i nie zamierza brać udziału w pracach przy układanie gazociągu Nord Stream 2 na Morzu Bałtyckim za pomocą barki „Fortuna” lub w inny sposób ”- cytuje RBK oficjalnego przedstawiciela firmy.
  • wykrywacz_klamcow Gazprom markuje chęć dokończenia NS2? 12.08.20, 13:33
   Rosyjski koncern Gazprom technicznie może ukończyć Nord Stream 2, korzystając z rosyjskich jednostek do układania gazociągu, jednak w ten sposób mocno ryzykuje, nawet, jeśli formalnie nie jest ich właścicielem - ocenia Michaił Krutichin z firmy RusEnergy.
   To wszystko, co do tej pory robił Gazprom: sprowadził jednostki z Dalekiego Wschodu, prosił regulatorów duńskich o pozwolenie (na prace), prosił Niemców o zezwolenie na organizację bazy zaopatrzeniowej projektu, i nawet zwracał się do sądu - to wszystko było po to, aby pokazać władzom rosyjskim, że Gazprom robi wszystko, co można aby obejść sankcje - powiedział ekspert.
   • wykrywacz_klamcow węgry wypieły się jak zwykle na pisiaków 17.08.20, 09:12
    szwampuch58 napisał:

    > gdzie Wegry?
    > www.dw.com/pl/die-welt-24-kraje-ue-protestuj%C4%85-przeciwko-sankcjom-usa-na-nord-stream-2/a-54567150

    ale taki protest to tylko pomrukiwanie. Jak przyjdzie co do czego to Węgry i pozostali będą siedzieć cicho.
    Jak dla mnie NS2 powinien być dokończony, niekoniecznie teraz, ale za rok, dwa trzeba dać możliwość putinowi wydać kolejne miliardy na ten gazociąg. Trzeba pokazać rosji jej miejsce w szeregu, bo kagiebista obrósł w piórka i wydaje mu się, że jest cesarzem. Jak spokornieje to wtedy zdjąć sankcje i niech buduje dalej, potem NS2 może stać pusty tak jak Blue Stream i Turkish Stream ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka