Dodaj do ulubionych

Niemcy topią Nord Stream 2

15.05.20, 12:49
Nie pomogło klęczenie na grochu oraz błagania wysłannika putina, który w tę pędy przyleciał do Berlina w środę.

W samym środku pandemii poufną wizytę w Berlinie złożył Dmitrij Kozak, objęty unijnymi sankcjami wiceszef kancelarii Putina, a do stycznia wicepremier Rosji ds. energetyki.

dwa dni później:
Niemiecki regulatory rynku energetycznego odrzucił wniosek Gazpromu o wyłączenie gazociągu Nord Stream-2 spod zasad nowej Dyrektory gazowej UE. Teraz jedyną szansą na uratowanie prawie gotowej i wartej 10 mld euro inwestycji pozostaje odwołanie do sądu.

„Kolegium BNA (Federalna Agencja ds Sieci Niemiec) 15 maja odrzuciło wniosek Nord Stream 2 AG (szwajcarska spółka – inwestor gazociągu, należąca do Gazpromu-red) o zwolnienie części Nord Stream-2 na terenie niemieckich wód suwerennych spod regulacji (zgodnych z dyrektywą) ” – głosi komunikat BNA cytowany przez agencję RIA Nowosti.

--
sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
Obserwuj wątek
    • kylax4 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 12:55
      Przecież te przepisy można obejść, np. "nie może być jednocześnie dostawcą i sprzedawcą". Rosjanie powołają nową spółkę, niezwiązaną z Gazpromem, która będzie sprzedawcą, a Gazprom dostawcą. Co prawda nie znam się na szczegółowych zapisach, ale tęgie głowy prawnicze coś wymyślą. Od tego są.

--
      1. Polski tzw. kościół katolicki, to nic innego jak banda faszystów.
      2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
      • wykrywacz_klamcow a niech kombinują ;) 15.05.20, 13:03
        kylax4 napisał:

> Przecież te przepisy można obejść, np. "nie może być jednocześnie dostawcą i sp
        > rzedawcą". Rosjanie powołają nową spółkę, niezwiązaną z Gazpromem, która będzie
        > sprzedawcą, a Gazprom dostawcą. Co prawda nie znam się na szczegółowych zapisa
        > ch, ale tęgie głowy prawnicze coś wymyślą. Od tego są.
        >

potem będzie wyrok sądu i kolejne miliardy odszkodowań z rosji zostaną wyciągnięte
        Ukraina już przetarła szlak, Polska również ;)
        na razie niech dokończą ten NS2, szkoda, żeby nie wydali kolejnych miliardów w błoto ;)

--
        sowieci dawali z siebie wszystko, żeby wesprzeć Hitlera:
        pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1939)
        potem sowieci uznali, że mogą dać Hitlerowi jeszcze więcej, więc zawarli kolejną umowę:
        pl.wikipedia.org/wiki/Radziecko-niemiecka_umowa_handlowa_(1940)
        • kylax4 Re: a niech kombinują ;) 15.05.20, 13:08
          To nie był wyrok sądu, tylko trybunału arbitrażowego. To trochę inne zasady prowadzenia postępowań, możliwości odwołań, tajności postępowania itd.

--
          2. Democracy such as America needs an adversary or a conflict as George Orwell said, “To keep the fabric of society intact.”
    • yurek_1111 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 14:42
      Informacja z cyklu krzepiacych w otaczającej niekrzepiacej rzeczywistości...
      Jakby się powiodło na tym etapie zatrzymać budowę NS2 to potem można próbować zmusić ruskich by w ramach troski o środowisko, to co już zmontowane, rozebrali , na ich koszt oczywiście...:)

--
      Pieniądz i władza stały się współczesnymi bóstwami upadającego świata...
      • szwampuch58 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 18:53
        Informacja z cyklu: siasiadowi krowa zdechla ,ulanek
        Trzeba bylo lata temu zgodzic sie na rurke na wolskiej ziemi i trzepac kase za tranzyt....reszta to historia debilizmu polskiego

--
        www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
    • lubat Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 16:06
      Czytasz "Kublik" i wszystko jasne. Aby zrobić dobrze jemu i reszcie polactwu (nie mylić z Polakami!) Niemcy pozbędą się wielomiliardowych dochodów rocznie. A z czego by mieli finansować unijne bidule, jak np. Polska?
      • yurek_1111 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 16:25
        lubat napisał:

> Czytasz "Kublik" i wszystko jasne. Aby zrobić dobrze jemu i reszcie polactwu (n
        > ie mylić z Polakami!) Niemcy pozbędą się wielomiliardowych dochodów rocznie. A
        > z czego by mieli finansować unijne bidule, jak np. Polska?

××××××
        Uderz w Rosję a czujny lubacik zaraz na stanowisku...:)
        Co do Niemiec, to może do nich doszło, że nie należy ruskim sprzedawać sznura na którym mogą ich powiesić , a po co wisielcom miliardy....

--
        Pieniądz i władza stały się współczesnymi bóstwami upadającego świata...
      • czizus Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 21:00
        lubat napisał:

> Czytasz "Kublik" i wszystko jasne. Aby zrobić dobrze jemu i reszcie polactwu (n
        > ie mylić z Polakami!) Niemcy pozbędą się wielomiliardowych dochodów rocznie. A
        > z czego by mieli finansować unijne bidule, jak np. Polska?

Była swego czasu podobna retoryka wobec Polski - Polska niszcząc współpracę z Rosją traci gigantyczne pieniądze za np, przesył gazy jamalem. Dzisiaj okazuje się, że mieliśmy za ten przesył grosze, w sumie najniższe stawki i w UE i w regionie ale jednocześnie najwyższe stawki za gaz rosyjski.
        Bardzo dobrze, że w końcu uwalniamy się od tych"wielkich strat" ze współpracy z Rosją.
    • jorl Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 16:56
      wykrywacz_klamcow napisał:

> Nie pomogło klęczenie na grochu oraz błagania wysłannika putina, który w tę pęd
      > y przyleciał do Berlina w środę.

Hm, a skad wiesz o czym rozmawiali i z jakim wynikiem drogi w_k?

Ale mamy inna ciekawa sytuacje. Tranzyt gazu do Niemiec jamalem przez Polske konczy sie 17 maja czyli za pare dni. 30mild qm. Co bedzie dalej?

Tu troche rozwazan na ten temat. Calkiem swieze bo z 11.5

portalstoczniowy.pl/wiadomosci/jezeli-gazprom-przestanie-wykorzystywac-polski-odcinek-jamalu-mozemy-go-uzywac-sami/
      Sam tytul:
      Jeżeli Gazprom przestanie wykorzystywać polski odcinek “Jamału” do przesyłu gazu do Niemiec, możemy go używać sami,.

No ale jak nie bedzie gaz szedl przez Polske a 30mild qm tego jest na rok to jak do mnie trafi? Wiaderkami z Rosji do Niemiec ci urzednicy beda nosic? A rura NS2 bedzie pusta bo zakazy nia transportowac?

Tez w tym artykule jest nastepne ciekawe zdanie:

“Możemy np. stosować fizyczny rewers, czyli kupować gaz na giełdach w Europie Zachodniej, gdzie on jest w tej chwili wyjątkowo tani, przesyłać do Polski. Mówiło się, że nasze interkonektory z Niemcami mają zbyt małą przepustowość – to może być element jej zwiększenia.

Acha, gaz w druga strone czyli z Niemiec do Polski bedzie wtedy mogl plynac. Polska ma do 2022 zakontraktwany gaz z Rosji prawie 10mild qm/rok. To mozeten zakontraktowany bedzie on plynal przez NS2 do Niemiec, a stamtad do Polski? Acha, nie, bo rura NS2 bedzie pusta, zakaz urzedowy.

To mi wyglada na stara zasade "na zlosc babci odmoze sobie uszy" I to doslownie.

Z tym niech sprobuja moje urzedasy mnie morozic bo im sie jakies prawa wydaja za wazne. Powiesze osobiscie.

Pozyjemy, zobaczymy.

--
      Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
      > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
      • kylax4 Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 17:13
        Ty jorel, nic nie zrobisz, tylko się grzecznie dostosujesz do wytycznych niemieckich urzędników. Z Ciebie taki "Niemiec", że gdy niemieckie przepisy stoją w sprzeczności z interesami Rosji, to chcesz "wieszać niemieckich urzędników".

--
        • jorl Re: Niemcy topią Nord Stream 2 15.05.20, 17:36
          kylax4 napisał:

> Ty jorel, nic nie zrobisz, tylko się grzecznie dostosujesz do wytycznych niemie
          > ckich urzędników. Z Ciebie taki "Niemiec", że gdy niemieckie przepisy stoją w s
          > przeczności z interesami Rosji, to chcesz "wieszać niemieckich urzędników".
          >

Ja to akurat mam mieszkanie tak nowoczesne ze praktycznie nie potrzebuje ogrzewania a mam cieplo. Ale naturalnie troche gazu juz tak. Ciepla woda np.
          Ale Niemcy, ci genetyczni, pojda na barykady jak tutaj rzad nie da gazu na ogrzewanie.

Ale tak naprawde mam zaufanie do mojego rzadu i wiem ze zrobi to co nalezy. Abym i ja mial cieplo. I mysle ze rozmowy przed paru dniami w Berlinie byly inne jak w_k tu zaprezentwal.

Ja przedstawilem tylko troche szerzej zaleznosci z tym NS2 i gazem. No chyba prawidlowo. A jakie bedzie rozwiazanie? Jak wyzej, pozyjemy zobaczymy.

--
          Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
          > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka