Dodaj do ulubionych

A ile za dziurkę od klucza

31.01.05, 10:07
Złoty klucz za 600. A ile za dziurkę od klucza, tzn. za nominację? Czy ktoś
potrafi DOTRZEC DO DOKUMENTÓW?
Obserwuj wątek
      • lordbyron Re: A ile za dziurkę od klucza 31.01.05, 11:54
        To są dwie różne sprawy, nie wiem dlaczego próbujesz je (z uporem maniaka, vide
        inne KLUCZOWE wątki),połączyc w jedną całość. Chociaż, chyba wiem. KP -
        EWANGELIA, na którą tak często się powołujesz, okazała się pismem fałszywych
        proroków. To boli, ale czas nie takie rany potrafi uleczyć. Powodzenia.
        • Gość: piecyk gazowy Re: A ile za dziurkę od klucza IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 31.01.05, 12:07
          Ja próbuję coś połączyć w jedną całość? Ja???

Zobacz, co niedawno napisali pp. Buszko i Janowicz, cyt.:

[...] Według powszechnego spisu ludności z 2002 roku narodowość tę
          zadeklarowało prawie 50 tys. osób. Jest to jednak liczba daleko niepełna,
          bowiem większość w obawie przed reakcją polskiego otoczenia wolała ukryć swoje
          etniczne pochodzenie.

Od kilku lat zmienia się na gorsze atmosfera wokół białoruskiej mniejszości
          narodowej w Polsce. W latach 2003-2004 skumulowały się jednak wydarzenia, które
          wywołały ogromne zaniepokojenie środowisk białoruskich. W maju i czerwcu 2003
          r. Delegatura Najwyższej Izby Kontroli w Białymstoku rozpoczęła szereg działań
          mających na celu wykazanie kryminogennych skłonności białoruskiej inteligencji.
          Dotyczy to nielicznej grupy społecznej, która była organizatorem życia
          kulturalnego, oświatowego i politycznego Białorusinów w Polsce. Funkcjonariusze
          NIK, wykorzystując błędy natury formalnej popełnione przez księgową Rady
          Programowej Tygodnika „Niwa”, zainicjowali histeryczną kampanię propagandową
          przeciwko wydawcom jedynego pisma w języku białoruskim ukazującego się w
          Polsce. Chociaż podczas kontroli finansowej nie stwierdzono ubytku ani jednej
          złotówki z dotacji państwowych, ani wydania ich na cele niezgodne z
          działalnością statutową, dokumenty pokontrolne sporządzono w taki sposób, aby
          wskazywały na świadome naruszanie prawa przez wydawców. Funkcjonariusze NIK
          manipulowali faktami i liczbami, aby wykazać jak największe sumy, które zostały
          wydane na przykład z naruszeniem obowiązujących terminów ich wydatkowania.

[...]

Terror psychiczny wobec białoruskiej inteligencji nie jest tylko dziełem
          lokalnych funkcjonariuszy NIK i prokuratorów. Na początku grudnia 2004 roku
          przebywał w Białymstoku szef centrali NIK Mirosław Sekuła, który na konferencji
          prasowej, zaaranżowanej przez swoich podwładnych, zaakceptował ich działania w
          stosunku do środowiska białoruskiego.

Równolegle z represjami wobec wydawców „Niwy”, NIK podjął próby sparaliżowania
          procesu nauczania języka białoruskiego w szkołach na Białostocczyźnie. Po
          kontroli kilku placówek zażądano od dyrektorów zebrania deklaracji od rodziców
          potwierdzających ich wolę nauczania dzieci języka ojczystego. W przeszłości
          taki formalny wymóg stosowano wówczas, gdy władze państwowe zamierzały
          ograniczyć lub zlikwidować szkolnictwo białoruskie w Polsce.

[...]

kamunikat.net.iig.pl/niva_zajava.htm

Czy ta sprawa z Kluczam nie wpisuje się w tę kampanię (podobno jest jakaś
          kampania) przeciw mniejszościom, o której mówią p. Buszko i Janowicz? Może
          teraz do tego spisku dołączyła też Agora?...
          • lordbyron Re: A ile za dziurkę od klucza 31.01.05, 13:06
            Gość portalu: piecyk gazowy napisał(a):

Czy ta sprawa z Kluczam nie wpisuje się w tę kampanię (podobno jest jakaś
            > kampania) przeciw mniejszościom, o której mówią p. Buszko i Janowicz? Może
            > teraz do tego spisku dołączyła też Agora?...

Nie wpisuje się. Odbiegasz od tematu. Ile za dziurkę od klucza?
            • Gość: piecyk gazowy Re: A ile za dziurkę od klucza IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 31.01.05, 13:20
              Nie wpisuje się? Dziwne...

Nie wiem, ile za dziurkę. Nurtuje mnie tylko jedno - czy były jeszcze jakieś w
              ten sposób zdobyte przez pan Buszkę nagrody, których dziennikarze z Orkli (do
              której – przypominam – należy i „Kurier Poranny” i „Rzeczpospolita”, że
              o „Gazecie Współczesnej” nie wspomnę, albo z innych zagranicznych, a także jak
              teraz polskich, koncernów (Agora-Holding sp. z o.o.) nie wyciągneli na światło
              dzienne?
              • lordbyron Re: A ile za dziurkę od klucza 31.01.05, 13:52
                Gość portalu: piecyk gazowy napisał(a):

Nie wiem, ile za dziurkę. Nurtuje mnie tylko jedno - czy były jeszcze jakieś w
                > ten sposób zdobyte przez pan Buszkę nagrody, których dziennikarze z Orkli (do
                > której – przypominam – należy i „Kurier Poranny” i R
                > 22;Rzeczpospolita”, że
                > o „Gazecie Współczesnej” nie wspomnę, albo z innych zagranicznych,
                > a także jak
                > teraz polskich, koncernów (Agora-Holding sp. z o.o.) nie wyciągneli na
                światło
                > dzienne?

Pewnie nie było. Z tej prostej przyczyny, że jedynie w twojej gazecie (KP)
                praktykuje się tego rodzaju przekręty. A nie nurtuje cię czy też poprzednie
                edycje Kluczy nie odbywały się podobnie?
                • Gość: piecyk gazowy Re: A ile za dziurkę od klucza IP: *.tpnet.pl / *.tpnet.pl 31.01.05, 14:06
                  Niestety, nie orientuję się. Ale jakie przekręty? Pan Buszko był ZASKOCZONY wyborem!

Cyt. z "mojej" (ROTFL) gazety:

Każda nagroda jest miłym zaskoczeniem, ale z tej szczególnie się cieszę, bo
                  nominowanych było wiele wspaniałych osób - powiedział Mikołaj Buszko,
                  pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w
                  Hajnówce, laureat Złotych Kluczy "Kuriera Porannego" w dziedzinie Kultura.

Dostał 1770 głosów. Najwięcej w naszym plebiscycie.

[...]

W kuluarach przyznał nam, że statuetkę Złotych Kluczy postawi najpierw w domu,
                  aby nacieszyć nią oczy, a potem zaniesie do hajnowskiego Centrum Promocji
                  Regionu, gdzie pracuje. - Odbieram tę nagrodę jako wyróżnienie wszystkich
                  animatorów kultury naszego regionu. Będzie to zachęta do dalszej działalności w
                  tym zakresie - podkreślił Mikołaj Buszko.

www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/artikkel?SearchID=73197750458906&Avis=KP&Dato=20050124&Kategori=WYDARZENIA&Lopenr=50123007&Ref=AR

Pan Janowicz za to obawiał się, czy aby przypadkiem ta nagroda nie jest
                  ukartowana, cyt.:

Jestem w towarzystwie bardzo godnych i wielkich duchem ludzi i czuję się tym
                  bardzo stremowany – przyznał Sokrat Janowicz na scenie. – Wciąż nie wierzę, że
                  głosowało aż tylu ludzi na mnie. Chyba machinacji nie było?

[...]

Tomasz Kleszczewski, redaktor naczelny Kuriera Porannego, zaraz Sokrata
                  Janowicza zapewnił: – Żadnych machinacji nie było.
                  Sokrat Janowicz zdobył 1750 głosów.

[...]

– Bardzo się cieszę z tegorocznego wyboru, bo to wielkie nazwiska – oceniła
                  wybór Czytelników poseł Barbara Ciruk. – Może niektórych wybór zaskoczył, ale –
                  choć wszyscy nominowani są ważni – laureatami zostali ludzie o bardzo znaczących
                  nazwiskach, liczących się już nie tylko w regionie, ale w Polsce i na świecie.
                  Nos Czytelników nie zawiódł.

www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/artikkel?SearchID=73197750458906&Avis=KP&Dato=20050124&Kategori=WYDARZENIA&Lopenr=50123008&Ref=AR

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka