Gość: Stanislaw IP: *.dip.t-dialin.net 08.02.03, 00:00 Byl kiedys klub studencki o takiej nazwie i kawalek zycia z nim zwiazalem. Lazilem tam w latach 75-80 i pamietam naszego wspanialego szefa pana Marka Konopelke.Kto to jeszcze pamieta? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
chatka_ Re: ACK Sepularium 08.02.03, 00:02 piekna godzina by zaczac watek! Powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: słuchacz Re: ACK Sepularium IP: *.iig.pl / 192.168.22.* 08.02.03, 03:06 koncert Izraela w Aceku w 1993 do dziś wspominam jako jeden z najlepszych koncertów jakie widziałem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stanislaw Re: ACK Sepularium IP: *.dip.t-dialin.net 08.02.03, 07:35 Imprez bylo cale mnostwo. ACK bylo miejscem gdzie powstala Kasa Chorych z jej niezapomnianym Skibinskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koro Re: ACK Sepularium IP: 195.205.214.* 08.02.03, 10:39 tam terz swuj pierwszy koncert dala grupa oblend. a ja mydło zjadłem. Odpowiedz Link Zgłoś
bogo2 Re: ACK Sepularium 08.02.03, 12:03 Gość portalu: Stanislaw napisał(a): > Imprez bylo cale mnostwo. ACK bylo miejscem gdzie powstala Kasa Chorych z jej > niezapomnianym Skibinskim. Z tamtego okresu pamietam jeszcze wystep teatru STUDIO J.Szajny, plonacy kontrabas Helmuta Nadolskiego, jesien z bluesem i ... Zbyszka "Harego" Deba, ktory obecnie finansuje ponoc "odrodzony" Kurier Podlaski. M. Konopelko natopmiast to dla mnie przede wszystkim WAKS (Wakacyjna Akademia Kultury Studenckiej)w Tykocinie. A propos. Czy znasz jego dalsze losy ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stanislaw Re: ACK Sepularium IP: *.dip.t-dialin.net 08.02.03, 12:12 Niestety nie wiem co robi, ale mysle, ze jak go odnajdziemy to i innych bedzie latwiej namierzyc. Na jednym z WAKS-ow bylem w "branzy" plakatow. Z Kasa Chorych pojechalem tez raz na turnee jako operator swiatla.Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ignacy Re: ACK Sepularium IP: *.biaman.pl 10.02.03, 14:19 Stanislawie, jezeli rzeczywiscie poszukujesz kontaktu z Panem Markiem, juz go powinienes namierzyc. Dzisiaj ow praszczur kultury studenckiej i zasluzony dzialacz Zrzeszenia Studentow Polskich w Bialymstoku nie zlozyl kopii i dalej dziala, tylko w innej organizacji. Jakbys po tych wskazowkach mail problemy z trafieniem do niego napisz po prostu cos na tym forum. Kiedys sie jeszcze odezwe. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stanislaw Re: ACK Sepularium IP: *.dip.t-dialin.net 10.02.03, 20:26 Tu i teraz! Oczywiscie , ze chce z Markiem i Wami zlapac kontakt. Moj prywatny adres: ogabiniak@wp.pl W Polsce bede okolo maja-czerwca i w bialym tez. Odpowiedz Link Zgłoś
bogo2 Re: ACK Sepularium 13.02.03, 01:55 Gość portalu: ignacy napisał(a): > Stanislawie, jezeli rzeczywiscie poszukujesz kontaktu z Panem Markiem, juz go > powinienes namierzyc.(...) > Jakbys po tych wskazowkach mail problemy z > trafieniem do niego napisz po prostu cos na tym forum. Kiedys sie jeszcze > odezwe. Pozdrawiam! Ignacy. Jezeli masz kontakt z M.K, to przekaz mu moje dzieki za WAKS wlasnie. Tylko na WAKS-ie mogly zdarzyc sie sytuacje jak ta, kiedy promujacego swoj film B.Porebe( przedstawiciel najbardziej "czerwonego" betonu partyjnego) spotykaja na spotkaniu autorskim takie kpiny i drwina, iz ten, niepyszny, przerywa spotkanie krzyczac: "prowokacja, prowokacja"! Tylko na WAKS-ie mozna otrzec sie bylo o lodzkie "Siodemki", warszawska "Akademie Ruchu", o alternatywny wobec oficjalnego swiat rozmow, ksiazek i muzyki. Dla takiego zoltodzioba jak ja , wowczas, WAKS byl miejscem gdzie odkrywalo sie "nieznane" i "zakazane". I za to dzieki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stanislaw Re: ACK Sepularium IP: *.dip.t-dialin.net 13.02.03, 06:45 Bylem na tym spotkaniu z rezyserem Poreba. Nagle z wsi spokojnej wpadlem w srodek cyklonu. Bialystok i nasze srodowisko studenckie nie bylo zbyt zaangazowane w dzialalnosc opozycyjna, wiec tym wiekszy szok. Siedzialem w tej zatloczonej sali i nie moglem zrozumiec dlaczego w tak szacownym miejscu w powietrzu lataly "kury" i inne epitety. Ale czy pamietasz - byl tam jakis tajemniczy gosc(na tym calym WAKSie) o ktorym mowilo sie, ze jest Wtyczka ze sluzb bezpieczenstwa; byl lysy, mniej wiecej w naszym wieku i nosil o ile sie nie myle skorzany kapelusz. Czy mozesz (mozecie) cos powiedziec o scislym zarzadzie klubu ACK w tych latach(75-80)? Byly tam jakies dwie Elzbiety, jakis bardzo wysoki Marek... no i kto jeszcze? Czy ci ludzie spotykaja sie z soba? No i jak odnalezc w Bialymstoku samego szefa? Odpowiedz Link Zgłoś
ormond Re: ACK Sepularium 09.02.03, 06:03 O Jezu, tylko nie Izrael, bo tu zaraz Elzbieta z Oszolomem sie pojawia!! > koncert Izraela w Aceku w 1993 do dziś wspominam jako jeden z najlepszych > koncertów jakie widziałem. Odpowiedz Link Zgłoś
kalisia Re: ACK Sepularium 09.02.03, 15:30 Z racji mego młodego wieku mam tylko jedno wspomnienie z ACK: dyskotekę elektryka, na którą nasza babska klasa została zaproszona w celu zwiększenia frekwencji płci żeńskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
bogo2 Re: ACK Sepularium 10.02.03, 02:17 kalisia napisała: > Z racji mego młodego wieku mam tylko jedno wspomnienie z ACK: dyskotekę > elektryka, na którą nasza babska klasa została zaproszona w celu zwiększenia > frekwencji płci żeńskiej. To musialo byc rzeczywiscie niedawno, bo w czasach o ktorych wspomina Stanislawe (75-80), do ACK panienki lecialy jak cmy do ognia, a marzeniem kazdej nieopierzonej malolaty z miasta byl "bramkarz" z ACK. Warto rowniez, przy okazji, wspomniec, ze w tamtym okresie dzialalo w Bialymstoku kilka klubow studenckich - kazdy ukierunkowany i obslugujacy inne srodowisko. W kazdym grala inna muzyka, inne prowadzono rozmowy i inne przesiadywaly dziewczyny. A jak jest teraz ?. Czy "klub studencki" jako miejsce integracji srodowiskowej nadal istnieje, czy to juz tylko wspomnienie przeszlosci. Innymi slowy gdzie sie bawi i podrywa dziewczyny bialostocki student anno domini 2003 ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Makaron Re: ACK Sepularium IP: *.stnet.pl 11.02.03, 23:23 Miło powspominać ACK. Najpiękniej było, kiedy wracało się do domu lipcowym porankiem, a drzewa w okolicach "Syreny" tak pięknie pachniały...Pierwszy raz byłem tam 17 kwietnia 1985. Grał Jarek "Cichy" Ciszewski. Tylko jedno zostało mi w pamięci: kolorowe światła i Genesis ze swoim hitem "Can You Here Me". A może to byli Mike & The Mechanics? Kto teraz spamięta... Odpowiedz Link Zgłoś
ormond Re: ACK Sepularium 12.02.03, 07:36 Nie darmo funkcjonowala ksywka ACK Kopularium. > do ACK panienki lecialy jak cmy do ognia, a marzeniem kazdej > nieopierzonej malolaty z miasta byl "bramkarz" z ACK. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stanislaw Re: ACK Sepularium IP: *.dip.t-dialin.net 12.02.03, 09:30 W Aceku bylem tez przez jakis czas bramkarzem ale krotko - chyba cos ok. 2 miesiecy, potem okazalo sie ze mam zdolnosci plastyczne i roboty od rana do nocy, malowanie dekoracji, zmiany wystroju, plakaty na miescie. Jednym slowem PROPAGANDA. A ze pieniadze na to plynely po jedynie slusznej linii? - z SZSP - szajze nie. Jaka byla alternatywa? Moze koncerty i tworczosc niezalezna po koscielnych piwnicach? Ale chyba nie w bialym - moze Wroclaw, Wa-wa, Lublin. Dla nas pasjonatow tamtych lat ani kasa ani ideologia nie grala roli. Chcielismy byc ze soba, cos robic sobie i innym. I tlumy walily drzwiami i oknami do ACK; byly bez przerwy normalne diskoteki i mase koncertow. Jazz, blues, gospels. Zaduszki jazzowe, kabarety, zespoly. Po pewnym okresie adaptacyjnym dostalem czwartek - w ten dzien bylem tam dyzurnym szefem. Ustawialem bramkarzy i... drzalem zeby na moim dyzurze cos nie wyskoczylo - jakas zadyma. Ale w srodku bylo zawsze OK. Pamietam te czerwcowe noce gdy wychodzilo sie z huku disco na zewnatrz, gdy do odpoczynku zapraszala zroszona trawa koscielnego wzgorza. A tam wsrod starych owocowych drzew... Odpowiedz Link Zgłoś
aand Re: ACK Sepularium 12.02.03, 09:49 Stachu! Obudz sie! Cos Ci sie jeszcze sni...;) A tak poza tym czy moglbys wyjasnic niezorientowanemu w topografii miasta (czyt warszawiakowi) gdzie to bylo/jest? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stanislaw Re: ACK Sepularium IP: *.dip.t-dialin.net 12.02.03, 09:59 Bardzo proste. Jak dojezdzasz do bialego to z daleka widzisz kosciol sw. Rocha.Stoi na wzgorzu i jest pierwsza rzecza jaka zobaczysz. Wiec jedz tam, w kierunku kosciola, zaparkuj jak najblizej i obejdz go dookola. W pewnym momencie trafisz na dziwne spodki - to sa takie duze 3 UFO, moze juz mniej jak ktorys odlecial. Ten najblizszy koscielnego wzgorza to dawny ACK Sepularium. Odpowiedz Link Zgłoś
aand Re: ACK Sepularium 12.02.03, 10:23 Gość portalu: Stanislaw napisał(a): > momencie trafisz na dziwne spodki - to sa takie duze 3 UFO, moze juz mniej jak > ktorys odlecial. Ten najblizszy koscielnego wzgorza to dawny ACK Sepularium. Dzieki! :) A czy przy spodkach nie trzeba uwazac na lewitujace zalogi? ;) I co to jest ACK? (ale ze mnie ciemniak :) ) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stanislaw Re: ACK Sepularium IP: *.dip.t-dialin.net 12.02.03, 10:58 ACK - Akademickie Centrum Kultury Odpowiedz Link Zgłoś
aand Re: ACK Sepularium 12.02.03, 11:03 Jaaa, naturlich, ich habe vergessen...:) Odpowiedz Link Zgłoś