Dodaj do ulubionych

Puste miejsce w Centrum..

IP: *.csk.pl 19.10.07, 19:01
Z 15 min. opóźnieniem prezydent Truskolaski pochwalił siebie i zwolenników
betonowania zieleni w Białymstoku otwierając zimny plac z betonowych płyt , z
resztką rachitycznych drzew w betowych obwałowaniach. Oczywiście jest to teraz
prawdziwy Rynek Kościuszki tyle, że bez dorożkarskiej knajpy w miejscu dawnej
Desy, koni żrących owies i pejsatych Żydów z kramami pełnymi różnych towarów.
Nie będzie to miejsce spacerów, chyba dla masochistów, bo beton lubi się
nagrzewać w Słońcu.Panienka zapowiadająca Pana Prezydenta Miasta nie
omieszkała dodać wszystkim, że jest i z Wrocławia i Chorzowa, i że jest już
Białostoczanką na tym pustym miejscu w Śródmieściu, bo teraz to jest prawdziwy
rynek (sic!). O k... chciałoby się powiedzieć powiedzieć po bojarsku i dodać
coś na wyciszenie jej emfazy. Przy okazji- jak to białostoczanka za 5 gr - nie
powiedziała, że ów przedwyborczy show Magistratu uświetnił hymn miasta grany
nie z wieży ratusza a z estrady i to przez jego kompozytora. Może nie warto
było strzępić języka po próżnicy (ha,ha,ha!)bo uroczystość miejską zaszcziciło
obecnością kilkadziesiąt osób w tym połowa strażników miejskich,obsługi
zdarzenia, i...kilkunastu zapaleńców z deskami pod pachą...
Obserwuj wątek
    • nitoni Re: Puste miejsce w Centrum.. 19.10.07, 20:05
      chłopcze, te drzewa posadzili czerwoni (nie tylko tu) bo im się wydawało, że
      tradycyjny rynek miejski to świadectwo burżuazyjnej mentalności i że sadząc
      drzewa się ten stary układ rozbije. jak ci drzew brakuje pójdź pasażem koło
      "podlasianki" i za jakieś sto metrów będziesz miał drzew do wyboru i do koloru

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka