Gość: ufo
IP: *.suwalki.sdi.tpnet.pl
23.10.03, 08:25
Abp Juliusz Paetz na inauguracji seminarium
W poniedziałek w nowym budynku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego odbyła
się inauguracja roku formacyjnego. Na uroczystość, jak gdyby nigdy nic,
przybył arcybiskup-senior Juliusz Paetz - donosi "Gazeta Poznańska".
Prawdą jest, że wybudowanie nowego okazałego gmachu seminarium to pomysł i w
znacznej części realizacja z czasów abp. Paetza. Ale też po tym wszystkim,
co stało się półtora roku temu w Poznaniu, jego obecność w budynku
seminarium budzi grozę - pisze dziennik.
"Konieczność kontaktu z nim to dla nas trudna próba, tym bardziej, że
arcybiskup-senior stara się zagłaskać problem, zachowując się tak, jakby nic
się nie stało i wszystkich wokół zmusza do akceptowania tego stanu rzeczy" -
powiedział "GP" jeden z poznańskich księży.
Arcybiskup Paetz trzyma się swojej wypróbowanej przez lata strategii. Poza
utratą archidiecezji i zakazem posługi biskupiej w życiu oskarżanego o
molestowanie seksualne młodych kleryków hierarchy niewiele się zmieniło.
Wciąż mieszka "w cieniu katedry" na Ostrowie Tumskim. To ciągle cień na
honorze Kościoła i wciąż jątrząca rana, chociażby dlatego, że przeciętny
ksiądz poznańskiej archidiecezji mówi o tym "spadkobiercy Apostołów" z
ironią, poniżając sakrament najwyższych święceń kapłańskich - ocenia "Gazeta
Poznańska".