Dodaj do ulubionych

arogancja !

IP: *.suwalki.sdi.tpnet.pl 23.10.03, 08:25
Abp Juliusz Paetz na inauguracji seminarium

W poniedziałek w nowym budynku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego odbyła
się inauguracja roku formacyjnego. Na uroczystość, jak gdyby nigdy nic,
przybył arcybiskup-senior Juliusz Paetz - donosi "Gazeta Poznańska".

Prawdą jest, że wybudowanie nowego okazałego gmachu seminarium to pomysł i w
znacznej części realizacja z czasów abp. Paetza. Ale też po tym wszystkim,
co stało się półtora roku temu w Poznaniu, jego obecność w budynku
seminarium budzi grozę - pisze dziennik.

"Konieczność kontaktu z nim to dla nas trudna próba, tym bardziej, że
arcybiskup-senior stara się zagłaskać problem, zachowując się tak, jakby nic
się nie stało i wszystkich wokół zmusza do akceptowania tego stanu rzeczy" -
powiedział "GP" jeden z poznańskich księży.

Arcybiskup Paetz trzyma się swojej wypróbowanej przez lata strategii. Poza
utratą archidiecezji i zakazem posługi biskupiej w życiu oskarżanego o
molestowanie seksualne młodych kleryków hierarchy niewiele się zmieniło.
Wciąż mieszka "w cieniu katedry" na Ostrowie Tumskim. To ciągle cień na
honorze Kościoła i wciąż jątrząca rana, chociażby dlatego, że przeciętny
ksiądz poznańskiej archidiecezji mówi o tym "spadkobiercy Apostołów" z
ironią, poniżając sakrament najwyższych święceń kapłańskich - ocenia "Gazeta
Poznańska".
Obserwuj wątek
    • Gość: :p Re: arogancja ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.10.03, 08:51
      ehhh to sobie pomacał chłopaków
      • waldek58 A w jakich był skarpetkach??? 23.10.03, 09:27

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka