beyo47 11.02.04, 19:45 Czym różni się leopard 2A6 od A6EX? Które czołgi będą w armii niemieckiej? Jakie są dokładne dane Leoparda2 A6EX? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ed_ Re: Leopard 2 11.02.04, 22:23 Leo 2A6 to po prostu 2A5 z inną armatą - L/55 zamiast L/44. 2A6EX, czyli wersje na eksport róznią się na pewno dodatkowym opancerzeniem stropu wieży i przodu kadłuba. Czy są jakieś inne róznice - nie wiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pzl Re: Leopard 2 IP: 193.111.166.* 12.02.04, 08:19 To moze ktos mi powie jaka jest roznica pomiedzy 2A4 jaki dostała nasza armia a A6 i dlaczego na stronie Leo pisza ze wiekszosc krajow ktore maja A26 robi upgrejd do 2A6EX ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lupac Re: Leopard 2 IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 10:49 Różnice między A4 a A6 : - działo A4 L-44 , A6 L-55 - dodatkowe opancerzenie - pewnie mocniejszy zespół napędowy - elektronika Odpowiedz Link Zgłoś
dreaded88 Re: Leopard 2 12.02.04, 17:25 Napęd jest akurat chyba ten sam, przynajmniej pod względem mocy. 1800 KM mają tylko silniki wozów wyprodukowanych dla Szwecji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Eichhorn Powerpack IP: *.acn.pl 13.02.04, 22:46 Leo 2A6 ma nowy powerpack określany jako "Europowerpack" z nowym mocniejszym silnikiem i lepszym przeniesieniem mocy. Udało się także zredukować wymiary w porównaniu z silnikiem z Leo 2A4. Odpowiedz Link Zgłoś
dreaded88 Re: Powerpack 14.02.04, 16:04 Nie będę się upierał, ale wydaje mi się, że ten Europowerpack ma zmniejszone wymiary, ale moc zachowaną - 1500 KM. Wersje mocniejsze mają wielkość takie jak stare (osiągnięto ponoć nawet moc ponad 2000 KM, ale Bundeswehra nie była specjalnie zainteresowana). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Słoju Re: Powerpack IP: *.tele2.pl 16.02.04, 12:30 To co opiujesz jako Europowerpack to komercyjne określenie silnika MTU-833 z układem napedowym, który posiada moc 1500 KM. Jak na razie to był testowany na Leopardzie II oraz Ckallengerze 2E ale na tym się zakończyło, ponieważ zabrakło chętnych kupców. Jedynym czołgiem produkowanym seryjnie z tym napędem jest Merkava Mk. 4 (otrzymują napędy od amerykanów produkujących je na licencji niemieckiej). pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SAGGER Re: Leopard 2 IP: 80.51.247.* 13.02.04, 17:02 różnice widać na pierwszy rzut oka.dużo większy pancerz przedni.www.army.fr.pl/uzbr/leopard.php Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pzl WP i Leopard 2 IP: 213.77.80.* 14.02.04, 17:36 Moze ktos wie czy sa jakies plany WP i naszego przemysłu zbrojeniowego wzgledem przerobienia Leo ?? Czy sa jakies prace nad zamontowaniem na nim pancerza z materiału wybuchowego (zawsze mi sie myli reaktywny z aktywnym ). :( No chyba ze niemcy zastrzegli sobie ze czołgow nie mozna na własna reke modernizowac. Odpowiedz Link Zgłoś