11.02.04, 19:45
Czym różni się leopard 2A6 od A6EX?
Które czołgi będą w armii niemieckiej?
Jakie są dokładne dane Leoparda2 A6EX?
Obserwuj wątek
    • ed_ Re: Leopard 2 11.02.04, 22:23
      Leo 2A6 to po prostu 2A5 z inną armatą - L/55 zamiast L/44. 2A6EX, czyli wersje
      na eksport róznią się na pewno dodatkowym opancerzeniem stropu wieży i przodu
      kadłuba. Czy są jakieś inne róznice - nie wiem.
      • Gość: Pzl Re: Leopard 2 IP: 193.111.166.* 12.02.04, 08:19
        To moze ktos mi powie jaka jest roznica pomiedzy 2A4 jaki dostała nasza armia a
        A6 i dlaczego na stronie Leo pisza ze wiekszosc krajow ktore maja A26 robi
        upgrejd do 2A6EX ???
        • Gość: Lupac Re: Leopard 2 IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 12.02.04, 10:49
          Różnice między A4 a A6 :
          - działo A4 L-44 , A6 L-55
          - dodatkowe opancerzenie
          - pewnie mocniejszy zespół napędowy
          - elektronika
          • dreaded88 Re: Leopard 2 12.02.04, 17:25
            Napęd jest akurat chyba ten sam, przynajmniej pod względem mocy. 1800 KM mają
            tylko silniki wozów wyprodukowanych dla Szwecji.
            • Gość: Eichhorn Powerpack IP: *.acn.pl 13.02.04, 22:46
              Leo 2A6 ma nowy powerpack określany jako "Europowerpack" z nowym mocniejszym
              silnikiem i lepszym przeniesieniem mocy. Udało się także zredukować wymiary w
              porównaniu z silnikiem z Leo 2A4.
              • dreaded88 Re: Powerpack 14.02.04, 16:04
                Nie będę się upierał, ale wydaje mi się, że ten Europowerpack ma zmniejszone
                wymiary, ale moc zachowaną - 1500 KM. Wersje mocniejsze mają wielkość takie jak
                stare (osiągnięto ponoć nawet moc ponad 2000 KM, ale Bundeswehra nie była
                specjalnie zainteresowana).
              • Gość: Słoju Re: Powerpack IP: *.tele2.pl 16.02.04, 12:30
                To co opiujesz jako Europowerpack to komercyjne określenie silnika MTU-833 z
                układem napedowym, który posiada moc 1500 KM. Jak na razie to był testowany na
                Leopardzie II oraz Ckallengerze 2E ale na tym się zakończyło, ponieważ zabrakło
                chętnych kupców.
                Jedynym czołgiem produkowanym seryjnie z tym napędem jest Merkava Mk. 4
                (otrzymują napędy od amerykanów produkujących je na licencji niemieckiej).
                pzdr
    • Gość: SAGGER Re: Leopard 2 IP: 80.51.247.* 13.02.04, 17:02
      różnice widać na pierwszy rzut oka.dużo większy pancerz
      przedni.www.army.fr.pl/uzbr/leopard.php
    • Gość: Pzl WP i Leopard 2 IP: 213.77.80.* 14.02.04, 17:36
      Moze ktos wie czy sa jakies plany WP i naszego przemysłu zbrojeniowego wzgledem
      przerobienia Leo ??
      Czy sa jakies prace nad zamontowaniem na nim pancerza z materiału wybuchowego
      (zawsze mi sie myli reaktywny z aktywnym ). :(
      No chyba ze niemcy zastrzegli sobie ze czołgow nie mozna na własna reke
      modernizowac.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka