Dodaj do ulubionych

Wstępniak nTW 11/2002

05.11.02, 18:35
Był juz kiedyś wątek o wpadkach dziennikarzy na
"Samolotach". Nie spodziewałem się jednak że taką
wpadkę zaliczy naczelny nTW;)).
Wspomniany pan ogłosił we wstępniaku do ostatniego
numeru że MW przejęła ex-duńskie Kobbeny;). Ładnie,
ładnie, ciekawe co na to Norwedzy;)...
Co prawda mylić się jest rzeczą ludzką ale...
Sam wstępniak też trochę kontrowersyjny w treści (choć
argumentacja dośc rzeczowa).
Obserwuj wątek
    • Gość: Słoju Re: Wstępniak nTW 11/2002 IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 06.11.02, 09:51
      Nie czytałem, muszę nadrobić ta zeległość. Z innej beczki, kiedyś redaktor w
      Wojskowym Przeglądzie Technicznym (kilka lat temu), pisząc o użytkownikach
      Leopardów II, Dutch przetłumaczył jako duński i konsekwentnie przez cały
      artykuł trzymał sie tej terminologii pisząc o kraju, który wtedy na pewno ich
      nie posiadał, fakty podając oczywiście dotyczace armii holenderskiej.
      Pozdr.
      • Gość: Szef Re: Wstępniak nTW 11/2002 IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 06.11.02, 11:55
        Fajnie ale pewnie naczelny w nTW 12/2002 napisze że był chochlik drukarski.
        Z drugiej strony możesz mi podać spis treści do listopadowego numeru bo jeszcze
        go nie dostałem i troszke się z tego powodu już wkurzam.
        • michalgajzler Re: Wstępniak nTW 11/2002 06.11.02, 13:54
          Gość portalu: Szef napisał(a):

          > Fajnie ale pewnie naczelny w nTW 12/2002 napisze że był
          chochlik drukarski.

          O ile w ogóle napisze;).

          > Z drugiej strony możesz mi podać spis treści do
          listopadowego numeru bo jeszcze
          >
          > go nie dostałem i troszke się z tego powodu już wkurzam.

          Raport spóźnił mi się kiedyś 2 tygodnie. A nTW na razie w
          Łodzi widziałem tylko w jednym kiosku(przeważnie leży
          jeszcze 10/2002).
          Spis treści:
          Kolczuga,armata 30mm Mauser F dla kto (tekst
          sponsorowany;), karabiny SIG (cz II), ciężkie działo
          piechoty sIG 33, AIM-9X, T50 Golden Eagle, kutry do zadań
          spec. Cyclone, niszczyciele Bristol, katamaran Joint
          Venture, ciągniki siodłowe 4x$, Ki-93, Nowe Gulfstreamy
          dla VIP-ów (znowu sponsorowane;)., propozycje Eurocoptera
          dotyczące modernizacji Mi-24.

          A mi właśnie przyszedł Raport 11/2002 i tak mnie tym
          zadziwił że chyba jednak przedłużę prenumeratę:).
          pozdr.
    • dreaded88 Numer ogólnie słaby 06.11.02, 16:14
      Muszę sie wyżalić :-)
      Najciekawsze artykuły to ten o Kolczudze i s.I.G. 33 na różnych podwoziach.
      Rozczarował mnie Chloupek o SG-550. Połowa artykułu wygląda na przepisaną od
      ś.p. Kochańskiego, nie wspomniał chyba nawet o SG-551 i 552, wersji
      parasnajperskiej... Mało ciekawostek.
      Materiały "przygotowane na zlecenie" ( Mauser, Gulfstream ) poumieszczane w
      spisie treści. Wolę w tej materii "Raport", gdzie reklamy są jednak wydzielone.
      Artykuł o T-50 byłby ciekawy, gdyby nie to, że w ostatnim "Lotnictwie
      Wojskowym" zamieścili ogólnie o naddźwiekowych szkolnych - i było tam b. dużo o
      Złotym Orle. Durna polityka wydawnicza.
      O AIM-9X - powinna to Fiszerowi i Gruszczyńskiemu przejrzeć przed drukiem
      korekta, kupa potworków stylistycznych ( pewnie sponsor uparł się, żeby poszło
      jeszcze w tym numerze :-) ).

      • michalgajzler Re: Numer ogólnie słaby 06.11.02, 16:27
        dreaded88 napisał:

        > Muszę sie wyżalić :-)
        > Najciekawsze artykuły to ten o Kolczudze i s.I.G. 33 na
        różnych podwoziach.
        > Rozczarował mnie Chloupek o SG-550. Połowa artykułu
        wygląda na przepisaną od
        > ś.p. Kochańskiego, nie wspomniał chyba nawet o SG-551 i
        552, wersji
        > parasnajperskiej...

        Tego drugiego tekstu nie znam. A pan CH ograniczył się do
        faktu że istnieją wersje specjalne i są chętnie kupowane
        przes oddziały specjalne;)

        Mało ciekawostek.

        Właściwie to chyba tylko Ki93 (przynajmniej dla mnie)
        > Materiały "przygotowane na zlecenie" ( Mauser,
        Gulfstream ) poumieszczane w
        > spisie treści.

        Juz zacząłem je opuszczać, bo mnie lekko denerwują:(


        > Artykuł o T-50 byłby ciekawy, gdyby nie to, że w
        ostatnim "Lotnictwie
        > Wojskowym" zamieścili ogólnie o naddźwiekowych
        szkolnych - i było tam b. dużo o
        >
        > Złotym Orle.

        o niektórych rzeczach napisali w LW nawet więcej:(.
        > Durna polityka wydawnicza.
        > O AIM-9X - powinna to Fiszerowi i Gruszczyńskiemu
        przejrzeć przed drukiem
        > korekta, kupa potworków stylistycznych ( pewnie sponsor
        uparł się, żeby poszło
        > jeszcze w tym numerze :-) ).

        Nawet nie zauważyłem że to było ich;/ i dałem plamę w
        innym wątku;).

        Za tekst sponsorowany uznałbym też fragmenty "utworu"
        naczelnego o modernizacji Mi-24.
        • dreaded88 Re: Numer ogólnie słaby 06.11.02, 17:42
          He, he, jeden Szulc ma czyste konto. Pewnie dlatego, że firmy rosyjskie nie są
          zbyt chętne do sponsoringu :-)
          BTW - chłopcy mają jednak poczucie humoru. Przypomniało mi się, że jeden z
          takich dennych "artykułów", wynoszący pod niebiosa F-16 ( w I poł. tego roku )
          podpisano "Wacław Jarząbek".
          • michalgajzler Re: Numer ogólnie słaby 06.11.02, 17:48
            Ale ostatnio BAE chyba nie zapłaciło bo opinia w LW o
            gripenie nie była za bardzo pochlebna...;).
            Coś mi się za to najnowszy Raport dobrze zapowiada,
            zadziwiająco szybko przybył - chyba się jednak z tą
            prenumerata przeproszę;). Chociaz info o ewentualnym
            kliencie na Orła troche mnie osłabiło - USA (właściwie to
            głównie zastanawia mnie argumentacja dlaczego akurat USA).
            • dreaded88 Re: Numer ogólnie słaby 06.11.02, 17:59
              LW jest OK - za mały nakład, nie opłaca się opłacać :-) Tak samo Morza Statki i
              Okręty.
              Raport - ja poczekam jeszcze kilka dni na nowy numer.
              • michalgajzler Re: Numer ogólnie słaby 06.11.02, 18:15
                dreaded88 napisał:

                > LW jest OK
                Że OK to się zgadzam:),

                - za mały nakład, nie opłaca się opłacać :-) Tak samo
                Morza Statki i
                >
                > Okręty.

                Ostanio nie kupowałem ale teraz kuszą mnie te
                holenderskie niszczyciele, oj kuszą:), chyba im w końcu
                ulegnę:).

                > Raport - ja poczekam jeszcze kilka dni na nowy numer.

                Ja sie dzisiaj b. zdziwiłem jak przyszedł.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka