Dodaj do ulubionych

Leopardy czy...?

IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 22.11.02, 01:40
Wygląda na to że droga rzowoju nazych wojsk pancernych została okreslona na
wiele wiele lat. Zastanawiam sie tylko, czy gdyby wcześniej Wyszehrad zawarł
podobny pakt, jak obecnie w sprawie Mi-24, nie dałoby sie wspólnymi siłami
zrobic coś sensownego z modernizacją istniejącego sprzętu porosyjskiego.
Zamiast MOderny i PT-91 moznaby zrobić cos wsp[ólnie, najlepiej ze Słowakami
razem i Ukraińcami.

Zreszta nie rozumiem tego zapatrzenia sie w Zachód zamiast stałej
modernizacji teg co sie ma. Przeciez właściwie z nielicznymi wyjatkami, nie
opracowano u nas kompleksowych modernizacji posiadanego sprżetu, i tak lataja
sobie nie urszane Su-22, odchodzą Migi21, odeszły juz 23, fruwają Sokoły w
pięciu róznych werskach a żadna do... nie podobna, nie ruszane Mi -24, ida
na złom T-55, chociaz mozna by było z nich zrobic chociazby cięzkie BWP jak
to robią Izraelczycy i Rosjanie, pomni nauczek z walk w miescie. Poszły na
złom SKOTy. I tak dalej i tak dalej... Loara zamiast wcześniejszej
modernizacji Szyłek, kupa kasy w Skorpiona i dysksje o starych Alpha Jetach
zamiast dokonczenia nieszczęsnej Irydy, Krab, zamiast modernizacji Goździków
i Dan. Nowe Korwety buduejm, Fregaty przejmujem, a ORkany chodza bez głownego
uzbrojenia. Pod względem morskim to jesteśmy mocarstwem... trałowcowo-
ratowniczym.
Obserwuj wątek
    • Gość: Słoju Re: Leopardy czy...Leopard IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 22.11.02, 09:13
      ten temat był już mocno ćwiczony. Ja nie widzę innej sensownej alternatywy
      • maniek182 Re: Leopardy czy...Leopard 22.11.02, 09:31
        Racja patrz temat:Herkules
        Pozdr
        • Gość: Michal Re: Leopardy czy...Leopard - Gryfionie IP: *.telia.com 22.11.02, 19:35
          Daj adres to Ci przesle zdjecie z Pustynnej Burzy, gdzie widac setki wszystkich
          T- czolgow odmmian sciagnietych na kupe."Bidaki" bez wierz porozwalane,no te
          cuda techniki zadnych szans nie mialy.Moj adres mihau@telia.com
          Pzdr.Michal
    • Gość: zwiadowca Re: Leopardy czy...? IP: *.gl-jp.digi.pl 23.11.02, 18:55
      Z tego co zdolalem zrozumiec zalozyciel watka uwaza, ze jestesmy technologiczna
      potega zdolna wyprodukowac niemal kazdy rodzaj uzbrojenia. Wszystkiego
      najlepszego i wesolych swiat...
    • Gość: Gryfion Re: Leopardy czy...? IP: *.opole.cvx.ppp.tpnet.pl 02.12.02, 00:44
      Nie sądze bysmy byli technologiczna potegą, tym bardziej uważam, że zamiast
      Leopardów i innych cudeńek przydałyby się gruntowane modernizacje i kontynuacja
      tego co sie ma.
      A co do pustynnej burzy - alianci działali w warunkach takiej przewagi, jaka
      trudno sobie wyobrazić. Nie wyobrażam sobie spokojnej pół-rocznej koncetracji
      własnych sił naprzeciw wojsk, któr własciwie nic nie robia poza okopywaniem sie
      w piasku. Zatem punkt numer dwa - teren. W Kosowie Apacze juz nie były takimi
      pogromcami, nawet nie weszły do kacji a dwa szlag trafił w ramach próby
      forsowania gór na przestrzał...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka