Dodaj do ulubionych

Trzeba miasto zbliżyć do wody

14.05.06, 22:07
To nie jest nowa koncepcja, ale dobrze że ktoś o tym przypomina. Oby tym
razem rajcy tego miasta to dostrzegli. Szkoda tylko, że w planach na Fordon
przewidywana jest budowa spalarni osadów przez MWiK
Obserwuj wątek
    • radca Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 14.05.06, 22:34
      dobrze,ze ktos to zaczyna naglasniac.Ja juz tutaj na forum tyle razy o tym
      pisalem i to juz od ladnych pare lat.... i nic.
      Teraz moze sie w koncu cos ruszy ?

      radca

      ps. mam na mysli oczywiscie FORDON
      • ethanak Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 14.05.06, 22:43
        Być może o ożywieniu terenów nad Brdą dużo się mówi ale nic nie robi.Dla mnie
        to ogromna niewykorzystana szansa miasta.Koncentrowanie całego ruchu pieszego
        (turyści mieszkańcy) na osi Gdańska - Mostowa - Rynek nie jest złe ale zapomina
        się zupełnie o nabrzeżu Brdy - przejście nad Brdą od Wyspy Młyńskiej w kierunku
        WSG jest niemożliwe bo nikt tego nie przewidział i teren pod mostami
        Solidarności to raczej nieporozumienie...Nie rozumiem też czemu nikt nie
        potrafi skierować ruchu turystycznego na "bulwary brdeńskie" teren przed BRE i
        dalej w kierunku Łuczniczki...
        • pit1233 Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 14.05.06, 23:39
          1. Bulwar nad Wisłą w Starym Fordonie
          2. Przystań pasażerska dla jednostek pływajacych + reaktywacja żeglugi
          turystycznej na Wiśle (Toruń, Chełmno)
          3. Ciągi spacerowe z wałów fordońskich (na których jest już urządzony deptak z
          ławkami) do Parku Milenijnego i Wyszogrodu
          4. Kompleksowe zagospodarowanie glinianki
          5. Ekspozycja grodziska w Wyszogrodzie pod względem historycznym i
          krajobrazowym: mini skansen archeologiczny, tablice z opisem historii,
          drewniana, stylizowana wieża widokowa.

          Po realiziacji tych przedsięwzięć mamy w Fordonie orginalną przestrzeń
          kulturowo-rekreacyjną, wykorzystanie tego co tam istnieje, a jest skandalicznie
          zapomniane, za mało obecne w świadomości bydgoszczan (w końcu 20% mieszkańców
          Bydgoszczy mieszka nad Wisłą).

          "Program zwrócenia Bydgoszczy ku Wiśle" powinien być elementam składowym
          zagospodarowania Bydgoskiego Węzła Wodnego.
          BWW to Brda (jest Program przywrócenia rzeki Brdy miastu), kanał bydgoski (jest
          program rewitalizacji kanału) i Wisła (15 km rzeki, z tego 2 km klifowego
          brzegu z grodziskiem, rezerwaty, wiślana panorama Fordonu - do wykorzystania)
          • pit1233 Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 14.05.06, 23:53
            To co napisałem to plan minimum, aby wykorzystać w podstawowy sposób to co
            istnieje w Fordonie.

            Druga ścieżka rozwoju to wyeksponowanie Zbocza Fordońskiego:
            -trasy spacerowe "z dolinek na wzgórza"
            -urządzenie punktów widokowych
            -powołanie rezerwatu częściowego "Dolinki Fordońskie"
            -szlak turystyczny do p. widokowego na przełom Wisły (od Fordonu do Strzelec
            jest najwęższy odcinek doliny Dolnej Wisły - piękna panorama ze Zbocza
            Fordońskiego)
          • kosc_udowa Rynek w Starym Fordonie jest strasznie zaniedbany! 15.05.06, 11:50
            Tzw. Rynek W Starym Fordonie jest strasznie zaniedbany!!! Z jednej strony
            odmalowany kosciol z drugiej zaklad karny a reszta to ohydne kamieniczki
            Niestety Stary Fordon umiera od kiedy przylaczyli go do Bydgoszczy!
            • balumbyd Re: Rynek w Starym Fordonie jest strasznie zanied 15.05.06, 13:15
              Tak się zastanawim czy nie mozna by koło starego fordonu zrobic centryum
              wypoczynkowego dla fordonian ?
              • 100_krota Re: Rynek w Starym Fordonie jest strasznie zanied 15.05.06, 15:09
                Tramwaj wodny wymagałby wiekszej reklamy, do tego moze więcej kursów.
                Czas najwyższy.
                • radca Re: Rynek w Starym Fordonie jest strasznie zanied 16.05.06, 20:01
                  100_krota napisał:

                  > Tramwaj wodny wymagałby wiekszej reklamy, do tego moze więcej kursów.
                  > Czas najwyższy.

                  - szkoda ,ze ja sie tym nie zajmuje

                  radca
          • kosc_udowa Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 19.05.06, 18:59
            jezeli chodzi o starowke to trzeba odbudowac spalony Teatr!!!
    • nadrat1 Super sprawa 16.05.06, 14:02
      Na dziśiaj wstyd patrzeć na panoramę na wjeździe do Bydzi Starego Fordonu. Nie
      to co w Toruniu.. ehh
      • radca Re: Super sprawa 16.05.06, 20:00
        nadrat1 napisał:

        > Na dziśiaj wstyd patrzeć na panoramę na wjeździe do Bydzi Starego Fordonu.
        Nie
        > to co w Toruniu.. ehh

        - ile mysmy juz o tym pisali..{ z PIT-em }...i o FORDONIE i przepieknej
        krolowej polskich rzek - WISLE

        pozdrowienia PIT :}
        radca
      • krstf Re: Super sprawa 19.05.06, 08:31
        most zbudujcie a potem cwaniakuj. zreszta takie porownanie mozesz robic miedzy
        torunska panorama a np. widokiem Bydgoszczy w okolicach ulicy mostowej. Stary
        fordon to obrzeza miasta wiec porownaj je z torunskimi przedmiesciami. nie o
        wszystko da sie zadbac jednoczesnie.
        • krstf Re: Super sprawa 19.05.06, 08:52
          prosze bardzo:
          www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=292284&page=1&pp=20
        • duzahania Re: Super sprawa 20.05.06, 19:26
          Nieprawda, jakie jednoczesnie?. Jeszcze grubo po wojnie byl piekny bulwar w
          Fordonie. Odbywaly sie zabawy, rodziny spacerowaly itp.
          Teraz zobaczcie, co ten facet od wybierania piasku, czy czegos tam z Wisly
          zrobil z brzegiem. Balagan, zadnego ogrodzenia itp. A tam jest teren pod
          rekreacje zgodnie z planem. Kilku starych fordoniakow probowalo walczyc o to i
          za poprzedniego prezydenta, i za tego. Ale sa za slabi, bo oni dla ideii, a tam
          biznes sie robi. Firma nie do ruszenia.
          O tym ze Fordon moglby byc zapleczem rekreacyjno-kulturalnym dla blokowiska
          fordonskiego mowi sie od lat. Synagoga miala byc centrum kulturalnym, nabrzeze
          Wisly spacery, sciezka rowerowa itp.
          Ale tu potrzeba kogos z wizja rozwoju kulturalnego i spolecznego miasta, a nie
          z pomyslem na stawianie plastikowego baraku kinowego na placu Teatralnym.
          • radca ile ja juz o tym pisalem.....o pieknym Fordonie 20.05.06, 19:40
            znam, FORDON od urodzenia.... i juz kiedys pisalem,ze z FORDONU zrobilbym
            " bombonierke "

            FORDON moze i musi byc piekny i atrakcyjny :}

            radca
            • radca boiska, kluby,swietlice, parki , rekreacja 20.05.06, 20:54
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=4570158&a=4578086

              albo to np. gdy opisywalem juz o Fordonie

              " Autor: radca
              Data: 06.12.04, 21:00

              a pamietam ten okres,gdy kierownik szkoly podstawowej nakreslal nam swietlana
              przyszlosc Fordonu - jesli stanie sie dzielnica Bydgoszczy.

              Pamietam tez artykul redaktora Michala Zurowskiego ( starego Fordoniaka :)
              ktory napasal minn. " STARY FORDON UMIERA "

              Moze ktos , cos tam zaniedbal ?

              Pomyslec sobie tylko tak.... ( a znam stary Fordon bardzo dokladnie )
              jakie zycie ma mlodziez w tym calym Fordonie ? Co maja tam robic ?
              czym sie zajac ? nie ma pracy, nie ma miejsc do spedzenia czasu, brudno - szaro-
              zarosniete chwastami -

              jednym slowem... " brud, smrod i ubostwo "

              boiska, kluby,swietlice, parki i pobudzanie pozytywnych inicjatyw

              ale kogo to tak naprawde ochodzi ? "

              radca

              • nadrat1 Re: boiska, kluby,swietlice, parki , rekreacja 17.07.06, 09:44
                Popieram! Fordon to nie jakieś Przedmieścia jak wcześniej pisał jeden z
                poprzedników to najbardziej urokliwe miejsca Bydgoszczy. Potrzeba koboś kto ma
                przebicie i umie zadbać o tą największą dzielnice.
                • radca Re: boiska, kluby,swietlice, parki , rekreacja 17.07.06, 20:56
                  nadrat1 napisał:

                  > Popieram! Fordon to nie jakieś Przedmieścia jak wcześniej pisał jeden z
                  > poprzedników to najbardziej urokliwe miejsca Bydgoszczy. Potrzeba koboś kto
                  ma
                  > przebicie i umie zadbać o tą największą dzielnice.

                  - miejmy nadzieje,ze po Wyborach zacznie sie cos robic i ruszy wielka odbudowa

                  radca
    • gracz_nr_1 Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 18.07.06, 18:40
      Bydgoszcz ma idealne warunki: Brde ktora plynie przez sama starowke, Wyspe
      Mlynska, Weneccje! Wystarczy troche inicjatywy ze strony wladz miasta aby
      Bydgoszcz stala sie konkurencyjna dla innych miast
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka