bydg_moja_troska 14.05.06, 22:07 To nie jest nowa koncepcja, ale dobrze że ktoś o tym przypomina. Oby tym razem rajcy tego miasta to dostrzegli. Szkoda tylko, że w planach na Fordon przewidywana jest budowa spalarni osadów przez MWiK Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
radca Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 14.05.06, 22:34 dobrze,ze ktos to zaczyna naglasniac.Ja juz tutaj na forum tyle razy o tym pisalem i to juz od ladnych pare lat.... i nic. Teraz moze sie w koncu cos ruszy ? radca ps. mam na mysli oczywiscie FORDON Odpowiedz Link Zgłoś
ethanak Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 14.05.06, 22:43 Być może o ożywieniu terenów nad Brdą dużo się mówi ale nic nie robi.Dla mnie to ogromna niewykorzystana szansa miasta.Koncentrowanie całego ruchu pieszego (turyści mieszkańcy) na osi Gdańska - Mostowa - Rynek nie jest złe ale zapomina się zupełnie o nabrzeżu Brdy - przejście nad Brdą od Wyspy Młyńskiej w kierunku WSG jest niemożliwe bo nikt tego nie przewidział i teren pod mostami Solidarności to raczej nieporozumienie...Nie rozumiem też czemu nikt nie potrafi skierować ruchu turystycznego na "bulwary brdeńskie" teren przed BRE i dalej w kierunku Łuczniczki... Odpowiedz Link Zgłoś
pit1233 Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 14.05.06, 23:39 1. Bulwar nad Wisłą w Starym Fordonie 2. Przystań pasażerska dla jednostek pływajacych + reaktywacja żeglugi turystycznej na Wiśle (Toruń, Chełmno) 3. Ciągi spacerowe z wałów fordońskich (na których jest już urządzony deptak z ławkami) do Parku Milenijnego i Wyszogrodu 4. Kompleksowe zagospodarowanie glinianki 5. Ekspozycja grodziska w Wyszogrodzie pod względem historycznym i krajobrazowym: mini skansen archeologiczny, tablice z opisem historii, drewniana, stylizowana wieża widokowa. Po realiziacji tych przedsięwzięć mamy w Fordonie orginalną przestrzeń kulturowo-rekreacyjną, wykorzystanie tego co tam istnieje, a jest skandalicznie zapomniane, za mało obecne w świadomości bydgoszczan (w końcu 20% mieszkańców Bydgoszczy mieszka nad Wisłą). "Program zwrócenia Bydgoszczy ku Wiśle" powinien być elementam składowym zagospodarowania Bydgoskiego Węzła Wodnego. BWW to Brda (jest Program przywrócenia rzeki Brdy miastu), kanał bydgoski (jest program rewitalizacji kanału) i Wisła (15 km rzeki, z tego 2 km klifowego brzegu z grodziskiem, rezerwaty, wiślana panorama Fordonu - do wykorzystania) Odpowiedz Link Zgłoś
pit1233 Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 14.05.06, 23:53 To co napisałem to plan minimum, aby wykorzystać w podstawowy sposób to co istnieje w Fordonie. Druga ścieżka rozwoju to wyeksponowanie Zbocza Fordońskiego: -trasy spacerowe "z dolinek na wzgórza" -urządzenie punktów widokowych -powołanie rezerwatu częściowego "Dolinki Fordońskie" -szlak turystyczny do p. widokowego na przełom Wisły (od Fordonu do Strzelec jest najwęższy odcinek doliny Dolnej Wisły - piękna panorama ze Zbocza Fordońskiego) Odpowiedz Link Zgłoś
kosc_udowa Rynek w Starym Fordonie jest strasznie zaniedbany! 15.05.06, 11:50 Tzw. Rynek W Starym Fordonie jest strasznie zaniedbany!!! Z jednej strony odmalowany kosciol z drugiej zaklad karny a reszta to ohydne kamieniczki Niestety Stary Fordon umiera od kiedy przylaczyli go do Bydgoszczy! Odpowiedz Link Zgłoś
balumbyd Re: Rynek w Starym Fordonie jest strasznie zanied 15.05.06, 13:15 Tak się zastanawim czy nie mozna by koło starego fordonu zrobic centryum wypoczynkowego dla fordonian ? Odpowiedz Link Zgłoś
100_krota Re: Rynek w Starym Fordonie jest strasznie zanied 15.05.06, 15:09 Tramwaj wodny wymagałby wiekszej reklamy, do tego moze więcej kursów. Czas najwyższy. Odpowiedz Link Zgłoś
radca Re: Rynek w Starym Fordonie jest strasznie zanied 16.05.06, 20:01 100_krota napisał: > Tramwaj wodny wymagałby wiekszej reklamy, do tego moze więcej kursów. > Czas najwyższy. - szkoda ,ze ja sie tym nie zajmuje radca Odpowiedz Link Zgłoś
kosc_udowa Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 19.05.06, 18:59 jezeli chodzi o starowke to trzeba odbudowac spalony Teatr!!! Odpowiedz Link Zgłoś
nadrat1 Super sprawa 16.05.06, 14:02 Na dziśiaj wstyd patrzeć na panoramę na wjeździe do Bydzi Starego Fordonu. Nie to co w Toruniu.. ehh Odpowiedz Link Zgłoś
radca Re: Super sprawa 16.05.06, 20:00 nadrat1 napisał: > Na dziśiaj wstyd patrzeć na panoramę na wjeździe do Bydzi Starego Fordonu. Nie > to co w Toruniu.. ehh - ile mysmy juz o tym pisali..{ z PIT-em }...i o FORDONIE i przepieknej krolowej polskich rzek - WISLE pozdrowienia PIT :} radca Odpowiedz Link Zgłoś
krstf Re: Super sprawa 19.05.06, 08:31 most zbudujcie a potem cwaniakuj. zreszta takie porownanie mozesz robic miedzy torunska panorama a np. widokiem Bydgoszczy w okolicach ulicy mostowej. Stary fordon to obrzeza miasta wiec porownaj je z torunskimi przedmiesciami. nie o wszystko da sie zadbac jednoczesnie. Odpowiedz Link Zgłoś
krstf Re: Super sprawa 19.05.06, 08:52 prosze bardzo: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=292284&page=1&pp=20 Odpowiedz Link Zgłoś
duzahania Re: Super sprawa 20.05.06, 19:26 Nieprawda, jakie jednoczesnie?. Jeszcze grubo po wojnie byl piekny bulwar w Fordonie. Odbywaly sie zabawy, rodziny spacerowaly itp. Teraz zobaczcie, co ten facet od wybierania piasku, czy czegos tam z Wisly zrobil z brzegiem. Balagan, zadnego ogrodzenia itp. A tam jest teren pod rekreacje zgodnie z planem. Kilku starych fordoniakow probowalo walczyc o to i za poprzedniego prezydenta, i za tego. Ale sa za slabi, bo oni dla ideii, a tam biznes sie robi. Firma nie do ruszenia. O tym ze Fordon moglby byc zapleczem rekreacyjno-kulturalnym dla blokowiska fordonskiego mowi sie od lat. Synagoga miala byc centrum kulturalnym, nabrzeze Wisly spacery, sciezka rowerowa itp. Ale tu potrzeba kogos z wizja rozwoju kulturalnego i spolecznego miasta, a nie z pomyslem na stawianie plastikowego baraku kinowego na placu Teatralnym. Odpowiedz Link Zgłoś
radca ile ja juz o tym pisalem.....o pieknym Fordonie 20.05.06, 19:40 znam, FORDON od urodzenia.... i juz kiedys pisalem,ze z FORDONU zrobilbym " bombonierke " FORDON moze i musi byc piekny i atrakcyjny :} radca Odpowiedz Link Zgłoś
radca boiska, kluby,swietlice, parki , rekreacja 20.05.06, 20:54 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=4570158&a=4578086 albo to np. gdy opisywalem juz o Fordonie " Autor: radca Data: 06.12.04, 21:00 a pamietam ten okres,gdy kierownik szkoly podstawowej nakreslal nam swietlana przyszlosc Fordonu - jesli stanie sie dzielnica Bydgoszczy. Pamietam tez artykul redaktora Michala Zurowskiego ( starego Fordoniaka :) ktory napasal minn. " STARY FORDON UMIERA " Moze ktos , cos tam zaniedbal ? Pomyslec sobie tylko tak.... ( a znam stary Fordon bardzo dokladnie ) jakie zycie ma mlodziez w tym calym Fordonie ? Co maja tam robic ? czym sie zajac ? nie ma pracy, nie ma miejsc do spedzenia czasu, brudno - szaro- zarosniete chwastami - jednym slowem... " brud, smrod i ubostwo " boiska, kluby,swietlice, parki i pobudzanie pozytywnych inicjatyw ale kogo to tak naprawde ochodzi ? " radca Odpowiedz Link Zgłoś
nadrat1 Re: boiska, kluby,swietlice, parki , rekreacja 17.07.06, 09:44 Popieram! Fordon to nie jakieś Przedmieścia jak wcześniej pisał jeden z poprzedników to najbardziej urokliwe miejsca Bydgoszczy. Potrzeba koboś kto ma przebicie i umie zadbać o tą największą dzielnice. Odpowiedz Link Zgłoś
radca Re: boiska, kluby,swietlice, parki , rekreacja 17.07.06, 20:56 nadrat1 napisał: > Popieram! Fordon to nie jakieś Przedmieścia jak wcześniej pisał jeden z > poprzedników to najbardziej urokliwe miejsca Bydgoszczy. Potrzeba koboś kto ma > przebicie i umie zadbać o tą największą dzielnice. - miejmy nadzieje,ze po Wyborach zacznie sie cos robic i ruszy wielka odbudowa radca Odpowiedz Link Zgłoś
gracz_nr_1 Re: Trzeba miasto zbliżyć do wody 18.07.06, 18:40 Bydgoszcz ma idealne warunki: Brde ktora plynie przez sama starowke, Wyspe Mlynska, Weneccje! Wystarczy troche inicjatywy ze strony wladz miasta aby Bydgoszcz stala sie konkurencyjna dla innych miast Odpowiedz Link Zgłoś