leszek21 11.05.07, 21:24 Czy coś wiadomo na ten temat? Coś dzieje się w tej sprawie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kuroslip Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 11.05.07, 21:55 Nic, zmarła smiecia naturalna. Odpowiedz Link Zgłoś
kolo82 Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 01:55 Jak dobrze pamietam, inwestycja zostala odlozona na dalszy plan, potrzebni sa potencjalni klienci! Odpowiedz Link Zgłoś
marboro2 Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 07:38 Zapomnij o cargo .wg mnie stracona szansa raczej przespana Odpowiedz Link Zgłoś
pol_czlowieka Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 08:12 W wielu wywiadach Hydzik podkreślał, że budowa cargo nie ma u nas ekonomicznego uzasadnienia i pewnie jest to racja. Gdyby powstało, trzebaby było do niego dopłacać. Nie bądźmy tacy jak torunianie którzy na złość innym chcą pobudować u siebie lotnisko. :) Odpowiedz Link Zgłoś
krysmat Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 20:10 pol_czlowieka napisał: > W wielu wywiadach Hydzik podkreślał, że budowa cargo nie ma u nas ekonomicznego > uzasadnienia i pewnie jest to racja. Gdyby powstało, trzebaby było do niego do > płacać. Nie bądźmy tacy jak torunianie którzy na złość innym chcą pobudować u s > iebie lotnisko. :) A na jakiej podstawie Hydzik twierdzi ze nie ma ekonomicznego uzasadnienia ?Czy byly robione jakies badania?NIE, nic takiego nie bylo.Jezeli nie teraz to kiedy bedzie uzasadnione ?Teraz kiedy rusza sharp i inne firmy pod Toruniem jest szansa aby naklonic je do kiorzystania z cargo u nas ,a tak bedzie ze zaczna korzystac w Gdansku.Nigdy nie bedzie tak ze przyjdzie firma i powie Hydzik wybuduj mi cargo a ja wam zlece wysylke.Najpierw musi cos byc aby mozna bylo z tego korzystac.Prawda ze jak teraz sie nie wybuduje cargo to juz nigdy u nas nie bedzie .Potencjalni klienci uciekna do Gdanska. Odpowiedz Link Zgłoś
pol_czlowieka Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 20:48 krysmat napisał: > A na jakiej podstawie Hydzik twierdzi ze nie ma ekonomicznego uzasadnienia > ?Czy byly robione jakies badania?NIE, nic takiego nie bylo. Skąd ta pewność że nie było badań rynkowych. Czy wszystko musi być oficjalnie ogłaszane > Jezeli nie teraz to kiedy bedzie uzasadnione ?Teraz kiedy rusza sharp i inne > firmy pod Toruniem jest szansa aby naklonic je do kiorzystania z cargo u nas > ,a tak bedzie ze zaczna korzystac w Gdansku. Jest szansa? A co by było gdyby Sharp i inni powiedzieli "nie dziękujemy" Inwestycja bez żadnego zysku!! > Nigdy nie bedzie tak ze przyjdzie firma i powie Hydzik > wybuduj mi cargo a ja wam zlece wysylke.Najpierw musi cos byc aby mozna bylo > z tego korzystac.Prawda ze jak teraz sie nie wybuduje cargo to juz nigdy u > nas nie bedzie .Potencjalni klienci uciekna do Gdanska. Tyle że teraz nie ma kasy na cargo, są inne potrzeby które wiadomo napewno że przyniosą zysk. Odpowiedz Link Zgłoś
krysmat Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 22:37 Bo nie bylo takich badan robionych a pozatym jezeli juz by byly to powinny byc oglaszane.Co do twojego stwierdzenia co by bylo gdyby sharp sie nie zdecydowal.To z takim podejsciem nic nie powinno byc budowane np.nikt nie powinien otwierac kawiarni bo moze klient ja omijac mimo ze mialby ja pod nosem,.Lotniska tez nie powinnismy rozbudowywac bo jaka masz gwarancje ze ktos bedzie chcial tu ladowac (mysle tu o o liniach).Co do kasy to w tym kraju a w szczegolnosci w naszym miescie na nic nie ma kasy, czyli rozumiem ze wg ciebie nic nie robic Odpowiedz Link Zgłoś
pol_czlowieka Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 12.05.07, 23:20 Źle mnie zrozumiałeś. W obecnej chwili przy takim a nie innym finasowaniu Portu Lotniczego lepiej jest inwestować w rzeczy pewniejsze (połączenia lotnicze) i pod tym kątem rozbudowywać port niż cargo (nikła szansa na użytkowników). To się nazywa chyba racjonalne wykorzystanie możliwości. Odpowiedz Link Zgłoś
marboro2 Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 13.05.07, 00:03 pol_czlowieka napisał: > Źle mnie zrozumiałeś. W obecnej chwili przy takim a nie innym finasowaniu Portu > Lotniczego lepiej jest inwestować w rzeczy pewniejsze (połączenia lotnicze) i > pod tym kątem rozbudowywać port niż cargo (nikła szansa na użytkowników). > To się nazywa chyba racjonalne wykorzystanie możliwości. Wtrace sie w dyskusje i powiem tak polowa czlowieka ma racje ze przy takim finansowaniu nie ma szans na cargo ale racje ma krysmat ktory twierdzi ze tak naprawde nikt nie raczyl sprawdzic czy byloby zapotrzebowanie na cargo.A stwierdzenia Hydzika ze jak znajdzie sie klient to moze wtedy bedzie cargo sa smieszne i tyle Odpowiedz Link Zgłoś
kolo82 Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 13.05.07, 14:23 Pamietac trzeba, ze fabryka Sharpa ma swoich kooperantow wokol siebie, a i kolejni sie buduja. Sharp to juz zdarta plyta. Odpowiedz Link Zgłoś
krysmat Re: Terminal Cargo w Porcie Lotniczym 13.05.07, 16:15 kolo82 napisał: > Pamietac trzeba, ze fabryka Sharpa ma swoich kooperantow wokol siebie, a i > kolejni sie buduja. > Sharp to juz zdarta plyta. O to chodzi Sharp wszyscy kooperatorzy .powstaja wciaz inne firmy .A pytanie do Hydzika jakie podstawy ekonomiczne ma przejecia pola pod Toruniem.Tam nie potrzeba pieniedzy do doprowadzenia lotniska do stanu uzytecznoosci .Oczywiscie ze tak i kto na to da pieniadze ?Zaleski powiedzial wprost ze kasy miejskiej na lotnisko w Toruniu nie da on bedzie stal z boku i podpowiadal Odpowiedz Link Zgłoś