Dodaj do ulubionych

Dombrowicz: Nie mam patentu na szczęście wszyst...

23.11.07, 17:31
Mam mieszane uczucia co do tego wywiadu.Musze pochwalic Dombrowicza
za to ze mowi jak chce cos robic to pelen wypas.NARESZCIE.natomiast
martwi mnie jego podejscie do srodmiescia i wydaje mi sie ze wode
leje jesli idzie o park przemyslowy.Dziennikarze dlaczego nie
spytaliscie sie co to za 4 kontrachetow stara sie o miejsce w parku
i niby kiedy ma powstac SSE?NO i oczywiscie co sie talo z 2
kontrachetami co to rury nie mieli w parku.Ogolnie nawet podoba mi
sie to co mowi to ze bedziemy startowac w konkursach o fundusze z
uni.Mam tylko nadzieje ze na slowach sie nie skonczy .Przynajmiej ja
bede pamietal ten wywiad i bede przypominal te zapowiedzi
Obserwuj wątek
    • krysmat Dombrowicz: Nie mam patentu na szczęście wszyst.. 23.11.07, 17:42
      A jeszcze zapomnialem napisac ze ani slowa nie mowi o lotnisku.Co z
      z prywatyzacja i kiedy wybiora nowego prezesa i oczywiscie kiedy
      skonczy sie kolesiostwo w porcie (chodzi mi o pania architekt)
    • mfoxm Dombrowicz: Nie mam patentu na szczęście wszyst.. 23.11.07, 18:34
      Pieknie Panie Prezydencie, Nic sie nie zmienilo od obietnic
      wyborczych - realizacja cos cienko. Czekam na "lodowisko" nie te
      droge na Rynku, ciekawe kto stoi za sprzedaza gruntow "Szkolom
      Wyzszym" za grosze, Lobbing na rzecz UKW - co Panu obiecali?, Troche
      samokrytyki tez by sie przydalo jezeli chodzi o SP6, bo to
      bylo "nieladne", Studentom latwiej poruszac sie po zatloczonych
      ulicach niz "maluchom". To tylko Pana zasluga, ze jest w niej o
      polowe miej uczniow niz bylo. Co do wizji UKW, to moze lepiej zeby
      JM Rektor zatroszczyl sie o kadre i ja zdopingowal do pracy, bo nie
      od posiadanych nieruchomosci zalezy, czy bedzie to "Wszechnica
      Wiedzy" (i tak nie maja pieniedzy na adaptacje tego wszystkiego co
      na nieszczescie dostali od Pana), Mozna by pisac i pisac o takich i
      im podobnych sprawach ...... Jedyne co Panu trzeba oddac to to , ze
      jest Pan uparty i zawziety i nie wie kiedy z czegos sie wycofac, a
      szkoda bo to wymaga odwagi i szczypty obiektywizmu.
      • leszek21 Prezydent najgorszy z mozliwych 23.11.07, 20:17
        Sytuacja w jakiej znalazła się Bydgoszcz jest niewesoła. Najgorsze w
        tym wszystkim jest to, że stan obecny nie jest wynikiem wojny czy
        jakiejś klęski żywiołowej, ale działania władz.
        Można nawet powiedzieć, że Dombrowicz solidnie pracuje na opinię
        najgorszego prezydenta w dziejach miasta.
        Co gorsza, czas jego urzędowania przypada na lata, kiedy można
        pozyskać olbrzymie środki finansowe UE – zatem dysproporcje w
        rozwoju miasta do innych największych ośrodków będą się jeszcze
        pogłębiać. Skutki będziemy odczuwać nawet przez 30-40 lat.

        Oto dorobek Dombrowicza - mistrza destrukcji
        1) Likwidacja Akademii Medycznej i oddanie jej pod toruński zarząd
        UMK – skutkuje to znacznym osłabieniem bydgoskich uczelni
        2) Brak działań na rzecz wzmocnienia UKW – perspektywa likwidacji
        Uniwersytetu za kilka lat
        3) Brak działań na rzecz rozwoju Porty Lotniczego i budowy terminalu
        Cargo, zgoda na odwołanie prezesa, popieranie toruńskich planów
        przejęcia lotniska
        4) Pielęgnowanie na siłę „przyjaźni z Toruniem”, osobliwie z
        marszałkiem Całbeckim – skutkiem tego kolejne ważne bydgoskie
        instytucje są podporządkowywane Toruniowi
        5) Nieudolność w zakresie organizacji remontów dróg w mieście –
        paraliż komunikacyjny
        6) Brak inicjatywy w zakresie walki o drogę S-5
        7) Rezygnacja z budowy tramwaju do Fordonu, tramwaju na ul.
        Kujawskiej, wstrzymanie rozbudowy Ronda Kujawskiego
        8) Całkowity brak działań w zakresie pozyskiwania inwestorów i
        tworzenia nowych miejsc pracy dla specjalistów – brak działań w
        zakresie Bydgoskiego Parku Przemysłowego
        9) Zamknięcie Torbydu, spadek Zawiszy i Polonii, kłopoty Astorii
        10) Wstrzymanie budowy 3 basenów osiedlowych
        11) Brak skuteczność w zakresie pozyskiwania funduszy UE i to w
        okresie gdy są one największe
        12) Zerowa promocja miasta – przy stosunkowo dużych środkach
        finansowych
        13) Zacietrzewienie, zawziętość i arogancja – żenujące konflikty o
        szczotkę klozetową, prowokowanie awantur z sąsiednimi gminami,
        ściganie pracowników ratusza myślących inaczej niż prezydent i
        wyrażających swoje poglądy w internecie
        14) Samozadowolenie, oraz wykonywanie działań pozorowanych – kwiaty
        na rondach, wulkan na rynku, płatni klakierzy na forach internetowych
        15) Zupełny brak wizji rozwoju miasta, nieznajomość historii i
        tradycji Bydgoszczy, całkowity brak „wyczucia” miasta
        16) Dziwaczne pomysły w zakresie architektury i urbanistyki miasta –
        całkowite pomijanie istniejących walorów w tym zakresie, promowanie
        rozwiązań nie stosowanych w innych miastach
        17) Fatalny dobór współpracowników, wyjątkowa odporność na krytykę
        ze strony prasy, organizacji społecznych, a nawet byłych sojuszników

    • clough Dombrowicz: Nie mam patentu na szczęście wszyst.. 23.11.07, 21:13
      Niestety, swoje credo Dombrowicz zawarł w tym co dopowiedział po
      zdaniu zacytowanym w tytule. Mówiac o tym, że nie ma patentu na
      szczęście wszystkich dodał "zwłaszcza w tym mieście". Panie
      prezydencie, to miasto nazywa się BYDGOSZCZ. Po co więc Pan
      startował? Może inne miasto cieszyło by się z pańskiego patentu na
      szczęście, a BYDGOSZCZ cieszyła by się z innego prezydenta?
    • bikbb Dombrowicz: Nie mam patentu na szczęście wszyst.. 24.11.07, 00:31
      zapraszam na spacer na Szwederowo!!! proszę wyjaśnić mieszkańcom, co oznaczają
      ostatnio wydłubane w naszych "WIEJSKICH" chodnikach DZIURY (wybetonowane,
      ogrodzone krawężnikiem)?? Niech ktoś się przejdzie ulicami Szwederowa (Ugory,
      Lenartowicza, Orla i inne przyległe) na spacer z inwalidą w wózku lub z
      dzieckiem. Wiem, że mają być drzewka, ma być ZIELONO, ale po co nam to, skoro
      nikt nie przejdzie ot tak sobie, bez skręconej kostki, złamanej nogi, czy
      wybitych zębów!!!. I w końcu gdzie jest nadzór budowlany, skoro te dziesiątki
      otworów w chodnikach nie są zabezpieczone i oznakowane. Zarówno w nocy jak i w
      dzień są całkowicie rozgrzebane i ogólnie dostępne. Sam widziałem jak na Orlej
      starsza Pani podnosiła się po potknięciu przez takową dziurę.
    • kazan41 Dombrowicz: Nie mam patentu na szczęście wszyst.. 24.11.07, 13:18
      A gdzie pytania o Port Lotniczy, nieudane inwestycje w
      wodociągach /stawy infiltracyjne na Czyżkówku, zrywane kontrakty,
      zasypywane przepompownie ścieków i budowane powtórnie/?
    • czwarty.wymiar Patent na nieudolność 24.11.07, 13:40
      "Dombrowicz: Nie mam patentu na szczęście wszystkich"
      ...ale na bycie najgorszym prezydentem i owszem.
      • radca potrzeba jednosci i wspoldzialania -nas wszystkich 24.11.07, 17:42
        samemu - to i Salomon nie poradzi.... ale razem i przy dobrej
        wspolpracy - to " mozna gory przenosic ".....

        ...i zaraz mi sie skojarzylo - jak bardzo sie przeszkadza w
        przeniesieniu tego szkaradnego pomnika - tworu PRL-u ustawionego dla
        propagandy komunistycznych notabli.... straszydlo takie, a ile to
        krzyku i grozb i przeciwstawien z grupy " kombatantow " ZBOWID-u
        itp.

        ... i to ma byc konstruktywna i owocna wspolpraca ? Najlepiej jeszcze
        czolg z czerwona gwiazda tam ustawic ....

        radca

        ps. eeeech, przekladow by tutaj mozna mnozyc.... " bo kazdy sobie
        rzepke skrobie " .... " i mozecie strelac - a ja nie daaam "
        ( takie slowa slyszalem )
    • pit771 szkoda ,że zapowiedzi inwestycji tylko na papierze 24.11.07, 18:47
      tekst dla maluczkich, a dlaczego?
      małoprawdopodobne choć cieszyłbym się gdyby sie spełniło nie tylko
      na papierze,
      1/ wygranie walki z Całbeckim o wieksze pieniądze z RPO - bez
      pozoranctwa takiej walki
      2/ wreszcie uporzadkowanie inwestycyjne parku przemysłowego łacznie
      z utworzeniem SSE,
      3/ wylobbowanie środków z budżetu państwa na tramwaj do Fordonu
      4/ realizacja wszystkich deklarowanych w czasie poprzedniej i
      obecnej kadencji węzłów komunikacyjnych miasta
      5/ rozpoczecie budowy dużego Aquaparku zanim nie zaczna tego "inni"
      6/ rozbudowa lotniska !!!
      7/ połaczenie Bydgoszczy ze światem nowoczesnymi dwupasmowymi
      trasami szybkiego ruchu S5 i S10 !!!
      8/ i najważniesze przestanie umizgiwania się do toruńczyków
      bo o oni o nasze interesy nie zabiegają i są tylko konkurencją do
      środków z UE
      • goudapl Re: 24.11.07, 19:17
        A jednak poddał się krytyce.Ciekawe czy coś zmieni?
    • andy125 Dombrowicz: Nie mam patentu na szczęście wszyst.. 24.11.07, 23:23
      Nie ma Pan Prezydent patentu na szczescie wszystkich,to juz wiemy, a
      czy ma Pan Prezydent patent na szczescie chocby jednego
      bydgoszczanina? Szanuje Pana poniewaz wygral Pan w demokratycznych
      wyborach. Ma Pan zlych doradcow! Gigantyczny kredyt na bimbe do
      Fordonu nie jest potrzebny.Nie nalezy planowac od razu trasy od A do
      Z.Etapami kolego! Najpierw od A do B,dalej autobusy .Potem od B do
      C,dalej autobusy itd. Bedziemy w ten sposob budowali bimbe do
      usranej smierci ale w koncu wybudujemy.Panie Prezydencie trzeba miec
      wizje rozwoju mojego pieknego i kochanego miasta.Pan jej nie
      ma.Pozdrawiam.
      • bydgosta Re: Dombrowicz: Nie mam patentu na szczęście wszy 25.11.07, 00:42
        Powtórzę za Andy: "Masz Prezydencie złych doradców". Porozmawiaj z
        tymi, których postawiłeś do konta. Mają żal do Ciebie, ale nie
        odwracają się. Jest im najzwyczajniej przykro - KONSTANTY!
    • goudapl Re: 25.11.07, 16:56
      Tylko winny się tłumaczy.
    • a_creep Re: Dombrowicz: Nie mam patentu na szczęście wszy 26.11.07, 22:01
      Jedyne, co sprawnie wyszło Dombrowiczowi przez ten rok, to wycofanie
      się z praktycznie wszystkich obietnic wyborczych. Cóż...

      Można mu pogratulować, skoro nawet dziennikarzyny z Wyborczej nie
      raczyły tego zauważyć.
      • goudapl Re: 26.11.07, 23:02
        Sam zainteresowany ocenia swój rok na 4 z plusem.
        • pit1233 Dombrowicz 26.11.07, 23:31
          Pogadał sobie, jak zawsze. Aquapark za rok, w BPP kilku inwestorów,
          wielkie plany, wielkie pieniadze.

          Tylko od lat wykonanie jest to samo. Aquapark to bajeczka, którą
          powtarza nam na dobranoc od 2005 roku, BPP ostatnio nawet
          zlikwidował stronę internetową i nie ma zamiaru zakładać nowej, bo
          po co, pieniędzy w budżecie na inwestycje 2x mniej od porównywalnego
          przeciez Szczecina, i to przy 200 mln deficycie, zdobytych pieniędzy
          z UE z Infrastruktury i Środowiska ZERO, z RPO 1,5x mniej od
          Torunia, a jako samorząd miasta 2x mniej od Torunia, najmniej ze
          wszystkich 5 miast regionu.
          Jako samorząd miasta zdobyliśmy akceptację zaledwie na 5 projektów,
          z najniższym dofinansowaniem na mieszkańca, a rozlegają się głosy,
          że trzeba z jakiś inwestycji rezygnować, "bo zdobyliśmy pieniądze".
          Na Starówce prezydent nic robić nie zamierza, bo "ludzi nie
          interesuje Śródmieście". Dobrze, że przynajmniej zrozumiał, że "tory
          na Fordońskiej nie prowadzą do nikąd".

          Siebie prezydent ocenia na czwórkę z plusem. Jak zawsze.
          • pit1233 Re: Dombrowicz 26.11.07, 23:37
            Od 6 lat opowiada, jak to "będziemy obwodnicę Kapuścisk budować",
            gdy w żadnym planie lokalnym, strategii czy wieloletnim planie
            inwestycyjnym takiego przedsięwzięcia nie ma.

            Teraz też wspomniał w wywiadzie o tej nieśmiertelnej "obwodnicy
            Kapuścisk".
    • goudapl Re: 26.11.07, 23:47
      Ciekawe jakie oceny dał zastępcom?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka