Gość: TOMX
IP: *.internetdsl.tpnet.pl
06.12.04, 18:52
Moze dobrym pomyslem w MPK byloby to, gdyby przeciagnac linie elektryczne
dalej niz sa teraz. Mieszkam na Czubach i wiem ile codziennie osob jezdzi 9,
26, 31, 44, 57 itd itp. Moze gdyby linie siegaly do koncowych Poreby, Switu,
Widoku, a ludzie by zaczeli jezdzic trajtkami, to moze sytuacja by sie
ustabilizowala??? To samo tyczy sie tras w innych rejonach miasta, ktorych
nie znam tak dokladnie jak swoich. Zamiast kupowac nowe smierdzace i dymiace
autobusy MPK powinno te pieniadze przeznaczyc na budowe trakcji
elektrycznych. Trajtki sa pewnie tansze w utrzymaniu, a i jezdzi sie nimi
fajnie. W dalekiej przyszlosci takowe linie elektryczne posluzylyby dla
tramwajow, bo jak sam prezydent Pruszkowski powiedzial dwa lata temu na
zebraniu w IX Liceum Ogolnoksztalcacym, ze gdy Lublin osiagnie 500 tys.
mieszkancow trzeba bedzie ostro pomyslec o tramwajach. Wlaczenie Swidnika da
nam ponad 40 tys. ludzi wiecej, a do magicznej liczby 500 tys. juz blisko.