ratatatam 30.09.05, 19:50 ?? bardzo mnie ciekawi Wasza opinia Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zo_h Re: co lublinianie sadza o filmie "NOCNA ZMIANA" 30.09.05, 20:00 No poza tym że jest troszkę tendencyjnie wyselekcjonowany, to niektóre ujęcia dają sporo do myślenia. Szczególnie o Lechu ... wspierającym to lewą to prawą nogę. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam Re: co lublinianie sadza o filmie "NOCNA ZMIANA" 30.09.05, 20:07 no to , ze jakas selekcja materialu byla to dla mnie oczywiste , ale pamietam tamte wydarzenia z owczesnych oficjalnych przekazow - i widzac teraz cala rzecz od podszewki jestem troche zszokowany - i usmiejecie sie moze - ale to co mnie najbardziej zaskoczylo to forma zachowania uczestnikow zebrania! to nawet nie co mowili ale jak, w jakim stylu :)) zenada Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mon Re: co lublinianie sadza o filmie "NOCNA ZMIANA" IP: *.lublin.mm.pl 01.10.05, 20:42 Szkoda, że wzbudza tak małe zainteresowanie, co widać po bardzo mdłej dyskusji na forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: co lublinianie sadza o filmie "NOCNA ZMIANA" IP: *.lublin.mm.pl 30.09.05, 22:44 Przed każdymi wyborami powinien być wyświetlany trzy razy dziennie, co najmniej przez miesiąc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lolo Re: co lublinianie sadza o filmie "NOCNA ZMIANA" IP: *.lublin.mm.pl 01.10.05, 23:19 Było to w oficjalnej telewizji iles lat temu. Zadna sensacja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maria Re: co lublinianie sadza o filmie "NOCNA ZMIANA" IP: *.lublin.sdi.tpnet.pl 01.10.05, 23:42 Ogladałam kilka lat temu (ostatnio niestety nie).I od tamtej pory mam traumę na pana Wałęsęi wszystkich, którzy się przyczynili do tego zamachu stanu. Aż dziwne ,że niektórzy mówią o naszym kraju ,że jest państwem prawa.Po prostu od tamtej pory jestem "uświadomionym" !!!! obywatelem. I żadne socjotechniki ani propaganda na mnie nie działa.Nawet Ojciec Rydzyk , który w tamtym czasie bronił Wałęsy, nie miał żadnego wpływu na dokonywane przeze mnie wybory. Odpowiedz Link Zgłoś
blood_free Re: co lublinianie sadza o filmie "NOCNA ZMIANA" 02.10.05, 10:11 Kupilem specjalnie "Ich Dziennik" aby dobrac sie do plyty z filmem.Przypomina mi propagandowki z lat 50-tych opowiadajace o ciemiezonej klasie robotniczej w USA i raju w CCCP.Wyjatkowo tendencyjny, material pomijal zasadniczy argument odwolania rzadu Olszewskiego - wskazniki ekonomiczne, niezadowolenie spoleczne wywolane dysproporcjami w zarobkach etc.Nie warto. Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam klamiesz 02.10.05, 15:18 klamiesz mowiac ze podstawowym powodem odwolania rzadu Olszewskiego byly "wskazniki ekonomiczne" a nie sprawa lustracji i "obrona esbeckiego lobby" Odpowiedz Link Zgłoś
blood_free Re: klamiesz 02.10.05, 18:26 Po co mialbym klamac.W Polsce funkcjonuje ustawa tzw. "lustracyjna".To chyba zalatwia sprawa. Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam Re: klamiesz 02.10.05, 19:50 nie wiem jaki jest powod twoich klamst i zupelnie nie wiem jaki to ma zwiazek z obecnie obowiazujaca ustawa lustracyjna pocz Wachowskiego ( "Nocna zmiana" ) mial kilka innych przyczyn - sprawa lustracji byla kropla ktora przebrala miare cierpliwosci lobby esbeckiego ( czy w tym wypadku lobby moskiewskiego nawet) wspieranego przez bojownikow o demokracje w rodzaju Michnika czy Kuronia - pamietasz moze pomysl lecha Walesy na pozostawienie dawnych baz armi czerwonej na teryrorium Polski tzw "spolkom polsko- radzieckiem" czyli w praktyce: KGB i GRU ? Olszewski utracil ten pomysl w ostatniej chwili - takich klod rzucanych pod nogi agenturze bylo wiecej - i to byl powod "Nocnej Zmiany" Odpowiedz Link Zgłoś
rilian Re: klamiesz 02.10.05, 20:56 jaaasne. wałęsa wykańczając oleksego był agentem wykańczającym innego agenta. olszewski został wykończony przez agenturę sbcką bo jest i był jedynym sprawiedliwym. wszyscy mianiacy teczkowi rodzaju tymińskiego, macierewicza, olszewskiego są jedynymi prawdziwymi polakami, oświeconymi i jedynie słusznymi. Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam Re: klamiesz 02.10.05, 21:03 poszukaj na googlach najblizszej poradni psychiatrycznej i biegnij tam jak najszybciej ... Odpowiedz Link Zgłoś
rilian Re: klamiesz 03.10.05, 07:52 po co ? sam zdradź mi, gdzie się leczysz... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chart Re: co lublinianie sadza o filmie "NOCNA ZMIANA" IP: *.resetnet.pl 02.10.05, 20:55 Po pierwsze tak właśnie wyglądają polityczne narady - zarówno po lewej jak i po prawej stronie. Jeśli ktoś jest zszokowany to po prostu nie wie na jakim świecie żyje. Po drugie to, że jedna ekipa chce obalić drugą też jest normalne. Po trzecie ekipa Olszewskiego była trudna do obrony - słabe zaplecze, rzekomo przełomowe program będący w istocie drobną korektą planu Balcerowicza, chroniczna powolność i nieudolność premiera, lubiącego pospać do 10. Po czwarte teraz ma to być tylko atak na Tuska. "Nasz Dziennik" z płytą (udostępnioną przez Kurskiego z PiS) rozszedł się w 2 milionach egzemplarzy (sic!). Po piąte w całym filmie najfajniejsze jest postawa dziennikarzy (z Lisem i Olejnik na czele), którzy nawet nie próbują udwać obiektywizmu i dyszą nienawiścią do rządu. No i nerwowy charkot Kuronia, który bez jednego merytorycznego argumentu odsądza od czci i wiary zwolenników lustracji. Acha - no i ja zapamiętałem uśmiech ówczesnego rzecznika MSW Tywonka, który mówi, że w Czechach w wyniku lustracji okazało się, jak potężnie zinfiltrowane było tamtejsze środowisko dziennikarskie. A po chwili przerwy dodaje: -Ale ja nic nie sugeruję... :)) Odpowiedz Link Zgłoś
ratatatam Re: co lublinianie sadza o filmie "NOCNA ZMIANA" 02.10.05, 21:14 nieeee no bez przesady to nie bylo "zwykle" obalanie jednej ekipy rzadzacej przez druga czyli aktualna opozycje) - nie zapominajmy ze chodzilo jednak o ochrone interesow specyficznego lobby - a uwaga o dziennkarzach jesty bardzo ciekawa gdzies mi to umknelo - to jest tym ciekawsze , ze "aktorzy " na politycznej scenie zmianiali sie czesto a oni trwali dzielni na swoich posterunkach dalej udajac "obiektywizm" - Monika Olejnik robi to z coraz wiekszym trudem ( latka leca ...) a przy tym nie kazdy z nich ma tyle odwagi co Zakowski zeby sie publicznie przyznac ze wspiera SLD i glosuje na ta partie Odpowiedz Link Zgłoś
blood_free Re: co lublinianie sadza o filmie "NOCNA ZMIANA" 02.10.05, 21:29 Posadzalem was Heniu o wiecej finzeji, coz mylilem sie.Ustawa o dzialalnosci gospodarczej w Polsce nie dyskryminuje w zaden sposob obywatelstwa i narodowosci rosyjskiej.Tak wiec Olszewski nic nie musial utracac.Paradoksalnie Towarzysze Radzieccy chcieli zajac sie bazami po zlikwidowanych jednostkach Armii Radzieckiej, tymi samymi, ktore po dzis dzien, a minelo juz od tego czasu 10 lat stoja nieuzytkowane na Dolnym Slasku, Pomorzu oraz Kujawach.Jesli do gry mialby wejsc wywiad rosyjski, wierz mi, na pewno zalezaloby im na dyskrecji, a z cala pewnoscia nie podawali by do publicznej wiadomosci metod jakimi sie posluguja (vide cytowany pracownik jakoby rosyjskich sluzb w filmie).Konkludujac rzad Olszewskiego obalil sam Olszewski, desygnujac na funkcje kierownika MSW oblakanego Maciarewicza, ktory wszedzie widzi teczki, spiski, niejasne powiazania i niewidzialny palec zydokomuny.Ciesze sie, ze tamta farsa szybko zostala przecieta przez Walese.Mam nadzieje, ze bigos szykowany przez opierzone kupry, narod szybciutko wywali na dzioby kucharzom, szykuje sie swoista analogia miedzy koncowka 2005 a 1993. Odpowiedz Link Zgłoś