Dodaj do ulubionych

Lublin w necie....

IP: *.lublin.mm.pl 07.02.03, 12:10
...ma sie kiepściutko, oj słabo. Własnie przeszukałam zasoby w poszukiwaniu
zdjęcia Placu po Farze w celu oświecenia kolegi Hm` co do przedmiotu sporu o
odbudowe Fary i stwierdziałm , że:
- wiekszość atrakcji na lubelskich stronach jest niepełna albo nieaaktualna
- brak jest turystycznej wizytówki miasta : co zwiedzać, gdzie jeśc gdzie ,
gdzie spać ( tzn,. wszystko niby jest ale porozpierdzielane po róznych
serwisach)
- fajny byłby "przewodnik" po Starym Mieście
- jedyny dobrze funkcjonujący serwis kulturalny Fraper albo padł albo
całkiem sie zapuścił

Powyzsze stwierdzenia pozostawiam do przemyślenia :-)
Obserwuj wątek
    • lucy_z Re: Lublin w necie.... 07.02.03, 12:48
      Jest tych stron trochę ale masz rację, że porozrzucane. Oto strona, która mi
      się podoba. A to strona czlowieka, który siedzi za granicą. Tu się nawet kiedyś
      wpisywał.

      www.geocities.com/dariusnyc/Lublin.html
      • Gość: ryża małpa Re: Lublin w necie.... IP: *.lublin.mm.pl 07.02.03, 12:53
        mike?
        • lucy_z Re: Lublin w necie.... 07.02.03, 13:02
          On się podpisywał darius chyba. A oto strona gdzie jest mnóstwo zdjęć:

          www.mdk2.lublin.pl./
          • czarna33 Re: Lublin w necie.... 07.02.03, 13:35
            A mnie sie tak sentymentalnie zrobilo przy zdjeciu Bramy Krakowskiej.Pamietacie
            jeszcze to rondo,kiosk RUCH-u obok Bramy?Hmm... stare dzieje.
            • ziedrzec Re: Lublin w necie.... 07.02.03, 13:40
              Był też kiosk przy Jubilerze na deptaku, kiedy jeszcze była tam ulica, jeżdziły
              trajtki a chodniki były z płytek betonowych


              Czy w inimaxie są jeszcze te schody z podświetlanymi zdjęciami w ORWOwskim
              stylu?
              • lucy_z Re: Lublin w necie.... 07.02.03, 15:14
                Byłam tam niedawno ale jakoś nie zwróciłam na to uwagi;)
                Ziedrzec, możesz przecież tam zagladnąć...:))
      • Gość: ryża Ale... IP: *.lublin.mm.pl 07.02.03, 12:57
        ...fajna stronka tylko, że nie wyskakuje w wyszukiwarce za szybko. A ja myślę o
        promocji miasta !!! Turystycznej! Bo ludziom, którzy trafiaja do lublina
        przypadkiem często bardzo sie podoba np. znajomy z Malborka pieje pod niebiosa
        i wszyscy inni nasi z innychczęści Polski chcca sie wybrać i pytaja o jakies
        strony w necie całościow traktujące zjawisko a tu tiiiit.
    • hm` Re: Lublin w necie.... 07.02.03, 15:33
      Gość portalu: ryża małpa napisał(a):

      > "Własnie przeszukałam zasoby w poszukiwaniu
      > zdjęcia Placu po Farze w celu oświecenia kolegi Hm` co do przedmiotu sporu o
      > odbudowe Fary "
      :]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]] I jak tu nie byc egocentrykiem.
      pozdr. hm`
    • Gość: oou Re: Lublin w necie.... IP: *.zone.lub.pl 07.02.03, 17:03
      To prawda że w sieci nie ma porządnych zdjęć Lublina, jego zabytków i
      najładniejszych miejsc. To znaczy są jakieś zdjęcia ale zazwyczaj bardzo stare,
      kiepskiej jakości, albo pseudoartystyczne. Może ktoś z forumowiczów posiadający
      aparat cyfrowy mógłby zrobić zdjęcia budynków i miejsc w Lublinie wartych
      pokazania. Chodzi o zdjęcia proste, wyraźne, zrobione na tle niebieskiego nieba.
      Jako przykład zobaczcie zdjęcia często porównywanego do Lublina Wilna.
      members.lycos.nl/vilnius/
    • pepperoni78 Więc... 07.02.03, 20:44
      Proponuję, zeby wziąć sprawy w swoje ręce. Forumowicze z Krakowa stworzyli
      wspólnymi siłami wspaniałą stronę o Kazimierzu. Jako że są w tej materii
      bardziej doświadczeni, zwróciłem się do Nich z drobną prośbą o ewentualne
      porady:

      www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=61&w=4555004
      i liczę na jakiś odzew. To odbyło się w wielkim skrócie w ten sposób, że każdy
      z Krakforumowiczów dostał określony przydział (chodzi głównie o napisanie
      jakiegoś tekstu itd itp). A tak to teraz wygląda:

      www.kazimierz.com/
      Więc??
      • mikolaj7 Re: Więc... 08.02.03, 00:39

        > i liczę na jakiś odzew. To odbyło się w wielkim skrócie w ten sposób, że każdy
        > z Krakforumowiczów dostał określony przydział (chodzi głównie o napisanie
        > jakiegoś tekstu itd itp).

        nie bylo tak rozowo:))

        ze wypisze w punktach..

        przez cale lato tworzylismy projekt wizualny i przede
        wszystkim rozmawialismy duzo o stronie. dopiero po jakims
        miesiacu od pierwszej wzmianki o stronie wykupilismy
        serwer i adres.. klopoty z serwerem trwaly chyba do
        wrzesnia i wtedy dopiero zaczelismy pisac strone. zabralo
        nam to ponad dwa miesiace. duzo osob zglaszalo sie do
        pomocy same z siebie (teraz juz tak nie ma niestety :( ) i
        jakos powstawaly kolejne dzialy. pod koniec pazdziernika a
        moze juz w listopadzie.. nie pamietam, w kazdym razie
        wystartowalismy i zaczelismy sie promowac - pisala o nas
        gw, dziennik polski, wprost, pare innych gazet. druga 'ture
        reklam' planujemy wstepnie jak uruchomimy forum.

        ot i tyle. jedyne co potrzeba to bardzo duzego
        samozaparcia paru osob, ktore pociagna strone, kiedy
        wszystkim sie znudzi. najgorzej jest przetrwac pierwsze
        tygodnie, kiedy wielu juz osiadloby na laurach i nic nie
        robilo:)))
    • Gość: oou Re: Lublin w necie.... IP: *.zone.lub.pl 07.02.03, 21:39
      Znalazłem bardzo dobrą stronę ze zdjeciami z całej Polski. Niezła kolekcja
      ponad 7000 idealnej jakości zdjęć z podróży po Polsce. Niestety z Lublina
      zauważyłem tylko zdjęcia Zamku Lubelskiego i okolic, ale właśnie takich
      przydałoby się więcej.
      www.poczta-polska.pl/mw/
      • Gość: mike Re: Lublin w necie.... IP: 195.114.189.* 07.02.03, 22:52
        ostatnio troszke sie zaniedbuje,ale czekam na promocje w multimedia aby sie
        podlaczyc do netu za zlotoweczke, wtedy bede tu wracal czesciej i gesciej,

        co do samego zas tematu to juz kiedys sam rozpoczalem taki watek, ktory umarl
        smiercia naturalna, oto on:

        www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=62&w=4089419
        chetni moga sobie przeczytac co bylo wowczas powiedziane,
        ale pod tym co napisala ryza podpisuje sie wszystkimi odrostami ktore posiadam,
        moge rowniez sie podlaczyc do akcji jako ewentualny posiadacz cyfrowki, wiec
        nie ma problemu porobic troszke ciekawych miejsc, najlepiej gdyby kazdy z
        forumowiczow cos zaproponowal, jakies miejsce warte zobaczenia, sfotografowania
        itd.
        jak sie cos z tego wykluje to sie przylaczam, bo jak narazie to widze tylko
        propozycje i porownania z innych miast, ale jakos nikt sie nie pali do roboty

        mike
    • Gość: mike Re: Lublin w necie.... IP: 195.114.189.* 07.02.03, 23:05
      tylko ze taki ladny adres jak www.lublin.??? z jakimkolwiek rozszerzeniem jest
      juz zajete, no chyba ze jakis zanzibar albo cos w tym rodaju, ale juz np:
      www.infolublin.com mozna kupic za 69zlotych na rok
      mysle ze to nie jest wygorowana cena, ciekawe co na to by powiedzialy wladze
      miasta :))
      • pepperoni78 Re: Lublin w necie.... 07.02.03, 23:21
        A co z adresem w stylu www.lublin.lublin.pl ??? Moze udałoby sięnam dogadać z
        LubManem??
      • mikolaj7 Re: Lublin w necie.... 08.02.03, 00:33
        Gość portalu: mike napisał(a):

        > tylko ze taki ladny adres jak www.lublin.??? z jakimkolwiek rozszerzeniem jest
        > juz zajete, no chyba ze jakis zanzibar albo cos w tym rodaju, ale juz np:
        > www.infolublin.com mozna kupic za 69zlotych na rok

        a czemu nie po prostu www.lublin.com? my musielismy
        zrezygnowac z domen polskich, bo ktos je bezczelnie
        wykupil i nie ruszal. ostatnio cos na nicg drgenlo, ale nie
        sledze konkurencji;))

        > mysle ze to nie jest wygorowana cena, ciekawe co na to by powiedzialy wladze
        > miasta :))

        wladze miasta nie maja zbyt wiele do powiedzenia jesli im
        sie cos nie spodoba - jesli zechca pomoc to tylko Wam
        pozazdroscic:))
        • Gość: mike Re: Lublin w necie.... IP: *.leczna.dialup.inetia.pl 08.02.03, 02:00
          lublin.com jest juz zajety, podobnie jak koncowki .org .net .biz itd !!!

          www.lublin.lublin.pl jest troszke dziwaczny moim zdaniem, optuje za swoim

          www.infolublin.com ewentualnie .org lub .net ale to taka sama cena !!

          jesli ktos ma jakies propozycje to zrobmy jakis watek, albo najlepiej jakby
          stworzyc osobny dzial tak jak jest sport poswiecony tylko temu zagadnieniu !
          tam beda publikowane wszystkie pomysly

          a tak w ogole to zobaczmy czy ten zapal znow nie wygasnie po 2 tygodniach !?
          • Gość: mikolaj7 najlepszy adres: IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 08.02.03, 15:59
            pozostaje wiec wg mnie najlepszy adres:

            www.lublin.info

            ceny takie jak w przypadku .com
            • lodbrok Re: najlepszy adres: 09.02.03, 13:51
              Jeśli zbierze się kilka chętnych osób to ja wchodzę w ten temat. Co prawda nie
              mam pojęcia o robieniu stron ale pisać czy opracowywać coś mogę. Jak to się
              mówi, lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.Może dzięki wam znowu uwierzę
              w ludzi? Pozdrawiam i proponuję pogadać na spotkaniu forumowym.
      • Gość: Grendel Re: Lublin w necie.... IP: *.swit.futuro.pl 09.02.03, 23:06
        Ja proponuję adres: www.kozigrod... i jakieś rozszerzenie. :)
        • Gość: mike Re: Lublin w necie.... IP: *.leczna.dialup.inetia.pl 09.02.03, 23:27
          mysle ze kozigrod jest zrozumialy dla mieszkancow polski albo osob polsko
          jezycznych ale juz nie dla kogos kto sobie szuka inforamcji zza granicy i nie
          zna polskiego jezyka !
          ale to tylko moaj skormna opinia
        • Gość: **** Re: Lublin w necie.... IP: *.ltk.com.pl 11.02.03, 20:25
          Wypowiem swoje zdanie n.t.adresu internetowego.Koziołek czy kozigród to
          istotnie nazwa znana dla lublinian.Dla innych kojarzy się z koziołkiem spalonym
          w lubelskiej szopce.Chyba najlepiej by było www.lublin........
          Myślę,że strona będzie o wiele lepsza niż dotychczas istniejące.A wykonać
          stronę nie jest tak łatwo.Ja od pewnego czasu
          opracowuję stronę o jednej z naszych dzielnic.Za dużo zebrałem materałów,a
          strona niedokończona.
          Pozdrawiam,gratuluję pomysłu.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka