Dodaj do ulubionych

Nowy obywatel Lublina

04.10.07, 17:59
LITOŚCI DLA POLSZCZYZNY. To już niedługo nie będzie "pisarki", tylko - "pisarz", nie będzie "dojarki", tylko - "dojarz" itd.
I to takie dziwactwo wsadza p. Bielesz w związku z osobą noszącą nazwisko Gombrowicz. Po prawdzie, taki z p. Bielesza znawca polszczyzny, jak z p. Gombrowiczowej zasłużony pisarz...
Pozdr.
Obserwuj wątek
    • clavi Nowy obywatel Lublina 04.10.07, 18:28
      "Zwłaszcza wzruszający był list Jerzego Pilcha, który napisał,
      że w historii literatury było wiele wielkich wdów po wielkich
      i mniej wielkich pisarzach, ale tylko słowa Rity Gombrowicz o
      życiu z Witoldem tak go poruszyły".

      To i my sie dowiedzmy. Ponizej wywiad (jego daty nie znam)
      z R. Gombrowicz w ktorym wlasnie o tym opowiada:
      www.gala.kobieta.pl/gala2/print.jsp?place=Text01&news_cat_id=177&news_id=3273
    • Gość: ratatatam sam pomysl uhonorowania Wdowy -jak u Gombrowicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 19:17
      "trumna suto złocona.
      wdowa zadowolona"

      PAJACE!
      • Gość: Kopyrda Re: sam pomysl uhonorowania Wdowy -jak u Gombrowi IP: *.chello.pl 04.10.07, 20:01
        Szanowny/a Ratatam - z czego to cytat? Bo świetny... Uśmiałem się.
        A gdyby na serio, to możnaby przypomneć Norwida: "Niewiast,
        zaklętych w umarłe formuły / Spotkałem tysiąc - i było mi
        smętno..." Oj, głuptasy, dające się robić kilku cwaniaczkom,z
        filozofem wszechczasów Palikotosem z Biłgoraja na czele. Gombro się
        w grobie przewraca.
        • Gość: ratatatam Re: sam pomysl uhonorowania Wdowy -jak u Gombrowi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.07, 23:31
          - równie żałosnego spektaklu dawno nie widziałem. Przy okazji zmieniono Wdowie
          płeć ( przynajmniej w tytule art.) Nie jest tajemnicą, że najczcigodniejszy
          Nieboszczyk lubił zaczepić oko i na męskiej sylwetce, ale żeby od razu tak
          transgenderować Panią Ritę ...

          Ciekawią mnie te liczne, częste i regularne związki Wdowy z Lublinem, które były
          powodem przyznania zaszczytu(???) Jeszcze bardziej ciekawi mnie niedawna
          wypowiedź lubelskiego arcybiskupa , który rozpływał się w zachwytach nad tym
          głupawym pomysłem - ciekawi - nie znaczy dziwi- widać Jego Ekscelencja miał
          jakieś swoje powody , ale nie będziemy wracać do niektórych upodobań zmarłego
          pisarza...

          Natomiast bardzo mnie cieszy postawa posła Palikota , który z okazji tej
          uroczystości postanowił wypuścić z ręki gumowego penisa. Brawo Panie Pośle !

          Pozdrawiam

          Krzysztof



          ps. a propos cytatu: niestety nazwiska autora nie pamiętam, to człowiek ,który
          kilkanascie lat temu wygrał jakiś niewielki konkurs literacki na fraszkę,
          zapamiętałem tę fraszke bo sprawa skończyla się pozwem autora przeciwko
          organizatorom konkursu i wydawcom jego tomiku - zdaje się, że zmienili
          oryginalną wersję na bardziej sensowną ;]
          w oryginale było: "Trumna suto złocona ( a może zdobiona ?) Osoba zadowolona"
    • mekagojira To kogo wlasciwie honorujecie? Rite czy jej meza? 04.10.07, 20:04
      "Bliskie i regularne związki pani Rity z naszym miastem powodują, że ta laudacja
      jest nie tyle na cześć jej męża, wielkiej postaci polskiej kultury, co na rzecz
      naszego wielkiego przyjaciela - mówił Włodzimierz Wysocki"

      W ogole troche dziwnie mi wyglada nadawanie tytulow za bycie spowinowaconym ze
      slawnym nieboszczykiem:] (z calym szacunkiem dla pani Gombrowicz).
    • Gość: król kiwki Pele Nowy obywatel Lublina IP: 172.25.252.* 05.10.07, 00:23
      Czyli kobieta nie może byc obywatelem... Puryści językowi się znaleźli...
      • Gość: ratatatam Re: Nowy obywatel Lublina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.10.07, 08:00
        kobieta może być obywatelem lub obywatelką - w zależności od tego jakiej jest płci

        LOL
    • Gość: Anna Re: Nowy obywatel Lublina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.10.07, 09:45
      Jakież to silne więzi łączą Panią Gombrowicz z Lublinem?Bo
      rpzyjeżdża na każde wezwanie działaczy PO,by robić im kampanię
      wyborczą?Nie od dzis wiadomo, że Pan Pal...jesr w bliskich
      stosunkach z Arcybiskupem Ż., więc ten ostatni chętnie udziela swego
      błogosławieństwa tego typu przedsięwzięciom.W ogóle ostatnio
      Palikota dużo widać w mediach, a to wychynie zza Tuska w Anglii, a
      to zasuwa z nim po Peowiaków, ale mądrych ludzi ta postawa pod
      publiczkę nie omami, bo każdy wie, iż człowiek ten nic nie zrobił
      ani dla Lubelszczyzny,ani dla Polski w parlamencie, w którym to
      zresztą więcej niż rzadko bywał,zajęty akacjami ze sztucznym
      członkiem w ręku.nadanie Ricie G. honorowego obywatelstwa miasta,
      chociaż nic ona dla niego nie zdziałała to kolejny przedwyborczy
      chwyt.
    • tajnos.agentos Re: Nowy obywatel Lublina 05.10.07, 10:10
      Co do pisarki - to nie wiem, ale jeśli chodzi o dojarkę - sprawa
      jest skomplikowana. Dojarka bowiem to nie jest baba, tylko taka
      maszyna, która może być bańkowa, przewodowa a nawet może być halą
      udojową. Spytajcie arona - on wie najlepiej. Poza tym, zupełnie nie
      wiem co Wam przeszkadza. Już Boy coś tam pisywał o jubileuszach oraz
      innych takich. Każda władza lubi uroczystości "z okazji", "ku czci"
      itd.. Gdyby tytuł nadano np. jakiemuś katabasowi albo córce
      Marszałka i komuś by się to nie spodobało, zaraz zapluli byście się,
      że lewizna kala świętości, leje na godło itd...:-P
      • Gość: ratatatam Re: Nowy obywatel Lublina IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.10.07, 12:35
        jeśli kogoś interesuje organizowanie takich idiotycznych imprez to może nadać
        tytuł katabasowi, może i rabinowi, a nawet małemu zielonemu ludzikowi- pod
        jednym warunkiem: że istnieje jakiś sensowny powód albo choćby sensowny pretekst
        dla takiej farsy - a tu żadnego!! nic! Następnym honorowym obywatelem Lublina
        będzie zapewne żyjąca w Australii wnuczka fryzjera , który ostatni golił
        Czechowicza...
        • Gość: krys Re: Nowy obywatel Lublina IP: *.chello.pl 05.10.07, 22:33
          pod warunkiem, że jest wdową - bo słyszalem, że miasto stara się o
          tytuł Europejskiej Stolicy Wdów he, he
    • Gość: Tomasz. Jak juz sam Michnik przyjechal do Lublina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.07, 23:41
      to jest to szczególnie ważne. POwładze musiały się wykazać i zrobić
      wielką imprezę przecież Gombrowicz był takim patriotą jak nikt inny.
      Aż dziw bierze, że nie zjawili się Geremek z Bartoszewskim ale widać
      obowiązki ich gdzieś zatrzymały.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka