indiced.spaces.live.com 06.01.08, 19:12 To proszę najpierw doprowadzić do ---utworzenia- Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Józuś Garstka Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.08, 21:12 Urząd Miasta realizuje proejkt Lublin - Miasto Wiedzy. Z wielką nieciepliwością czekamy na efekty tego bardzo potrzebnego przedsięwzięcia. Ciekawie co jest w wizji miasta o cukrowni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robol Jak zajadle atakujecie cukrownię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.08, 21:40 A czy cukier do herbaty jest potrzebny? A po co zakłady mięsne? A po co szewc? No, a teraz do rzeczy: czy potrzebnych jest nam aż tyle studentów, dwuleworękich? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman robol to nie funkcja.... IP: *.lublin.mm.pl 06.01.08, 21:47 tylko mentalność. Na co jesteś ewidentnym dowodem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaniec LU Re: robol to nie funkcja.... IP: *.chello.pl 07.01.08, 00:46 Jeżeli w tej supercukrowni pracują superspecjaliści to w czym problem? Dacie radę wszędzie. Lotnisko i drogi szybkiego ruchu niedługo władze obiecują. Jesteśmy przecież dużą Europą, większym rynkiem niż USA. Tam jak nie ma roboty w Nevadzie, to bierze się dupę w troki i jedzie do Milłoki. Chyba że tatuś sympatyzował z komuszkami, budował socyjalizm, dostał za darmo mieszkanko w pracowniczym socyjalblocku a to będzie gorsze z przystosowaniem się do innej niewydajnej pracy. Smutne ale prawdziwe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: "robol" A co to jest mentalność "robola" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 18:21 Wiele razy słyszałem komentarze gorsze niż te, który teraz ty napisałeś w stosunku do mnie. Przykład: "Chamstwo w Polsce bierze się z tego, że klasy społeczne wepchnęli do jednego bloku: spawacz przez ścianę mieszka z nauczycielem, a lekarz ze stolarzem". Co ja widzę? Stolarz to cham, a lekarz to cultura full wypas. Ćwierćinteligenckość czytelników szmatławego GW. Lekarz, przecież jemu się powinno standartowo należeć 2, 5 średniej krajowej za to że w gardziołko zerknie i wyczmara swoją receptę. Aha, jestem spawaczem, i nie sadzę byków ortograficznych, łyso ci ćwierćinteligencie? Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Re: A co to jest mentalność "robola" 08.01.08, 13:55 piszesz:"jestem spawaczem, i nie sadzę byków ortograficznych, łyso ci ćwierćinteligencie?" mnie jest łyso (i w przenośni i rzeczywiście) bo żadnego zawodu nie mam, a byki sadzę takie że wstyd... i ja wtej kwestii własnie... chetnie zostałbym spawaczem - odezwij sie zatem, jak obiecałeś na byki poza słownikiem chyba nic się nie poradzi... a co do tematu to rację masz zupełną... jak to mówią "przy wzdęciu szajba odbija bydlęciu" nawet jak ma doktoraty rehabilitowane i nominacje od rezydentów samych... dobrą radę na gazy podawał kiedyś Waligórski: "Święta krowa Mlekodajna, piękna, zdrowa, Żyła kiedyś zwykła krowa. Z przodu żarła trawę z sieczką, A z tyłu dawała mleczko. Dawała je w zimie, w lecie, Uwielbiali krowę kmiecie. Prawie hołd składali krowie, Aż jej przewrócili w głowie. Uwierzyła że jest święta I zrobiła się nadęta, Okrąglejsza od balona, I jakaś taka natchniona... Poszedł ją wydoić Wicek, A krowa w krzyk: - Won od cycek! W ziemię bij przede mną głową, Jestem bowiem świętą krową! Przyjechał krówski pan likarz, - Co ty tak - powiada - brykasz? Krowa, nie speszona wcale, - Odejdź - mówi - konowale, Właśnie czuję, że powoli Dostaję już aureoli! - Nieraz - rzekł lekarz - przy wzdęciu Szajba odbija bydlęciu, Nie bierz żeż, durny bawole, Tej szajby za aureolę, I posłuchaj mojej rady - Zrób ze dwa lub trzy przysiady, Bo cię te gazy uśmiercą! - Milcz - krowa na to - bluźnierco! Nie chciała słuchać dyrektyw, Bluzgała stekiem inwektyw, Aż doktor, co nie miał czasu, Zasunął jej szprycę z kwasu, Poczem schował się w lucernie, A ta krowa jak nie świernie! (czyli jak nie zaświergoli) I brzuch jej opadł powoli, Znów zrobiła się zwyczajna, Grzeczna, i w ogóle fajna... Wniosek: żadne dyrektywy, Nie zastąpią lewatywy! " Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DJ Robol Wolność słowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 19:21 Męczysz się, bracie! A kurs spawacza można zrobić za niewielkie pieniądze. Podobno można też pójść do Urzędu Pracy i poprosić o przekwalifikowanie. Lepiej za niego zapłacić niż za kurs "euro-sprzątaczki" albo kurs "prawa jazdy" (niektórym się wydaje, że "prawko" (ku.. jak ja nienawidzę tego luzackiego określenia!) to panaceum na wszystko, hej! Możesz też zrobić kurs tynkarza albo innego murarza. Albo połaź po jakichś firmach gdzie chcą robotników niewykwalifikowanych, np. przy produkcji bruku (wsypywanie piachu i mieszanie go z czymś tam) na początek dostaniesz 5 zł. na rękę, potem 6, potem 8 - to są 2,30 funta brytyjskiego, a w Anglii Polacy robią za 5 funtów za godzinę, jedzenie jest przynajmniej dwa razy droższe - jedzenie a nie karma dla kotów! I nie jedź do Anglii, nie powiększaj stale powiększającego się grona Polakomurzynów na "Wyspach" czego tak pragnie GW. A jak już będziesz na rusztowaniu to rzucisz cegłówką w któregoś ćwierćinteligenta z profesoratem. Trzymaj się. Aha: mój e-mail to: kzmdln@wp.pl ...Mój nabyty antysemityzm... Odpowiedz Link Zgłoś
leniak męcze się zebyś wiedział 11.01.08, 16:42 czuję że rzucam perły miedzy palikoty... i wiesz co przekwalifikuję się! i nie wyjadę... i jak najbardziej będę rzucał cegłówkami w nosferatów- profesorowanych zwyczajnych i nadzwyczajnych bzdurników habilitowanych i doktoratów wymęczonych a nawet w co bardziej bucowatych magisterów np. liderstwa a co? robolowi będzie wolno... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman wywodzisz sie robolu wprost..... IP: *.lublin.mm.pl 08.01.08, 19:37 z gomułkowskiej dyktatury ciemniaków jak to trafnie okreslił Kisiel. Spadaj dupku. Odpowiedz Link Zgłoś
leniak a nie masz racji Kapitanie, Mój Kapitanie... 08.01.08, 19:47 bo wszak każdy bosman nosi w kieszeni kordzik... (choć to niebezpieczne dla jaj, ale kto mówi że życie marynarza jest bezpieczne?) pozdrowki Odpowiedz Link Zgłoś
black.robol Buraczku! 08.01.08, 20:15 Nie mam zamiaru się z tobą przekomarzać. Jesteś tak głupi, że nawet nie rozumiesz mojej ironicznej ksywy. Teraz to już jestem black.robolem. Właśnie stworzyłem go sobie (trochę żałuję że nie yellow.robol, a było wolne! A Gomułkę i Kaczki to ja mam gdzieś z tym małpiszonem Tuskiem i tobą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lech Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.chello.pl 07.01.08, 05:45 Człowieku-autor artykułu, skad Ty się urwałeś. Piszesz totalne bzdury. Pewnie na czyjeś zamówienie. Nie opowiadaj ludziom bajek, że cukier jest już niepotrzebny, albo że służy tylko do słodzenia herbaty. Jak piszesz, że Lublin to miasto wiedzy, to bierz pod uwagę, że jego mieszkańcy trochę tej wiedzy mają, nawet na temat cukru. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J-k Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 08:55 A w czym fabryka cukru jest gorsza od montowni komputerów? Niestety tekst Gazety jest przysłowiowym mieszaniem w szklance herbaty, od którego cukru nie przybędzie. Problem jest bowiem inny i w skrócie sprowadza się do pytania; Dlaczego to akurat Lublin i Lubelszczyzna ma płacić za restrukturyzację polskiego przemysłu cukrowego? Na jaką rekompensatę możemy liczyć? Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Czy Lublin jest w XXI wieku 07.01.08, 11:19 Gość portalu: J-k napisał(a): > Problem jest bowiem inny i w skrócie sprowadza się do pytania; >Dlaczego to akurat Lublin i Lubelszczyzna ma płacić za >restrukturyzację polskiego przemysłu cukrowego? Bo ma niższe bezrobocie niż woj. kujawsko-pomorskie. Pojedziesz do Nakła i powiesz tamtym ludziom w oczy że chcesz likwidacji ich cukrowni gdy mają 24% bezrobocie? < Na jaką rekompensatę możemy liczyć? S17 Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Czy Lublin jest w XXI wieku 07.01.08, 16:21 S17 będzie i tak, wszak to droga siły roboczej do stolicy, której piorytetowość jest niezależna od opcji politycznej Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Cukrownia czy nowe technologie? 07.01.08, 09:55 Miałem napisać tak: "Zanim pojawi się tekst Cukrownia czy nowe technologie, Red Małgorzaty Bieleckiej-Hołdy (dzisiejsza pierwsza strona GwL) i zanim mozna go będzie skomentować, napisze sobie tu na boczku... Szanowna Pani Redaktor Naczelna, bardzo cieszę się z Pani tekstu, TAK trzeba miec odwagę bronić swoich poglądów - BRAWO... hmm... częsciowo się z Panią zgadzam, częściowo stanowczo nie jak już bedzie można komentować chętnie podyskutuję... Pozdrawiam Przemek Leniak" tymczasem tekst jest ale pod innym tytułem i nie w dziale Przystanek Lublin... ok - małe zamiesznie ale ok... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GalAnonim Re: Cukrownia czy nowe technologie? IP: 212.106.28.* 07.01.08, 14:29 Cukrem słodzę lubię bardzo ciasto- tak jak moje dzieci i moje otoczenie moich przyjaciół . Trzeba śledzić sytuacje cukrowni w USA w Niemczech ,w Północnej Afryce, Brazylii – żeby pojąć o co idzie rozgrywka z cukrowniami w Polsce . Szanowni Państwo CUKIER to źródło energii . Podstawowy produkt do produkcji biopaliw . Polska zajmowała trzecie miejsce w produkcji cukru w UE po Francji i Niemczech . Jeżeli chodzi o technologie w lubelskiej cukrowni jest ona na najwyższym poziomie europejskim. Cały proces jest sterowany przez komputery . Jest to wiodąca cukrownia w temacie wdrożeń najnowszych technologii informatyczno- technicznych . Tyle uczelni w mieście Lublinie a studenci tak mało mają możliwości nabycia praktyki zawodowej !!! Szanowna Pani trzeba zauważyć że takie fabryki zrzeszają wokoło siebie całe otoczenie ludzi obsługujących . Podnoszę aspekt praktycznej edukacji młodzieży . Nie na darmo zachodnie korporacje udostępniają swoje rozwiązania techniczne w takich fabrykach szkoląc na żywym organizmie przyszłych fachowców . Taki proces sam się napędza . Takich fabryk na Lubelszczyźnie jest bardzo mało w stosunku do województw zachodnich . Aspekt ekonomiczny jest oczywisty -1-2 miejsce wśród zakładów KSC w wybranych kategoriach . W niedziele 7-01-08 był emitowany program w wydarzeniach rolniczych o cukrowni na TVP-1 11:25 zapraszam do obejrzenia . Pytanie czy taki zakład potrzebny jest w mieście ? 3 x TAK !!!! Przeraża głupota , warcholstwo , kumoterstwo i brak odpowiedzialności zarządu KSC . Dziękuje Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Cukrownia czy nowe technologie? 07.01.08, 14:46 jakość cukru nie zależy od miejsca gdzie stoi cukrownia tylko od maszyn, buraków i ludzi. Maszyny i buraki można zawieźć w inne miejsce np. do Krasnegostawu. Ludzi także. Studenci też mogą dojeżdżać na praktyki do Krasnegostawu, czyż nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kobiet@ Re: Cukrownia czy nowe technologie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.08, 19:30 Tak, masz rację, można zawieżć wszędzie maszyny, buraki, studentów. A cukrownię zamknąć. Wykończono odlewnię, można wykończyć i cukrownię. Zróbmy sobie skansen, a właściwie to juz jest skansen. Ludzie obudźcie się !!! Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Cukrownia czy nowe technologie? 08.01.08, 20:10 Gość portalu: kobiet@ napisał(a): > Tak, masz rację, można zawieżć wszędzie maszyny, buraki, <studentów. A cukrownię zamknąć. Wykończono odlewnię, można <wykończyć i cukrownię. Zróbmy sobie skansen, a właściwie to juz >jest skansen. Ludzie obudźcie się !!! Jak mnie zwalniano z pracy to nikt nade mną się nie rozczulał. Nie dostałem też 70 000 zł odprawy jak cukrownicy tylko 2000 zł. To dlaczego ja mam się teraz rozczulać nad cukrownikami? Co oni lepsi niż ja cham spod Parczewa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol A z jakiej pracy cię zwolniono? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 22:11 Ze stanowiska kierowcy busa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: A z jakiej pracy cię zwolniono? IP: *.lublin.enterpol.pl 08.01.08, 22:17 zwolniono mnie z pewnej firmy handlowej - i pracownicy cukrowni mieli w d... to że ja straciłem pracę. Dostałem 2000 zł odprawy i musiałem sam szukać sobie pracy, żadnego posła to nie obchodziło że zostałem zwolniony ( nie było jeszcze wtedy PiSu) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: black.robol Kłamiesz, wcale tam nie pracowałeś IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 23:21 Łżesz jak pies. Ręczę za to. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daco Re: Cukrownia czy nowe technologie? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.08, 10:03 Jeśli cukrownia w Lublinie jest tak bardzo zkomputeryzowana to dlaczego zatrudnia 300 pracowników o ile mi wiadomo wystarczy tylko połowa prawidłowego działania zakładu. Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Dyskutujmy zatem... 07.01.08, 10:04 Po pierwsze jednak - co z cukrownią? Cukrownia to miejsca pracy nie tylko w samym zakładzie ale i w rolnictwie i u kontrachentów... pytanie brzmi zatem czy mozemy sobie pozwolic na zamknięcie tego zakładu? całkowitą jego likwidację. Moim zdaniem nie mozemy sobie pozwolić na to dziś. możemy jednak cukrownię przenieść i co wiecej zmienić jej profil tak by nie stracić tych miejsc pracy z dnia na dzień... mozemy starać się uzyskać pomoc UE w tym przedsięwzięciu... hi hi też pozwolę sobie na uwagę na marginesie... Politycy PO nie grzeszą rozumem a lubelscy juz szczególnie wydają się być bezgrzeszni w tej sferze... oni nie popieraja liberalizmu lecz Palikota, który zapewnia im ciepłe posadki a to spora róznica Pani Redaktor... ;-D wracając zaś Pani wzorem do tematu głównego... ( w kolejnym poście...) Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Re: Dyskutujmy zatem... 07.01.08, 10:19 a więc... nie ma Pani moim zdanie racji pisząc że spółka powinna decydować kogo i gdzie wywala na bruk, jaki region i jakich ludzi ograbia z mozliwości legalnego zrobkowania... owszem spółka decydujew o sobie ale obywatele nie mogą byc zdani wyłacznie na widzimisię upolitycznionej do maksimum spółki, oni powinni być obiektem zainteresowania Rady Miasta, Sejmiku, Posłów... ( w tej niezgodności widać wyraźnie czym różni się Pani krwiożerczy neoliberalizm od mojego poroobywatelskiego socjalizmu... ;-D) tak tak o obywateli poltycy maja psi i koci obowiazek dbać jak o siebie samych - to drugie przykazanie demokracji Pani Redaktor... Dramatyzm sytuacji... ech Pani Redaktor... co wie Pani o dramatyźmie bezrobocia? a co o dramatyźmie warunków pracy jaką można dostać w Lublinie? owszem co miesiac w Lublinie traci coś co szumnie naywa Pani pracą kilkadziesiąt, może kilkaset osób w tragicznych warunkach bo o przestrzeganiu prawa pracy nikt w Lublinie od dawna nie słyszał... ale rozumiem że Pani pojęcia o tym nie ma... (hmm za jakiś czas opublikuję coś na ten temat na blogu bezRobotnik Lubelski - proszę czekac i uwaznie czytać... wyjasnię tam czemu wracam do zajęcia z powodu którego zrezygnowała Pani z zatrudnienia mnie w GwL, wracam po kilkumiesiecznych próbach utrzymania się z tego co zwie Pani pracą a co jest li tylko kpiną z człowieka chcącego pracować...) kto zyska? nikt! Prezydent nie ma programu a nawet gdyby miał nie potrafi go zrealizować... rok urzędowania i obecny pat zwiazany z farsą zwaną budżetem miasta pokazuje to bardzo wyraźnie Pani Redaktor... trudno nie zobaczyć... nawet mając zamknięte oczy. (cdn.) Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Dyskutujmy zatem... 07.01.08, 11:12 w Lublinie trudno dostać pracę przy 9% bezrobociu? Być może. To co w takim razie powiedzieć o Nakle, gdzie bezrobocie wynosi 24%? Która cukrownia powinna być zlikwidowana? Odpowiedz Link Zgłoś
leniak może żadna? 07.01.08, 12:14 Aronie chętnie bym Ci odpowiedział szerzej ale i tak czuję że chwilowo zdominowałem dyskusję w tym wątku... wybacz muszę zbastować bo mnie moderatorzy zabanują jak nic... ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robol Leniak, mogę ci pomóc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 20:51 Nic dziwnego że Bielecka-Hołda cię nie zatrudniła w swoim biurze! Obcym wstęp wzbroniony! Tylko dla personelu i znajomych królika! Bielecka-Hołda to pomogła jedynie swoim córeczkom co to nie słodzą herbatki i zamiast ciastek wolą sałatkę owocowo-warzywną. Mogę ci pomóc wyjść z bagna tych pseudointelektualistów GW. Nie będziesz już nigdy bezrobotny. Ja też jestem po studiach ale na szczęście wziąłem sobie do serca słowa mojego znajomego malarza-rysownika: "Jeśli nie masz ciepłych pleców, to nie licz, że ktoś cię posadzi za biurkiem - zatrudnij się gdziekolwiek" No i postanowiłem zdobyć konkretny zawód, coś umieć poza pisaniem po forach pseudointelektualistów. Jestem powiedzmy sobie "inteligentem" (chociaż nie cierpię tego dzielenia ludzi) ale wcale nie przeszkadza mi to w "brudzeniu sobie rączek" oraz byciu "lumpeninteligentem", jak to niektórzy szanowni państwo nazywają absolwentów "o małych ambicjach" bo brudzą sobie rączki. Mogę ci załatwić przyuczenie do dobrego zawodu. Jeśli odpowiesz, to podam ci mój adres e-mail. Pisz śmiało Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Re: Leniak, mogę ci pomóc 08.01.08, 09:45 Dzięki Robolu, Wyobraź sobie że nie odmówię, szukam pracy właśnie... nowy zawód? Jasne! dawaj maila! Nie mniej nie chodziło mi o skarżenie się jak to mi źle, lecz o nawiązanie (które autorka artykułu powinna zrozumieć lepiej niż inni) do pewnej zabawnej sytuacji... cóż równiez potrafię robić inne rzeczy poza pisaniem na forum, od pisania wniosków o fundusze UE (mam odpowiednie doswiadczenie i przeszkolenie), po zrobienie (profesjonalne) instalacji elektrycznej (pomimo że nie mam ani uprawnień SEP ani przeszkolenia za to doświadczenie owszem), mogę też tłumaczyć teksty z rosyjskiego nawet tego z przed reformy Piotrowej, podawać cegły na budowie, prowadzić spółkę prawa handlowego, wykonać foldery reklamowe, być cieciem, robić raporty finansowe i magazynowe w firmie mającej circa pół miliona dziennego obrotu, oraz robić mniej więcej to co zrobili Artur Sporniak i Jan Strzałka dla pewnego gościa (wysoce cenionego przez Panią M.B.) który chciał zostać "autorem" bestselera... i w każdej z tych (jedynie przykładowych) dziedzin, wierz mi, mam doswiadczenie i osiągnięcia... hmm a sytuacja widzisz jest naprawdę zabawna - tak myslę... no i jeszcze odnośnie Pani Małgorzaty Bieleckiej-Hołdy - wiele nas dzieli- choćby poglady polityczne, wrażliwość społeczna ;-), wykształcenie - nie jestem stanowczo matematykiem... hmm cóż nie jestem z grona jej znajomych, choc się znamy i mam nadzieję lubimy... i przede wszystkim bo najważniejsze: uważam że miała swoje powody by mnie nie zatrudnić i nie mam jej tego za złe... nie miało to nic wspólnego z posiadaniem lub nie pleców, doprawdy... poza tym ona prowadzi gazetę a nie zajmuje się pomaganiem "inteligentom" w potrzebie... ps. nie podoba mi się styl w jakim próbujesz stosować chwyt erystyczny zwany argumentum ad personam - nie jest to dobrze dobrane argumentum i przez to nie przekonuje a wręcz odwrotnie wzbudza sympatię dla osoby którą chciałeś tej publicznej sympatii pozbawić... weź się popraw nieco! Lumpeninteligencja zobowiązuje. Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Re: Dyskutujmy zatem... 07.01.08, 10:35 ciąg dalszy... niniejszym następuje: wszyscy zyskalibyśmy gdyby PO (Palikot, Wasilewski, Łątka czy ktokolwiek z decybeli zwanych decydentami) miał jakakolwiek koncepcję i oczywiście ludzi umiejacych i chcących ją zrealizować... Park Ludowy by odetchnął i my również, niestety koncepcji BRAK... Po drugie - i co dalej? cóz więc dalej? Moim zdaniem cukrownia zostałaby zlikwidowana, ludzie straciliby pracę lubelski rynek popytowo straciłby potencjał... maszyny by rozkradziono, na terenie cukrowni zanim pojawiłby się tam hipermarket funkcjonowałyby jakieś zakładziki może filie warszawskich firm (tych co to stale szukają pracowników magazynowych do wciskania mieszkańcom Lublina na deptaku podróbek kosmetyków...)... potem powstałby hipermarket - ów cud neoliberalnych nowych technologii... moim zdaniem na takie technologie jedynie stać wyobraźnię członków PO którzy pewnie by o tym decydowali... rozumiem że Pani lubi hipermarkety? dobrze, pyta Pani: "Czy jednak zależy nam na każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym w Lublinie? " odpowiadam TAK! w dzisiejszej sytuacji bezwzglednie TAK na kazdym przedsiębiorstwie produkcyjnym nam zależy... i to zupełnie niezaleznie od ambicji by Lublin był "Miastem Wiedzy" (wie Pani że ta nazawa jest w UE zastrzezona?) chwilowo Lublin jest miastem kołtuństwa, luminarze wiedzy zajmują sie tu cenzurą festiwali filmowych i kłamstwem - rektor Kamiński i Arcybiskup Życiński choćby... myle się Pani Redaktor? a z wysokich technologi jedynie wysokie maszty telefonii komórkowych wszędzie się nam wciskają na chama... a może się tu mylę? (cdn.) Odpowiedz Link Zgłoś
leniak dalszy dalszy ciąg... 07.01.08, 10:56 Pani pisze tak: "W tej chwili najważniejszą i najbardziej dochodową gałęzią lubelskiej gospodarki jest produkcja magistrów, lekarzy, inżynierów i licencjatów." Szanowna Pani Redaktor Naczelna jakże ja się z Panią zgadzam w tej kwestii ;-) zgadzam się całkowicie i zupełnie, prywatnie i oficjalie... po prostu w pełni! co wiecej zgadzam się z całym akapitem który rozpoczyna cytowane u góry zdanie, również w pełni! dalej pisze Pani: "Ale nie o to przecież idzie. Nie jest rolą gazety proponowanie strategii rozwoju miasta, od tego są specjaliści." ech faktycznie... cóz również i moją rolą to nie jest... żaden ze mnie specjalista, zwykły bezrobotny abnegat poświęcajacy czas na tępienie na forum Słoneczka Biłgoraja imć Palikota, kolokwialnie mówiąc gostek gryzący z zapałem możnych Lublina po łydkach... jednakowoż Pani Redaktor ponieważ "wszyscy pragniemy, aby Lublin miał jasną wizję rozwoju przekładalną na konsekwentnie realizowany budżet, czytelne, perspektywiczne plany zagospodarowania, a w konsekwencji pozwalał swoim mieszkańcom prognozować własne grupowe i indywidualne plany życiowe, a także po prostu cieszyć się, że mieszka się tu, a nie gdzieś indziej" myślę że wezmę udział w rozpoczętej prze Gazetę (jest Pani za skromna bo wszak przez Panią rozpoczętej ;-D) debacie... oczywiście na ile będę mógł... we wszystkich mozliwie "ogromnych zadaniach" i całej mozliwie "trudnej materii" z którą styrana wojazami waadza bedzie się w pocie czoła zmierzyć musiała... hmm z pewnościa mego skromnego głosiku (podobnie jak skromnych głosików małego, Nikta, rilliana, i całej forumiowej inteligencji nie wyłaczając Arona2004) nikt nie posłucha, bo wszak beda sie wypowiadać "ekonomiści, urbaniści, praktycy w biznesie" a dopiero na końcu szarym skromni i głupi mieszkańcy do których należę (jak chyba i wymienione tuzy...) dlatego w miare mozliwości na debatę 14 stycznia postaram się przyjść... hmm moze i forumowicze "obudza się" i też przyjdą? ps. komentarz do komentarza prof. Macieja Bałtowskiego pozwolę sobie zacytowac małego: "Amen, a nawet Ament" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaniec LU Re: Dyskutujmy zatem... IP: *.chello.pl 07.01.08, 11:02 Rozwalono na naszy oczach fabrykę samochodów, odlewnię żeliwa, po prostu zliwidowano przemysł, lokomotywę postępu. Wszyscy to milcząco zaakceptowali. W to miejsce powstały hipermarkety bo na to wskazywały badania socjologiczne. O czym tutaj mamy dyskutować, toż to przysłowiowe dzielenie skóry na niedźwiedziu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Dyskutujmy zatem... IP: *.lublin.enterpol.pl 07.01.08, 11:09 przecież nikt z Lublina nie rozwalił fabryki samochodów, po prostu upadł światowy koncern Daewoo. Czy ty naprawdę myślisz, że Pruszon zniszczył Daewoo? Co do marketów to jest taka teraz tendencja że ludzie są wygodni i nie chce im sie biegać z reklamówkami od sklepiku do sklepiku na Krakowskim i nic na to nie poradzisz. Szczególnie teraz w zimie widać jaką wygodą jest Plaza gdzie możesz zaparkować sobie pod dachem i zrobić wszystkie zakupy w spokoju. Lublin i tak ma obok Białegostoku najmniej marketów na mieszkańca ze wszystkich miast wojewódzkich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robol A może postawią fabrykę busów? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 19:27 Może tym razem przyjdą do nas jacyś kolejni "inwestorzy"? Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Pani Redaktor, Szanowni Forumowicze 07.01.08, 11:25 Tekst Pani Małgorzaty Bieleckiej-Hołdy, mnie sprowokował... sprowokował mnie do zmiany planów... miałem sie bowiem wybrać do imci Palikota z pewnym pomysłem... nawet wczoraj zacząłem układać stosowną epistołę... nie pójdę! nie będę gadał w dusznych kuluarach! zamiast tego wersję beta owego listu do P. wam tu przytoczę :-D "Szanowny Panie, Jako jeden z najzacieklejszych Pańskich przeciwników, postanowiłem zwrócic się do Pana ze sprawą której zrozumienie i własciwe ocenienie wymaga jak sadze cech które pomimo tego że jest pan wciąz mym przeciwnikiem, najbardziej w panu cenię. Odwaga w prezentowaniu kontrowersyjnych pogladów, rozmach i szeroki horyzont myślowy nie moga sie bowiem same w sobie spotkac z krytyką. Nie owijając w bawełne zatem... Jak pan z pewnością wie ma powstać Akademia Polsko Ukraińska w Lublinie. Inicjatywa Prezydenta RP w postaci projektu ustawy o utworzeniu w Lublinie nowej w perspetywie międzynarodowej uczelni, może stać się podstawą do ciekawych koncepcji. Adam Wasilewski w czasie kampanii wyborczej mówił o rozwoju akademickim miasta - wspominał nawet o mozliwości powstnia nowej uczelni. W badaniach jakie prowadzono na temat wizerunku Lublina jednym z podstawowych skojarzeń badanych osób było skojarzenie ze sloganem Lublin miastem akademickim. Uczelnia miedzynarodowa mogłaby się stać realizacją innego sloganu z jakim kojarzono miasto "Lublin bramą na wschód", a jednocześnie dobrze wybrany profil takiej uczelni mógłby zrealizować wielokulturowe aspiracje Lublina w sposób twórczy i nowy nawiazując do chwalebnych tradycji historycznych jakie miasto posiada. Te kilka zdań zapewne nie wzbudziło Pańskiego sprzeciwu, sądzę jednak że wzbudziło zdziwienie że zajmuję Pański czas takim oczywistościami. Te zdania nabierają jednak innego znaczenia w zetawieniu z poniższą analizą sytuacji politycznej w Lublinie i na ziemi Lubelskiej. Z perspektywy PO, obecnie sytuacja polityczna w Lublinie jest trudna. Po roku sprawowania władzy w miescie przez PO okazało się iz nie posiada ona ani wyrazistego programu (nie stanowią go wszak luźne hasła budowy aquaparku czy podobych obiektów, szczególnie iz nie ma śladów ich realizacji), jak równiez targana wewnętrznymi sporami i rozłamami nie jest w stanie na bieżąco realizowac nawet zachowawczej lecz skutecznej polityki. Pomijając analizę przyczyn takiego stanu, należy stwierdzić że nie widać równiez zadnych realnych prognostyków poprawy tej sytuacji. Dotychczasowe koncepcje wysuwane przez PO są marnej jakości i nie wydaje się by były w stanie ani zostać skutecznie zrealizowane ani zapewnić PO reelekcję w kolejnych wyborach. Negatywnie ocenić należy zarówno politykę prowadzoną przez PO w skali miasta jak i w skali województwa. Zmiana koalicji PO-PiS na kosztowną i mało stabilną koalicją PO-PSL-SLD, zaowocowała juz kryzysem koalicyjnym w miescie Lublinie, nie wrózy równiez pozytywnie na przyszłość. Dominującej decyzyjnej pozycji PO nie da się utrzymać w sytuacji w której przeidywane być powinny stałe kroczące roszczenia koalicjantów i twardą postawę opozycji punktującej kazdą słabość działań koalicji. Dodatkowo zachowanie lubelskich posłów PO sprzyja uznaniu przez elektorat tej partii jako politycznego niewypału - z pewnoscią utrwaleniu sie takiego wizerunku PO, sprzyjać będą działania opozycji. Seria skandali z udziałem lidera lubelskiego lidera PO, wydaje się dopełniać czary. Lubelska PO pilnie potrzebuje nowego otwarcia, które pozwoliłoby nadrobić straty i odzyskać pozycję polityczną. Wydaje się że jednym z głównych life motiwów owego nowego otwarcia mogłaby być dobrze przemyślana koncepcja rozwoju miasta i regionu. Koncepcja ta powinna spełniać szereg wymogów. Głownym wymogiem jest odpowiadanie na jak najwięcej lokalnych problemów - zatem nie może to być koncepcja ograniczona do powstania nowego uniwersytetu - w Lublinie sa juz dwie placówki uniwersyteckie i powstanie trzeciej o podobnym profilu nie dałoby żadnych wyraźnych efektów rozwojowych - mówiąc kolokwialnie para poszłaby w gwizdek. Inaczej stałoby się gdyby profil nowej uczelni był tak pomyślany by mógł stać sie impulsem do rozwoju miasta i regionu. Dalsze wymogi to łatwość realizaji koncepcji - koncepcja zbyt ambitna o ile nie zawrze w sobie realnych pomysłów na jej zrealizowanie okarze się kolejna widowiskową klapą - mówiac kolokwialnie góra koncepcji urodziła by mysz realizacji. Z kolei koncepcja zbyt ograniczona - łatwa do realizacji dzieki swej małej skali stałaby sie może furtką do kilku pozytywnych artykułów w lokalnej prasie ten jednak efekt można osiagnąć taniej i skuteczniej profesjonalnie prowadzonym PR. Kolejne wymogi to łatwość zdobycia poparcia koalicjantów a w miarę mozliwości również opozycji dla koncepcji, jej elastyczność - łatwość wprowadzania modyfikacji (cecha ta jest szczególnie wazna na etapie realizacji, gdy pojawiaja się tradycyjne nieprzewidziane okoliczności), maksymalne wykorzystanie sprzyjających okoliczności oraz istniejacych zasobów i wreszcie nawiązania do innych już istniejacych koncepcji które zdobyły popularnośc i aprobatę społeczną. Nie bez znaczenia jest by koncepcja nadawała się w szerokim zakresie do współfinansowania z funduszy UE, których wykorzystanie będzie jedną z miar skuteczności sprawowania władzy w nadchodzącym okresie. Celowym wydaje się nawiazanie do wyborczego hasła "Nowego Lublina", ten zabieg socjotechniczny pozwolić może na ułatwienie nadrobienia strat politycznych poniesionych w pierwszym pozbawionym sukcesów roku sprawowania władzy. Inne hasło "Wszystko dla Lubelszczyzny" jest równiez do wykorzystania. hmm... cóż po tym nieco formalnym wstepie napisze skromnie że mam koncepcję której Państwo potrzebujecie...." Odpowiedz Link Zgłoś
leniak chyba zamordowałem wątek i dyskusję 07.01.08, 13:23 przepraszam nie chciałem ;-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michał Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.telprojekt.pl 07.01.08, 14:36 Prawdziwą potęgą można sie stac dając coś innym. Produkując i tym samym zyskując. Lublin nie stanie się bardziej znaczącym miastem przez to, że będzie skansenem kultury i nauki jak proponuje pani Małgorzata Bielecka. Dzięki takim zabiegom może stać się jeszcze większym zaściankiem. Jeśli zamknięcie cukrowni to tylko w przypadku kiedy powstałby tam jeszcze większy i jeszcze prężniejszy zakład przemysłowy, który przyniósłby Lublinowi jeszcze większe zyski. Ale może się to skończyć na obietnicach a i tak powstanie galeria albo market-typowo konsupcyjne podejśćie. A sprawa z cukrem wygląda następująco: W UE mają za dużo cukru bo Francja np produkuje go od cholery. Czy zakazać Francji? Hmm... NIE! Mamy lepszy pomysł! Zakażemy Polsce! Nowemu członkowi, który niedawno błagał o członkostwo i jest we wspólnocie na śmiesznych warunkach. Nikt go nie szanuje więc nie powinno być problemów! A rada cukrownicza oczywiście zamknąć chce w Lublinie. Bo lublin to polska B. Lublinianie na pewno nie będą sie za bardzo sprzeciwiać. Przecież to wioska! Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Czy Lublin jest w XXI wieku 07.01.08, 14:39 a gdzie proponujesz zlikwidować cukrownię? Może w Nakle, gdzie bezrobocie wynosi 24% a tereny po cukrowni są warte grosze? Nakło jest pewnie bogatsze od Lublina? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michał Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.telprojekt.pl 07.01.08, 17:07 Proponuję zlikwidować we Francji jeśli nie zauważyłeś przesłania o polakach baranach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J-k Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 18:41 A co to jest to Nakło? Ciekawe kto się interesuje w Bydgoszczy tym, że w Rejowcu jest duże bezrobocie? Tam też była kiedyś cukrownia, a teraz nie mogą się opędzić od inwestorów. Aronie obawiam się, że bezwiednie wyrastasz na głównego konkurenta dla pana Kononowicza. "Najlepiej aby niczego nie było". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.lublin.enterpol.pl 07.01.08, 18:48 Nakło to miasto w woj. kujawsko-pomorskim gdzie jest 24% bezrobocie. W Lublinie 9%. Pojedziesz do Nakła i powiesz tym biednym ludziom w oczy że ich cukrownia powinna zostać zlikwidowana? To że nie będzie w Lublinie cukrowni to nie oznacza że " nie będzie niczego". To nie jest ostatni zakład pracy w tym mieście. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J-k Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 18:49 Pojadę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.lublin.enterpol.pl 07.01.08, 18:52 a więc jedź do Nakła i spróbuj przekonać tamtejszych mieszkańców że ich cukrownia powinna przestać istnieć. NIe zapomnij dodać, że w Lublinie jest 9% bezrobocie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J-k Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.08, 15:14 Mogą przecież przyjechać do Lublina i tutaj poszukać pracy. Szkoda, że nie podejmujesz tematu bezrobocia w Rejowcu. Dla mnie ojczyzna to Lubelszczyzna. Pomorze czy Kujawy interesują mnie tak samo jak ich Lubelszczyzna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.lublin.enterpol.pl 07.01.08, 18:51 ja też nie słodzę ani herbaty ani kawy. Cukier może być przyczyną wielu groźnych chorób. W kazdym razie likwidacja 300 miejsc pracy w mieście 350-tysięcznym to chyba jest mniejsze zlo niż likwidacja 300 miejsc pracy w mieście 20-tysięcznym jakim jest Nakło, czyż nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GalAnonim Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: 212.106.28.* 07.01.08, 16:06 Aronie 2004 !!! O procesach restrukturyzacji winny decydować rzetelne parametry ekonomiczno – społeczne wypracowane w fabryce . A te w tym przypadku są niepodważalnie dobre . Jeżeli chodzi o dojazdy do pracy życzę byś sobie po jeździł 2/10 dniówki w systemie zmianowym za 1300 zł netto . Jaka to ekonomia ? Jaki rozsądnie ekonomicznie myślący pracodawca będzie finansował takie wydatki ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.lublin.enterpol.pl 07.01.08, 16:57 Gość portalu: GalAnonim napisał(a): > Aronie 2004 !!! > O procesach restrukturyzacji winny decydować rzetelne parametry > ekonomiczno – społeczne wypracowane w fabryce . No i rzetelne parametry ekonomiczno-społeczne są takie, że cukrownia zajmuje drogie tereny w Lublinie które można sprzedać pod markety lub apartamentowce. Cukrownia może równie dobrze prosperować na wsi, markety i apartamentowce niekoniecznie. > A te w tym przypadku są niepodważalnie dobre . No właśnie są złe. > Jeżeli chodzi o dojazdy do pracy życzę byś sobie po jeździł > 2/10 dniówki w systemie zmianowym za 1300 zł netto . że co? > Jaka to ekonomia ? > Jaki rozsądnie ekonomicznie myślący pracodawca będzie finansował > takie wydatki ? Rozsądnie ekonomicznie myślący pracodawca tam gdzie jest cukrownia stawia apartamentowiec albo galerię a nie zakład przemysłowy, który równie dobrze może prosperować poza Lublinem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GalAnonim Czy Lublin jest w XXI wieku IP: 212.106.28.* 07.01.08, 16:12 Zgadzam się z kolego Michałem !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zbig. Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.01.08, 16:51 Niechże Pan Profesor Bałtowski przekona rolników, ażeby na swoich włościach zakładali plantacje półprzewodników i procesorów. A najlepiej całego oprogromaowania infornatycznego i kpl. komputerów. Wtedy zapewne orzekłby; że polscy rolnicy (farmerzy) osiagnęli światowy poziom produkcji. A nie jakiś tam zaściankowy, lubelski... Za cóż to ta profesura...? Zdrowia i więcej roztropności! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GalAnonim Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: 212.106.28.* 07.01.08, 17:08 W kraju rządy profesorkie przerabialiśmy już w latach 90-tych . Zakończyły się licznymi nieudanymi restrukturyzacjami , pozbawiając społeczeństwo miejsc pracy w dobrze funkcjonujących fabrykach . Moim zdaniem profesorowie winni uczyć –EFEKTYWNIE- studentów a nie roztaczać wizje szklanych domów . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol "Moje córki nie słodzą herbaty ani kawy" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 18:28 A słodzą sobie środki odurzające? Stara Hołda chyba się naćpała! Odpowiedz Link Zgłoś
leniak uparty jesteś - hardy - powiedziałby Felietonista 08.01.08, 15:33 mój ulubiony Felietonista by tak powiedział... a ja ci coś takiego z serca prosto na luzik na ukojenie... "WYSTARCZY WIEDZIEĆ Wystarczy wiedzieć dokąd podjechać trza Stamtąd już widać szary spłowiały mur Po dachu chodzą straże Przed bramą wielki tłum O daje DJ Robol starą murzyńską treść O tak O trzeba sporo kwasu żeby ogarnąć sens " Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol No to jednak dobrze, że Hołda cię nie zatrudniła IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 19:07 Dobrze ci tak i zdechnij w przytułku jak Norwid. (to był cytat z "Lubiewa"! Odpowiedz Link Zgłoś
leniak nie badź zły na mnie 08.01.08, 19:43 ja całkiem poważnie Cię traktuję... i całkiem poważnie zamierzam wziąć Twoje rady do serca a nawet zrealizować... mam dość inteligenckiej biedy XXI wieku, a pracować lubię - szczególnie za adekwatne pieniądze - spawacz dziś to jest dużo bardziej popłatny i poszukiwany zawód niż inteligent (co nie jest zawodem zresztą tylko aberracją umysłu, jak wiesz...) i mam też powoli dosyć intelektualnej prostytucji która daje owszem pieniądz ale nie poczucie spełnienia... hmm lepiej jest pracować dla siebie... ten przytułek Norwida mnie prześladuje... bo co to za pociecha że wnuk doceni? nawet fajnie by było - ale wnukowi, bo wszak nie zawszonemu i głodnemu intelektualiście którego maja pochowac w anonimowej mogile na obcej ziemi... hmm swoja droga ten pomnik przed KUL-em to niezłe memento jest dla żakerii... ech... po prostu nie złość się na mnie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GalAnonim Czy Lublin jest w XXI wieku IP: 212.106.28.* 07.01.08, 18:52 Drogi Aronie !!! Co do wartości terenów KSC je celowo zawyżyło . Musisz sobie zdać sprawę że cukrownia znajduje się w dzielnicy przemysłowej . Blisko dworca PKP . Proponuje zamknąć : Spirytusy ,Tytonie ,Ziemniaki , Składowisko złomu , Herbapol ,LPC, zakłady zbożowe itd. . Postawić olbrzymie centrum handlowe . Pytanie Kto w tym centrum będzie kupował – jak ludzie nie mają przychodu gotówki ? Ponadto na terenie cukrowni znajdują się budynki zabytkowe które nie kwalifikują się do wyburzenia – o czym wypowiedział się konserwator zabytków . Nie daleko jest piękna zabytkowa ulica Dzierżawna . Tereny wcale nie mają takiej wartości jak przedstawia to KSC. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.lublin.enterpol.pl 07.01.08, 18:58 Gość portalu: GalAnonim napisał(a): > Drogi Aronie !!! > Co do wartości terenów KSC je celowo zawyżyło . A skąd wiesz? > Musisz sobie zdać sprawę że cukrownia znajduje się w dzielnicy > przemysłowej . Czy to znaczy że nie może być tam apartamentowców i galerii? Oczywiście że mogą być, tak jak są bloki na Bursakach i w okolicy. > Blisko dworca PKP . To może nie jest jakaś wielka zaleta, ale skoro ludzie kupują za ciężkie pieniądze mieszkania na jakimś Borku albo nad samym zalewem to nie kupią na Krochmalnej? Wolne żarty. > Proponuje zamknąć : Spirytusy ,Tytonie ,Ziemniaki , Składowisko > złomu , Herbapol ,LPC, zakłady zbożowe itd. . Spirytusy i Tytonie szkodzą zdrowiu tak że mogłyby być zamknięte. Resztę zakładów można przenieść poza Lublin > Postawić olbrzymie centrum handlowe . czemu nie? > Pytanie > Kto w tym centrum będzie kupował – jak ludzie nie mają przychodu > gotówki ? Takie samo pytanie zadawano sobie przed budową Plazy. Wieszczono że nikt tam nie będzie kupował, bo w Lublinie nikt nie ma pieniędzy. Dziś w Plazie parking jest za mały - samochody się nie mieszczą tylu jest kupujących. > Ponadto na terenie cukrowni znajdują się budynki zabytkowe które >nie kwalifikują się do wyburzenia – o czym wypowiedział się .konserwator Można je przerobić na galerię tak jak w Łodzi > Nie daleko jest piękna zabytkowa ulica Dzierżawna . Wyburzyć i postawić apartamentowce > Tereny wcale nie mają takiej wartości jak przedstawia to KSC. A ty skąd wiesz? Jesteś jakimś specjalistą od nieruchomości? Skoro ludzie płacą po 4-5 tys. zł za metr mieszkania na jakimś Borku to ile zapłacą na Krochmalnej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.lublin.enterpol.pl 07.01.08, 19:05 a co sądzicie o tym, żeby Wasilewski pojechał do Nakła i tam porozmawiał z tamtejszymmi mieszkańcami? Jednocześnie do nas mógłby przyjechać burmistrz Nakła na konsultacje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaga Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: 83.238.58.* 07.01.08, 21:09 a co pan aron z uporem maniaka o tym Nakle? i czy pan aron oczyma wyobraźni widzi te apartamentowce? z jednego okna widok na skup złomu, z drugiego ul.Dzierżawna. mioooooodzio Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.lublin.enterpol.pl 07.01.08, 22:11 Gość portalu: Jaga napisał(a): > a co pan aron z uporem maniaka o tym Nakle? Tam jest 24% bezrobocie. Utrata 300 miejsc pracy w 20-tysięcznym Nakle jest o wiele gorsza niż w 350-tysięcznym Lublinie > i czy pan aron oczyma wyobraźni widzi te apartamentowce? oczywiście. Skoro ludzie płacą ciężkie pieniądze za mieszkania na jakimś Borku albo nad samym zalewem, to tym bardziej kupią mieszkania na Krochmalnej < z jednego > okna widok na skup złomu, z drugiego ul.Dzierżawna. mioooooodzio Przecież jeżeli cukrownia przestanie istnieć, to domki na Dzierżawnej będzie można odkupić od właścicieli i postawić tam apartamentowce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaga Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: 83.238.58.* 07.01.08, 22:40 łał! jakież to piękne w swej prostocie! chapeau bas! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol! Mniej więcej jak obecna Dzierżawna - Podzamcze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 20:08 Tyle warto było ukochane przez Wyborczą Podzamcze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: "robol" Rodzinka Hołdów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 20:04 Czy państwo rodzinka Hołdów opowiada się również za likwidacją szpitala w Abramowicach? Bo to co ta "dziennikarka" wypociła z siebie to jest godne takiego zapytania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol Tak, zlikwidujmy cukrownię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 20:06 I odbudujmy w nowoczesnym technologicznie stylu dzielnicę żydowską. Wyborcza po raz enty i owenty pokazuje że jest cuchnącym czochem szmatławcem. Czyżby wypierdziasty smród czochu kłócił się ze zdechłym zapachem wysłodków? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol Hołdziuniu! A Azotów też nie lubisz? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 20:19 Zażądaj od Puław likwidacji Azotów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol Wyborcza boi się ulicznych demonstracji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 20:21 No, teraz ma się czego bać, nowa siedziba już błyszczy na deptaczku. Teraz jeszcze deptaczek wydłużyć do Wieniawskiej albo do... Skansenu i to przyciągnie nam nowe technologie. Odpowiedz Link Zgłoś
indiced.spaces.live.com Lublin jest w XII wieku, troche za mongołami 07.01.08, 20:49 Uważam, że skoro lubelska cukrownia przynosi zyski oraz korzysta z najnowocześniejszych technologii w Europie, to nie ma sensu jej likwidować. Lepiej zlikwidować tą w Nakle. Wolny rynek powinien eliminowac słabszych. Z resztą dzisiaj ludzie są mobilni, przemieszczają się nie tylko po Polsce ale też Europie w poszukiwaniu pracy. Argument socjalny nie jest argumentem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol O! Redakcyjka się nudzi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 21:24 Nie! Lepiej zlikwidować te we Francji i w Niemczech! "Polaku! Wyemigruj! Powiększ stale powiększającą się grupę Polaków na Wyspach" - to ulubione hasełko Wyborczej. Cóż, mszczą się za 1968 rok! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol Jasne, przemieszczają się, są mobilni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 21:26 Powiem to tak: Przenieś się pani do Izraela! A najlepiej to całe narody przemieszczali Sowieci z jednego końca Sajuza do drugiego -Emigracja jest tym co najbardziej niszczy naród- Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol Przepraszam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.08, 21:29 Przepraszam, że pomyliłem autora tego wątku z redakcją. Jedno jest pewne: należy zlikwidować we Francji cukrownie - niech czarnuchy pracy nie mają! Ale w Polsce ani jednej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Lublin jest w XII wieku, troche za mongołami IP: *.lublin.enterpol.pl 07.01.08, 22:05 no dobrze ale ile weźmiesz kasy za tereny po cukrowni w Nakle? Co tam może powstać? Biedronka? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Lublin jest w XII wieku, troche za mongołami IP: *.lublin.enterpol.pl 07.01.08, 22:09 indiced.spaces.live.com napisał: > Uważam, że skoro lubelska cukrownia przynosi zyski oraz korzysta z > najnowocześniejszych technologii w Europie, to nie ma sensu jej <likwidować. ale te maszyny skoro są takie dobre można przenieść do Krasnegostawu ( a krasnostawskie wyrzucić). No tak czy nie? przecież to nie lokalizacja decyduje o jakości cukru, a maszyny i ludzie. > Lepiej zlikwidować tą w Nakle. Wolny rynek powinien eliminowac >słabszych. To sothinkizm. Breslau Breslau uber alles. Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Re: Lublin jest w XII wieku, troche za mongołami 08.01.08, 02:43 > Breslau Breslau uber alles. Nie podlizuj się i tak nie dostaniesz ode mnie na bilet do Wrocławia:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Lublin jest w XII wieku, troche za mongołami IP: *.lublin.enterpol.pl 08.01.08, 07:07 sothink napisał: > Nie podlizuj się i tak nie dostaniesz ode mnie na bilet do >Wrocławia:) kup lepiej ten bilet bosmanowi, jemu źle w Lublinie. Może lepiej się poczuje w krainie neandertali maturalnych czyli na DOlnym Śląsku Odpowiedz Link Zgłoś
sothink Aron - kierowca MPK 08.01.08, 09:41 Bosman nie ma kompleksu Wrocławia w przeciwieństwie do ciebie. Poniżej mam coś dla ciebie. www.mpk.wroc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=119 Jakbyś był zainteresowany, to dla dobra miasta, kupię ci ten bilet. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron mam gdzieś twoje MPK IP: *.lublin.enterpol.pl 08.01.08, 17:52 mam gdzieś twoje MPK - szukaj sobie dalej frajerów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robol Wrocław - propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 19:31 Niestety, takie są fakty, mało kto chce siedzieć w specjalnych strefach ekonomicznych, wiadomo co to jest, to jest Uprzywilejowany Kapitał Wędrujący. Jak Daewoo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman aronie - bublu genetyczny IP: *.lublin.mm.pl 08.01.08, 19:53 jestem lublinianinem z dziada pradziada i mnie tu dobrze. Drażni mnie tylko to że takie buractwo z partaczewa p.i.e.r.d.o.l.i. od rzeczy nie mając o niczym pojęcia i psuje powietrze. No i kumpla poyeba sobie znalazłeś - robola. Też ma coś z czachą nie tak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron bosmanku IP: *.lublin.enterpol.pl 08.01.08, 20:01 bosmanku - to trzeba było ogrodzić Lublin drutem kolczastym pod napięciem i chamów nie wpuszczać. A skoro się tego nie zrobiło, to trzeba z parczewiakami żyć. Na szczęście nie wszyscy rdzenni Lublinianie są tacy jak ty - ci którym daję na piwo na dworcu PKS są bardzo mili. Ostatnio nawet niektórzy wzięli się za robotę - pilnują samochodów na parkingu pod Novą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman [...] IP: *.lublin.mm.pl 08.01.08, 20:08 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 metoda tłuczenia ryja 08.01.08, 20:11 czyżbyś bosmanku uznawał metodę tłuczenia po ryju jako najwłaściwszą do walki z podparczewskim chamstwem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaga Czy Lublin jest w XXI wieku IP: 83.238.58.* 07.01.08, 21:19 Szanowna pani redaktor! 3 pytania: 1. jaki fetor? 2. czy ciężarówki z burakami przez 2 miesiące w roku są "be", a tiry z zaopatrzeniem supermarketów itp przez cały rok są "cacy"? 3. ulga dla Parku Ludowego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Prześmiewca Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.centertel.pl 07.01.08, 22:26 Nijaki Jan, imputuje, że nie należy porównywać miast które dzieli różnica klas /Mickiewicz mnie przeleciał/ ja się pytam jakich klas? Przeszli na liga.Liga to jest taka instytucja z której ostatni wypada, pytam w jakiej lidze jest Lublin skoro sobie uzurpuje.Nie znają odpowiedzi.Więc pytam Lublinianie po co grać?Nie jesteście miastem XXI wieku, przykro mi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zarys Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.08, 11:58 Ech gdy słyszę po raz enty te same bzdury od dziennikarzy to mnie cholera bierze. Nie widzę na terenie cukrowni dworca PKS po pierwsze Krochmalna i Młyńska są wąskie i nie wiem czy obsłużą zwiekszony ruch, a po drugie 1, 28 i 45 to za mało trzeba by dołożyć dodatkowe linie autobusowe przez Krochmalną i dodać przejście z światłami na drugą strone co oczywiście bardzo poprawi ruch w tamtej okolicy. Co do działalności kulturalno-rozrywkowej na terenie byłej cukrowni to mało w to wierze, będzie tam to co się opłaca czyli jakieś "luksusowe" osiedle Krochmalna i galeria z hipermarketem. Co do bezrobocia ktoś mówił o niskim 9% w mieście ale zapomniał o wzroście bezrobocia w regionie (plantatorzy i transport). A co do smrodu jestem pewien że po zmodernizowaniu cukrownia mogła by przestać używać tej całej wody i problem osadników by zniknął, no i nie zapominajmy obok cukrowni przebiegają linie wysokiego/średniego napięcia co ogranicza wykorzystanie tych terenów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaniec LU Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.chello.pl 08.01.08, 12:31 Lublin jest w XXI wieku bo pokazuje to kalendarz. Mentalność jednak pozostała w czasach gierkowskich i tego nikt nie zmieni bo tak jest lepiej. Niby wszyscy tacy wykształceni i pełni mądrości ale jak zarabiać na swoje godziwe utrzymanie, tutaj tego się nie doszuka. Przed ponad 100 laty Lublin wchodził w XX wiek i do tej pory na tym jedzie. Zamiast pisać z firmowego kompa w czasie pracy biadolenia o swoim żywocie, trzeba pomyśleć jak robią to inni nieskażeni komunistyczną propagandą. Wiem, że to banał ale tylko tak można ten wątek potraktować, wg mnie oczywiście. Odpowiedz Link Zgłoś
leniak nasz XXI wiek... 08.01.08, 13:21 jest jaki jest - jak to mówią jak koń... hmm w pracy komp... ech... wszystko ok byleby jednak pracować a nie tak jak w ratuszu tylko bąki zbijać i butne miny odstawiać... "łubu dubu" - kto w Ratuszu dzis nagrywa swoją pieśń do szafy sekretarza? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.lublin.enterpol.pl 08.01.08, 17:18 ale plantatorzy nie pójdą na bezrobocie bo jak ktoś ma hektary to nie może się zarejestrować jako bezrobotny. Po prostu obsieją pola czymś innym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Robol Busy pełne buraków IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 19:34 Co ty na to? Jak nie lubisz autobusów to chyba też nie lubisz ciężarówek? Ciekawe jak wygląda taki bus wypchany po ściany, drzwi, szyby i sufit burakami? A czy busami wolno wozić buraki? Odpowiedz Link Zgłoś
leniak ejże po co sie od razu tak rzucać? 08.01.08, 14:49 ujmę to tak - Kij w mrowisko też trzeba umieć wsadzić. i MBH to dosyć umiejętnie robi - czego chcecie? jakiejś lubelskiej wersji poprawności politycznej? ech chyba faktycznie jakaś większa lufka przydałaby sie czasem na forum dla złapania lekkiego luzu w okolicach paluchów na klawiaturze... tak sobie tylko gdybam policyjny szpiclu czytajacy ten tekst (nikogo nie podejrzewam ale kto wie - wszedzie jest jakieś UB, ABW, CBA, US, czy inne w tym stylu kanary...) ech co do tekstów na zamówienie... kiedy pracowałem jako sprzedawca w zoologu, bywało że gadałem sobie z ludźmi ogladajacymi stojace obok morskie akwarium... raz gadałem ze specem od cukru... on mówił tak mniej więcej: - tańsza jest produkcja cukru z trzciny np. w Brazylii - tańsza jest robocizna bo bieda tam większa i ... (co jeszcze nie pamiętam) - Brazylia niedawno jeszcze produkowała cukier ledwo na własne potrzeby - jakiś czas temu cukrownictwo rozwinęło sie tam mocno - być może to europejskie (może francuskie) firmy cukrownicze zastosowały taki numer że zwyczajnie przeniosły produkcję do Brazylii i na inne antypody... - Brazylia na podstawie układów o wolnym handlu (podstawy globalizacji) ściga UE o dostęp do jej rynku... wnioski? wnioski miał ale też nie pomnę... ale mam swoje! - koncerny (realni choć nieosobowi władcy świata, chyba że wierzy się w ogólnoświatowy spisek np. żydowski, masoński albo cyklistowski - wtedy osobowe również) zarabiać będą a my jak zwykle... - ulec musimy na tym polu - ważne by ulegając nie skapitulować całkowicie przyznam wam, że watpię w to by francuskie koncerny cukrownicze z Brazylii zamówiły u Małgorzaty Bieleckiej-Hołdy artykuł o koniecznosci likwidacji cukrowni na Krochmalnej, taki na pierwsza stronę GwL... - po prostu mnie taka wizja nie przekonuje, czy was przekonuje? (cdn) Odpowiedz Link Zgłoś
leniak coś na rozlużnienie może? 08.01.08, 15:05 lećmy zatem dalej Janerką... odpowiednio ojechany odpowiednio celny: "FORMA A oto forma Kwadratowa potworna Tak jak lubię rozpada się Rozpada się i cześć Och moja formo Moja ty Kalifornio Nie bądź plastik i nie bądź żel Unikaj się unikaj się Oddychaj mniej Omijaj tlen I azot też A oczka niech już śpią Weź je sobie zmruż I nigdy więcej barbecue Z szefem służb Och-na-na-na Och, nie bądź modna Nie bądź taka pyskowna Kup mi jakąś niedrogą rzecz Na przykład kup mi mecz Kochasz nie kochasz Bez finezji wynocha Nie bądź plastik i nie bądź żel Unikaj się unikaj się Oddychaj mniej Omijaj tlen I azot też A oczka niech już śpią Weź je sobie zmruż I nigdy więcej barbecue W cieniu bzów Och-na-na-na Kochasz nie kochasz... " to co zgoda na "Bez finezji wynocha"? Odpowiedz Link Zgłoś
leniak ej moderatorzy! 08.01.08, 20:05 i na co niby teraz odpowiadaja moje posty co? gupka ze mnie robicie nieco... i za co za moje dobra serce? ech tempory i moresy np ten post mógłby być pod pytaniem bosmana poniżej postawionym po raz drugi wewtym wątku... Odpowiedz Link Zgłoś
empi Re: ej moderatorzy! 08.01.08, 22:49 Czy Ty leniaku myślisz, że ta cała trollowa dyskusja nadaje się do prawidłowej merytorycznej kontroli? Czy jest warta głębokiej analizy i oceny?. Naród sfrustrowany, zestresowany odreagowuje często żartem, bzdurą i agresją nawet. :) pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
leniak z pokorą przyznaję... racja. 09.01.08, 10:12 hmm cieszy mnie pocichu to, że mamy moderatorów wielce sympatycznych... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kobiet@ Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.08, 19:44 Poziom artykułu i argumentacja są żenujące. Cały tekst sprowadza się do jednego, że Pani Redaktor nic nie widzi złego w zamknięciu jednego z ostatnich zakładów produkcyjnych w naszym mmieście, bo jej dzieci już nie słodzą herbaty. Aż głupio czytać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Czy Lublin jest w XXI wieku IP: *.lublin.enterpol.pl 08.01.08, 20:05 pani redaktor słusznie pisze, że cukrownia niekoniecznie musi być w Lublinie, tym bardziej na terenach wartych miliony. Utrata 300 miejsc pracy w 350-tysięcznym Lublinie jest mniejszym złem niż utrata 300 miejsc pracy w 20-tysięcznym Nakle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman pani redaktor(z Bożej łaski) - na czyje zlecenie.. IP: *.lublin.mm.pl 08.01.08, 19:57 pisze Pani takie gówna? Odpowiedz Link Zgłoś
leniak ecnore... ale inaczej... 09.01.08, 11:03 miasto Lublin. jakie można miec podejście do niego? Maria Peszek ujmuje to tak: "Pieprzę cię miasto, twoje krwawe dzieje bledną gdy dnieje, pieprzę cię miasto. W tobie sobie mieszkam, co nie znaczy, że spieprzam lub, że się dobrze tu czuję, pochuje. Pieprzę cię miasto, chodzę własnymi drogami a ty mi je wyznaczasz swymi przystankami. Pieprzę cię miasto, jesteś jak stare ciasto. Miasto, pasożycie, pieprzę cię nad życie. Ale też nie widzę innego miast ciebie, więc pieprzę cię miasto czule bo jesteś moim miastem Któremu znów wrzasnę: Pieprzę cię miasto, pieprzę cię miasto truje mnie miasto, upija mnie miasto, przeraża mnie miasto, zachwyca mnie miasto, zabija mnie miasto i wskrzesza mnie miasto i ... pieprzę cię miasto pieprzę cię miasto Mania z Miasta Miasto Mania maniakalna horrendalna absurdalna łatwopalna absurdalna pieprzę cię miasto pieprzę cię miasto " a tu tradycyjnie juz w tym wątku próbka w mp3: merlin.pl/MP3/1/29/3446782-U06.mp3 jak pisałem deja, nie wierzę w zlecenie tekstu dla Redaktor Naczelnej (jednak na etat a nie po królewsku jak chcesz Bosmanie)... czy jednak MBH podchodzi do Lublina tak jak w piosence MP, nie wiem? ja tak podchodzę... i chyba i mnie i Tobie Bosmanie i MBH na Lublinie zależy... pewnie że mamy różne wizje Lublina - cóż w tym dziwnego? wszak nie istnieje ta jedyna prawidłowa bezbłedna i natchniona wizja... kazda z naszych wizji ma swe mocne i słabe strony, wiemy o tym i dlatego dyskutujemy te wizje, najpierw je przedstawiając i owszem narazajac sie na zarzuty przeróżne... 14 stycznia - przyjdź posopieramy się (może przy kawie?) ostro, bez ogeródek... ale jednak we wspólnym celu... i daltego że we wspólnym, przyjdziemy dyskutować i sie narazić na zarzuty przeróżne... no to jak przyjdziesz? narazisz się? Bosmanie... Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: ecnore... ale inaczej... 09.01.08, 12:39 ten wiersz jest chyba o Warszawie a nie o Lublinie Odpowiedz Link Zgłoś
leniak hmm mozliwe Aronie... 09.01.08, 12:46 M. Peszek by wiedziała... ale czy nie jest w piekny sposób o miłosci do miasta którego nie da sie nienawidzieć, czy nie jest nieco o naszej manii forumowej? podoba mi sie też jak Peszkówna (ona chyba Peszkówna, nie?) śpiewa... a Tobie? Odpowiedz Link Zgłoś
empi Re: hmm mozliwe Aronie... 09.01.08, 13:00 Z puzzli, domów, samochodów i wind Mieszkańców, mętów, przekrętów Psów, sklepów, dyskotek i kin Szpitali, cmentarzy i gliniarzy Bazarów, browarów i kiosków Hipermarketów, gadżetów Pseudofacetów i superkobitek Moje miasto w przestrzeni rozbite pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
leniak Re: hmm mozliwe Empi... 09.01.08, 13:41 że ze światła poczęte... a wiecie, że... Mam kota Na gorącym dachu mojej głowy On czuwa Nad smakiem i kolorem? tak naprawde to nawt dwa koty... i... Mam psa na niebie Wyprowadzam go na spacer wśród gwiazd Bez smyczy Bez kagańca hula Wśród niebieskich traw Chociaż ciemno On w środku się żarzy ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
leniak a teraz dowcip mały... o tyci... 09.01.08, 16:41 Chociaż ciemno Ja w środku się żarzę Świecę mrokiem I tęsknie za smokiem Tęsknie za smokiem Tęsknie za smokiem Tęsknie za smokiem ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol A może KSC wydzierżawi cukrownię KFC? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 22:19 I przybędzie miejsc pracy dla kilkudziesięciu hostess (hostessa to brzmi dumnie). Smacznie jest w kejefsi. Przepraszanm - znów się mnie małpie żarty chwytają w tak niestosownej chwili jak Holokaust Dzielnicy Krochmalnej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: A może KSC wydzierżawi cukrownię KFC? IP: *.lublin.enterpol.pl 08.01.08, 22:21 KSC to właściciel terenu i może wydzierżawić cukrownię komu chce. Być może KFC, być może komuś innemu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: A może KSC wydzierżawi cukrownię KFC? IP: *.lublin.enterpol.pl 08.01.08, 22:25 ty jesteś jednak chory umysłowo. Holocaust dzielnicy Krochmalnej? To właśnie dzięki likwidacji cukrowni ta dzielnica ma szansę się stać dzielnicą przyjazną ludziom - z apartamentowcami, galeriami, skwerkami itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman chory na główkę to jesteś ty IP: *.lublin.mm.pl 08.01.08, 22:49 aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaronku. Idź ty w PiSdu i urbanizuj sobie partaczew. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: chory na główkę to jesteś ty IP: *.lublin.enterpol.pl 09.01.08, 07:40 bosmanku jak ci się podoba obecna dzielnica mieszkaniowa na Krochmalnej to się zamień na mieszkanie z kimś z tych domków za cukrownią. Oczywiście bez dopłat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robol A busowisko ci nie starczy? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.01.08, 23:18 Albo busowisko koło Czwartku? Odpowiedz Link Zgłoś
indiced.spaces.live.com Re: A busowisko ci nie starczy? 09.01.08, 00:08 Chwila, a po co w Nakle cukrownia? Dopóki nie powstanie "to" przedsiębiorstwo wysokich technologii co zatrudni przynajmniej 600szt. człowieka (minimum 450szt.) to bedę w całości przeciwny likwidacji cukrowni. A PO już sobie nagrabiło, ja na prawdę chciałem Liniowego dla wszystkich, ja na prawdę chciałem Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, ja naprawdę chciałem S17 i tej kasy na inwestycje dla Lubelszczyzny co posłowie-osłowie nam jej nie przegłosowali...OJ PLATFORMA sobie grabi... Lepiej zlikwidować cukrownię w Nakle, a najlepiej we Francji... nie rozumiem, dlaczego Polacy są takimi sado maso, samo okaleczają swój potencjał. Pani redaktor, wstyd za taki artykuł. Ja słodzę 3 łyżeczki. I czasem jem ot tak kostki cukru...jak koń, bo są smaczne... A Może zrobią z Cukrowni, drugą - pożal się Boże - Manufakturę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: A busowisko ci nie starczy? IP: *.lublin.enterpol.pl 09.01.08, 07:38 bo w Nakle bezrobocie wynosi 24%, a w Lublinie 9%. Likwidacja cukrowni dla Nakła oznacza najwyższe bezrobocie w Polsce w tamtym mieście i powiecie, a w Lublinie to raptem wzrost bezrobocia z 9 do 9,5% albo i nie. Po likwidacji cukrowni Lublin i tak nadal będzie miał najniższe bezrobocie w województwie i jedno z najniższych w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zarys Re: A busowisko ci nie starczy? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.01.08, 14:23 Aron a kto chce ci likwidować tą twoją cukrownie w Nakle, chyba że jest naprawdę tak beznadziejna że nic lepszego z nią się nie da zrobić. Ludzie tu po prostu bronią jednego z nielicznych większych zakładów pracy w Lublinie do tego nowoczesnego i przynaszącego zyski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: A busowisko ci nie starczy? IP: *.lublin.enterpol.pl 09.01.08, 14:40 UE każe nam zlikwidować 1 cukrownię KSC w tym roku. Może być to albo Lublin albo Nakło albo Łapy albo Krasnystaw Odpowiedz Link Zgłoś
leniak kwestia bardzo formalna! 09.01.08, 16:39 Aron ty coś wiesz daj cynk! UE karze nam zlikwidować jedna cukrownię czy ograniczyć ilościowo produkcje cukru - bo wiesz to jest zasadnicza różnica... hmm jak zlikwidować to sprywatyzujmy CL przez likwidację i niech ją przejmie Miasto Lublin po prostu i restrukturyzuje... jak kwotę mamy ograniczyć to nie likwidujmy CL tylko niech KSC dokona redukcji produkcji we wszystkich zakładach o troszkę póki co, a my postarajmy sie i tak zrestrukturyzować CL i przenieść ją w inne miejsce, może mniej odległe niz za granice Lublina... a na terenach CL... ciiii o tym moze 14 stycznia powiem ;-) Aron jak wiesz to odpowiedz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: kwestia bardzo formalna! IP: *.lublin.enterpol.pl 09.01.08, 16:58 a jak inaczej chcesz zmniejszyć produkcję cukru? Skrócić pracownikom dzień pracy do 6 godzin? Dlaczego miasto Lublin ma przejmować cukrownię? Miasto nie powinno się zajmować produkcją cukru. Odpowiedz Link Zgłoś
empi Re: kwestia bardzo formalna! 09.01.08, 17:12 a może w tym problem: Podstawą produkcji alkoholu etylowego jest proces fermentacji cukru. Z różnych rodzajów cukru otrzymuje się inne rodzaje alkoholu. Wino powstaje w wyniku fermentacji – czyli reakcji z drożdżami – cukru znajdującego się w owocach, zwłaszcza w winogronach, a także w ziemniakach i miodzie. Piwo produkuje się głównie z ziarna zbóż, zwłaszcza z jęczmienia, ale także, w mniejszych ilościach z prosa, ryżu i kukurydzy. W wyniku fermentacji drożdżowej może powstać produkt zawierający maksymalnie 13% alkoholu. W procesie produkcji alkoholi wysokoprocentowych, jak wódka, gin, brandy, whisky, płyny zawierające alkohol poddaje się destylacji w celu podwyższenia zawartości alkoholu. Destylacja polega na tym, że płyn zostaje zagotowany, schłodzony i skondensowany. Ponieważ woda wrze w niższej temperaturze niż alkohol, wyparowuje pierwsza i stężenie alkoholu jest wyższe. itd. pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś