Dodaj do ulubionych

Przebudowa skrzyżowania

IP: server:* / 10.0.0.* 20.10.03, 23:00
Jestem z Lublina i z przerazeniem obserwuje jak od kilku lat w
moim rodzimym miescie buduja coraz to nowy finansowany zachodnim
kapitalem supermarket. Nie mam nic przeciwko zachodnim kapitałom
jesli w Polsce ich nie ma, ale przyklad TADEXU dowodzi ze polski
kapitał jest w Polsce tepiony(tak jakby tadex nie mogl wczesniej
wybudowac sobie drogi dojazdowej, a jak zacznie dobrze
prosperowac mógłby sfinansowac budowe ronada). Wladze Lublina
kolejny raz udowodniły, że najlepiej im idzie wykańczanie
lubleskich przedsiebiorstw.
Obserwuj wątek
    • dociek Re: Przebudowa skrzyżowania 20.10.03, 23:22
      A może już wchodzimy do Unii? I np. "gratyfikacja" w € jest
      bardziej doceniana, niż w PLN?
      • Gość: Darnok Re: Przebudowa skrzyżowania IP: *.lublin.mm.pl 20.10.03, 23:52
        dociek napisał:

        > A może już wchodzimy do Unii? I np. "gratyfikacja" w € jest
        > bardziej doceniana, niż w PLN?

        ...dokładnie o tym samym pomyslałem. Pan Sędrowski chyba nie chciał, lub nie
        miał żeby wspomóc biednych lubelskich urzędników. Jak tylko pojawił się
        Carrefour, to szybko pojawiło się pozwolenie na przebudowę skrzyżowania. Kocham
        to piękne, skorumpowane miasto...
        • mali_bu Re: Przebudowa skrzyżowania 21.10.03, 00:06
          Trzymajmy się faktów. Pan Sędrowski nie miał zamiaru przebudowywać
          skrzyżowania, a jedynie dobudować do niego jeszcze jednen wlot - od strony
          sklepu.
          • Gość: Rodrog Falkenstein Re: Przebudowa skrzyżowania IP: *.it-net.pl 21.10.03, 09:49
            mali_bu napisał:

            > Trzymajmy się faktów. Pan Sędrowski nie miał zamiaru
            przebudowywać
            > skrzyżowania, a jedynie dobudować do niego jeszcze jednen
            wlot - od strony
            > sklepu.


            a mam nadzieję, że wszyscy się zgodzą, że na tym konkretnym
            skrzyzowaniu dobudowanie jeszcze jednego wjazdu stworzyłoby
            potwora komunikacyjnego, gdzie już nikt tak naprawde nie
            wiedziałby jak nalezy jechać. Tam było dosyć stłuczek bez tych
            dodatkowcy wariantów pokonania skrzyzowania. Rondo jest jedynym
            dobrym rozwiązaniem, ale jego budowa jest bardzo kosztowna.
            Wątpię by p. Sędrowski był skłonny wyłożyć dostatecznie duzą
            kwotę na taki prezent dla miasta jak rondo.
            • Gość: leszeke Re: Przebudowa skrzyżowania IP: *.lublin.sdi.tpnet.pl 21.10.03, 10:37
              ale po co było budować taki duży obiekt w takim miejscu - jeśli miał obsługiwać
              lokalnych mieszkańców to ulice osiedlowe powinny wystarczyć, jeśli
              przyjezdnych - to bzdura ! Jana Pawła jest ulica przelotową, o dużym natężeniu
              ruchu - rondo bedzie nastepnym utrudnieniem i "spowalniaczem". Takie obiekty
              powinno sie wyrzucać za miasto - a podstawowym warunkiem lokalizacji : dobry
              dojaz i duzy parking.
    • Gość: sodarod Re: Przebudowa skrzyżowania IP: *.lublin.sdi.tpnet.pl 21.10.03, 10:40
      Owszem, łatwo snuć spiskowe teorie o tępieniu Sędrowskiego.
      Faktem jest jednak to, że miał to być niebezpieczny wjazd, a nie przebudowane
      skrzyzowanie. To dziwne, że władze miasta nie chciały się na to zgodzić?
      Sprawa druga: Sklep ma rewelacyjne położenie na styku trzech osiedli. Gdyby
      miał czym przyciągnąć klientów, to zamiast do pobliskiej ALFY czy LGK (obecnie
      Aldik) chodziliby właśnie do Tadeksu. Zaglądałem czasem do tadeksu. Niestety na
      półkach nie zauważyłem niczego, co zachęciłoby mnie do ponownych odwiedzin tego
      przybytku i w 95%przypadków wychodziłem stamtąd bez zakupów.
      Skądinąd wiadomo, że Tadeks przy Jana Pawła II nie płacił za dostarczone towary.
      Sprawa trzecia ostatnia - zapraszam do zwiedzania Tadeksu przy Racławickich
      (róg Godebskiego) - czy również tam puste półki są wynikiem braku wjazdu od
      Racławickich??
    • Gość: xxx Może Urban też ma kasetę ;) IP: 62.233.134.* / *.gazeta.pl 21.10.03, 10:49
    • Gość: Lion Lider Price pokazał jak NIE NALEŻY handlować !!! IP: *.zagiel.pl 21.10.03, 12:10
      Sklep Lider Price w tym miejscu pokazał jak NIE NALEŻY handlować!
      Byłem częstym gościem tego sklepu i zazwyczaj byłem zniechęcany
      brakiem towaru i wychodziłem bez zakupów, przyrzekając sobie już
      więcej nie wrócić. Nic lepszego o Tadeksie powiedziać nie można.
      Skoro polscy handlowcy są tak nieudolni ! to dobrze, że chociaż
      kapitał zachodni (chociaż bym tego nie chciał !) zagospodaruje
      możliwe do tego miejsca.
      Większa konkurencja wymusi spadek cen w Lublinie, które są
      wyższe niż w Warszawie...
    • Gość: redaktur Chodzi o Leader Price chyba IP: *.axelspringer.com.pl 21.10.03, 14:45
      Bądcie konsekwentni, skoro piszecie Lider Price, powinno być
      Lider Prajs. Dziennikarze, cholera.
    • christo.christo Re: Przebudowa skrzyżowania 21.10.03, 20:28
      Faktem jest że zarówno Tadex jak i później Lider Prajs były
      beznadziejne ,zarówno i towar do kitu ,tandetny jak i obsługa i
      ochroniarze (beznadziejni) a na budowie ronda wszyscy zyskają ,
      myślę że najbardziej mieszkańcy Poręby i Widoku .Prawie co
      tydzień widziałem tu stłuczki i poważne wypadki.(mieszkam na
      Porębie). Wystarczył jeden dzień (pierwszy )handlu Tadexu i
      zadyma na skrzyżowaniu była totalna .Może żeczywiście zachodnie
      markety wiedzą jak się to robi.?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka