Dodaj do ulubionych

PKP- prywatyzacja (może jakaś szansa dla Łodzi?)

15.03.02, 20:10
Jakieś 2 dni temu w analogowej Wyborczej napisano o planachprywatyzacji PKP. Za przykład podano Prywatyzację w Wlk. Brytanii i Niemczech. Ktoś czytał ten artykuł?
co o tym sadzicie? uda się, nie uda??Kto to bedzie chciał?
I najważniejsze- czy taka prywatyzacja jest jakaś szansa dla Łodzi??
W końcu Orlen ma podobno w planach już jedna linie kolejowa....

Co o tym myślicie:)) Częśc opinii na ten temat już jest zamieszczone na watku :
"Mazakiem po Citku."

Czekam na wszelakie opinie
:))
Obserwuj wątek
    • kuba203 Re: PKP- prywatyzacja (może jakaś szansa dla Łodzi?) 15.03.02, 21:10
      Więc, nawiązując do opinii z poprzedniego wątku, myślę, że z tej
      linii "orlenowej" byłyby same korzyści. Bo raz, że prawdopodobnie wyższy
      standard na tej konkretnej trasie, a dwa, że PKP też musiałoby się trochę
      nagiąć pod konkurencję i coś zrobić dla klientów. Tyle że z tym może być
      różnie. Kierownictwo krakowskiego PKP stale zapewnia, że zrobi wszystko, aby
      wygrać konkurencję z prywatnymi busami na trasie Kraków - Wieliczka, i jakoś
      żadnych działań nie widać, a pociągi świecą pustkami (temat ten był swego czasu
      poruszany na forum Kraków).
      A tak w ogóle, to którą trasę miałby obsługiwać Orlen?
      • geograf Re: PKP- prywatyzacja (może jakaś szansa dla Łodzi?) 15.03.02, 21:27
        tego w GW nie anpisali, wspomnieli tylko o chęciach.....
        i to poważnych....
        • kuba203 Re: PKP- prywatyzacja (może jakaś szansa dla Łodzi?) 15.03.02, 21:41
          Mhm, to jeśli jeszcze żadnych konkretów nie ma, to może nic z tego nie wyjść...
          • Gość: mch Re: PKP- prywatyzacja (może jakaś szansa dla Łodzi?) IP: *.pai.net.pl 16.03.02, 18:14
            Może jednak coś się ruszy.
            • geograf Re: PKP- prywatyzacja (może jakaś szansa dla Łodzi?) 16.03.02, 21:18
              MUSI!! nie ma innego wyjście.... bo jeżeli nie, to co???

              myślmy pozytywnie:)))
      • Gość: flip wieliczka IP: *.p.lodz.pl 16.03.02, 18:19
        A bo dokad mianowicie mozna sie z Wieliczki dostac pociagiem? Na koniec swiata -
        czyli dworzec PKP.
        • kuba203 Re: wieliczka 17.03.02, 14:00
          Na dworzec PKP, czyli do centrum Krakowa. A z powrotem można dostać się do
          samego centrum Wieliczki (jak sama nazwa stacji wskazuje "Wieliczka-Rynek").
          Nawiasem mówiąc, większość prywatnych busów też jeździ na dworzec PKP.
          • Gość: flip Re: wieliczka IP: *.p.lodz.pl 17.03.02, 18:24
            Dworzec PKP nie jest w centrum chyba. To znaczy jest i nie jest zarazem. Bardzo
            ciekawy przypadek. Ogolnie okropne miejsce.
            To ja bym wolal pod poczte busem.
            • kuba203 Re: wieliczka 17.03.02, 18:52
              Oczywiście, możesz wysiąść z busa koło poczty, i to mi się właśnie nie podoba,
              bo tam jest zakaz zatrzymywania i wysadzające ludzi busy blokują ruch.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka