Dodaj do ulubionych

Dziura na dziurze

19.03.05, 12:26
Gdzie?

Narutowicza jest fatalna!
Pomorska o zgrozo, jeszcze gorsza jak była!
Zgierska przy Liściastej już dziurawa!
Obserwuj wątek
    • kuubaa Napiszę to po raz ostatni! 19.03.05, 18:14
      Bo pisałem tu i tam, a już mi się więcej razy nie będzie chciało. Napiszę
      powoli, żeby wszyscy od których coś zależy (a mają kłopoty z czytaniem)
      zrozumieli:
      Drogi należy wykonywać i remontować WŁAŚCIWIE. A jak nie, to nie robić nic, bo
      szkoda pieniądze walić (dosłownie) w błoto.
      Niby proste, ale widać trzeba wytłumaczyć. Pod tym pojęciem rozumie się użycie
      odpowiednich materiałów przy zachowaniu wymaganego reżimu technologicznego i
      dotrzymaniu parametrów projektowych. Może prościej, żeby dla doktora ekonomii
      było zrozumiałe - nie kraść cementu, stosować asfalt zamiast smoły, kłaść
      nawierzchnię na suche podłoże, ubijać jak należy i na wymaganą grubość. Że
      można i że daje to efekty wystarczy popatrzeć na drogi nawet u naszych
      sąsiadów, gdzie warunki klimatyczne bywają nawet trudniejsze od naszych. A jak
      ktoś tylko przemieszcza się samolotami w kier. śródziemnomorskim lub za ocean,
      to niech sobie podjedzie służbowym Peugeotem na ul.Dąbrowskiego w okol.
      Lodowej. Tam jezdnia ma jakieś 20 lat i jest w lepszym stanie, niż o wiele
      nowsze nawierzchnie w okol. Dworca Kaliskiego, na Rondzie Waryńskiego itd.
      Na dobry początek należy wywalić dotychczasowych wykonawców i odpowiedzialnych
      za nadzór nad ich dotychczasowymi "osiągnięciami" z ramienia UMŁ, zainteresować
      prokuratora marnotrawstwem naszych pieniędzy. W ten sposób nie będziemy musieli
      za 5 lat od nowa remontować dróg, które dzisiaj są wykonywane.
    • gray Re: Dziura na dziurze 19.03.05, 19:27

> ZDiT podsumował, że codziennie trzy firmy naprawiające drogi wylewają ok. 110
      > ton asfaltu. Od 4 stycznia wykonano naprawy na powierzchni ponad 7 tys. mkw.

tja, a ja jak jestem z psem na spacerze to podsumowując mamy po trzy nogi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka