Forum   emerytalny

emerytalny

(181 wyników)
 • Teraz widać kogo reprezentują salonowe tzw. "organizacje pracodawców". Na pewno nie pracodawców, lecz raczej blisko związane z władzą towarzystwo wzajemnej adoracji.
 • Czy w wieku emerytalnym jest obowiązek przejścia na emeryture?Bo jesli nie to jak jego wydłużenie spowoduje,że kobiety będą zawdzięczały wyższą emeryturę dzięki tej zmianie?Teraz też moga dłużj pracować.
 • Zastanawia mię postawa opozycji. Zamiast się cieszyć, że Tusk wyciąga za nich gorące kasztany z ognia sabotują reformę. Gdy dojdą do władzy i tak będą musieli jej przeprowadzić.
 • Moze wreszcie ktos zmadrzeje ,bo jak mowi chinskie przyslowie jeden obraz znaczy wiecej niz milion slow.Gdy kazdy Polak zobaczy,co go czka w jakim wieku,skoncza sie kretynskie dyskusje i moze skonczy wreszcie bezmyslne szalenstwo politykow PiS myslacych wylacznie o tym,jak wrocic do pelnego koryta
 • Kapitał musi mieć pokrycie w towarach, to elementarz ekonomii. OFE tworzą: kapitał spekulacyjny (puste pieniądze); generują olbrzymi dług publiczny; i prawdopodobnie za kilka lat znikną. Stopy procentowe w okresach dziesięcioletnich są jak „najpotężniejsza siła w kosmosie” ( określenie Alberta Einsteina), zwiększają ilość pustego pieniądza, a to prowadzi do kryzysów finansowych.
 • Europa rzuciła hasłem wydłużyć wiek emerytalny. Rząd Tuska nie przyglądając się aktualnej sytuacji w kraju i nie dostrzegając problemu że [b]mamy najmłodszych emerytów w Europie[/b], zamiast wydłużyć wiek emerytalny tych młodych jeszcze zdolnych do pracy to wydłuży wiek emerytalny schorowanych przeważnie już zwolnionych z pracy dziadków których już żaden pracodawca nie chce przyjąć do pracy. Dlaczego ustawa emerytalna jest dla PO naprawdę ważniejsza od Euro 2012 ?
 • Wydłużyć wiek emerytalny - czemu nie! Tylko gdzie "niedoszli emeryci" po 60-siątce mają znaleźć pracę? Może twórcy reformy systemu emerytalnego założyli, że albo pracujemy aż padniemy albo gdy stracimy pracę na parę lat przed emeryturą do niej nie dożyjemy? W każdym wypadku to OFE jest na tym do przodu - zwłaszcza, że nie ma obiecanego dziedziczenia środków z indywidualnego konta. Jedno w tym artykule mi się podoba - że wreszcie prof. Góra nie jest przedstawiany TYLKO jako twórca reformy al...
 • A "moralnym obowiązkiem" każdego emeryta w muzułmańskiej Francji będzie wkrótce poddanie się EUtanazji...
 • "Nasze emerytury z ZUS i OFE będą rosnąć w tempie PKB. Tu nie ma cudów, więcej nie da się wycisnąć - odpowiada prof. Góra." To na co ta reforma była?????????
 • W Polsce niedługo będzie konieczność podniesienia wieku przejścia na emeryturę do 100 lat. Wtedy będzie kasa na wcześniejsze emerytury od 75. Zmiany demograficzne i ekonomiczne wymuszą zrezygnowanie z pomysłu emerytur. Oczywiście będzie to robione pod płaszczykiem wydłużenia aktywności zawodowej. Jak do wieku emerytalnego dożyje 10% ludzi to wszystko będzie OK.
 • Arbeit macht frei !!!
 • [b]"wiek emerytalny" to NISPRAWIEDLIWA głupota ![/b] Podstwą powinny być wyłącznie "lata składkowe".
 • Profesor SGH :) to przecież normalny lobbista OFE. Członek jednej z rad nadzorczych PTE.
 • Jeśli pozostawimy wiek emerytalny na obecnym poziomie, a ludzie będą żyli coraz dłużej, to emerytura nie wystarczy nawet na najbardziej podłe przeżycie - oświadczył premier Donald Tusk Tymczasem, nie czekając na zgody i ustalenia - a i tę jeszcze Panie Tusk konfiskujecie. Umowa była następująca - bedziesz pracował do osiągnięcia wieku emerytalnego, bedziemy ci ściagali składki a gdy nadejdzie wiek emerytalny - wypłacimy ci emeryturę. Tymczasem nie wypłacacie a konfiskujecie. Fedak, któr...
 • W USA emeryci indiwidualnie dostaja $20 powyzki rocznie w zaleznosci od wzrostu kosztow utrzymania za poprzedni rok budzetowy. Koszty utrzymania wzrastaja wiec rowno dla tych co maja duza albo mala emeryture. Wiec jaki problem aby tak wprowadzono w Polsce? Czy ci co otrzymuja wieksza emeryture maja specjane przywileje do konca zycia? Well sadze, ze nie.
 • Pani Fedak chce ekspresowo zrobić następujące rzeczy: 1. Dać wszystkim możliwość wypisania się z OFE i przeniesienia środków do ZUS-u 2. Obniżyć wysokość składki do OFE (dla tych którzy tam pozostaną) z 7,3% do 3% składki emerytalnej, przy jednoczesnym zwiększeniu możliwości zaangażowania OFE w akcje do 90% (teraz jest 40%) 3. Umożliwić jednorazową wypłatę środków zgromadzonych w OFE (po osiągnięciu wieku emerytalnego) - ale tylko dla tych osób, które w I filarze czyli ZUS-ie zgr...
 • Coś mi się zdaje, że okres świetności związki mają za sobą. Teraz są tylko ostoją zacofanego sposobu myślenia i wylęgarnią pomysłów na zrujnowanie gospodarki. Ciekawe, jaka armia "młodych" była by potrzebna na utrzymanie przywilejów emerytalnych różnych grup nacisku? Toż młodych z połowy Europy nie starczy! A może zacząć kobietom liczyć staż do emerytury jak służbom mundurowym lub górnikom? Rozwiąże się problem niskich emerytur dla kobiet!
 • [b]Kto ukradł pieniądze ze składek !!![/b]
 • Nareszcie ktoś tą bandę cwanych nierobów pogoni do pracy! Oblężone przychodnie i szpitale, ale o zdrowie dbać to nie, bo płacą podatki! Ponad 50% w wieku produkcyjnym to emeryci i rencisci. Ale o emerytury to walczyć potrafią jak gladiatorzy....I sądzą że to młodzi im zapewnią wspaniałą starość. Dbać trzeba było o zdrowie i pracować, a nie liczyć na "innych" Każdy będzie miał to na co sobie zasłużył, za głupotę trzeba płacić biedą.....
 • Przecież to nie jest żadna reforma tylko skok na kasę. Czy mam to wyjaśniać, na czym ten skok na kasę PO lega? Oni myślą że ten kit im ktoś kupi ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się