ixtlilto 09.08.02, 18:57 Przepraszam, czy komuś też forum chodzi w ślimaczym tempie- czy tylko mnie? Ixtlilto Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Saper Re: Ożesz... :-/ IP: *.toya.net.pl 09.08.02, 19:05 U mnie ładuje się normalnie. Tylko wylogowuje mnie zbyt często jak na mój gust. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiaprim Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 19:14 U mnie normalnie.Czyli masz wiruska...;-(( P.S. Z braku Kropki musze robic za adjustatorke: nie OŻESZ tylko OŻEŻ Sorki ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 19:44 kasiaprim napisała: > U mnie normalnie.Czyli masz wiruska...;-(( właśnie też tak myślałam i się przeskanowałam wzdłóż i w szesz i po ukosie i nie mam wirusa... > Z braku Kropki musze robic za adjustatorke: nie OŻESZ tylko OŻEŻ > Sorki ;-) ee..? ożeż? dwa razy "ż"?? No dobra- niech będzie... Ixtlilto ps. chyba działa ciut szybciej- ale nie chcę zapeszyć. :)P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Saper Re: Ożesz... :-/ IP: *.toya.net.pl 09.08.02, 19:48 ixtlilto napisała: > właśnie też tak myślałam i się przeskanowałam wzdłóż i w szesz i po ukosie i > nie mam wirusa... Nie chcę być złośliwy, ale gdybyś się przeskanowała wzdłuż i wszerz to może skutek byłby inny... Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto (saper) 09.08.02, 19:57 Niezłośliwy Saperq :) Już jest ok. Podejrzewam, że coś się działo z moją kablówką- bo na innych stronach też coś takiego mi się działo. Jedyną szybko chodzącą stroną było wp.pl. Pozdroofka, Ixtlilto Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kx Re: Ożesz... :-/ IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 09.08.02, 19:48 zróbmy głosowanie ortograficzne! moim zdaniem ani "ożesz" ani "ożeż", tylko "o żesz" (osobno) :)) Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto ojejq! :-/ 09.08.02, 19:58 No to ja już nic nie wiem, ale poszłam na forum otrograficzne i będę czekać aż mi ekspert odpowie :)P Ixtlilto, Ożesz...ek :)P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasiaprim Re: Ożesz... :-/ IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 09.08.02, 20:10 popieram rozdzielnosc ale z dwukrotnym "Ż" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kx Re: Ożesz... :-/ IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 09.08.02, 20:25 Pani ma chyba Duszności po tych wakacjach! Ciekawam, co by Pani postawiła na to podwójne "ż"? Jeśli będzie coś ciekawego, to możemy się zakładać. Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 20:32 OOOOOoooooo! Tylko nie o miotły! HIhi.. sama jestem ciekawa jak jest poprawnie. :) Odpowiedz Link Zgłoś
do~ Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 22:26 Stawiam na " O żesz" I oczywiscie mam racje! Pozdr. :-)))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 22:27 do(tylda) napisała: > I oczywiscie mam racje! Hahahaha... zobaczymy. :)))))))) Ixtlilto Odpowiedz Link Zgłoś
hubar Re: Ożesz... :-/ 10.08.02, 01:30 A czy to jest wogole poprawnie? Skoro nie ma w żadnym słowniku (mi dostępnym) to może jednak żadna z form nie jest poprawna? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasiaprim Autorytet i P.S. Hubarkowi IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 10.08.02, 03:04 ixtlilto napisała: > do(tylda) napisała: > > > I oczywiscie mam racje! > Hahahaha... zobaczymy. :)))))))) > > Ixtlilto\ Wlasnie wrocilam z nocnej imprezy, gdzie bawilam w towarzystwie dziennikarza - znawcy jezykowego. Jego autorytetem potwierdzam : "O żeż" Per analogiam na przykład : "O żeż ty..." P.S. dedykowane Hubarkowi: nie mam dusznosci tylko zadyszke po całoimprezowych tancach. Tylko dla takiej imprezki mogłam rzucic Duszniki i Festiwal Chopinowski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kx Niemożliwe! IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 10.08.02, 10:59 Jako samorodny, onegdaj świetnie zapowiadający się znawca językowy (acz zaniedbany i nieoszlifowany, przyznaję) uparcie twierdzę, że forma "o żeż" w oczy kłuje, więc nie może być poprawna. Nie mam pod ręką słowników ani autorytetów, ale w tygodniu poszukam. A znawca językowy wypytywany na imprezie, nad ranem, pewnie wybełkotał coś w alkoholowym otępieniu i Kasiuni wyszło "o żeż". Pewnie starał się wyseplenić słowo "żubrówka" :))) Odpowiedz Link Zgłoś
do~ Re: Niemożliwe! 10.08.02, 11:36 Nie moze byc "o żeż", bo, jak kx napisala, boli w oczy!! Ale jak sie okaze, ze tak jest to sie pogodze.... Zastanowmy sie naukowo: od czego to pochodzi: Od wykrzyknika O! Ty! (twoja taka i owaka) zatem o powinno byc oddzielnie (tu sie chyba wszyscy zgadzamy), nastepnie [rzesz] pochodzi od "ze" i... czy ktos wie? Zapraszam do analizy Pozdr. :-)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: callado Re: Niemożliwe! IP: *.dialog.net.pl / *.lodz.dialog.net.pl 10.08.02, 11:57 > nastepnie [rzesz] pochodzi od "ze" i... czy ktos wie? Myślę, że partykuła "ż", jak w ale(ż), to(ż). Pozdrawiam Callado Odpowiedz Link Zgłoś
por_borewicz Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 20:00 U nas śmiga, aż miło patrzeć... jak nigdy.... ;-) Pozdrawiamy Por. Bor. & Tulka Odpowiedz Link Zgłoś
do~ Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 10:26 No i co z tym [orzesz]? Czy ktos zna jakiegos poloniste? Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
do~ Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 11:10 O! A skad wiesz! (To moja opcja, wiec bardzo popieram!!) :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
yavorius O żesz... 11.08.02, 11:13 Strony, na których znalazłem zwrot *o żesz*: www.angora.com.pl/teksty/towarzyska/skeleton.ihtml?file=__19-00 www.hdd.com.pl/index1.php3?link=szczegoly.php3&id=128 itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasiaprim Rację ma CALLADO !!! IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 11.08.02, 11:15 I w dodatku to wyjaśnia nader logicznie językowo : "Myślę, że partykuła "ż", jak w ale(ż), to(ż). Pozdrawiam Callado" Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 18:21 Wyjaśnienie z forum ortograficznego: www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=374&w=2666211&a=2673847 pozdroofka, Ixtlilto Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 18:38 poorajmy razem? :))))))))))))))))) Ixtlilto Odpowiedz Link Zgłoś
hubar Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 19:09 Ja poczekam aż się ekspert wypowie, na razie to ja nie przyjmuje tego do wiadomości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasiaprim No, to Drogie Wiedzmy- Ixtilko i KX- IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 11.08.02, 19:12 -stawiacie piwko ! A o to mi w gruncie rzeczy chodzilo- Ober-orto-feldkuratka Odpowiedz Link Zgłoś
yavorius PROTEST~~~~ 11.08.02, 19:27 Nie pisze się *o żeż*. Jak to w ogóle wygląda?! Pisze się *o żesz*! Gotów jestem się założyć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasiaprim KROOOOOPKA !!! Wracaj !!! Pijemy !!!!! IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 11.08.02, 21:42 yavorius napisał: > Nie pisze się *o żeż*. Jak to w ogóle wygląda?! Pisze się *o żesz*! Gotów jestem się założyć OK !!! A mnie w to graj! Yavorius tez bedzie stawiał !!! KROOOOOPKA!!! Wracaj !!! Pijemy !!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto Re: No, to Drogie Wiedzmy- Ixtilko i KX- 11.08.02, 19:29 hmm - ale ja tak jak HuBar poczekam na wypowiedź eksperta :) Odpowiedz Link Zgłoś