Dodaj do ulubionych

Ożesz... :-/

09.08.02, 18:57
Przepraszam, czy komuś też forum chodzi w ślimaczym tempie- czy tylko mnie?

Ixtlilto
Obserwuj wątek
    • Gość: Saper Re: Ożesz... :-/ IP: *.toya.net.pl 09.08.02, 19:05
      U mnie ładuje się normalnie. Tylko wylogowuje mnie zbyt często jak na mój gust.
    • saperka Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 19:10
      u mnie furum dziala w porzadku.
    • kasiaprim Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 19:14
      U mnie normalnie.Czyli masz wiruska...;-((
      P.S.
      Z braku Kropki musze robic za adjustatorke: nie OŻESZ tylko OŻEŻ
      Sorki ;-)
      • ixtlilto Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 19:44
        kasiaprim napisała:

        > U mnie normalnie.Czyli masz wiruska...;-((
        właśnie też tak myślałam i się przeskanowałam wzdłóż i w szesz i po ukosie i
        nie mam wirusa...

        > Z braku Kropki musze robic za adjustatorke: nie OŻESZ tylko OŻEŻ
        > Sorki ;-)
        ee..? ożeż? dwa razy "ż"?? No dobra- niech będzie...

        Ixtlilto

        ps. chyba działa ciut szybciej- ale nie chcę zapeszyć. :)P
        • Gość: Saper Re: Ożesz... :-/ IP: *.toya.net.pl 09.08.02, 19:48
          ixtlilto napisała:

          > właśnie też tak myślałam i się przeskanowałam wzdłóż i w szesz i po ukosie i
          > nie mam wirusa...
          Nie chcę być złośliwy, ale gdybyś się przeskanowała wzdłuż i wszerz to może
          skutek byłby inny...
          • ixtlilto (saper) 09.08.02, 19:57
            Niezłośliwy Saperq :)
            Już jest ok. Podejrzewam, że coś się działo z moją kablówką- bo na innych
            stronach też coś takiego mi się działo. Jedyną szybko chodzącą stroną było
            wp.pl.

            Pozdroofka, Ixtlilto
        • Gość: kx Re: Ożesz... :-/ IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 09.08.02, 19:48
          zróbmy głosowanie ortograficzne! moim zdaniem ani "ożesz" ani "ożeż", tylko "o
          żesz" (osobno) :))
          • ixtlilto ojejq! :-/ 09.08.02, 19:58
            No to ja już nic nie wiem, ale poszłam na forum otrograficzne i będę czekać aż
            mi ekspert odpowie :)P

            Ixtlilto, Ożesz...ek :)P
          • Gość: kasiaprim Re: Ożesz... :-/ IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 09.08.02, 20:10
            popieram rozdzielnosc ale z dwukrotnym "Ż"
            • Gość: kx Re: Ożesz... :-/ IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 09.08.02, 20:25
              Pani ma chyba Duszności po tych wakacjach!
              Ciekawam, co by Pani postawiła na to podwójne "ż"? Jeśli będzie coś ciekawego,
              to możemy się zakładać.
              • ixtlilto Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 20:32
                OOOOOoooooo!
                Tylko nie o miotły!

                HIhi.. sama jestem ciekawa jak jest poprawnie. :)
                • do~ Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 22:26
                  Stawiam na " O żesz"
                  I oczywiscie mam racje!
                  Pozdr.
                  :-))))))))))))
                  • ixtlilto Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 22:27
                    do(tylda) napisała:

                    > I oczywiscie mam racje!
                    Hahahaha... zobaczymy. :))))))))

                    Ixtlilto
                    • hubar Re: Ożesz... :-/ 10.08.02, 01:30
                      A czy to jest wogole poprawnie? Skoro nie ma w żadnym słowniku (mi dostępnym)
                      to może jednak żadna z form nie jest poprawna?
                    • Gość: kasiaprim Autorytet i P.S. Hubarkowi IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 10.08.02, 03:04
                      ixtlilto napisała:

                      > do(tylda) napisała:
                      >
                      > > I oczywiscie mam racje!
                      > Hahahaha... zobaczymy. :))))))))
                      >
                      > Ixtlilto\

                      Wlasnie wrocilam z nocnej imprezy, gdzie bawilam w towarzystwie dziennikarza -
                      znawcy jezykowego.
                      Jego autorytetem potwierdzam : "O żeż"
                      Per analogiam na przykład : "O żeż ty..."

                      P.S. dedykowane Hubarkowi:
                      nie mam dusznosci tylko zadyszke po całoimprezowych tancach. Tylko dla takiej
                      imprezki mogłam rzucic Duszniki i Festiwal Chopinowski
                      • Gość: kx Niemożliwe! IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 10.08.02, 10:59
                        Jako samorodny, onegdaj świetnie zapowiadający się znawca językowy (acz
                        zaniedbany i nieoszlifowany, przyznaję) uparcie twierdzę, że forma "o żeż" w
                        oczy kłuje, więc nie może być poprawna. Nie mam pod ręką słowników ani
                        autorytetów, ale w tygodniu poszukam.

                        A znawca językowy wypytywany na imprezie, nad ranem, pewnie wybełkotał coś w
                        alkoholowym otępieniu i Kasiuni wyszło "o żeż". Pewnie starał się wyseplenić
                        słowo "żubrówka" :)))

                        • do~ Re: Niemożliwe! 10.08.02, 11:36
                          Nie moze byc "o żeż", bo, jak kx napisala, boli w oczy!! Ale jak sie okaze, ze
                          tak jest to sie pogodze....
                          Zastanowmy sie naukowo: od czego to pochodzi: Od wykrzyknika O! Ty! (twoja
                          taka i owaka) zatem o powinno byc oddzielnie (tu sie chyba wszyscy zgadzamy),
                          nastepnie [rzesz] pochodzi od "ze" i... czy ktos wie?
                          Zapraszam do analizy
                          Pozdr.
                          :-))))
                          • Gość: callado Re: Niemożliwe! IP: *.dialog.net.pl / *.lodz.dialog.net.pl 10.08.02, 11:57

                            > nastepnie [rzesz] pochodzi od "ze" i... czy ktos wie?

                            Myślę, że partykuła "ż", jak w ale(ż), to(ż).
                            Pozdrawiam
                            Callado
                        • bartuch Re: Niemożliwe! 11.08.02, 10:33
                          Kx ma racje.
    • por_borewicz Re: Ożesz... :-/ 09.08.02, 20:00
      U nas śmiga, aż miło patrzeć... jak nigdy.... ;-)
      Pozdrawiamy

      Por. Bor. & Tulka
    • do~ Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 10:26
      No i co z tym [orzesz]?
      Czy ktos zna jakiegos poloniste?
      Pozdr.
      • yavorius Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 11:08
        Pisze się *o żesz*
        • do~ Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 11:10
          O! A skad wiesz! (To moja opcja, wiec bardzo popieram!!)
          :-)))
    • yavorius O żesz... 11.08.02, 11:13
      Strony, na których znalazłem zwrot *o żesz*:


      www.angora.com.pl/teksty/towarzyska/skeleton.ihtml?file=__19-00
      www.hdd.com.pl/index1.php3?link=szczegoly.php3&id=128
      itp.
    • Gość: kasiaprim Rację ma CALLADO !!! IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 11.08.02, 11:15
      I w dodatku to wyjaśnia nader logicznie językowo :



      "Myślę, że partykuła "ż", jak w ale(ż), to(ż).
      Pozdrawiam
      Callado"






    • ixtlilto Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 18:21
      Wyjaśnienie z forum ortograficznego:
      www2.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=374&w=2666211&a=2673847
      pozdroofka, Ixtlilto
      • do~ Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 18:36
        no trudno, jak "o żeż" to "o żeż"...
        • ixtlilto Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 18:38
          poorajmy razem? :)))))))))))))))))

          Ixtlilto
        • hubar Re: Ożesz... :-/ 11.08.02, 19:09
          Ja poczekam aż się ekspert wypowie, na razie to ja nie przyjmuje tego do
          wiadomości.
    • Gość: kasiaprim No, to Drogie Wiedzmy- Ixtilko i KX- IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 11.08.02, 19:12
      -stawiacie piwko !
      A o to mi w gruncie rzeczy chodzilo- Ober-orto-feldkuratka
      • yavorius PROTEST~~~~ 11.08.02, 19:27
        Nie pisze się *o żeż*. Jak to w ogóle wygląda?! Pisze się *o żesz*! Gotów
        jestem się założyć
        • Gość: kasiaprim KROOOOOPKA !!! Wracaj !!! Pijemy !!!!! IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 11.08.02, 21:42
          yavorius napisał: > Nie pisze się *o żeż*. Jak to w ogóle wygląda?! Pisze się
          *o żesz*! Gotów jestem się założyć

          OK !!!
          A mnie w to graj!
          Yavorius tez bedzie stawiał !!!
          KROOOOOPKA!!! Wracaj !!! Pijemy !!!!!
      • ixtlilto Re: No, to Drogie Wiedzmy- Ixtilko i KX- 11.08.02, 19:29
        hmm - ale ja tak jak HuBar poczekam na wypowiedź eksperta :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka