Dodaj do ulubionych

Jeszcze jedna opłata

IP: *.bojary.sdi.tpnet.pl 21.01.03, 08:26
Jak to przeczytałem to w pierwszej chwili się załamałem. Ale
rozumiem, że takie jest prawo. Jednak jak pisze autor: "Czasami
opłatę biorą na siebie restauracje, w których urządzane są
studniówki, ale wtedy - zapewne - lokale wliczają sobie tantiemy
w cenę imprezy i tak naprawdę to uczniowie płacą." A na to
szkoły nie powinny się zgadzać, bo takie lokale jak restauracje
i hotele i tak muszą płacić tantiemy więc to jest naciaganie. A
kontynującten tok myślenia to również powinni płacić taksówkarze
i kerowcy oraz motorniczy za puszczanie muzyki której słychają
ich pasażerowie. Miłego odbioru!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Zorro ZAiKS IP: *.lmera.ericsson.se / 150.132.93.* 21.01.03, 08:42
      Oto przyklad jak z artysty robi sie szmata
    • Gość: ELVIZ Re: Jeszcze jedna opłata IP: *.makolab.pl / *.mipro.pl 21.01.03, 09:34
      Niedługo będę płacił za to, że mi ptaki śpiewają na działce,
      albo w lesie. Przecież one też tworzą muzykę.
      • zamek Re: Jeszcze jedna opłata 21.01.03, 09:41
        Elviz, do jasnej cholery, zrozum, że to jest PRACA takich
        ludzi, jak chociażby ja. To są ciężkie godziny poświęcone
        na napisanie i opracowanie muzyki. Dla Ciebie to jest ot,
        tak - pstrykasz sobie radio, słuchasz sobie i jest Ci
        przyjemnie. A ja muszę w to włożyć nieraz sporo potu i
        JEDYNĄ szansą zarobku dla mnie są właśnie tantiemy. Kto
        ich nie płaci - okrada mnie.
        Zanim cokolwiek napiszesz, włącz parę szarych komórek.
        Nie pozdrawiam.
        Zamek - kompozytor zawodowy.
        • Gość: ELVIZ Re: Jeszcze jedna opłata IP: *.makolab.pl / *.mipro.pl 21.01.03, 09:49
          Zamek - ty jesteś zawodowcem???, po tej wypowiedzi jesteś dla mnie napuchniętą
          kurą, w dodatku bardzo pewną siebie. Własnie przez takie rozumowanie jak ty nie
          słucham polskiej muzyki, wolę zachodnią. Stacje też słucham zachodnie, bo nie
          płące za to - w internecie polecam Radio z Rotterdamu Baja Radio! Wiesz
          dlaczego? Bo nie ma tam takich oszołomów jak większość polskich wykonawców,
          którzy coś tam brzdąkają i nigdzie na świecie nie są znani.
        • Gość: ELVIZ Re: Jeszcze jedna opłata IP: *.makolab.pl / *.mipro.pl 21.01.03, 09:56
          A wiesz dlaczego między innymi wykonawcy z Zachodu się lepiej sprzedają?? Bo
          taki mój kolega, który jest DJ-em za darmo dostaje od nich płyty przysyłane z
          innych krajów by promować muzykę. I wielu jest właśnie takich promujących
          ludzi. Czasami trzeba coś stracić, by później więcej zyskać. A Polskie gwiazdy
          bufony jedne tego nie rozumieją.
        • Gość: ELVIZ Re: Jeszcze jedna opłata IP: *.makolab.pl / *.mipro.pl 21.01.03, 09:59
          Nie wiem czy dużo osób cię słucha - bo nie znam takiego kompozytora zawodowego
          jak ty. Czy piszesz dla Ich Troje??? Ponieważ wymagasz opłat, życzę aby chociaż
          zwiększyła się liczba sprzedanych pirackich albumów z twoją muzyką. Bo
          oryginalne są za drogie i mało osób kupi:)))
          Również nie pozdrawiam.
          • zamek Re: Jeszcze jedna opłata 21.01.03, 10:24
            Ulżyło?
            Powiedziałbym ci parę rzeczy, ale poniżej pewnego poziomu
            nie podejmuję dyskusji.
    • tulka Re: Jeszcze jedna opłata 21.01.03, 10:46
      Nie rozumiem co Was tak zbulwersowało. 80 zł na całą szkołę to rzeczywiście
      niewiele. Gdyby ta suma była wygórowana, pewnie sama byłabym przeciwna
      pobieraniu jej w takiej wysokości, ale nie wiem dlaczego nie można odżałować
      kilkudziesięciu groszy za pracę artystów, których prawa i tak są naruszane na
      każdym kroku.

      Padły słowa, że "tak z artysty robi się szmata" To jakaś bzdura. Nikt nie
      pracuje charytatywnie. Czy "szanujący się artysta" powinien pracować za darmo?
      Nie sądzę. Granie za darmo to musiałoby być bardzo marne granie.
      • Gość: ELVIZ Re: Jeszcze jedna opłata IP: *.makolab.pl / *.mipro.pl 21.01.03, 10:57
        No tak, ale zwykle drogie płyty lepiej sprzedają się na bazarze u Rosjan, bo
        można je tam kupić 4 razy taniej. Jest zdrowa granica cenowa dla mnie - 25-30
        zł za płytę.
        A do Zamka - drogi Zamku - nie było mi wygodnie pisząc bo nos miałem zadarty
        pod sam sufit, by upodobnić się do Ciebie.
        • tulka Re: Jeszcze jedna opłata 21.01.03, 11:16
          Płyty są za drogie- z tym trudno sie nie zgodzić. To jednak w głównej
          mierze "zasługa" firm fonograficznych, a nie twórców. Z tego powodu
          rzeczywiście dochody tych ostatnich są znacznie uszczuplane, bo wielu ludzi
          kupuje płyty pirackie. I tym bardziej nie ma moim zdaniem sensu żałować tych 80
          zł rozłożonych na kilkadziesiąt albo i kilkaset osób.
          • Gość: ELVIZ Re: Jeszcze jedna opłata IP: *.makolab.pl / *.mipro.pl 21.01.03, 12:03
            Ja wiem że nie ma co żałować, ale teraz można sobie wyorazić wprowadzenie opłat
            na: weselach, ślubach, pogrzebach, chrzcinach, komuniach, w Święta Bożego
            Narodzenia - powiedzmy po 20 złoytch od imprezy. Jak da się palec tej
            organizacji twórców to będą chcieć mieć całą ręke. O to mi tylko chodzi.
    • Gość: s.bednarek Re: Jeszcze jedna opłata IP: *.toya.net.pl / *.toya.net.pl 21.01.03, 15:18
      Z jakiej paki mamy płacić 2 razy za to samo? Mało jeszcze
      zarabiają na nas wytwórnie płytowe?? jeśli kupuję płytę to płacę
      za to żeby jej słuchać obojętnie gdzie się znajduję czy we
      własnym domu czy w miejscu publicznym. A może jak zaproszę
      kumpli do domu to też nie wolno jej odtwarzać bo to już jest
      publiczność? Albo też mam płacić za słuchanie muzyki? Najlepiej
      składkę zrobię. Kolejne kretyństwo wymyślone dlatego że nie
      można znaleźć sposobu na piratów.Jedyny sposób to podnoszenie
      opłat za Muzykę.Granda na skalę światową.
      • Gość: ELVIZ Re: Jeszcze jedna opłata IP: *.makolab.pl / *.mipro.pl 22.01.03, 10:06
        Robbie Williams stwierdził ostatnio, że piractwo mu się podoba - ma facet głowę
        do interesów, bo przez to więcej osób kupiło jego oryginalne płyty. A piraci
        będą kopiować tak długo aż sami nie zrezygnują. Zła jest taktyka producentów.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka