Gość: Niezły zabytek... IP: 217.113.231.* 18.04.08, 19:36 Czy w Łodzi sa tylko takie zabytki? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Olek1908 Podpalili remizę strażacką IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.08, 19:37 Pwnie jakis developer zlecił,to jest tak atrakcyjna działka pod zabudowe biurową lub mieszkaniowa,że pokusa zabudowania jej musi byc wielka!!. Szkoda troche bo mozna było ja na biura adaptowac. Pamietam jeszcze jak w podstawówce chodzilismy tam i strazacy z ratownictwa chemicznego pokazywali nam sprzet i opowiadali o swojej pracy...eee. Miasto sie zmienia na naszych oczach i chyba nie uda nam sie ocalic wszystkich wspaniałych budynków z minionych lat taka jest cena postępu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cynik A teraz konserwator wpisze ja na listę zabytków.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.08, 22:12 Czyli będzie jak zwykle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mała Re: A teraz konserwator wpisze ja na listę zabytk IP: *.toya.net.pl 19.04.08, 12:12 Hmm, nie mogłam się powstrzymać. Budynek był wpisany na listę zabytków, ale tak jak powiedział jeden z przedpiśców : bardzo atrakcyjna działka w rękach prywatnego inwestora, któremu nie pozwalano budynku wyburzyć, bo był na liście zabytków. A nawet jakby chciał remont zrobić to tylko pod nadzorem konserwatora. A tak droga wolna - można wyburzyć i postawić biurowiec lub apartamentowiec. Odpowiedz Link Zgłoś
avatary oczywiscie łódzka gw która znajduje sie 300m 18.04.08, 23:03 od tego "zabytku" dołożyła wszelkich starań, aby jego losy potoczyły się inaczej i ten art. jest tylko pieśnią żałobną dopełniajaca całą serię art. popełnionych przedtem w obronie. prawda ? Odpowiedz Link Zgłoś
incipit W Łodzi konserwator przypomina 19.04.08, 11:07 sobie że cóś jest zabytkiem, jak go rozbiorą, albo się spali. A może by obudzić tego "nibykonserwatora" przed pożarem. I jego przełożonych także. Odpowiedz Link Zgłoś
ubique1 Podpalili remizę strażacką 19.04.08, 13:31 I tym sposobem miejski konserwator zabytków "może skoczyć na pukel" właścicielowi działki.Było i nie ma jak w ruskim cyrku.A podpalił ktoś czyli nikt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Guzik prawda! IP: *.euronet.net.pl 19.04.08, 19:50 Żydzi nadal są właścicielami obiektu, chcieli tam postawić wieżowiec, ale konserwator się nie zgodził, stąd pewnie inna próba pozbycia się obiektu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lolo Kropa przywozi Zydów żeby niszczyli nasze miasto IP: *.gprs.plus.pl 19.04.08, 20:53 czyli jak zwykle... Odpowiedz Link Zgłoś
jasam Dbałośc o łodzkie zabytki. 19.04.08, 23:41 Dla wyjaśnienia: "Remiza wpisana jest do miejskiej ewidencji zabytków." To nie to samo co Rejestr Zabytków, czyli prawna ochrona i nadzór WKZ. Jak wpis do ewidencji miejskiej jest traktowane w UMŁ? W przypadku browaru można poznać podejście urzędasów: " ...Wiedzieliśmy tylko, że browar figuruje w ewidencji zabytków, co nie stanowi przeciwwskazania do wydania decyzji o rozbiórce - tłumaczy wicedyrektor Małgorzata Kasprowicz." Nawet nikt nie zareagował przy podpisaniu decyzji o wyburzeniu. Wpis do ewidencji nie zwrócił uwagi nikogo. Niestety pracownicy UMŁ nie wiedzą jakie są obowiązki i prawa wobec posiadanego zasobu. Mści sie wieloletnie zaniedbanie - brak określonej strategi wobec łódzkich zabytków. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gtpress/USA Podpalili remizę strażacką IP: *.cable.mindspring.com 20.04.08, 01:19 to miasto nie moglo sprzedac ? Odpowiedz Link Zgłoś