Dodaj do ulubionych

Podpalili remizę strażacką

IP: 217.113.231.* 18.04.08, 19:36
Czy w Łodzi sa tylko takie zabytki?
Obserwuj wątek
    • Gość: Olek1908 Podpalili remizę strażacką IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.08, 19:37
      Pwnie jakis developer zlecił,to jest tak atrakcyjna działka pod
      zabudowe biurową lub mieszkaniowa,że pokusa zabudowania jej musi byc
      wielka!!.
      Szkoda troche bo mozna było ja na biura adaptowac.
      Pamietam jeszcze jak w podstawówce chodzilismy tam i strazacy z
      ratownictwa chemicznego pokazywali nam sprzet i opowiadali o swojej
      pracy...eee.
      Miasto sie zmienia na naszych oczach i chyba nie uda nam sie ocalic
      wszystkich wspaniałych budynków z minionych lat taka jest cena
      postępu.
    • Gość: cynik A teraz konserwator wpisze ja na listę zabytków.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.08, 22:12
      Czyli będzie jak zwykle.
      • Gość: Mała Re: A teraz konserwator wpisze ja na listę zabytk IP: *.toya.net.pl 19.04.08, 12:12
        Hmm, nie mogłam się powstrzymać. Budynek był wpisany na listę
        zabytków, ale tak jak powiedział jeden z przedpiśców : bardzo
        atrakcyjna działka w rękach prywatnego inwestora, któremu nie
        pozwalano budynku wyburzyć, bo był na liście zabytków. A nawet jakby
        chciał remont zrobić to tylko pod nadzorem konserwatora. A tak droga
        wolna - można wyburzyć i postawić biurowiec lub apartamentowiec.
    • avatary oczywiscie łódzka gw która znajduje sie 300m 18.04.08, 23:03
      od tego "zabytku" dołożyła wszelkich starań, aby jego losy potoczyły się inaczej
      i ten art. jest tylko pieśnią żałobną dopełniajaca całą serię art. popełnionych
      przedtem w obronie.

      prawda ?
    • incipit W Łodzi konserwator przypomina 19.04.08, 11:07
      sobie że cóś jest zabytkiem, jak go rozbiorą, albo się spali.

      A może by obudzić tego "nibykonserwatora" przed pożarem. I jego przełożonych także.
    • ubique1 Podpalili remizę strażacką 19.04.08, 13:31
      I tym sposobem miejski konserwator zabytków "może skoczyć na pukel"
      właścicielowi działki.Było i nie ma jak w ruskim cyrku.A podpalił
      ktoś czyli nikt.
    • Gość: Adam Guzik prawda! IP: *.euronet.net.pl 19.04.08, 19:50
      Żydzi nadal są właścicielami obiektu, chcieli tam postawić wieżowiec, ale
      konserwator się nie zgodził, stąd pewnie inna próba pozbycia się obiektu.
    • Gość: lolo Kropa przywozi Zydów żeby niszczyli nasze miasto IP: *.gprs.plus.pl 19.04.08, 20:53
      czyli jak zwykle...
    • jasam Dbałośc o łodzkie zabytki. 19.04.08, 23:41
      Dla wyjaśnienia:
      "Remiza wpisana jest do miejskiej ewidencji zabytków."
      To nie to samo co Rejestr Zabytków, czyli prawna ochrona i nadzór WKZ.

      Jak wpis do ewidencji miejskiej jest traktowane w UMŁ?
      W przypadku browaru można poznać podejście urzędasów:
      " ...Wiedzieliśmy tylko, że browar figuruje w ewidencji zabytków, co nie stanowi
      przeciwwskazania do wydania decyzji o rozbiórce - tłumaczy wicedyrektor
      Małgorzata Kasprowicz."
      Nawet nikt nie zareagował przy podpisaniu decyzji o wyburzeniu. Wpis do
      ewidencji nie zwrócił uwagi nikogo.

      Niestety pracownicy UMŁ nie wiedzą jakie są obowiązki i prawa wobec posiadanego
      zasobu. Mści sie wieloletnie zaniedbanie - brak określonej strategi wobec
      łódzkich zabytków.

      pozdr.
    • Gość: gtpress/USA Podpalili remizę strażacką IP: *.cable.mindspring.com 20.04.08, 01:19
      to miasto nie moglo sprzedac ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka