Dodaj do ulubionych

Awantura o kasę na stadion przy Bułgarskiej

08.06.10, 23:29
Gratulacje Panowie Radni, dajecie się dymać jak... Pan Grobelny zrobi z wami
wszystko, ma Was obwiniętych dookoła palca (albo chyba czegoś innego). Wiecie
ile można zrobić za 90mln? Nie dla bandy spitych kiboli ale dla mieszkańców?
Nie wiecie? No to się już nie dowiecie.
Obserwuj wątek
    • Gość: surus Re: Awantura o kasę na stadion przy Bułgarskiej IP: *.range86-177.btcentralplus.com 09.06.10, 00:25
      bandy spitych kiboli powiadasz..wychodzi czasami z domu czy po prostu Twoim
      oknem na swiat jest radio maryja ?..wytrzyj sobei monitor bo z tej zlosci to go
      oplules...
      • Gość: ka Re: Awantura o kasę na stadion przy Bułgarskiej IP: *.izacom.pl 09.06.10, 07:07
        być może wyszedł pewnej pamiętnej nocy w okolice Starego Rynku i zobaczył nasz
        piękny ezoterycznie zaszczany Poznań... Kto wtedy szczał na ulicy, nie jest wart
        miana kibica Lecha... a było sporo takiej hołoty poprzebieranej na niebiesko...
        szkoda tylko prawdziwych kibiców...
        • Gość: POZ_ytywny nie skłócaj tu poznaniaków z kibicami IP: *.icpnet.pl 09.06.10, 13:43
          To nie ludzi wina, że się miasto nie przygotowało. Głupi zniszczyli zabytki. Ale
          kto tych nie ogrodził. Przecie wiadomo co się stanie jak się tyle tysięcy razem
          cieszy. Temu czy innemu odbije. To normalne. Ale kto może mógłby zarządzać
          sytuacją. A tego nie było. Stał na balkonie i udawał radochę. Teraz też lewizna
          z osiedlem Atanera idzie na konto Lecha i kibiców. Wara! Patrz uważnie, a potem
          szukaj winnych.
    • franneck Awantura o kasę na stadion przy Bułgarskiej 09.06.10, 00:40
      Czytam i nie wierzę własnym oczom. Co to do cholery za radni! Jak Grobelny zawalił to niech sam bierze kredyt na stówkę. Jak radny może mówić, że miasto juz podpisało umowy i oni musza się zgodzic, bo euro nie wyjdzie w Poznaniu. Czy do licha prezydent wykonuje wolę radnych naszych przedstawicieli, czy w Poznaniu jest demokracja odwrotna - radni to maszynka do głosowania tak jak przystojny pan fryzjer powie?
      Diabli z wami i takz waszą demokracją - radni - diabła warci!
      Nigdy więcej takich rajców w Poznaniu!
    • cfalek radny miasta = marionetka? 09.06.10, 00:41
      bo tej też ktoś, bez jej woli łapę do góry podnosi przy głosowaniu.

      "Władze Poznania oczekują od nas przeznaczenia dużych pieniędzy na dany cel,
      ale nie dają nam pełni informacji i przekonania, że podejmujemy słuszne decyzje."

      Mógłby mi ktoś wyjaśnić, kto jeżeli nie osoba decydująca o budżecie jest u
      władzy? Może Pan Kręglewski by powiedział, kto jest u tej władzy jak nie on?
    • franneck Awantura o kasę na stadion przy Bułgarskiej 09.06.10, 01:18
      Kurcze, mam już dość tego. Prezydenci, ze pożal się Boże, radni - gadaja jakby byli z choinki się urwali. Nigdy tak nie wyczekiwałem na wybory jak w tym roku. I nie przeszkadza mi,że znów tłum wybierze Rycha. Ja go kurcze i tych radnych juz nie poprę!
    • Gość: POZ_ytywny Pełni Obłudy IP: *.icpnet.pl 09.06.10, 07:05
      Tylko mi nie zapomnijcie tego przed wyborami! To się musi zapamiętać. Trzymam z
      Wiarą, ale to nie o Kolejorza gra, ale przekręt zupełnie jasny!

      "Mamy problem, który narasta od dłuższego czasu. Przy istotnych decyzjach radni
      musza pracować w dużym dyskomforcie. Władze Poznania oczekują od nas
      przeznaczenia dużych pieniędzy na dany cel, ale nie dają nam pełni informacji i
      przekonania, że podejmujemy słuszne decyzje. Dzisiejsze głosowanie to ogromny
      kredyt zaufania"

      To se Kręgiel napraw komórę. Trzeba było wykręcić do Rycha to by ci wszystko
      powiedział jak jest ;) Że ten kolektor nie był potrzebny, bo Ataner się nie
      zdecydował czy budować osiedle zanim 3 rama nie pójdzie przez Lasek. A jak już
      nie pójdzie przy jego działce tylko pójdzie przez Lasek i dalej przez ten teren
      zieleni to teraz Ataner zbuduje nowe osiedle przy stadionie. A Rychu mu zbuduje
      kolektor. Za nasze oczywiście. A tam miały być firmy dlatego nie ma do dziś
      kanalizy na tyle luda ile Atanerowi potrzebne. Ale Ataner zrobił wałek i miasto
      mu pomogło ominąć to co uchwaliło studium. Przecie Rychu stawał teraz przed
      komisją rewizyjną rady. Ale on wie, że rada może tylko mu pogrozić. Takie są
      rozkłady sił w między Rychem a PO. Piep...Obszc...
      • Gość: Krzysztof Re: Pełni Obłudy IP: *.173.29.214.tesatnet.pl 09.06.10, 08:13
        Skoro umowy na projekty rozbudowy stadionu były zawierane w trybie
        bezprzetargowym to czy nie powinien się tym zająć prokurator??? Skoro radni PO
        kryją Grobelnego to zamiast opłaconego przez miasto audytora sprawe powinny
        zbadać inne organy np. prokuratura czy ABW??? Do cholery żyjemy chyba jeszcze w
        państwie prawa!!!!!!!!!!
        • Gość: POZ_ytywny Re: Pełni Obłudy IP: *.icpnet.pl 09.06.10, 08:57
          Ale i demokracji. Jak ludzie wybierają przestepce a inni nie idą na wybory bo
          kręcą nosem to się takie rzeczy dzieją. Takie rzeczy się zdarzają w Ameryce, w
          RFN, we Francji. Jak sobie dasz w kasze dmuchać, to będziesz miał.
        • Gość: jan.k Grupa Moraska IP: 195.20.110.* 09.06.10, 09:01
          > sprawe powinny zbadać inne organy np. prokuratura czy ABW??? Do
          > cholery żyjemy chyba jeszcze w państwie prawa!!!!!!!!!!

          Problem w tym, że na samym początku swojego urzędowania Grobelny
          popełnił Mistrzostwo Świata robiąc wałek na Morasku wciągając w ten
          układ wszystkich przedstawicieli "państwa prawa".
          Dzięki temu, od wielu lat Grobelny ma wszystkich w kieszeni i może
          robić co chce. Nie podskoczą mu prokuratorzy, sędziowie,
          dziennikarze, abw, cba, abc, itp....
          I dopóki ta Grupa Moraska będzie przy korycie to Grobelny będzie
          robił co zechce.

          • Gość: kazik Re: Grupa Moraska IP: *.icpnet.pl 09.06.10, 09:49
            I tu jest sedno sprawy, dlatego ten cwaniak-prezydent czuje się taki bezkarny,
            za komuny to dawno by już siedział. Takich przewał jak również bieżących
            konsekwencji tego jak ta dzisiaj omawiana, nie było.
            • Gość: 007 Re: Grupa Moraska IP: *.icpnet.pl 09.06.10, 20:44

              ha, ha, ha, ha, ha

              Kaziu, a Ty ile masz lat?
        • Gość: Sędzia Re: Pełni Obłudy IP: *.icpnet.pl 09.06.10, 20:54
          I tutaj Krzysztofie jest sedno sprawy.
          Prokuratury,Sądy,ABW,CBS,CBA,KW MO wydz. Przestępstw
          Gosp.NIK,wystarczy??Tych służb które mają chronić OBYWATELI przed
          takimi cwaniakami jak Grobelny jest więcej. Opłacamy ich z naszych
          podatków!!Przy takim szantażowaniu radnych spokojnie można założyć,
          ze na Bułgarską wyłożymy jeszcze niejedną setkę milionów.
          Podejrzewam ,że za całość miliard nie wystarczy. Czy mamy prawo
          zażądac od wymienionych Instytucji minimum solidności i zajęcia się
          przekrętami na Bułgarskiej!!Przecież do tego zostali powołani i za
          to biorą pieniądze!!!
    • l.george.l Radni boją się odważnych decyzji 09.06.10, 09:26
      Trzeba było wstrzymać budowę i zlecić wycenę rozbiórki stadionu.
      • Gość: POZ_ytywny Re: Radni boją się odważnych decyzji IP: *.icpnet.pl 09.06.10, 09:55
        Się nie napinaj, bo nie Lech jest kłopotem ale wałkarze na których głosujemy. To
        dwie różne sprawy.
    • emissarius Awantura o kasę na stadion przy Bułgarskiej 09.06.10, 10:45
      Przy tego rodzaju inwestycji niedoszorowanie kosztów wcale nie dziwi. Ale większe niż 1/6 wartości całej inwestycji!? To już spora przesada.

      W tej sytuacji wypada przyznać, że to nie tylko "błąd w planowaniu", do którego przyznaje się pan prezydent, ale całe planowanie to wielka porażka.

      Niezależny audyt i komisja rewizyjna powinny teraz oglądać każdą fakturę i tropić z bezwzględną zaciekłością na co wydano każdą złotówkę publicznych funduszy.

      Tym bardziej, że takie "błędy" to już nasza miejska tradycja. ZKZL musi właśnie wydać na remont kamienicy przy ulicy Siemiradzkiego o jedną czwartą więcej niż zakładano. Tylko skromne ponad dwa miliony.

      Ale co to są dwa miliony, przy deficycie budżetu miasta 0,9 mld!
      • Gość: Julia Re: Awantura o kasę na stadion przy Bułgarskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.10, 11:02
        Zupełne przegięcie, jak były szacowane koszty budowy stadionu skoro teraz, tyle pieniędzy zabrakło. Czy stadion to ma być jedyna inwestycja Poznania? Jaki będzie zatem ostateczny koszt tego stadionu? Miasto inwestuje ogromne pieniądze w stadion i reszta nikogo nie interesuje. Podupada centrum miasta, drogi są w coraz gorszym stanie, ale będziemy mieli drogi i wcale nie jakiś ładny stadion.
        Inne miasta zmieniają się na korzyść, wystarczy zobaczyć choćby Wrocław, a my dajemy kasę na stadion.
        Ulice są coraz bardziej brudne, coraz więcej na nich pijaków i żebraków, czy to ma być wizytówką Poznania?
        • Gość: 007 księgowi to ludzie bez wyobraźni IP: *.icpnet.pl 09.06.10, 12:49

          >>Ryszard Grobelny: - To pieniądze na prace, o których nie wdzieliśmy
          podczas konstruowania budżetu. Poza kwotą 3,5 mln zł wynagrodzenia dla
          spółki Euro 2012. To bład w planowaniu, ale nie wiem, kiedy powstał.<<
    • Gość: koalicjant przed wyborami IP: *.beyond.pl 09.06.10, 15:26
      Gigantyczny przewał przed wyborami.
      Przecież powinno się unieważnić przetarg.
    • cfalek Panie Prezydencie, kiedy się zwróci ta inwestycja? 09.06.10, 20:55
      Gdzie Poznaniacy mogą zobaczyć jak ich bejmy będą zarabiać? (przynajmniej w
      teorii)
      W ogóle gdzie jest jakieś zestawienie jak my wyjdziemy na tym EURO?
      Proszę przetargu na audyt nie robić z wolnej ręki tylko...

      p.s. pisząc zwróci mam oczywiście na myśli finansowy zwrot z inwestycji, a nie
      jakąś czynność, na która mi się zbiera jak to wszystko czytam
      • Gość: tylda ktoś rżnie głupa i myśli, że tego nie widać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.10, 22:41
        A pamiętacie co napisał w ubiegłym roku były sekretarz Kołodziejczyk?
        "Tak jak w tegorocznym WPI pojawiła się, jak diabeł z pudełka, przebudowa ul.
        Krańcowej (dotąd nie uwzględniano, że do Term i ZOO trzeba dojechać), tak w
        przyszłym roku pojawi się konieczność zainwestowania w otoczenie Stadionu
        Miejskiego. To będzie kolejny nieuwzględniony w tegorocznych planach koszt.
        Koszt inwestycji w „igrzyska”."
        Kołodziejczyk wyleciał z roboty za napisanie PRAWDY. Pisał, że planowanie nie
        jest najmocniejszą stroną urzędu.
        Panowie radni - nie wstyd wam? Nie czytaliście bloga Kołodziejczyka? Udajecie
        zdziwionych? Ja już na was nie zagłosuję.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka