Dodaj do ulubionych

Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Policję

IP: *.izacom.pl / *.izacom.pl 05.05.04, 00:11
Znowu kompletny brak profesjonalizmu ze strony Policji. Co o tym sądzicie.
Ja jako ojciec tą tragedię strasznie przeżywam . Znam ojca tego młodzienca .
Cześć jego pamięci !!!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: guerra Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.icpnet.pl 05.05.04, 09:24
      jakoś mało kogo ten fakt interesuje:(
      Moim zdaniem skandal nad skandale
      Aż dziw bierze że nie ma zamieszek po czymś takim.

      • Gość: Jo-jo Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: 193.128.25.* 05.05.04, 09:34
        Komentarze pojawią się dopiero pod ewentualnym artykułem. leniwe to forum,
        czeka sie na gotowca. Juz nieraz tak było.
        • redakcja Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol 05.05.04, 10:01
          Komentarze są na forach ogólnopolskich:
          tu do pierwszej informacji
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=12385029
          (we wtorek był to najczęściej komentowany tekst)
          a tu do drugiej (opublikowanej w środowej gazecie)
          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=12409565pozdrawiam
          Błażej Wandtke
          • Gość: JA Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.blt.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 10.05.04, 02:37
            Skurwysyny
    • tulin Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol 05.05.04, 10:41
      A skad wiesz ze brak profesjonalizmu ?
      Wszyscy obwiniaja policjantow a przeciez nikt nie wie jak bylo naprawde.
      Nie mozna ferowac wyrokow na podstawie krotkiego artykulu w gazecie. A po tym
      co sie dzieje na forum Kraj widze ze wszyscy tak robia.

      Dla mnei oczywiste jest jedno - jak policja zatrzymuje to nie wolno uciekac. I
      tyle. Reszte wykaze sledztwo. Dlatego nie obwiniam policjantow bo jest tak
      zwane domniemanie niewinnosci a wiec musimy przyjac ze policjanci postapili
      zgodnie z prawem dot. zatrzymywania PODEJRZANYCH osob. A wiec ze pokazali
      legitymacje i oznajmili ze sa z Policji.
      A Wy przyjmujecie od razu ze to wina policjantow i ze na pewno zlamali prawo.Na
      jakiej podstawie ? ja w to raczej watpie. Mysle ze zachowali sie zgodnie z
      nakazana procedura.
      • Gość: sknera Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.epsa.pl 05.05.04, 12:38
        Bredzisz. Nie wiemy jak było, więc było tak .... O co Ci chodzi??? Podkręcasz
        temat? Jeśli tak, to idiotycznie. Domniemanie niewinności he, he. Za dużo
        filmów z holiwudu. Lepiej idź spać wtedy mózg odpoczywa :)))
        • tulin Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol 05.05.04, 12:50
          Nie rozumiem skad ten natarczywy ton.

          Nie wiemy jak bylo wiec nalezy przyjac stan taki jaki powinien byc - czyli ze
          policjanci zachowali sie zgodnie z procedura- nie mamy podstaw zeby twierdzic
          ze bylo inaczej. Reszte (czyli kazde odstepstwo od stanu normalnego) wykaze
          sledztwo a nam pozostaje tylko zalowac ze zginela prawdopodobnie niewinna
          osoba - niewinna w sensie nie ta ktora byla poszukiwana.


          Na reszte Twojego postu nie bede odpowiadac bo nie wnosi nic nowego do tematu
          watku i jest prymitywnie obrazliwa.
          • Gość: sknera Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.epsa.pl 05.05.04, 12:58
            Znasz te procedury? Jaka procedura dotycząca jazdy samochodem w zależności od
            tego co robi kierowca pozwala go zastrzelić? Po odpowiedzi "nie" na pierwsze
            pytanie nie odpowiadaj na drugie i skończ temat.
            • tulin Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol 05.05.04, 13:19
              Znam.

              Policjant ma prawo użycia broni palnej :
              w bezpośrednim pościgu za osobą, wobec której istnieje uzasadnione podejrzenie
              popełnienia (...) rozboju, kradzieży rozbójniczej, wymuszenia rozbójniczego,
              umyślnego ciężkiego uszkodzenia ciała...

              Policjanci przed użyciem broni palnej są obowiązani:

              1) po uprzednim okrzyku "POLICJA" wezwać osobę do zachowania się zgodnego z
              prawem, a w szczególności do natychmiastowego porzucenia broni lub
              niebezpiecznego narzędzia, zaniechania ucieczki, odstąpienia od bezprawnych
              działań lub użycia przemocy,

              2) w razie niepodporządkowania się wezwaniom określonym w pkt 1, zagrozić
              użyciem broni palnej, wzywając: "STÓJ - BO STRZELAM",

              3) oddać strzał ostrzegawczy w górę, jeżeli wezwania określone w pkt 1 i 2
              okażą się bezskuteczne.

              2. Przepisów ust. 1 nie stosuje się w przypadku, gdy z zachowania osoby
              posiadającej broń lub niebezpieczne narzędzie wynika, że wszelka zwłoka
              groziłaby bezpośrednim niebezpieczeństwem dla życia lub zdrowia ludzkiego.

              3. Użycie broni palnej w sytuacji, o której mowa w ust. 2, musi być poprzedzone
              okrzykiem "POLICJA".


              NIE WIADOMO czy policjanci dostosowali sie do tych przepisow, ale nalezy
              domniemywac ze tak. Wszelkie osady sa przedwczesne bo bezpodstawne.
              • Gość: sknera Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.epsa.pl 05.05.04, 13:56
                Jeżeli zabity i jego ranny kolega nie byli ściganymi, poszukiwanymi
                przestępcami i zatrzymała ich POLICJA (to fakty, a dalej) w radiowozach i
                mundurach , która darła się do nich że mają się zatrzymać gdy ci już stali
                następnie policjanci strzelali sobie w czwórkę w powietrze to co sprowokowało u
                młodych paniczną próbę ucieczki, pewnie zabity dostał ataku padaczkowego od
                byskających niebieskich świateł i kurczowo nacisnął gaz. Nadal nie wiem
                dlaczego musimy domniemywać że policja działała prawidłowo.
                • mankut400 woda z mózgu 06.05.04, 11:57
                  Gość portalu: sknera napisał(a):

                  > i zatrzymała ich POLICJA (to fakty, a dalej) w radiowozach i
                  > mundurach ,

                  Kolego, dałeś sobie zrobic wodę z mózgu komunikatom Policji. Wszyscy uparcie
                  powtarzają "radiowozy" - tymczasem były to pojazdy cywilne, nieoznakowane i
                  niczym się nie wyróżniające. Dzisiaj wiemy też, że funkcjonariusze nawet nie
                  założyli kamizelek z napisem "Policja".

                  >która darła się do nich że mają się zatrzymać
                  Skąd to info? Jeżeli tak darli papy, to czemu świadek tego nie słyszał ??

                  >pewnie zabity dostał ataku padaczkowego od
                  > byskających niebieskich świateł
                  Czy masz wiarygodne informacje, że te cywilne samochody miały
                  jakiekolwiek "błyskające niebieskie światła", czy tylko gdybasz?

                  > dlaczego musimy domniemywać że policja działała prawidłowo.
                  Musimy domniemywać, że ze strony Policji nastąpiło działanie niewspółmierne do
                  zagrożenia.
                  Zauważcie, jak chętnie policyjni oficjele używają sformułowania "staranowali
                  radiowóz" - tymczasem chodzi o uderzenie cofającym samochodem w nieoznakowany
                  pojazd stojący z tyłu. Ale słówko "staranowali"... jak to medialnie brzmi...
                  • Gość: gość Re: woda z mózgu IP: *.icpnet.pl 09.05.04, 14:17
                    Jak będziesz ścigał przestępców to wystaw "transparent" żeby cię było lepiej
                    widać.
                    • mankut400 Re: woda z mózgu 13.05.04, 10:00
                      Gość portalu: gość napisał(a):

                      > Jak będziesz ścigał przestępców to wystaw "transparent" żeby cię było lepiej
                      > widać.

                      Ścigać możesz nawet przebrany za zakonnicę.
                      Ale ZATRZYMANIA powinni dokonywać osobnicy co do których nie ma najmniejszych
                      wątpliwości kim są i kogo reprezentują.
                      A jeżeli nie mają założonych nawet kamizelek z napisem "policja", tylko
                      trzymają spluwy w łapach to mi się nijak nie kojarzą z oficjalnym wymiarem
                      sprawiedliwości. Zaś z wymiarem "nieoficjanym" nie chcę mieć do czynienia i mam
                      prawo się bronić - choćby ucieczką.
              • Gość: dr huckenbush Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 05.05.04, 23:56
                tulin napisał:

                > Znam.

                Smiem watpic czy policja oddala strzal ostrzegawczy. Bo to taki "prysznic" - ze
                po tym automatycznie czlowiek powinien sie zatrzymac.
                Sytuacje druga wykluczam, bo tutaj akurat nie bylo zagrozenia zycia innych osob
                ze strony dwoch mlodych ludiz w aucie.
          • patyczako Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol 05.05.04, 22:18
            Alez nie kazdy na czole ma napisane ze jest policjantem zwlaszcza jak dziala po
            cywilnemu...
          • patyczako Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol 05.05.04, 22:20
            Tylko ciekawe jaka burza by sie rozpetala jakby to byl syn jakiegos waznego w
            tym kraju...sam by rozszarpal tych policjantow ...
          • Gość: dr huckenbush Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 05.05.04, 23:52
            tulin napisał:
            > Nie wiemy jak bylo wiec nalezy przyjac stan taki jaki powinien byc - czyli ze
            > policjanci zachowali sie zgodnie z procedura- nie mamy podstaw zeby twierdzic
            > ze bylo inaczej. Reszte (czyli kazde odstepstwo od stanu normalnego) wykaze
            > sledztwo a nam pozostaje tylko zalowac ze zginela prawdopodobnie niewinna
            > osoba - niewinna w sensie nie ta ktora byla poszukiwana.

            Zyjemy w tak skorumpowanym kraju, ze watpie czy sledztwo cokolwiek wykaze.
            Sorry, ale strzelanie w srodku miasta, na skrzyzowaniu serii z kalacha tylko
            dlatego, ze ktos nie zatrzymuje sie jak widzi pare osob z bronia - to dla mnie
            przegiecie!
            Czlowieku, czy Ty nie widzisz, ze rownie dobrze mogloby cos takiego zdarzyc sie
            Tobie lub Twemu dziecku?
      • Gość: Kaliszfornianin Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.NAT.WRO.Korbank.PL 05.05.04, 16:42
        PODEJRZEWANYCH:)podejrzani to by byli po zatrzymaniu

        Pozdro(ale to chyba tylko roznica dla dla lawyerow:)
        • tulin Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol 05.05.04, 17:05
          W prawie nie jest znane pojecie "podejrzewany".
          Jest podejrzany i zatrzymany.
          • Gość: kaliszfornianin Doktrynalny sporek!!!!! IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 05.05.04, 23:39
            de facto to jest podejrzany i osoba podejrzana(podejrzewana)
            podejrzany to jest po przedstawieniu zarzutów i przysługują mu okreslone
            uprawnienia i obowiązki.

            Pozdrawiam i odsyłam do podręczników w razie wątpliwości:)
            • tulin Re: Doktrynalny sporek!!!!! 06.05.04, 00:10
              Podaj w takim razie zrodlo Twej zaskakujacej wiedzy - tzn jak prawo definiuje
              PODEJRZEWANEGO.
      • Gość: dr huckenbush Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 05.05.04, 23:49
        tulin napisał:
        > Dla mnei oczywiste jest jedno - jak policja zatrzymuje to nie wolno uciekac. I
        > tyle. Reszte wykaze sledztwo.

        Gdyby w nocy podlecialo do Ciebie kilka osob, kazdy z gnatem w lapie i
        slyszalbys, ze cos krzycza, ale nie wiesz dokladnie co - to mysle ze bys
        spanikowal. Tutaj absolutna wina jest po stronie policji - IMO jest duze
        prawdopodobienstwo, ze ci kolesie zwyczajnie nie wiedzieli, ze to policja na
        nich leci.
      • Gość: obrokon Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.04, 16:28
        Fundacja Helsińska
        Nawet niewolnik ma prawo się bronić. Państwo ma obowiązek obrony obywatela.
        Jeśli Państwo nie wywiązuje się z tego obowiązku, obywatel ma prawo bronić się
        sam, policja stosowała przemoc w PRL

        W odczuciu publicznym ktoś, kto dokonał czynu zabronionego jest przestępcą,
        również w języku potocznym. W języku prawniczym przestępcą zostaje się po
        udowodnieniu winy przez Sąd.

        To jest typowe (myślenie)dla policjanta.
        8 czy więcej zwykłych bandytów przy współpracy jednostek koordynacyjnych, przy
        użyciu dobrego sprzętu, przy pomocy swoich szefów i różnego rodzaju
        specjalistów, morduje bestialsko dwóch młodych, niewinnych ludzi.
        ONI SIĘ POMYLILI?
        A dwóch zamordowanych chłopców bez żadnego doświadczenia, bez broni, bez, bez
        oskarżanych jest teraz przez zbrodniarzy, że powinni wiedzieć.
        TAK znowu będzie można napadać na obywateli na ulicach i w domach, wystarczy
        krzyknąć POLICJA i każdy się zesra. BANDYCI WAM ZA TO PŁACĄ???

        • Gość: dr huckenbush Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 06.05.04, 22:33
          Moim zdaniem to co sie stalo, jest oczywiste. Policjanci nie chcieli zatrzymac
          zadnego bandyty - chcieli go zabic. Moze slusznie, moze nie. Ale jesli juz po
          cichu taka decyzje podejmuja - to sorry, ale powinni miec 100, a nawet 200%
          pewnosci ze jedzie miedzy nimi bandzior - a nie, ze "to musi byc on, bo
          wychodzil z obserwowanej przez nas klatki".
          Gdyby chcieli go zatrzymac - nie widze problemu, zwlaszcza ze z obu stron byly
          samochody ktorymi droge zatarasowac mozna, strzelac mozna po laczkach - mnostwo
          sposobow, by zatrzymac.
          Wiec wina lezy tylko i wylacznie po stronie policji.
      • Gość: dupek Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.04, 16:30
        A zatem morderstwo zgodne z prawem? Myśl godna policjanta
      • Gość: gość Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.icpnet.pl 09.05.04, 14:15
        Zgadzam się z Tobą w 100%.
      • Gość: gość Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.icpnet.pl 09.05.04, 14:22
        Zgadzam się z Tobą w 100%. Mieliczekać aż sami oberwią?
    • mankut400 PROTESTUJĘ !!!! 05.05.04, 15:11
      przeciwko nazywaniu jakiejś "cywilbandy" w kominiarkach POLICJĄ!
      Mataczeniem jest dla mnie nazywanie przez Panią Rzecznik Alicję Hytrek
      cywilnych, nieoznakowanych samochodów "radiowozami"!
      A fakt, że facio se krzyknie "policja" i już czuje się uprawniony do zabawy w
      Dziki Zachód jest PARANOJĄ !!!
      Przypominam, że w wydaniu "papierowym" GW artykuł na ten temat sąsiadował z
      notatką "przebierańcy Mistrza" o podszywaczach wykorzystujących policyjne
      mundury do wyłudzeń. Ci biedacy musieli się wysilić - skombinować lewe mundury.
      A po co? Wystarczy nałożyć kominiarkę, krzyknąć "policja" i zarekwirować auto
      czy cokolwiek co posiadasz/niesiesz.

      • vipunia Re: PROTESTUJĘ !!!! 05.05.04, 15:47
        > przeciwko nazywaniu jakiejś "cywilbandy" w kominiarkach POLICJĄ!

        abstrahuję zupełnie od tego przypadku, gdyz chcę poczekać, aż wszystko zostanie wyjaśnione...
        Wiem jedno jako uczciwy obywatel nie zamierzam bać się policji!
        Niestety nie zamierzam się ani zatrzymywać, ani działać zgodnie z poleceniami osoby, która podaje się za policjanta ma nawet czapeczkę itp. Dopóki nie przedstawi dokładnych papierów - mówi się trudno... pozostaje mi tylko liczyć na to, że policjant (jeśli nim rzeczywiście jest) umie dobrze strzelać i nie strzeli mi w głowe, a w dlon albo stope.
        Chociaz wolalabym juz lewą dlon, jakbym miala wybierac.

        Co do sprawy to się nie wypowiem... hmmm no może tylko tyle, że zasada "brać żywcem" nie zawsze jest możliwa do zrealizowania, dodatkowo patrząc na to co robią nasze sądy, każdemu czasem przychodzi ochota jak ma okazję zastrzelić typka "być czystym" wobec prawa. Jak mogli się pomylić? - pytacie. A może większą pomyłkę popełnili ich szkoleniowcy?
      • Gość: Klaiszfornianin Re: PROTESTUJĘ !!!! IP: *.NAT.WRO.Korbank.PL 05.05.04, 16:51
        A gdybys byl bandziorem (aka loodziem z miasta)zobaczylbys w tylnym lusterku
        poloneza=passata z panami w mundurach to co bys zrobil?Nie zapominaj ze oni
        szukali faceta uzbrojonego jak na wojne.Wolalbys druga magdalenke?Z calym
        szacunkiem dla tragicznie zmarlego.Jak wyskakuja faceci z bronia to lepiej nie
        naciskac wstecznego i wiac bo moze wydarzyc sie tragedia.Boje sie ze pod presja
        policjantow przycisna i znowu prawdziwe bandziory beda bezkarne

        Pozdro

        Ps A ze niektory niebieskim wydaje sie ze maja na imie Brudny Hary no coz...dla
        takich nie powinno byc miejsca.
        poczekajmy na ustalenia
        • mankut400 jak się bronić przed Policją? 05.05.04, 21:54
          W dzisiejszym Teleskopie wypowiadał się ktoś z policyjnej
          wierchuszki. "Policjanci" dokonujący próby zatrzymania nie byli !!!! ubrani w
          kamizelki z napisem Policja.
          A więc: jak odróżnić czterech zbójów z giwerami od czterech funkcjonariuszy
          Policji?
          Po jakiś identyfikatorach na szyi ??? Nie rozśmieszajcie mnie.....

          ps jak mi coś ukradli, to Policja potrafiła tylko umorzyć dochodzenie,
          kompletnie olewając swoje obowiązki. I co, mam grzecznie zatrzymywać samochód
          przed cywilami tylko dlatego, że krzykną (albo i nie) "policja" ???? Ja MUSZĘ
          bronić swego mienia!
          • Gość: dr huckenbush Re: jak się bronić przed Policją? IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 06.05.04, 00:07
            Mi jak ukradli to wyglada na to, ze policja wspolpracowala ze zlodziejami - bo
            sku***ela zlapali, ale sledztwo umorzono z powodu nie znalezienia przestepcy. A
            dowody niezbite mielismy... No coz, ale ja juz wiele razy czytalem w gazetach o
            tym, ze swarzedzka policja wspolpracuje ze zlodziejami.
        • Gość: dr huckenbush Re: PROTESTUJĘ !!!! IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 06.05.04, 00:06
          1) Nieoznakowanych aut maja od cholery - hondy, fordy, ople itd - wiec w ten
          sposob mozna sie "zamaskowac"
          2) W nocy ciemny mundur w aucie ktore jedzie 20 metrow za toba jest raczej
          niewidoczny.
        • Gość: obrokon Re: PROTESTUJĘ !!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.04, 16:38
          Tym sposobem można zabić każdego. To mysl z PRL LUB Chin.

          To jest typowe (myślenie)dla policjanta.
          8 czy więcej zwykłych bandytów przy współpracy jednostek koordynacyjnych, przy
          użyciu dobrego sprzętu, przy pomocy swoich szefów i różnego rodzaju
          specjalistów, morduje bestialsko dwóch młodych, niewinnych ludzi.
          ONI SIĘ POMYLILI?
          A dwóch zamordowanych chłopców bez żadnego doświadczenia, bez broni, bez, bez
          oskarżanych jest teraz przez zbrodniarzy, że powinni wiedzieć.
          TAK znowu będzie można napadać na obywateli na ulicach i w domach, wystarczy
          krzyknąć POLICJA i każdy się zesra. BANDYCI WAM ZA TO PŁACĄ???

    • Gość: Guciek Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.autocom.pl 05.05.04, 17:31
      Jestem Ciekaw jakby któryś z forumowiczów zobaczył kilku gości zmierzających z
      bronią w kierunku jego samochodu w nocy na światłach - jestem ciekaw jakbyście
      sie mądrale zachowali? pani rzecznik raczy zauważyć, że przed Policją sie nie
      ucieka owaszem przed Policją nie ale przed bandziorami tak !!!! A ska ja niby
      mam wiedzieć, że wybiegający faceci to policjanci w cywilu wiele razy sie
      zdazało, że byli to tzw przebierańcy? Wystarczy przejechać super
      autem "gierkówka" z Katowic do Warszawy po zmroku a jestem ciekaw czy nie
      napotka sie tam złodziejaszków udających policjantów...
      W mojej ocenie jakby sie Ci panowie zachowali zgodnie z procedurą to nikomu -
      NIKOMU nie powinno sie nic stac !!!! A za takie brednie jakie gada Pani
      rzecznik należałoby wyciagnąć konsekwencje - głupota powinna być karalna i to
      srogo !!!
      Natomiast coż policjanci za brak profesjonalizmu powinni stracic prace i wiecej
      płacic tej rodzinie odszkodowanie za stratę dziecka - nie jako Policja ze skrbu
      państwa tylko jako obywatele z własnej kieszeni, którzy wyrządzili komuś
      krzywdę !!! I jeszcze jedna uwaga NALEŻY podać nazwiska tych panów do
      publicznej wiadomości. Niech każdy z imienia i nazwiska odpowiada za swoje
      błedy i brak profesjonalizmu !!!! Wtedy będzie sie do wykonywanych obowiązków
      podchodziło z większym szacunkiem.
      • vipunia Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol 06.05.04, 08:13
        Gość portalu: Guciek napisał(a):

        [...]
        I jeszcze jedna uwaga NALEŻY podać nazwiska tych panów do
        > publicznej wiadomości. Niech każdy z imienia i nazwiska odpowiada za swoje
        > błedy i brak profesjonalizmu !!!! Wtedy będzie sie do wykonywanych obowiązków
        > podchodziło z większym szacunkiem.

        Zauważ, że Ci co strzelali mają/mieli też swoich przełożonych i najwidoczniej mieli pozwolenie "na otwarcie ognia". Tylko tak jak w artykule jest napisane, najwidoczniej chcieli zabić, a nie zatrzymać. Pisałam zresztą o tym powyżej.

        Co do "przebierańców" tp też się wypowiadałam, mam poważną wątpliwość, czy jak ktoś mi wyskoczy w kominiarkach i krzyknie policja to bym posłusznie wyszła z rękami do góry. Przecież dziecko w przedszkolu wie, że policjant krzyczy "stój, policja". To co dopiero bandzior, który chciałby napaść na świetny wózek? Hmmm no potencjalnie nie mam czego się obawiać, zwłaszcza jak najczęściej jeżdzę PKP. Zastanawia mnie zatem... że to trzeba być strasznie nerwowym człowiekiem, gdy się jeździ takim ekstra samochodem jak Rover (?!) ... i to jeszcze mając zaledwie 19 lat.

        VIPunia
    • Gość: XXL Kto zatrudnia takich ludzi do Policji ???? IP: *.echostar.pl 05.05.04, 18:46
      Biedacy są TERAZ w szoku a lekarz nie pozwala na ich przesłuchanie.
      Cholera kto przyjmuje takich ludzi do pracy w policji ????!!!!!

      Banda nieudaczników nie potrafi zatrzymać samochodu.
      Cymbały nie potrafią strzelać tak by zatrzymać smochód a nie aby zabić.
      A teraz po akcji są w szoku, po każej są tak zszokowani ???
      Kurna profesjonaliści ?????!!!!
      To może trzeba by specjalny psychiatryk założyć dla policjantów
      jak oni tacy wrażliwi.

      Ja się tym nastolatkom nie dziwię. Sam miałem już na drodze takie przypadki,
      że mierzono do mnie z broni. Tylko refleks mnie uratował. Tu nie ma
      czasu na kalkulacje i myślenie tylko hamulec i gaz.

      A niedługo po takim wydarzeniu miałem też spotkanie z policją.
      Dwóch łysych karków w ciemnym samochodzie jedzie mi na ogonie
      parę metrów z tyłu. Ja przyśpieszam oni też, ja zwalniam oni też.
      To że to policja to jest ostatnie co można wtedy pomyśleć.
      Jak mnie wyprzedzili (okazało się, że to fotoradar) to też
      byłem przygotowany do ucieczki z nogą na gazie.
      W sumie prowokowali do przekroczenia prędkości.

      • Gość: Guciek Zwolnić ich z pracy IP: *.autocom.pl 05.05.04, 19:48
        ja uwazam, ze takich ludzi nalezy zwolnic z pracy i osadzic. Nie wazne czy to
        policjant czy nie kazdy jest rowny wobec prawa i koniec i kazdy ma prawo do
        zycia - i guzik mnie obchodzi czy potrzebuja psychiatry czy nie. Rodzice tego
        nastolatka tez potrzebuja pomocy a jakos nieslychac aby sie ktos nimi zajmowal.
        banda partaczy...
        • Gość: dr huckenbush Re: Zwolnić ich z pracy IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 06.05.04, 00:11
          Tak jak generalnie jestem po stronie policji i uwazam, ze czasem uprawnienia
          maja za male, tak tu jest zupelnie inaczej. K***a, jak mozna strzelac do
          nierozpoznanego na 100% celu??? Oni powinni odpowiadac za morderstwo, a nie za
          postrzelenie ze skutkiem smiertelnym!
      • Gość: kaliszfornianin Re: Kto zatrudnia takich ludzi do Policji ???? IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 05.05.04, 23:56
        > Ja się tym nastolatkom nie dziwię. Sam miałem już na drodze takie przypadki,
        > że mierzono do mnie z broni. Tylko refleks mnie uratował. Tu nie ma
        > czasu na kalkulacje i myślenie tylko hamulec i gaz.

        stary jak prowadzisz takie aktywne "życie na krawedzi" to sie nie dziw że ci
        kiedys tyłek odstrzelą.Nie mówie że policjanci nie spieprzyli tej akcji ale Ci
        kolesie ich STARANOWALI samochodem i właśnie za to policjanci mieli prawo
        otworzyć ogień.Posłuchaj opini ekspertów (prwaników i policjantów, gromowców)a
        nie pisz tu scenariuszy rodem z filmów klasy B .Ci mężczyźni mieli sie
        zatrzymać nieważne czy bali sie ze to nie policja.Zatrzymała ich grupa z sekcji
        kryminalnej a jak myslisz ilu bandziorów by złapali gdyby paradowali w galowych
        mundurach?Akcje spieprzyli to prawda ale smierć chłopaka jest niestety
        spowodowana mysleniem takim jak twoje.

        Pozdrawiam

        Oprychy maja bać sie policji i koniec.Co nie znaczy że nie należy jej patrzeć
        dokładnie na rece....
    • Gość: Driver Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.umultowo.sdi.tpnet.pl 05.05.04, 21:10
      Strach pomyslec co za durnie to zrobily.
      Jeszcze to ze nie mozna ich przesluchac -
    • Gość: user ['] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.04, 21:12
      RIP
    • Gość: samael Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.04, 09:31
      Powiem jedno: CHWDP!!! Różnica między psem a bandytą jest taka, że pies może
      swoje bandycką profesję uprawiać w imię tzw "prawa" za przyzwoleniem - policja
      to prowokatorzy, podobnie jest na stadionie - od chuliganów różnią się tylko
      tym, że mają mundur, chęć wyżycia się jest taka sama - dlatego nie żałuję tych
      bandziorów w mundurkach pobitych na meczach - należy się sk...lom, mam nadzieję
      że tych morderców spotka zasłużona kara - np kilka lat we Wronkach - już tam by
      się nimi odpowiednio zajęto :-)))
      I jak śpiewał Slums Attack: "Być stróżem prawa to jest pomysł durny, p....lmy
      wszyscy policyjne k...y" - tak na marginiesie nigdy nie podam ręki
      policjantowi, wolałbym już pocałować prostytutkę...
      • vipunia Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol 06.05.04, 10:06
        Gość portalu: samael napisał(a):

        > Powiem jedno: CHWDP!!!

        Bez przesady, OK?
        To ze zdazylo sie nieszczescie nie świadczy o tym, ze nagle wszyscy mają prawo oczerniac wszystkich funkcjonariuszy policji.
        Przeginacie.
      • Gość: Kaliszfornianin Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.wro.vectranet.pl / 213.199.196.* 06.05.04, 10:10
        Proponuje jednak uscisnąc dłoń policjanta ,przynajmniej cie nie skasuje jak za
        zboże:)
      • Gość: dr huckenbush Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 06.05.04, 10:38
        Zal mi Ciebie.
        W kazdym normalnym kraju zwykly, normalny, "bez skazy" obywatel powinien nie bac
        sie policji, drzec przed policja powinni ci, co maja cos na sumieniu.
        Niestety, wypadki ostatniego tygodnia pokazaly, ze niewinni ludzie tez dostaja
        czasem po mordzie - i to trzeba zmienic. Ukarac winnych jak za morderstwo itp -
        ale zwiazku z meczami nie widze - bo jak na mecz przyjezdza wiara ktora zaczyna
        rozrobe robic, to uwazam ze w takiej sytuacji policja powinna do nich strzelac!
    • Gość: dr huckenbush A jednak... IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 06.05.04, 10:40
      info.onet.pl/914543,11,item.html
      Ciekawe co teraz powie najwiekszy obronca policji z tego watku...
      • mankut400 Re: A jednak... 06.05.04, 11:47
        Gość portalu: dr huckenbush napisał(a):

        > info.onet.pl/914543,11,item.html

        a tam napisali:
        "W miniony czwartek funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy
        Wojewódzkiej Policji w Poznaniu usiłowali zatrzymać i wylegitymować kierowcę
        samochodu rover. Kiedy młodzi ludzie nie chcieli się zatrzymać, policjanci
        zaczęli strzelać. "
        Znaczy ktoś kłamie - bo samochód rover ZOSTAŁ zatrzymany (tyle, że mało
        skutecznie zablokowany). Ciekawe tylko komu nosek się wydłuża - dziennikarzom,
        czy policji.
        • Gość: sknera Re: A jednak... IP: *.epsa.pl 06.05.04, 13:12
          re do wczorajszego postu. po wskazaniu jedynych faktów (patrz tekst przed
          słowem fakty)piszę dalej wymyśloną historyjkę jak to prawidłowe zatrzymanie
          które należy domniemywać wg tullina doprowadziło do śmierci 19 latka.
          Przepraszam za mało widoczną ironię.
    • Gość: HeHe Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.04, 13:12
      Proponuje dać im drugi certyfikat za to!!!
    • Gość: ajax Policjanci - mordercy IP: *.ite.waw.pl 06.05.04, 13:55
      Najgorsze, że na tym forum znajdują się też tacy (zapewne policjanci), którzy
      bronią swoich kolegów-morderców, idą w zaparte i pieprzą !!!

      TO CO SIĘ STAŁO W POZNANIU, TO BYŁO POLICYJNE MORDERSTWO.

      Policjant idąc na akcję musi mieć świadomość, że krzycząc "Stój policja" może
      nie być usłyszany ... no bo na przykład trafia na głuchoniemego (TAK, TACY TEŻ
      SĄ MIĘDZY NAMI !!!!!), obcokrajowca, kierowcę w samochodzie dobrze wyciszonym,
      osobę zalęknioną, chorą, .... Idąc po cywilnemu - że nie zostanie przez swoją
      ofiarę rozpoznany jako policjant, szczególnie wtedy kiedy akcja odbywa się po
      zmroku, na odludziu. Wreszcie policjant idąc na taką akcję powinien mieć
      adekwatne środki obezwładniające - gaz paraliżujący, granaty ogłuszające,
      wystrzeliwane siatki, kolczatki - żeby zrobić jak najmniejszą krzywdę osobom
      postronnym (a także przestępcy). Taką akcję trzeba było dobrze zaplanować
      (trzeba ustalić nazwisko dowódcy odpowiedzialnego za planowanie tej akcji i go
      surowo osądzić). Żeby zaplanować, trzeba mieć stosowną wiedzę i wyobraźnię.
      Tego zabrakło w Magdalence i w Poznaniu.

      To, że policjanci boją się przestępców, to wiemy. Ale to taki zawód - nie dla
      tchórzy.

      Ja na miejscu zamordowanego też bym próbowałbym uciec, bronić się.

      Kondolencje dla rodziny zabitego
      ajax
      • Gość: obrokon Re: Policjanci - mordercy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.04, 16:47
        Oczywiście, że to zwykłe zabójstwo.
        W dodatku dokonane przez ludzi psychicznie nie stabilnych. Ich szefowie i
        psychiatra, który wydał pozwolenie na bron do pudła oni do Tworek.
    • Gość: Obserwator Re: Tragedia, młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.icpnet.pl 06.05.04, 17:20
      Szczerze mowiac, nikt z nas nie wie jak bylo naprawde. Z gazet na pewno sie nie
      dowiemy. Wyobrazmy sobie jak reagujemy, gdy ktos celuje do nas z
      broni...blokuje, paralizuje nas strach, nie jestesmy w stanie sie poruszyc.
      Kierowca rovera, Łukasz, zobaczyl co sie dzieje, ruszyl do przodu, uderzyl w
      stojacy przed nim samochod, dal na wsteczny, uderzyl w stojacy za nim samochod
      i ruszyl w strone policjantow. 19 letni dzieciak potrafil az tak zachowac zimna
      krew?? Padly strzaly...
      Po pierwsze chlopcy wyszli z mieszkanie obserwowanego przez policje, wsiedli do
      podobnego auta, w trakcie oblawy probowali uciec.
      Po drugie policja juz nie ma obowiazku strzelania w nogi, czy opony sciganego
      samochodu! Skad wiecie, ze kula, ktora zbila Łukasza nie byla rykoszetem z
      asfaltu???
      Po trzecie policja ma sprzet, ktory wola o pomste do nieba. Bron jest wrecz
      archaiczna!
      Nie bronie policjantow, to byla jedna z tych glupich smierci, ktora nie powinna
      byla sie wydarzyc, ale nie wieszajmy policji na latarni, bo nie jest tak do
      konca winna tej tragedii!!!!
      Zapalmy swieczke na czesc Łukasza [']
      • Gość: CHwDp Re: Tragedia, młody człowiek zastrzelony przez Po IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.04, 17:22
        Masz rację policja jest biedna więc nich zabija z biedy.
        • Gość: Obserwator Re: Tragedia, młody człowiek zastrzelony przez Po IP: *.icpnet.pl 06.05.04, 17:29
          A czy ja pisze, ze policja zabija z biedy? CHwDp przeczytaj jeszcze raz CALY
          moj watek, bo raz Ci nie wystarczy by go zrozumiec.
          • Gość: obrokon Re: Tragedia, młody człowiek zastrzelony przez Po IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.05.04, 18:10

            oczywiście, ze trzeba to kilka razy przeczytać.
            Ale pewne wątki sa przezroczyste pisząc opanowuje nas strach, stajemy patrzymy
            itd, nie mówisz o sobie tylko wciskasz kit.
            Napisz my policjanci sramy ze strachu. bo jesteśmy biednymi głąbami. I to jest
            konkretne i zrozumiałe.
            Ale jak piszesz my to my tamto to kłamiesz. Nikt wam nie każe pracować i
            nadstawiać karku za marne grosze. Zrobiliście to sami i składaliście przysięgę.
            Już sam fakt narzekania na warunki pracy kwalifikuje was do ludzi mało
            myślących i mało zaradnych, dołącz do tego pukawkę i zasrane spodnie i już masz
            swój obraz.
            8 czy więcej zwykłych bandytów przy współpracy jednostek koordynacyjnych, przy
            użyciu dobrego sprzętu, przy pomocy swoich szefów i różnego rodzaju
            specjalistów, morduje bestialsko dwóch młodych, niewinnych ludzi.
            ONI SIĘ POMYLILI?
            A dwóch zamordowanych chłopców bez żadnego doświadczenia, bez broni, bez, bez
            oskarżanych jest teraz przez zbrodniarzy, że powinni wiedzieć.
            TAK znowu będzie można napadać na obywateli na ulicach i w domach, wystarczy
            krzyknąć POLICJA i każdy się zesra. BANDYCI WAM ZA TO PŁACĄ???
            Nikt zdrowo myślący nie zgodzi się tłumaczeniem zab€jstwa
            • Gość: Obserwator Re: Tragedia, młody człowiek zastrzelony przez Po IP: *.icpnet.pl 06.05.04, 21:35
              chyba troche wyolbrzymiasz- sranie w gacie, malo myslacy i malo zaradni. Prawda
              jest taka, ze te akcje winni przeprowadzic antyterrorysci, a nie policjanci z
              kryminalnej. Tego co sie stalo nie mozna tez tlumaczyc "ONI SIE POMYLILI". Nie
              mowie, ze policja jest swieta! Popelniono fatalny w skutkach blad, popelnila go
              policja. Zal mi rodziny, zal mi straconego zycia, ale gdyby nie uciekal zylby.
              Niestety chcial uciec.
              • Gość: Guciek Re: Tragedia, młody człowiek zastrzelony przez Po IP: *.gze.pl 06.05.04, 22:29
                Chrzanisz obserwator i to az milo...
              • chuck.morris Re: Tragedia, młody człowiek zastrzelony przez Po 07.05.04, 09:45
                Gość portalu: Obserwator napisał(a):

                > policja. Zal mi rodziny, zal mi straconego zycia, ale gdyby nie uciekal
                zylby.
                > Niestety chcial uciec.
                gdyby akcja była przeprowadzona bardziej profesjonalnie to NIE UCIEKAŁBY.
                Nie przyszło ci to do głowy?
                Cała sprawa niestety jest ze szkodą dla nas, z paraliżu zaufania do policji
                skorzystać mogą jedynie przestępcy - ci prawdziwi. Niestety panowie w mundurach
                (owego dnia bez nich) nie popisali się, tym samym utrudnili pracę bardziej
                normalnym kolegom.
      • Gość: dr huckenbush Re: Tragedia, młody człowiek zastrzelony przez Po IP: *.poznan.dialup.inetia.pl 06.05.04, 22:39
        Gość portalu: Obserwator napisał(a):
        > Po pierwsze chlopcy wyszli z mieszkanie obserwowanego przez policje

        Nie przeinaczaj faktow - wyszli z klatki obserwowanej przez policje. A jak
        wiemy, w klatce jest 10 mieszkan - a tu wypowiedzi dziennikarzy byly rozne i nie
        wiem w koncu nawet, czy czasem policja nie pomylila klatek!

        > Po drugie policja juz nie ma obowiazku strzelania w nogi, czy opony sciganego
        > samochodu!

        Policja ma obowiazek zatrzymac przestepce - a jak strzelaja w leb to znaczy, ze
        chca zabic!

        > Nie bronie policjantow, to byla jedna z tych glupich smierci, ktora nie powinna
        >
        > byla sie wydarzyc, ale nie wieszajmy policji na latarni, bo nie jest tak do
        > konca winna tej tragedii!!!!

        Tej tragedii jest winna tylko policja.
        Tak jak generalnie jestem przeciwnikiem wieszania psow na policji - tak tutaj
        niestety postapili ku***sko karygodnie.
    • Gość: Spirifer Święto - policja wreszdzie działa !!! IP: 213.77.27.* 07.05.04, 07:28
      • chuck.morris a może... 07.05.04, 09:52
        ...zamiast prostacko napinać się tu na forum powtórzysz te słowa rodzinie
        ofiary prosto w oczy, koleś? Sądzisz, że możesz napisać każą głupotę bo nikt
        ciebie nie widzi? Kiedyś się zdziwisz jak naprawdę przesadzisz.
    • Gość: Neck Wspaniała wiadomość !! Bandytów należy eliminować IP: 213.77.27.* 07.05.04, 07:29
      • chuck.morris może powinni zacząć od ciebie? 07.05.04, 09:39
        ...w końcu czym istotnym różnisz się od tego chłopaka, który zginął?
    • Gość: ajax procedury IP: *.ite.waw.pl 07.05.04, 12:47
      Ciekaw jestem o jakich procedurach pieprzy policja. To była zwykła strzelanina
      i o mało co, a oberwałby przypadkowy swiadek. Udało mu się uciec z dziurą w
      karoserii.

      W USA policjant ma znacznie mniejsze uprawnienia. Na przykład nie ma prawa
      zatrzymać przepisowo jadącego pojazdu do kontoli dokumentów (prawa jazdy,
      rejestracji, ubezpieczenia). W stanach, w których obowiązuje zapinanie pasów
      nie może zatrzymać samochodu, mimo że widzi kierowce/pasażera bez pasów. Są
      sytuacje, że policja w ogóle odstępuje od ścigania pirata drogowego, żeby ten w
      szaleństwie ucieczki nie pozabijał przechodniów i innych kierowców.

      Akcja zatrzymania pojazdu (na przykład za przekroczenie prrędkości) jest w
      całości filmowana. W tym celu radiowóz staje za pojazdem delikwenta, oświetla
      go i automatyczna kamera rejestruje każdy ruch.

      Przy okazji "szczytu" w Warszawie policja miała prawo bez powodu legitymować
      przechodniów. W USA nie ma takiego prawa i nie ma dowodów osobistych. Dodajmy
      do tego, że obyywatele USA mogą posiadać i wozić ze sobą broń. Nie mam
      stosownej wiedzy o tamtejszych procedurach, ale wydaje mi się, że policjant bez
      munduru nie ma prawa grasować po drogach.

      Pytania : czemu policjanci byli bez mundurów (co im to w akcji dawało, że byli
      w cywilu) ? czemu od razu strzelali ? czemu nie użyli innych środków (piro-)
      technicznych, helikoptera, kamery, megafonu ? czemu wybrali tak mało dogodny
      moment dla zatrzymania ? czemu w ogóle policjanci chodzą po ulicach w cywilu, a
      nie w mundurach (podobno przebierają się w nie dopiero na komisariatach) ?
      Wstydzą się, boją się bandziorów, czy dlatego, że jako "cywile" mogą uniknąć
      interwencji i mają spokój ? Skoro bandzior był tak groźny (dzień pozniej został
      zatrzymany bez problemów), to trzeba było poprosić o interwencję
      profesjonalistów z odpowiednim sprzętem.

      W TV oglądałem jakiegoś generała i Dziewulskiego. Ewidentnie kryli swoich.
      Działa solidarność zawodowa. TO JEST ZŁA DROGA !!! Wydziały kontroli
      wewnętrznej w policji powinny zacząć działąć i zacząć narażać się kolegom-
      partaczom.

      ajax
    • Gość: antyPAŁA Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.net / 83.16.3.* 08.05.04, 11:38
      W nawiązaniu do wyjaśnień pań rzecznik Policji - Hytrek i Olkiewicz, pojazd,
      który jest moją prywatną własnością uważam w kontekście ich wyjaśnień za
      radiowóz.
      Uzasadnienie:
      Powoziłem ostatnio znajomego Policjanta do pracy moim autem.
      Wnioski:
      Wobec powyższego wzywam całą Policję do zaniechania jakichkolwiek i
      kiedykolwiem mojego pojazdu, gdyż jest to "radiowóz".
      Ponadto należy mój pojazd uznać także za uprzywilejowany.

      Apel:
      Wzywam także inne osoby, które kiedykolwiek przyczyniły (usłuzyły) się Policji
      (policjantom) dzięki swojemu samochodowi, to aby niezwłocznie na swych autach
      umieściły napis bardzo czytelny, że to jest RADIOWÓZ !!!


    • Gość: antyPAŁA2 Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.net / 83.16.3.* 08.05.04, 12:08
      Przechodziłem wczoraj przez przedszkolny plac zabaw, i w pewnej chwili
      zobaczyłem 6-ciu "wyrostków" wyglądających na czynnych policjantów.
      Mieli bardzo poważne miny, każdy z nich był łysy i mierzył około; od 1 m do
      1,20 m wzrostu.
      Mieli ze sobą "blachy", kajdanki made in Turkai oraz broń gładkolufową
      wyglądającą na palną. W pobliżu stał wózek dziecięcy, koloru niebieskiego z
      białym pasem podłużnym na bocznej fakturze - typu "radiowóz", który z uwagi na
      jego usytuowanie w poprzek chodnika należało uznać za celową - policyjną -
      blokadę.
      W pewnej chwili usłyszałem stanowcze "stój Policja" !!!
      Natychmiast rzuciłem się na ziemię w rozkroku, z ramionami rozpoztartymi jak
      Jezus na krzyżu. Leżałem bez dechu.
      Osobnicy wyglądający na Policjantów,bo posiadający policyjne wyposażenie oraz
      posługujący się zastrzeżonym dla tej formacji hasłem "stój policja", dokonali
      natychmiast przeszukania mojej osoby. Nie mogę jednak dokładnie opisać ich
      rysopisów, gdyż nie widziałem ich twarzy, bo kazali mi leżeć "ryjem do ziemi".
      W tym czasie wyjęli mi z kieszeni nieużywaną paczkę landrynek oraz
      nadgryzionego Snikersa. Nie podali jednak ani podstawy prawnej oraz celu
      zatrzymania.
      Leżałem tak na ziemi aż do późnego wieczora. W między czasie nawet dwa razy
      osikał mnie jakiś kot przybłęda oraz nogawkę poszarpał pies marki wilk, który
      próbwał mnie przeciągnąć do piskownicy.
      Pod osłoną nocy udało mi się dopiero w sposób niezauważony czmychnąć do domu.

      Wobec powyższego mam pytanie do rzecznik Olkiewicz oraz Komendanta Tusińskiego -
      czy w kontekście powyższego zachowałem się zgodnie z procedurą nakreśloną w
      przepisach obowiązujących Policję i obywateli RP.

      Naprawdę nie wiem czy to byli policjanci, czy też nie, ale na wszelki wypadek o
      tej sprawie mówię dziennikarzom, bo nie wiem czy jednak w jakiś sposób nie
      uchybiłem innym przepisom i procedurom?

      Ten epizod spowodował, że nie tylko najadłem się strachu, ale także nie
      odebrałem swojego dziecka z przedszkola i czeka mnie za to wezwanie do
      prokuratury z powodu niedopełnienia opieki nad dzieckiem /oznajmiła mi to pani
      dyrektor przedszkola dziś przez telefon.

      Ponadto dziś od rana - w skutek wielogodzinnego leżenia - strasznie mnie rwie
      nerka.
    • Gość: Obyw. III RP Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.net / 83.16.3.* 08.05.04, 12:24
      Przechodziłem wczoraj przez przedszkolny plac zabaw, i w pewnej chwili
      zobaczyłem 6-ciu "wyrostków" wyglądających na czynnych policjantów.
      Mieli bardzo poważne miny, każdy z nich był łysy i mierzył około; od 1 m do
      1,20 m wzrostu.
      Mieli ze sobą "blachy", kajdanki made in Turkai oraz broń gładkolufową
      wyglądającą na palną. W pobliżu stał wózek dziecięcy, koloru niebieskiego z
      białym pasem podłużnym na bocznej fakturze - typu "radiowóz", który z uwagi na
      jego usytuowanie w poprzek chodnika należało uznać za celową - policyjną -
      blokadę.
      W pewnej chwili usłyszałem stanowcze "stój Policja" !!!
      Natychmiast rzuciłem się na ziemię w rozkroku, z ramionami rozpostartymi jak
      Jezus na krzyżu. Leżałem bez dechu.
      Osobnicy wyglądający na Policjantów,bo posiadający policyjne wyposażenie oraz
      posługujący się zastrzeżonym dla tej formacji hasłem "stój policja", dokonali
      natychmiast przeszukania mojej osoby. Nie mogę jednak dokładnie opisać ich
      rysopisów, gdyż nie widziałem ich twarzy, bo kazali mi leżeć "ryjem do ziemi".
      W tym czasie wyjęli mi z kieszeni nieużywaną paczkę landrynek oraz
      nadgryzionego Snikersa. Nie podali jednak ani podstawy prawnej oraz celu
      zatrzymania.
      Leżałem tak na ziemi - trzęsąc się jak osika - aż do późnego wieczora. W między
      czasie nawet dwa razy osikał mnie jakiś kot przybłęda oraz nogawkę od spodni
      poszarpał pies marki wilk, który próbwał mnie przeciągnąć do piskownicy.

      Pod osłoną nocy udało mi się dopiero w sposób niezauważony czmychnąć do domu.

      Wobec powyższego mam pytanie do rzecznik Olkiewicz z KWP oraz Komendanta
      Tusińskiego -czy w kontekście powyższego zdarzenia zachowałem się zgodnie z
      procedurą nakreśloną w przepisach obowiązujących zarówno Policję jak i
      obywateli RP.

      Naprawdę nie wiem czy to byli prawdziwi policjanci, czy też nie...(nawet w to
      wątpię), ale na wszelki wypadek o tej sprawie mówię dziennikarzom, a nie
      Policji, bo i tak nie wiem czy jednak w jakiś sposób nie uchybiłem innym
      przepisom i procedurom, które obowiązają mnie jako obywatela Państwa Prawa?

      Ten epizod spowodował, że nie tylko najadłem się strachu,i byłem ofiarą
      zwierzęcych igraszek, ale także nie odebrałem swojego dziecka z przedszkola, a
      przez to czeka mnie za to wezwanie do prokuratury z powodu niedopełnienia
      opieki nad dzieckiem. Tą wiadomość odebrałem od pani dyrektor przedszkola na
      sekretarce swego telefonu.

      Ponadto dziś od rana - w skutek wielogodzinnego leżenia na ziemi - strasznie
      mnie rwie nerka.

      Jak więc zostać praworządnym obywatelem III RP i do tego nie podzielić losu
      pana Piszczyka?
      A może tak "Żydzi na Madagaskar"...??????????

    • matys.poznan Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol 08.05.04, 13:24
      Łączę się w bólu. Ja znałem chłopaków- więcej z widzenia niż osobiście, ale to
      wystarczyło żeby stwierdzić że byli bardzo wporządku. Szkoda, że niestety jeden
      już znich odszedł...

      ...
      A może przejść się Św Marcinem ku jego pamięci??
    • Gość: Zatroskany Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.net / 83.16.3.* 08.05.04, 14:31
      Arcybiskup - pedał, dyrygent chóru dziecięcego - pedofil, policja -
      mordercy,prokuratorzy - matacze, urzędnicy skarbowi - złodzieje. Może najwyższy
      czas by odbić Poznań z rąk kryminalistów i przekazać go NORMALNYM LUDZIOM !!!!!
      • Gość: Zatroskany Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.net / 83.16.3.* 08.05.04, 14:33
        Zapomniałem dodać, że Kulczyk to też Poznań.

        Boże, nie wiedziałem, że centrum piekielne jest w Poznaniu, choć w powietrzu od
        dawna tu czuć siarkę.

        • Gość: łuki Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.icpnet.pl 10.05.04, 06:35
          całe szczęscie,
          że mamy tego Kulczyka
    • Gość: zbulwersowany to skandal IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 10.05.04, 11:26
      Po tej okropnej tragedii najgorsze jest teraz to, że widać wyraźnie, po
      działaniach Policji i Prokuratury, że mataczą, że Sciemniają, że robią wszystko
      aby się wybielić. WIELKI WSTYD I HAŃBA
    • Gość: jan Król Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: 217.153.71.* 10.05.04, 15:42
      mamy dobrych kilerów w policji.Wczoraj Poznań,dzisiaj Łódż, a jutro.Znam
      jednego takiego.Mózg wielkości orzecha,umie pisać i robić dzieci.Mieszka na
      osiedlu Marysieńki w Poznaniu,ul.Wilanowska 54.Po paru latach w policji jeżdzi
      audi80.Szybko strzela, nawet w swoim /u tesciowej/ ogródku.Kogo on zabije?
      Czujmy się bezpieczni pod taką opieką.
      • Gość: Driver pochod ??? IP: *.umultowo.sdi.tpnet.pl 10.05.04, 22:20
        Czy ktos planuje demonstracje przeciwko brutalnosci policyi tak jak w Lodzi ???????
        • Gość: maruda Re: pochod ??? IP: 212.244.61.* 11.05.04, 10:29
          no wlasnie co z tym czarnym marszem czy dzialo sie cos w niedziele po
          programie "Pod napieciem"??????????????????????
          Suchy Las nigdy nie zapomni Łukasza i jego bezsensownej smierci
    • Gość: ktoś Re: Tragedia młody człowiek zastrzelony przez Pol IP: *.icpnet.pl 11.05.04, 20:44
      www2.gazeta.pl/metroon/1,0,1969874.html
      Certyfikat jakości dla poznańskiej policji
      tyle (16-03-2004 19:15)
      Poznańska policja ma wszystko w normie. We wtorek oficjalnie odebrała
      certyfikat ISO świadczący o doskonałej jakości pracy policjantów
      Artykuł archiwalny; Poznań / 1.3 kB
    • Gość: Pozhoga Naćpani i pijani IP: *.crowley.pl 12.05.04, 16:36
      Jak podaje dzisiaj Wirtualna Polska za Radiem
      Zet, cztery kolejne testy doprowadziły do
      wykrycia we krwi zabitego amfetaminy, a także
      pewne jest już, iż ranny kolega feralnego
      wieczoru był pijany.

      Jeśli to prawda, jasne jest dlaczego obaj
      młodzieńcy zachowali się tak a nie inaczej.

      Jeśli to prawda, wypada odszczekać drodzy
      Państwo te wszystkie kalumnie (eufemistycznie
      rzecz nazywając) rzucane przez Was na
      policjantów.

      Nie oznacza to bynajmniej zdjęcia CAŁEJ
      winy z policjantów, bo może oni rzeczywiście
      nie pokazali odznak itd. Ale już nie jest tak
      czarno-biało, co nie ?


      • Gość: Suuuper Re: Naćpani i pijani IP: *.icpnet.pl 12.05.04, 17:42
        Jeden pił, drugi ćpał. Razem to robili? A badanie alkomatem zajęło tydzień?
        • Gość: Pozhoga Re: Naćpani i pijani IP: *.crowley.pl 12.05.04, 18:27
          Razem to robili ? Nie wiem, ale skoro razem wracali z miejsca,
          gdzie przedtem razem byli, to jest to prawdopodobne.

          Badanie alkomatem zajęło tydzień ? Nie wiem ile zajmuje
          badanie zawartości alkoholu we krwi gościa z kulą w kręgosłupie.
          Pewnie nie jest to dla lekarzy najpilniejsza sprawa.
          Pewnie nie robi się tego alkomatem. Pewnie robi się to
          (dla pewności) kilka razy, a na wyniki się czeka.
          Całość może zająć kilka dni.

          Pzdr,
          • Gość: Suuuper Re: Naćpani i pijani IP: *.icpnet.pl 12.05.04, 20:20
            Nnno, tak, eee, zawartość alkoholu we krwi najlepiej mierzy się tydzień po
            wypiciu.
          • Gość: ala Re: Naćpani i pijani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.04, 23:25
            ty podły dupku
            policyjny szpiclu
      • mankut400 woda z mózgu - ciąg dalszy 13.05.04, 09:55
        Gość portalu: Pozhoga napisał(a):

        > Jak podaje dzisiaj Wirtualna Polska za Radiem
        > Zet, cztery kolejne testy doprowadziły do
        > wykrycia we krwi zabitego amfetaminy, a także
        > pewne jest już, iż ranny kolega feralnego
        > wieczoru był pijany.

        Ot i mamy kolejny przykład "eleganckiego" robienia przysłowiowej wody z mózgu...
        Tak, pasażer BYŁ pijany - ale nie ma zakazu przewożenia pijanego pasażera.
        Amfetamina - podobno swierdzono niewielkie (czy śladowe) ilości we krwi
        kierowcy. Lecz nie użyto określenia "był pod wpływem środków odurzających". No
        i nie wiadomo, jak taka (czyli jaka?) ilość mogła wpłynąc na postrzeganie
        rzeczywistości.

        Mnie w tej sprawie bulwersują dwie rzeczy:
        1. sposób zatrzymania przez anonimowych facetów z giwerami. Przypominam, że
        ostatnie wypowiedzi policyjnych oficjeli mówią, iż funkcjonariusz w cywilu na
        obszarze zabudowanym może zatrzymać samochód TYLKO latarką lub "lizakiem".
        Jakoś policyjna spluwa nijak ani latarki, ani "lizaka" nie przypomina.
        2. tydzień minął, zanim można było przesłuchać biednych funkcjonariuszy
        znajdujących się w szoku. Tymczasem (choćby dzisiejsza GW): "policjanci [...]
        są szkoleni także w zakresie odporności psychicznej i odpowiedniej oceny
        zagrożenia" (wypowiedź podinspektora z Biura Prewencji KGP).
        Niby tacy odpowrni, a tydzień zwłoki potrzebowali????

        Kto nie zauważył informacji prasowej: zajście zarejestrowała kamera przemysłowa
        z Unilewera (dawne Amino), co prawda bez dźwięku. Ale... nagranie zostało
        rutynowo skasowane po czterech dniach. Dopiero teraz zabezpieczono dysk twardy
        rejestrujący obraz i będą próby odzyskania jego zawartości.
        Dlaczego Unilewer nie udostępnił takiego nagrania wcześniej? Czy to oznacza, że
        ta firma się wypina na nas - potencjalnych konsumentów? To może i my wypniemy
        się na ich produkty?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka