IP: 192.168.2.* 23.03.02, 12:13
Jako, że nie macie forum komunikacyjnego, chciałem zapytać kogoś, kto
interesuje się komunikacją miejską o to czy w Poznaniu próbowano kidyś
wprowadzić składy 4*105Na, jeżeli tak to na jakiej zasadzie i z jakim skutkiem.

pozdrowienia z Krakowa
Obserwuj wątek
    • Gość: Pasażer Re: 4*105Na IP: *.icpnet.pl 23.03.02, 13:28
      W Poznaniu nie kursują nawet składy 3*105N. W mieście jest tylko kilka tzw.
      podwójnych przystanków, gdzie mieszczą się dwa składy 2*105N. W ciągu ostatnich
      lat, przy okazji gruntownych remontów, niektóre dłuższe przystanki wręcz
      skrócono (Most Dworcowy, Most Teatralny). Dzięki temu pasażerowie muszą
      poczekać sobie nawet kilka zmian świateł. Tak wygląda w Poznaniu realizacja
      priorytetu dla komunikacji miejskiej.
      • Gość: Yogy Re: 4*105Na IP: 192.168.2.* 23.03.02, 16:48
        Dobrze, ale ktoś tam na krakowskim forum napomkną coś o 4*105Na, jakoby te
        składy miały jeździć w kolejce podmiejskiej, lub waszego szybikiego tramwaju...

Napisałem do Waszego MPK, ale oni chyba nie mają w zwyczaju odpowiadać na
        maile :((
        • Gość: P.B Re: 4*105Na IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 23.03.02, 23:01
          Gość portalu: Yogy napisał(a):

> Dobrze, ale ktoś tam na krakowskim forum napomkną coś o 4*105Na, jakoby te
          > składy miały jeździć w kolejce podmiejskiej, lub waszego szybikiego tramwaju...
          >
          > Napisałem do Waszego MPK, ale oni chyba nie mają w zwyczaju odpowiadać na
          > maile :((

Na trasie szybkiego tramwaju zastanawiano się nad zwiększeniem do tramwajów o 3
          wagonach. Jednak z tego zrezygnowano, gdyż wiązało to się z przebudową ronada
          kaponiera, a na to miasta nie stać. Za rok zaczną na tej trasie kursowac nowe
          tramwaje Siemensa, pojemniejsze od 105, więc jak na razie zrezygnowano z planów
          zwiększania liczby wagonów chorzowskich. Co do Trampera (podmiejskiej kolei),
          który zacznie kursować w tym roku, będzie posiadał 2-3 wagony (tak w każdym razie
          słyszałem).

• Gość: lol Re: 4*105Na IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 24.03.02, 09:29

Kursowały kiedyś składy 3x105NA na liniach z Górczyna `5` i `21` (kto pamięta
            jeszcze tą linię?) Wycofano je dlatego że ich przejazd po wąskich ulicach
            centrum był utrudniony a poza tym zestawy te były nieekonomiczne - poza
            godzinami szczytu jeździły puste a MPK nie ma możliwości szybkiego odłączenia i
            oznakowania wagonów.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka