Dodaj do ulubionych

UAM rozpoczecie studiow

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.05, 20:17
hej. 30 wrzesnia o 9.00 jest rozpoczecie roku dla pierwszakow. czy ta
impreska to obowiazkowa? i co tam sie dzieje? jakos nie mam ochoty na to isc,
stypa jakas pewnie bedzie:P
Obserwuj wątek
    • bluteau Re: UAM rozpoczecie studiow 28.08.05, 21:42
      Raczej musisz. Dostaniesz wtedy legitymacja i indeks, m. in.
    • dagdab Re: UAM rozpoczecie studiow 29.08.05, 22:44
      niestety musisz, ale w następnych latach możesz już sobie to odpuścić. najpierw
      bedziesz sie bil tam o w-f, a potem na swoim wydziale będziesz odbierał
      legitymację i indeks.
      nim jednak to nastąpi wysłuchasz wykładu, pośpiewasz gaudeamus i poznasz
      uczelniane władze
    • Gość: Biolożka Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.icpnet.pl 29.08.05, 23:11
      Raz można się przejść :) Ale można stać na zewnątrz (w środku duuuszno), zapisy
      na WF dopiero po ceremonii, indeksy w osobnych salach o oznaczonej godzinie.
      • Gość: bigg Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.05, 13:50
        zapisy na w-f?? a to w-f nieobowiazkowy czy jak? moze ktos mi wyjasnic o co
        chodzi?
        • bluteau Re: UAM rozpoczecie studiow 30.08.05, 14:00
          Owszem WF jest obowiązkowy ale musisz wybrać dysciplinę i się zapisać
          • Gość: prawie_studentka WF na UAM-ie ... IP: *.icpnet.pl 30.08.05, 16:30
            Wlasnie, jak jest z tym WF-em? Na stronie
            www.amu.edu.pl/index.php?linkid=767 znalazłam dycypliny sportu (sa
            aktualne?). Czy basen lub narciarstwo sa dodatkowo platne? Nio, i jak wygladaja
            zapisy? Czy naprawde trzeba sie bic o miejsce na pewnych (jakich?) dyscyplinach?
            Aha, co polecacie - co jest ciekawie prowadzone? Heh... troche pytań.. Ale mam
            nadzieje, ze jakas dobra duszyczka mi odpowie :).
            • bluteau Re: WF na UAM-ie ... 30.08.05, 17:19
              Nie wiem jak to jest na UAMie, ale wiem że na polibudzie trzeba płacić dodatkowo
              za narciarstwo i basen. Studenci UAM i z polibudy mają narciarstwo prawie razem,
              więc myślę że studenci UAM też musą płacić. Czy trzeba się bić - na pewno
              popularne dyscypliny jak koszykówka, siatkówka, itp. szybko się wypełniają i
              trzeba być jeden z pierwszych żeby się dostać
            • Gość: Biolożka Re: WF na UAM-ie ... IP: *.icpnet.pl 30.08.05, 22:13
              2 lata temu za narty i basen na UAM nie trzeba było płacić, chociaż PP musiala.
              Nie wiem nic o zmianach - myślę, że nadal są bezpłatne, tym bardziej, że mamy
              własny basen.
            • Gość: Biolożka Re: WF na UAM-ie ... IP: *.icpnet.pl 30.08.05, 22:14
              Aha, bitwy były o siłownię i aerobik, fajnie prowadzone są narty (z własnego
              doświadczenia) i podobno aerobik.
              • bluteau Re: WF na UAM-ie ... 31.08.05, 09:27
                A na aerobik np., ile osób przymują na rok?
            • Gość: martala Re: WF na UAM-ie ... IP: 192.168.* / *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.05, 09:49
              a jak jest z basenem? Ile mozna miec nieobecnosci na semstr czy cos? no, i co w
              wypadku niedyspozycji? Chyba nie przeszlo by opuszczanie co 4 zajec (jesli
              basen jest raz w tygodniu)? sorry, jesli pytanie wydalo wam sie glupie, dla
              mnie jest to wazna kwestia...
    • Gość: kitty Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 11:18
      hey! ja zaczynam studia na Wydziale Historycznym, a tam "rok akademicki
      2005/2006 dla studentów I roku rozpoczyna się 30 września 2005r. o godz. 13",
      no i teraz mam problem, bo jak się na to ubrać? To będzie inauguracja roku, czy
      spotkanie "kotów" z I roku, a uroczyste rozpoczęcia dla wszystkich będzie
      dopiero 3 października? Nie wiem jak sie ubrać, bo nie chcę przyjść odwalona na
      maksa, a reszta będzie na luzie... Dziękuję za porady. Buziaczki! ;*
      • Gość: boom Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 13:59
        no ubrac to chyba by sie trzeba jak sztywniak, garniturek czy cos. nudne to
        pewnie bedzie, przemowienia i takie tam, oby krotko trwalo :]
      • Gość: gosc Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.05, 16:29
        Niestety musisz wbić sie w "gang" i uzbroić w cierpliwosc. w zeszlym roku
        rozdanie indeksow i legitymacji na WH trwalo strasznie dluugo, szczegolnie
        jesli masz nazwisko na koncu alfabetu...
        poznasz opiekuna roku, wybierzesz staroste i wysluchasz wielu slow jak cudownie
        jest studiowac na WH... cos w tym jest, bo zle nie jest
    • Gość: filo Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.05, 16:22
      Ludzie, nie dramatyzujcie. Robię kolejny fakultet, więc z własnego
      doświadczenia:
      Ubrać się trzeba po prostu porządnie i czysto, nie musi być sztywno. Na
      większości kierunków na roku jest przynajmniej kilkadziesiąt osób, nikt was nie
      zapamięta po takim spotkaniu w tłumie. Jak kogoś krawat gryzie, to po co ma się
      dusić :))
      Uroczystość dla całego uniwerku w auli na Wieniawskiego nie jest obowiązkowa.
      Tam i tak walą takie tłumy, że większość zostaje na dworze. Obowiązkowe jest
      spotkanie na wydziale/kierunku, bo wtedy rozdają legitymacje i indeksy. Może
      też być od razu szkolenie BHP, za które dostaje się zaliczenie do indeku i nie
      ma jak tego potem uzupełnić. Trzeba się też zapisać na wf, ale to są osobne
      spotkania. Jak dotąd nic nie jest płatne dodatkowo. Godzin na basenie jest
      tyle, że wszystko zależy od prowadzącego zajęcia. Każdy wyznacza swoje normy
      nieobecności. Niektórzy wymagają, żeby w czasie niedyspozycji przyjechać i
      posiedzieć na widowni, inni każą odrobić w innym terminie. Generalnie zawsze
      jest możliwość odrobienia wszelkich nieobecności. Po prostu przychodzi się
      dodatkowo z inną grupą. To samo dotyczy innych dyscyplin. Nie zostawiajcie
      sobie tylko odrabiania wf na styczen, bo wtedy wszyscy chca odrabiac i mozna
      nie dostac zgody. W koncu basen czy sala nie sa z gumy. Poza tym w styczniu sa
      zaliczenia i zaczyna brakowac czasu.
      • Gość: aki Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 19:45
        nareszcie jakis sprzyjajacy glos z widowni:D
        dzienx filo
      • Gość: lyLi Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 23:38
        aaaaaa to jednak w-f nie jest na "zaliczenie", tylko trzeba chodzić... dobrze
        wiedzieć, a już się obawiałam ostrych testów sprawnościowych i innych wygłupów
        w tych klimatach... paps
        • Gość: filo Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.05, 09:57
          wf jest na zaliczenie z oceną, czyli coś tam trzeba pokazać. Wszystko zależy od
          prowadzącego, jak się umówicie na początku. Są tacy, co wymagają pokazania
          czegoś, są tacy, którzy uzależniają ocenę od ilości nieobecności. Trzeba
          uważnie słuchać na pierwszych zajęciach i najlepiej sobie gdzieś to zanotować,
          bo jak na wszystkich zajęciach podadzą swoje zasady (na każdych mogą być inne),
          to w grudniu już niczego się nie pamięta.
          • Gość: liLy Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.05, 10:45
            chcę iść na pływanie... kurde, żeby nie było zaliczeń - tylko obecności i tzw.
            zapał do sportu =) a propos filo co ty studiujesz?
            • Gość: ***studentka*** Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.09.05, 23:49
              a co wybrać, jeśli nie jest się za bardzo ,,usportowionym"?
              jak jest np. z joggingiem? ostre tempo? ;)
              a rolki?
    • maadz Re: UAM rozpoczecie studiow 04.09.05, 17:41
      hehe... ja się na tą szopke nie wybieram :) co najwyżej na wydział, ale tez
      watpie- legitke i plan mozesz odebrac przeciez juz podczas zajęć... a bede
      studiowac polonistyke :) hehe pozdrawiam!
    • macey Re: UAM rozpoczecie studiow 05.09.05, 17:56
      ja mam nadzieje na narciarstwo jak nie bedzie platne :) blisko do domu choc
      daleko na wydzial
      • macey Re: UAM rozpoczecie studiow 29.09.05, 12:02
        to ile osob idzie na to rozpoczecie ? =)
    • Gość: Jelena Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.05, 13:47
      Czy tenis stołowy jest bardzo popularny i oblegany przy zapisach?
    • Gość: Redka Re: UAM rozpoczecie studiow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.05, 14:17
      nie trzeba iść na to rozpoczęcie w auli, to są tylko przemówienia,
      przedstawienie rektora i dziekanów, no ale można, żeby się poczuć jak prawdziwy
      student ;P

rozdanie legitek i indeksów odbywa się raczej na poszczególnych wydziałach, ale
      nie wiem czy tak jest wszędzie

co do wfu, to można miec najwyżej 2 nieusprawiedliwione nieobecności (chyba ze
      prowadzący poda inaczej), a jak jakieś choróbsko, to trza do lekarza po
      zwolnienie (studenci dostają coś w rodzaju książeczki zdrowia)
      natomiast jesli chodzi o dziewczyny, ktore faktycznie musza co pare lekcji
      opuscic zajecia, to wystraczy, ze powiedza prowadzacemu, ze to z powodu
      niedyspozycji. nikt tego przeciez nie bedzie sprawdzac :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka