Dodaj do ulubionych

6,2 bilionów złotych

01.09.22, 20:53
Tak sobie myślę, co by było, gdyby jednak Polska dostała taka sumę pieniędzy. Najpierw pewnie dobrze byłoby zlikwidować zadłużenie, narosłe pod rządami PIS. To 1/4 kwoty reparacji. Więc zostaje do wydania 4,6 biliona.
Oczywiście dajemy 1000+ dla każdego za nic- ale to dopiero 38 miliardów, Ciągle jest 4 miliardy do wydania. No to wydajemy: budujemy CPK, elektrownię atomową, autostrady, drogi szybkiego ruchu, domy mieszkalne... I wiecie co się dzieje?
Ceny materiałów budowlanych szybują- bo na rynku nie ma tyle, za ile możemy kupić. Zwykły obywatel nie ma co marzyć o własnym domku- nie stać go na to. I tak na każdym kroku. Podwajamy pensje ale towarów na rynku jest tyle samo więc ceny też rosną w dwójnasób. Taka suma z nieba- to zaproszenie do dramatu.
Historycy, którzy rządzą teraz Polską powinni to wiedzieć. Ale może akurat nie byli na tych zajęciach, gdy opowiadano odległych skutkach podbijania i rabowania Ameryki Południowej przez Hiszpanów. Gospodarka tego państwa zalana zrabowanym złotem, srebrem i innymi drogimi cackami rozwijała się gwałtownie i bardzo szybko padła. I z wielkiej Hiszpanii XVI i XVII wieku, gdy była supermocarstwem- w XVIII była bankrutem którego na końcu podbił Napoleon. Ale celem naszego klanu historyków nie jest rozwijanie gospodarki Polski. Celem jest wygranie kolejnych wyborów. A za jaką cene - to nieistotne.
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: 6,2 bilionów złotych 01.09.22, 21:50
      kiks4 napisał:

> Tak sobie myślę, co by było, gdyby jednak Polska dostała taka sumę pieniędzy.

Tu masz wymienione na co pójdzie kasa od Niemców, gdy już nam wypłacą te 12 groszy.

S.
    • snajper55 Re: 6,2 bilionów złotych 01.09.22, 21:51
      Nie uważasz, że przed odebraniem Kasy od Niemca wypadałoby odebrać Wrak od Ruska?

S.
    • l.george.l Re: 6,2 bilionów złotych 01.09.22, 23:11
      Zabawne, że w pisich obliczeniach podaje się liczbę ofiar w ludziach jako podstawę do reparacji. Tyle że to w większości byli Żydzi. Obawiam się więc, że z tych 6,2 bilionów dobre pięć należy się Izraelowi. Ten pozostały jeden pewnie też, bo zdaje się, że Polacy więcej się do mordowania Żydów przyczynili niż ich uratowali.
    • qwardian Re: 6,2 bilionów złotych 02.09.22, 06:33
      kiks4 napisał:

> Tak sobie myślę, co by było, gdyby jednak Polska dostała taka sumę pieniędzy.

Na pewno nie otrzyma w jednorazowym przelewie, odszkodowania za I wojnę były spłacane całkiem niedawno. Wątpię, że będzie to forma wypłat za śmierć obywateli, bo jak słusznie zauważył George, byli to Żydzi. Są natomiast przypadki wyjątkowego barbarzyństwa na mieniu jak to miało miejsce w Jaśle i warszawskim Pałacu Saskim, które zostały wysadzone w powietrze, takie przypadki miały jednak miejsce. Myślę, że kancelarie prawne podążą tym tropem i zaznaczą takie obiekty.
    • renepoznan Re: 6,2 bilionów złotych 02.09.22, 06:38
      Kiksie po co snujesz takie apokaliptyczne wizje? Przecież wiesz, że żadnych reparacji nie będzie. to tylko propaganda dla elektoratu.
      • l.george.l Re: 6,2 bilionów złotych 02.09.22, 13:45
        Prezes jednak otworzył nawet nie furtkę, ale szeroką bramę do roszczeń niemieckich. Mam rodzinę w Szczecinie, Stargardzie, Świebodzinie i tak się zastanawiam, czy im zazdrościć, czy o nich się martwić. Jeśli zostaną im zaproponowane niemieckie paszporty, to oczywiście jest czego zazdrościć, gorzej, jeśli usłyszą, że mają wypierdalać z domów, które - powiedzmy szczerze - są niemieckie.
        • qwardian Re: 6,2 bilionów złotych 02.09.22, 14:28
          Szczecin był niemiecki niespełna 80 lat, wcześniej był pruski przez nieco ponad pół wieku i pół wieku szwedzki od Pokoju Westfalskiego. Prawie 80 lat jest polski od ostatniej wojny i jakieś 400 lat od lokacji miasta do śmierci ostatniego Piasta. Sowieci sprawili, że w Szczecinie nie ma niemieckich domów..
          • smurfmadrala Re: 6,2 bilionów złotych 08.09.22, 09:56
            Świeżutko kwota 6, 2 biliona UROSŁA do 6, 2 BILIARDA w programie tow. red. Szczuki Kazimiery.
            tow Kazimiera wróciła ponoć do telepudła natychmiast i od razu z HUKIEM fortuny.
            Elokfęcja czy patriotyzm POTĘŻNY ?
            W banku zrobiłaby karierę sympatyczna, z fantazją celebrytka jasnogrodu światłego, przyjaznego, tolerancyjnego.
            Brukselsko-berliński patriotyzm uber alles !
            W swoim nowym programie tow. nadziała na ruszt i opiekała na silnym ogniu ciemnogrodzianina,
            ale surowy został do The End, chyba uciekł ...?
            • smurfmadrala Re: 6,2 bilionów złotych 15.09.22, 18:49
              Od kilku dni Boss PO stał się antyniemiecki, pro ukraiński, dziwne... A jak wywinie oberka i do PiS z miłą chęcią na członka pójdzie? Nigdy nie mów nigdy. Okrutny los polityków... Rozciągliwość kondoma to pikuś, polityków akrobatów jogi widziałbym w Mam talent. Moim zdaniem DT potrafi się gibać, giąć, prężyć i jeżyć.
              • smurfmadrala Re: 6,2 bilionów złotych 16.09.22, 08:58
                Gląbki pokoju: pruski i ruski, przechodzą od czerwonej Kamasutry do mordobicia. Czyli jak zwykle. Wie, wiele krajów odetchnie. Biada polnische foldsdojczom i szpionom bolszewickim w Polsze. Ależ WYJA już, syczą, ich kalesony pełne po troki.
                • qwardian Re: 6,2 bilionów złotych 16.09.22, 09:30
                  Nie tryumfuj tak Smurfie po wystąpieniu Tuska, bo ja zamierzam wystąpić w imieniu Powiernictwa Pruskiego o zadośćuczynienie teutońskim bohaterom za obronę Poznania przed wschodnim dzikusem.
                  • smurfmadrala Re: 6,2 bilionów złotych 16.09.22, 10:05
                    Gwardianie !
                    Pomagam jak mogę opozycji ciężko tyrającej na korzyść pisoskiego reżimu.
                    Dziś ponoć rano nawet tow. red. Żakowski radiowo batożył Herr Donalda.
                    Dzięki Gwardianie za poradę i ostrzeżenie.
                    • smurfmadrala Re: 6,2 bilionów złotych 16.09.22, 10:43
                      Pocztówka od smurfa dla Gwardiana z wyrazami sympatii.
                      • qwardian Re: 6,2 bilionów złotych 16.09.22, 14:18
                        Przepraszam Smurfie, nie mogę odwzajemnić sympatii, opieram się na solidnych fundamentach, ciężkiej pracy, walce o prawdziwe wartości i ofierze własnego ciała. Wizerunek i iluzja nie robią na mnie żadnego wrażenia, ani polityka..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka