jaszpa 09.07.05, 13:07 witam mam pytanie czy ktos podpisal juz akt notarialny? pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mejbi Re: czy ktos podpisal juz akt notarialny? 09.07.05, 16:31 Ataner nie jest jeszcze na to gotowy. W połowie lipca mają być brakujące dokumenty z Geopozu i wówczas dopiero będziemy mogli umawiac się na podpisanie aktów. Najlepiej zadzwonić ok. 15 lipca do biura sprzedazy Atanera. Zresztą panie z biura sprzedazy mają same dzwonić i informować - tak przynajmniej twierdzą i takie info od nich otrzyamałam. Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
pg77 Re: czy ktos podpisal juz akt notarialny? 20.07.05, 15:27 a czy teraz juz ktos podpisywal? Odpowiedz Link Zgłoś
jaszpa Re: czy ktos podpisal juz akt notarialny? 21.07.05, 08:59 z tego co wiem Ataner nie ma jeszcze kompletu dokumentów - szkoda, bo akt jest niezbedny do zlikwidowania książeczki mieszkaniowej.. A tak btw, jak budynek jest nie odebrany przez odpowiednie urzędy to właściwie nie mozna w nim legalnie zamieszkać... - czyli co z tym pierwszym czynszem za sierpień?? Chyba będa musieli się pospieszyć.. Odpowiedz Link Zgłoś
kaizen78 Re: czy ktos podpisal juz akt notarialny? 29.07.05, 14:21 Od środy prawdopodobnie będzie można umawiać się na podpisanie aktu notarialnego, bo dopiero na początku przyszłego tygodnia Ataner dostanie mapę geodezyjną (która miała być już wcześniej dostarczona). Uwaga: płacić można tylko gotówką, albo przelewem dzień wcześniej. Nie ma możliwości zapłaty kartą ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
jaszpa Re: czy ktos podpisal juz akt notarialny? 06.08.05, 13:18 miesiąc minął i chyba nic w tej materii sie nie zmieniło?;-( w każdym razie podnosze wątek.. pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
mejbi Re: czy ktos podpisal juz akt notarialny? 09.08.05, 15:58 Ktoś coś wie? Bo nie mogę się dodzwonić do At. Odpowiedz Link Zgłoś
jaszpa Re: czy ktos podpisal juz akt notarialny? 09.08.05, 16:36 tez sie nie moglem ddo nich dodzwonic- ( maja jakas awarie telefonów...) ale dostalem info na e-maila ze od czwartku moga zaczac podpisywac akty sprzedazy;-)) - nareszcie ! pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
pg77 Re: czy ktos podpisal juz akt notarialny? 10.08.05, 10:18 czy ktos sie orientuje czy podpisanie aktu ma jakis zwiazek z poprawkami niedorobek wykrytych przy odbiorze? czy np. poczekac z podpisaniem az poprawia czy nie ma to zadnego znaczenia? Odpowiedz Link Zgłoś
kaizen78 Re: różne poziomy taksy notarialnej 21.09.05, 23:01 Faktem jest, że Ataner wynegocjował dla nas zniżki u pani notariusz, ale ciekawe, dlaczego są one różnej wysokości dla mieszkań o bardzo zbliżonej wartości ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
basic1956 Re: różne poziomy taksy notarialnej 22.09.05, 14:52 Czy mógłbyś mi napisać, jakie masz informacje o taksie not. (bez dodatkowych opłąt sądowych)?(metraż/ew. wartość mieszk./wartość taksy). Ja podpisuje akt dopiero w przyszłym roku, ale już teraz myślę o tym temacie. Jakiś notariusz - znajomy znajomego ma mi łaskawie troszkę opuścić. PPo Twoim poście myślę jednak, że może się okazać, że dzieki Atanerowi bez proszenia będę miał podobne upusty. Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
kaizen78 Re: wysokość taksy notarialnej 22.09.05, 17:11 Notariusz pobiera wynagrodzenie za czynność notarialną, za wniosek i za wypisy aktu notarialnego. Wniosek to jakies 100 zł, odpisy - 40 zł każdy (oczywiście to zależy od notariusza, ale ponieważ nie są to duże kwoty, nie będe tego tutaj opisywac - szczegóły w rozp. Min. Spraw. z dnia 28 czerwca 2004 r. w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej, Dz.U. nr 148 poz. 1564). Główny składnik wynagrodzenia to opłata za czynność notarialną, czyli sporządzenie aktu. Maksymalna stawka w przypadku mieszkań o wartości 60.000 - 1.000.000 zł wynosi 1.100 zł plus 0,5% nadwyżki ponad 60.000 zł. No i oczywiście doliczyc trzeba VAT 22%. Przykładowo, dla mieszkania o wartości 150.000 zł maksymalna wysokość taksy notarialnej wynosi: [1.100 + 0,5%*(150.000-60.000)]*1,22 = 1.891 zł (z VAT). Jeśli chodzi o opusty u "atanerowskiego" notariusza, to w moim przypadku taksa zapłacona wynosiła 91% stawki maksymalnej :-) Odpowiedz Link Zgłoś
ala_i_sylwek różne poziomy taksy-NIE SŁUCHAJCIE PLOTEK 22.09.05, 19:51 Opłata jaką płacisz przy podpisywaniu aktu, składa się z kilku rzeczy.Większa część to opłata sądowa, która nie zmieni się nawet, gdyby notariusz był twoim ojcem :-) Sama taksa notarialna też jest stała, a jej wysokość ustalana jest w zależności od wielkości miasta itp. Podatek też nie zależy od nikogo ze stron :-). Jedynie mała część tego wszystkiego to uposażenie notariusza, na którym może on dać ew. rabat. Czyli w sumie jeśli zostawiłeś u notariusza załóżmy 5000zł, to ok.1000 zł to kwota od której może ci dać rabat. Nie ma więc co doszukiwać się jakichś machlojek. Jedynym sporym obniżeniem kosztów byłoby podpisanie aktu u notariusza z maleńkiej miejscowości - ale pewnie byłby to problem dla Atanera wysyłać pracowników codziennie do innego miasteczka. Zapewne był to jeden z powodów wynegocjowania zniżki u wybranego notariusza w Poznaniu. Informacje te mam z biura prawno-podatkowego mojego ojca - więc są pewne. Pozdrawiamy Odpowiedz Link Zgłoś
kaizen78 TO NIE PLOTKI, ALE FAKTY 22.09.05, 21:23 Po pierwsze: mówimy o taksie notarialnej, a nie o całkowitej kwocie zostawianej u notariusza (a więc razem z opłatami za wniosek, wypisy aktu notarialnego, opłatami sądowymi). Następnym razem proszę uważnie czytać :-) Po drugie: widziałem dwa akty notarialne z wyszczególnieniem wszystkich kwot, podpisane u tego samego notariusza, w odstępie kilku dni, i wiem na pewno, że taksa (czytaj: wynagrodzenie notariusza za dokonanie czynności) była różna. Po trzecie: bzdurą jest, że taksa notarialna jest stała. Wysokośc taksy notarialnej zależy od notariusza, przepisy określają wyłącznie maksymalna stawkę taksy (rozp. min. spraw. - podane we wcześniejszej wypowiedzi w tym wątku). Notariusz ma prawo obniżyć wysokość taksy jak mu się podoba. Ataner wynegocjował dla nas obniżkę taksy w stosunku do wielkości maksymalnych. W moim przypadku "rabat" wyniósł 9%, ale juz w innym mieszkaniu blisko 20% w stosunku do maksymalnej możliwej stawki, jaką przy danej wartości mieszkania notariusz mógł naliczyć!!! Różnica jest znaczna :-) Po czwarte: fakt prowadzenia biur prawno-podatkowego nie świadczy jeszcze o tym, że jest się nieomylnym. A może źle sformułowałaś pytanie. Mówiliśmy o TAKSIE a nie wszystkich kosztach ponoszonych u notariusza. Odpowiedz Link Zgłoś
kfor1 Re: TO NIE PLOTKI, ALE FAKTY 07.03.06, 14:16 Mam pytanie- kiedy i z kim ? ustala sie rabat jaki udzielic moze notariusz za swoje usługi przy spisywaniu aktu notarialnego.Dostalismy info z Atanera,że powinnismy sie skontaktowac z biurem odnosnie ustalenia terminu podpisania aktu notarialnego /2 etap/ Odpowiedz Link Zgłoś
kaizen78 Re: TO NIE PLOTKI, ALE FAKTY 07.03.06, 20:00 Ja z nikim nie ustalałem. Po prostu zaakceptowałem kwotę zamieszczoną już wcześniej w akcie (niższą niż wynika z przepisów, więc i tak było korzystnie). Dodatkową "atrakcją" skorzystania z notariusza Renatki jest fakt, że akt odczytuje ex-miss polonia (która nota bene obecnie wygląda dużo lepiej niż 10 lat temu, gdy wygrała konkurs). Odpowiedz Link Zgłoś
drunner Re: TO NIE PLOTKI, ALE FAKTY 07.03.06, 21:34 Z tą ex-miss polonia się Tobie poszczęściło, bowiem Ataner korzysta z różnych kancelarii notarialnych a nota bene ta, do ktorej trafiłeś, oferuje najmniej korzystne rabaty, ale za to blond seksbomba included;)) Odpowiedz Link Zgłoś
kfor1 Re: TO NIE PLOTKI, ALE FAKTY 08.03.06, 10:54 nadal nikt mi nie odpowiedział jak z tymi rabatami? - w którym momencie mozna negocjować? jeśli RENATA ma 2-ch notariuszy to którego polecacie /czy jest mozliwość wyboru/ Odpowiedz Link Zgłoś
drunner Re: TO NIE PLOTKI, ALE FAKTY 08.03.06, 12:13 O rabatach rozmawiaj z paniami z biura sprzedaży, one to robią za Ciebie. A co do wyboru notariusza, to zależy co wolisz: 1) u not. Zielińskiej moze Ci się trafić ex-miss polonia 2) u not. Tomaszkiewicza zaoszczędzisz na strefie - kancelaria jest przy Alei Wlkp i ma własny parking no i w zależności od miejsca na uroczysty obiad z okazji podpisania aktu wybrać możesz się do Togi na Młyńskiej albo do położonych w parku sołackim Milano lub Meridiana;) Odpowiedz Link Zgłoś
polankowiec Miss 12.03.06, 10:44 Która to ta ex-miss? Może ktoś zna jej nazwisko, albo wie nawet czy można ją zobaczyć gdzieś na zdjęciu w archiwaliach portalu Miss Polonia? Nie jest to sprawa życia i śmierci, ale tak po prostu jestem jej ciekaw... Odpowiedz Link Zgłoś
mejbi Re: Miss 12.03.06, 11:33 Wpisz w google miss i Agnieszka Zielińska :) Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
konsia Re: TO NIE PLOTKI, ALE FAKTY 13.03.06, 22:29 rzeczwiscie jest mozliwosc skorzystania z dwoch notariuszy stymze Pani Zielinska zajmuje sie podpisywaniem aktow notarialnych i aktow darowizn a ten drugi notariusz tylko aktami notarialnymi co do pani Zielinskiej to mam od niej info o rabacie i to nawet sporym, i nie jest to ostateczna obnizka gdyz mozna sie jeszcze "dogadac" przy podpisywaniu aktu... zobaczymy jak to bedzie w rzeczywistosci Odpowiedz Link Zgłoś
drunner Re: TO NIE PLOTKI, ALE FAKTY 13.03.06, 23:22 Pani > Zielinska zajmuje sie podpisywaniem aktow notarialnych i aktow darowizn a ten > drugi notariusz tylko aktami notarialnymi Akt notarialny to zastrzeżona dla pewnych czynności prawnych forma szczególna ich dokonywania. Niezależnie czy jest to sprzedaż, darowizna, czy zamiana - jeśli dotyczy nieruchomości, musi być ona dokonana w formie aktu notarialnego. Każdy notariusz zajmuje się darowiznami, tak samo jak każdy zajmuje się sprzedażą, sporządzaniem testamentów umów majątkowych małżeńskich czy protokołowaniem zgormadzeń wspólników i innymi czynnościami. Jeśli rejent Zielińska była reklamowana w biurze jako jedyna zajmująca się darowiznami to panie z Renaty wprowadziły Cię w błąd. Odpowiedz Link Zgłoś