Dodaj do ulubionych

S3 do Poznania ?!

13.04.06, 21:33
witam bardzo serdecznie. Na forum Gorzowa Wlkp istnieje konflikt czy S3
powinna przechodzic przez Poznan z ominieciem Zielonej Gory. Czy waszym
zdaniem tak powinno być, czy droga ekspresowa S3 w takiej opcji bedzie
czynnikiem rozwoju dla wielkopolski i lubuskiego i czy wogole S3 jest
potrzebne dla Poznania. A może S3 powinno byc trasa polnoc poludnie czyli
szczecin-gorzow-zielonagora-wroclaw!
Pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • teclaw Re: S3 do Poznania ?! 13.04.06, 23:01
      rezyser83 napisał:

      > witam bardzo serdecznie. Na forum Gorzowa Wlkp istnieje konflikt czy S3
      > powinna przechodzic przez Poznan z ominieciem Zielonej Gory. Czy waszym
      > zdaniem tak powinno być, czy droga ekspresowa S3 w takiej opcji bedzie
      > czynnikiem rozwoju dla wielkopolski i lubuskiego i czy wogole S3 jest
      > potrzebne dla Poznania. A może S3 powinno byc trasa polnoc poludnie czyli
      > szczecin-gorzow-zielonagora-wroclaw!

      Przez poznan raczej nie- to byłoby bez sensu - ewentualnie powinna odrobinke
      wyginac się w strone przyszłej A2 która pobiegnie do Świecka.

      I tak dobrze że nie będzie to droga należąca do mafii (mafia zezwoliła mafii na
      jej budowe pod niekorzytnymi dla obywateli warunkami) tak jak odcinek A2 pod
      poznaniem...

      Pozdr.
      poznaniak
      > Pozdrawiam!
      • Gość: rezyser83 Re: S3 do Poznania ?! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.06, 10:50
        dzieki wielie za odpowiedz szkoda tylko ze jedna opnia jest, ale dobre i to!

        osobiscie uwazam ze takie polaczenie poznania ze szczecinem przez gorzow jak
        teraz istnieje jest dobre. tym bardziej ze cala ta trasa jest wyremontowana a w
        gorzowie buduja obwodnice ktora calkowicie omija miasto. S3 przejmie caly
        tranzyt z wroclawia do szczecina i najlepiej jak bedzie przebiegala przez
        zielona gore i gorzow lepsza i krotsza trasa niz przez poznan. Pozdrawiam!
        • budrys77 Re: S3 do Poznania ?! 14.04.06, 12:37
          Reżyser nie dodał dlaczego powsta konflikt. Ano dlatego, że Szczecin, Poznań i
          Wrocław mają stać się kołami napędowymi gospodarki zachodniej Polski. Planuje
          to rząd w Narodowym Planie Rozwoju, planuje to Unia Europejska tworząc
          makroregion gospodareczy z tymi polskimi miastami plus Berlin i Drezno. Tereny
          omiędzy tymi metropoliami mają poprostu stanowić obszar tranzytowy i
          wspomagający Poza tym, bądźmy szczerzy - województwo Lubskie to fikcja i
          etatyzm w czystej formie. Zarówno Gorzów, a rzede wszystkim Zielona Góra żyją
          wyłącznie z etatyzmu urzędniczego. Nawet dzisiaj nie potrafią stanowić dla
          okolic źródła pracy i utrzymania. Oba miasta nie będą nigdy metropoliami
          rzyciągającymi inwestorów. Na zawsze będą żyły z administracji, a S3 nigdy tego
          nie zmieni. Zmiany rozsądnego kierunku S3 na Poznań i Wrocaw boją się przede
          wszystkim zielonogórscy notable, którym wydaję się że Zielona Góra to miasto na
          miarę Poznania czy Wrocławia!
          Zasada jest taka: szybko rozwijające się metropolie Poznania, Szczecina i
          Wrocaławia pociągną gospodarki caego regionu. Gorzów i Zielona to
          poprostu "pikusie" i żaden poważny inwestor nigy nie pojawi się w
          pseudoregionie Lubuskim.
          Z resztą ruch na odcinku Szczecin - Gorzów - Poznań jest znacznie większy niż
          na odcinku Szczecin - Gorzów - Świebodzin! Droga ekspresowa na południe może
          powstać w drugiej kolejności, gdy będzie taka potrzeba.
          Gospodarka jest ważniejsza od politycznych gierek lubuskich kacyków
          politycznych z Urzędu Marszałkowskiego.
          Mam również nadzieję na szybką reformę administracyjną, gdy Gorzów wróci do
          Wielkopolski wraz ze Słubicami i Świebodzinem. Poudnie peudowojewództwa ma
          swoje historyczne miejsce na Dolnym Śląsku.
          Pozdrawia rodzona Pyra z Gorzowa:)))
          • the.bill1 Masz rację burdys, ale Szczecinie jest mało inwest 14.04.06, 14:05
            ycji. tu nie myślą, tylko sie nieustannie kłucą, bo jak kiedys srodowisko Unii
            Woklności zdominowało samorządy, tak do dzisiaj blokuje inicjatywy, jesli tylko
            ich autorami sa polityczni wrogowie UW. Nie ważne, że miasto stoi, ważne , aby
            nie robili nic "nieswoi" ludzie.,..
    • Gość: LC Re: S5 do zaraz!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.06, 12:56
      Poprostu w pierwszej kolejności należy wybudować S5 z Wrocławia do Poznania
      oraz S3 ze Świebodzina do Szczecina i wtedy mamy połączenie Wrocław- Poznań-
      Szczecin S(A)5+A2+S(A)3połudnowy odcinek S3 może poczekać.
      • Gość: rezyser83 S3 ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.06, 13:41
        droga do poznania ze szczecina przez gorzow jest juz wyremontowana ze szerokim
        poboczem, Gorzow pod koniec tego roku bedzie mial obwodnice (piekna zreszta
        www.unipin.com.pl/s3/s3gorzow.htm) wiec niema takiej potrzeby tworzyc S3
        nach POSEN! Zreszta Kazik ostatnio krzyczal ze S3 musi isc na poludnie czyli
        szczecin-gorzow-zielona-wroclaw.
        Pozdrawiam!
        • Gość: zg Re: S3 ?? IP: *.ztpnet.pl 14.04.06, 14:02
          nie czytajcie tego fanatyka budrysa z GW

          koles wymysli roznorakie uzasadnienia byle S3 ominela ZG poniewaz jest
          gorzowianinem-fanatykiem ktory nienawidzi mojego miasta.

          S3 to bardzo wazna inwestycja nie tylko dla ZG ale i calego Lubuskiego oraz
          Wroclawia i Szczecina.

          Juz wroclawianie wypowiedzieli sie w tej sprawie
          Szczecinianie tez
          A tek koles ciagle wychyla sie ze swoimi klamiliwa filozofia.

          Teraz zacytuje kolezanke ze Szczecina ktora dzis odpowiedziala mu na jego
          klamliwe i nieuzasadnione teksty

          "Budrys jestem ze Szczecina i wypowiadasz się tu (czasami) w
          naszym imieniu myląc fakty.
          1. W Szczecinie nie ma dyskusji którędy ta droga ma przebiegać jest bardziej
          niż oczywiste że przez GW i ZG
          2. We Wrocławiu również jest to oczywiste
          3. Chciałem cię uprzejmie poinformować ponieważ widzę, że tego nie wiesz, że
          tranzyt Bałkany- Skandynawia rozwija się jak trzeba. Ruch samochodów osobowych
          w ostatnich 10 latach zwiększył się 8 razy, ciężarowych 9 razy, a kolejowych 4-
          krotnie. Jeżeli jest to wymieranie tego tranzytu to niech wszystko tak wymiera.
          Po wybudowaniu drogi S3 przez GW i ZG według obliczeń Szwedzkich ruch ten
          powinien wzrosnąć o kolejne 300%.
          4. Dla Szczecina nie są najważniejsze drogi do Poznania (pomimo tego, że
          piszesz, ze jest to metropolia) po pierwsze dlatego, że jest to miasto które
          zdecydowanie zwolniło swój rozwój gospodarczy (i Wrocław i Szczecin rozwijają
          się w chwili obecnej szybciej) przeczytaj artukuły na stronie GW - Poznań
          (Poznań na zakręcie)
          5. Do Warszawy ze Szczecina nie jeździ się przez Poznań tylko przez Bydgoszcz
          po prostu jest krócej. Spytaj się w jakiejkolwiek firmie logistycznej.
          6. Dla nas priorytetem są drogi na południe (wzdłuż Odry) łącznie z liniami
          kolejowymi i śródlądowymi. Póżniej A6 Szczecin- Gdańsk i S10 Szczecin-
          Bydgoszcz- Toruń- Warszawa.

          Tak to wygląda naprawdę i uwierz mi, że nam chyba njbardziej zależy żeby rejon
          Nadodrzański się rozwijał. Poniważ praktycznie wszystkie interesy naszego
          regionu i Lubuskiego (całego) są zbierzne i komunikacja i Odra i granica itd."

          My naprawde potrzebujemy S3
          A to ze GW czy ZG jest owiele mniejszymi miastami nie mogacymi w zaden sposob
          konkurowac lub tez zyja wylacnie z urzedow (co akurat w przypadku ZG jest
          klamstwem ponewaz w ZG jest niewiele wiecej urzednikow niz w GW a bezrobocie
          jest owiele nizsze)nie znaczy to ze mozna caly region jeszcze bardziej pognebic
          omijajac go ta wazna inwestycja

          PZDR
        • Gość: BinioII Re: S3 ?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.06, 15:07
          Zacznijmy od bzdurnego i błędnego twierdzenia, że Szczecin potrzebuje
          połączenia z siecią autostrad na południu Europy bo on już ją ma i jest to
          niemiecka A11+A13, która wiedzia do Berlina i Drezna przez Ljubonow i dalej na
          Mnachium, Włochy. Do Pragi również jest bliżej przez Berlin i to prawie o 50
          km!!!. Poza tym mamy non stop Autostradę za wyjątkiem małego odcinka. A do
          Wiednia czy Budapesztu to wszystko jedno czy droga będzie wytyczona przez
          Poznań czy Zieloną, a wówczas zawsze decyduje liczba mieszkańców jaką połączy.
          Oczywiście S3 nie może iść przez Poznań, tylko jak już to S5.
          Po drugie kłamstwem jest, że S3 będzie szła przez Wrocław, bo wytyczona będzie
          przez Legnicą dokładniej po jej zachodniej stronie i do Wrocka będzie można
          dojechać tylko A4. więc różnica żadna dla Wrocławia czy do Szczecina pojedzie
          się przez Poznań, czy Legnicę.
          Po wtóre, największy ruch genoruą aglomeracje miejskie, oraz ruch między nimi,
          tranzyt jest marginalny. Przykład, rych między Kaliszem a Ostrowem jest większy
          niż na DK3 więc znowu miażdżacy argument za S5. Poznań i Wrocław mają razem
          1,2mln mieszkańców, czyli więcej niż Szczecin, Gorzów, Zielona i Legnica razem.
          Po n-te budując S5 możemy za jednym zamachem stworzyć doskonałe połączenie
          między Szczecinem, a GOP-em, Ukrainą i Europą południowo- wschodnią jak również
          Gdańska z Pragą i Europą południowo- Zachodnią.
          • budrys77 Re: S3 ?? 14.04.06, 15:23
            Dzięki Binioll:) Trafiłeś w sedno! Szczecinianie i Skandynawowie i tak
            jadąc "na południe", korzystają z fantastycznego systemy AUTOSTRAD, a nie
            mitycznej S3, która dwie nitki i pełną dugość otrzyma może w 2020 roku:)
            Tranzyt nie generuje zysków, no może za wyjątkiem biznesu erotycznego i stacji
            paliw;)
            Polskie metropolie zachodniego pogranicza jak Sczecin, Poznań i Wrocaw, mają
            stać się według Narodowego Planu Rozwoju i Unii kołami zamachowymi polskiej
            gospodarki! Firmy mają tutaj pozostawiać swój kapitał, tu produkować i
            zatrudniać ludzi. Wejście do Unii Europejskiej powinno zweryfikować plany
            sprzed 10-15 lat! I tak jak mówisz - największy ruch na polskich drogach
            generuje ruch między aglomeracjami!!!!!!!!

            Przyznaję - nie lubię zielonogórskich polityków i ich pariasów za ich
            bufonowatość i nadęcie. Nie lubię ich za to, że marnują publiczne pieniądze na
            podtrzymywanie deficytowych inwestycji. Nie lubię ich za to, że tak
            nieskutecznie rządzą pseudoregionem, gdzie gmina z 30% bezrobociem to norma.
            Nie lubię zielonogórskich polityków, bo tak zawzięcie poniżają inne miasta i
            miasteczka w pseudoregionie. Jedynym miastem który stawia na swoim i daje im
            popalić to Gorzów. Ma jako taką siłę przebicia i nie daje się mieszać z błotem.

            Dla mniej inteligentych, jak kolega Zg powtórzę:
            NAJPIERW ekspresówka Szczecin - Gorzów - Poznań - Wrocław jak zwał, tak zwał.
            PÓŹNIEJ odnoga na południe jeśli będzie taka potrzeba. Do tego szybka budowa A2
            do Świecka, która jest 1000 ważniejsza dla Świebodzina, Słubic i połowy
            Lubuskiego, niż mityczna S3!!! Żary i Żagań na południu, też czekają bardziej
            na dokończenie A4.

            Pozdrawiam
          • aglomeracja Re: S3 ?? 14.04.06, 19:20
            Mam nadzieję, że równolegle do S5 budowana będzie S11 przez Ostrów do Katowic,
            ruszyły już prace na odcinku węźle A2-Kórnik, drugim odcinkiem będzie obwodnica
            Ostrowa. A w samej aglomeracji O-K rusza budowa obwodnicy Skalmierzyc, planowana
            jest też budowa drugiego pasma ruchu.
          • Gość: Binio Dodam jeszcze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.06, 22:51
            Że w Czechach ekspresówka z Brna na Wrocław wytyczona jest przez Ołomuniec, a
            właściwie jej fragment, we Francji Paryż Lyon też przebiega prze Djon, mimo, że
            nie jest to najkrótsze połączenie. Nie neguję sensu istnienia S3 między
            Świebodzinem a Legnicą (Bolkowem), ale ważniejsza jest S5 Poznań- Wrocław.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka