Dodaj do ulubionych

Kierowcy MPK uciekają na Wyspy

27.09.06, 22:16
TWO TICKETS TO NOWHERE, PLEASE!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Włoczykij Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.icpnet.pl 27.09.06, 22:31
      A może pan dyrektor wyjaśni nam, gdzie jest pętla Starołęka? :D
      • Gość: KT4D Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.leeds.ac.uk 28.09.06, 15:23
        A co? Nie wiesz?
        • Gość: tramwajarz Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: 212.2.99.* 28.09.06, 16:23
          Dyrektor na pewno wie gdzie jest pętla tramwajowa Starołęka, natomiast red.
          Bojarski nie zadał sobie trudu, żeby sprawdzić, że zatramwaj jedzie do RONDA
          Starołęka.
    • alfalfa Re: dobre warunki 27.09.06, 22:42
      "2 tys brutto" miesięcznie. "Na rękę" podajcie raczej. 220 funtów, ok. 1300pln
      brutto tygodniowo, powiedzmy - 5200 brutto miesięcznie. I tu jest relax i slow
      down, nie ten przelicznik co kiedyś by zarobic i wrócić, nie te kokosy.
      A.
      • bmkms Re: dobre warunki? 28.09.06, 15:43
        Przepraszam, ze sie wtracam ale 220 funtow tygodniowo zarabia w Anglii kiepska
        sprzataczka. W firmie, gdzie pracuje kierowcy nie schodza ponizej 9 funtow na
        godzine (to ci najslabsi) czyli ok 1500-2000 funtow na miesiac (nie 880!)
        • koprofag4 Re: dobre warunki? 28.09.06, 19:48
          dobre warunki? 2 tys brutto? boze ty slyszysz i nie grzmisz...
          na reke to 1400 mniej wiecej - przezyc mozna faktycznie, ale to raczej
          wegetacje przypomina...o odlozeniu czegokolwiek mozna zapomniec

          na szczescie brak rak do pracy powoli wymusza na pracodawcach zmiane
          nastawienia...robi sie rynek pracownika, ktory juz powoli moze zaczac
          mowic "nie podoba sie? to ch...j wam w doope ide gdzie indziej:)"...odzywka
          niedawno jeszcze absolutnie nie do pomyslenia:)
          • Gość: tomi Re: dobre warunki? IP: *.zgora.dialog.net.pl 28.09.06, 20:36
            Poznań to dość drogie miasto. Ni dzwię się żę kierowcy za te pieniądze nie chcą
            pracować. Trochę szcunku dla tych pracowników się należy pozatym niektórzy
            pewnie zmieniają pracę na inną ale w polsce nie wszyscy ladują w GB. W poznani
            bezrobicie jest niewielkie zawsze coś ie znajdzie dla zawodowca za kierownicą.
          • mario-radyja To za przeproszeniem k***a zagłosuj na takich co 29.09.06, 00:27
            > dobre warunki? 2 tys brutto? boze ty slyszysz i nie grzmisz...
            > na reke to 1400 mniej wiecej - przezyc mozna faktycznie, ale to raczej
            > wegetacje przypomina...o odlozeniu czegokolwiek mozna zapomniec

            Zagłosuj na takich co naprawdę chcą obniżyć podatki. Ty na rękę dostajesz 55%
            tego co musi na ciebie wydać pracodawca. Resztę zabiera państwo i ZUSowe
            darmozjady. Weź swoją płacę netto i dolicz do niej 80%. Tyle więcej byś
            dostawał gdyby nie te wszystkie solidarne gęby do wyżywienia.

            > na szczescie brak rak do pracy powoli wymusza na pracodawcach zmiane
            > nastawienia...robi sie rynek pracownika, ktory juz powoli moze zaczac

            Jest prawdą, że duże bezrobocie daje pracodawcom dużą przewagę w negocjacjach
            płacowych z pracownikami. Ale pracodawcy nie mają wpływu na to jak duże ono
            jest. A bezrobocie bierze się z dwóch rzeczy: opisany wyżej klin podatkowy oraz
            prześladowanie przedsiębiorstw przez aparat administracyjno-skarbowy.
        • pan.nikt Re: dobre warunki? 07.12.06, 01:42
          Chyba przesadzasz.
          KIerowcy w Szkocji przyznaja sie do 7;7,50 na godzine.
          Z tym, że jeżdża więcej niż 40 godzin tygodniowo.
          Na oko mogą mieć na rekę około 300 funtów tygodniowo (może troche wiecej) (odatki ubezpieczenie itd)
          Żyć tu mozna za 25 (podobno), ale spokojnie razem z Whisky i drobnymi zakupami powiedzmy 60 do 100.
          Mieszkanie to od 40 do 80 tygodniowo, albo po jakims czasie w spółdzielni 250do 300 miesięcznie.
          W sumie można spokojnie żyć i sporo odłożyć.
          Min w UK to coś około 5,75, czy 5,85. I to też starcza na życie, tak,że 7, czy 8 nie jest źle.
          • pan.nikt Re: dobre warunki? 07.12.06, 01:44
            aha, na autobusach praktycznie wszystkich linii sa ogłoszenai po polsku, że poszukują kierowców
            • pan.nikt Re: dobre warunki? 07.12.06, 02:49
              ps2.
              Spotkałem fajną dziewczynę-kierowczynię.
              Ładna, rozwiany, czarny włos i ten temperament.
              Jak jest "pod czasem", to trzymaj się czego mozesz. Na prztystankach jak mawiam, nie staje, tylko zwalnia.
              Jazda wtedy jest szaleństwem.
              A wsiadając do autobusu można z usmiechnietych ust usłyszeć, oczywiscie po polsku "no szybciej,szybciej".
              Naprawdę szok.

              Niezorientowanym wyjasniam, że w UK do autobusu jest jedno wejscie, przy kierowcy, u którego, albo kupujesz bilet,albo któremu okazujesz jakiś bilet okresowy, albo legitymację emeryta (tak, tak, emeryci jeżdżą tu za darmo)
    • Gość: marty145 Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: 195.149.124.* 28.09.06, 08:00
      To są dobre warunki? Na początek 2000 złotych brutto? jakieś 1200 złotych
      netto, czy tak? Hahahahahahahahahahahahahah. Wolne żarty.
      Ostatnio 20 minut czekałem na BP aż podejdzie osoba obsługująca dystrybutor
      gazu. Dlaczego? "Nie ma ludzi do pracy, nie za te pieniądze" - to była
      odpowiedz zagonionego człowieka, ktory w koncu przyszedł.
      Wnioski nasuwają się same: myślę, że raczej prędzej niż później wzrosną nasze
      pensje, w przeciwnym razie w RP zostaną renciści i zule.
      • Gość: Ciekawy Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.06, 19:16
        Ile osób w administracji przypada na liczbę kierowców i motorniczych? Ilu
        kierowników i dyrektorów?
      • Gość: Ciekawy Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.06, 19:18
        Podobno tam i specjalistów się nie ceni. A szkoda...
    • Gość: ktoś Może wreszczie się obudzą pracodawcy i godnie zacz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 11:12
      ną swoich pracowników wynagradzać, a nie każą robić za 700PLN!!!
      • Gość: twój wacek Ty też się obudź i załóż swoją firmę i płać 10000 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 16:50
        dolarów ,albo funtów swoim pracownikom . Zobaczymy ile wytrzymasz ze swoją
        firemką heheh .
      • Gość: bezrobotny A ja - bezrobotny od roku nie jechałem autobusem IP: *.icpnet.pl 28.09.06, 18:12
        ani tramwajem. Jeżdżę rowerem albo chodzę pieszo. Komunikacja miejska jak
        przed wojną - tylko dla zamożnych...
        • Gość: Doradca Bezrobotny: zostań kanarem! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 18:49
          Na pewno znajdziesz zatrudnienie w tym zawodzie, nawet jeśli jesteś kompletnym
          głąbem (teoretyzuję- bez obrazy). Będziesz mógł wtedy jeździć za friko do
          urzygu i jeszcze ci za to zapłacą :)
          • Gość: sedzia Re: Bezrobotny: zostań kanarem! IP: *.tvk.torun.pl 28.09.06, 19:12
            Trzeba mieć średnie wykształcenie,NIEKARALNOŚĆ,oraz b.wysoka odporność na
            stres.Gdybym ja ustalał warunki to:zawodowe,uczciwość i skuteczność(2
            metrowe,nerwowe kanary by zrobiły porzadek ze złodziejami!!!)to samo policja-
            wiekszość tych leszczy pozwalniać!!!!OMON-to jest prawdziwa milicja-porownajcie
            przecietnego z Omonu i z naszej"prewencji"-ogromna roznica we wszystkim na
            nasza niekorzysc
            • Gość: bezrobotny Re: Bezrobotny: zostań kanarem! IP: *.icpnet.pl 28.09.06, 19:19
              Jakbym miał odporność na stres, to bym za darmo komunikacją jeździł...
              • Gość: Kanar Re: Bezrobotny: zostań kanarem! IP: *.icpnet.pl 06.10.06, 13:12
                Myślicie że praca kanara jest lekka? Przez takich jak wy pracować sie czasem
                nie chce. Każdy z nas jest normalnym człowiekiem, ma rodzine, dzieci na
                utrzymaniu... W każdym cywilizowanym państwie gość jadący bez biletu spaliłby
                się ze wstydu... Ale nie u nas. Polak tylko patrzy gdzie naciągnąć i oszukać. I
                jest DUMNY że go nikt nie dorwał. Ale jak bilety drożeją (bo ze sprzedaży
                biletów MPK się również utrzymuje), to jest pierwszy który MPK przeklina. A tak
                na koniec to w ostatnim naborze na prace kanara w MPK na jedno miejsce było
                ponad 100 osób...
    • Gość: KT4D Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.leeds.ac.uk 28.09.06, 15:23
      Jak maja takie problemy to niech doszkalaja motorniczych jako kierowcow
      autobusow i po klopocie - w koncu w czasie remontow uruchomienie tramwajow jest
      odpowiednio mniejsze...
      • Gość: klakson Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 16:14
        Tyle że od dawna wiszą w autobusach plakaty o kursach z "gwarantowanym
        zatrudnieniem" po jego ukończeniu. Jak widać nie wszystkim się ta perspektywa
        podoba
        • Gość: Q Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: 195.20.110.* 28.09.06, 16:26
          > Tyle że od dawna wiszą w autobusach plakaty o kursach z "gwarantowanym
          > zatrudnieniem" po jego ukończeniu. Jak widać nie wszystkim się ta perspektywa
          > podoba

          Tyle że szkoda, że nie piszą, że za ten kurs musisz zabulić najpierw z własnej
          kieszeni.
          Skąd bezrobotny ma wziąć 2-3tysiaki ot tak, żeby MPK se mogło na kursie zarobić???
          • Gość: Ciekawy Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.06, 19:19
            A jak wszyscy wyjadą to kto zapracuje na kierowniczo dyrektorskie pensje?
        • Gość: Dominika Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 16:52
          To kierowcy i motorniczowie tworzą MPK. Wstawaj rano o 4 do pracy, pracuj na
          zmiany i goń czasy. A przez parę godzin jedz w kółko bez przerwy. To zrozumiesz
          czemu w MPK nie ma ludzi do jazdy.Bo na brak innych MPK nie narzeka?
          • Gość: torn Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.tvk.torun.pl 28.09.06, 19:15
            Dokładnie w toruniu też brak kierowców,kto chce sie uzerac z bydłem,wstawac o 3
            w nocy konczyć po 24 itd,itp.Natomiast na stanowiska "biurowe"-umysłowe,na 1
            miejsce 70-100podań!!!!!!!!!!!!!!!I jeszcze zwalniaja!!!
      • Gość: tramwajarz Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: 212.2.99.* 28.09.06, 16:24
        > w czasie remontow uruchomienie tramwajow jest odpowiednio mniejsze...

        Nie zupełnie... Przecież linia 1 i 7 (za które to właśnie na odcinku od
        Traugutta do Ronda Starołęka kursuje zatramwaj) nie są zawieszone tylko jadą
        objazdem - czyli nawet dłuższą niż zazwyczaj trasą.
      • Gość: lukaszbandi Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.icpnet.pl 28.09.06, 17:26
        Niestety motorkowych też brakuje, choć nie na taką skalę.
        • Gość: Leszek Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.06, 06:58
          Zabraknie motorowych jak Niemcy otworzą granicę. Zostanie administracja i
          dyrekcja
    • Gość: true Nie ma mocnych - podniosą wynagrodzenie... IP: *.physchem.kth.se 28.09.06, 15:36
      O ile nie będzie chętnych...2tys brutto to jest śmiech na sali. Minimalne
      wynagrodzenie powinno wynosić 2,5tys na rękę. Dla kogoś z rodziną? Mniej w
      Poznaniu to jest kpina.
      • Gość: jęki socjalistów Powiadam ci !! Załóż swoją firmę i płać 10000 zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 16:51
        albo dolarów swoim pracownikom .
        • Gość: bezrobotny Re: Powiadam ci !! Załóż swoją firmę i płać 10000 IP: *.icpnet.pl 28.09.06, 18:17
          Płać albo i nie, bo mam kogoś w rodzinie, kto ma wyrok sądowy nakazujący
          pracodawcy wypłatę zaległych wynagrodzeń i może go sobie na ścianie powiesić...
          • Gość: robotny A komornik też bezrobotny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 19:02
            "Biednyś, bo głupiś" jak mówią.
            • Gość: bezrobotny Re: A komornik też bezrobotny? IP: *.icpnet.pl 28.09.06, 19:16
              Mimo że mnie obrażasz, jednak Ci odpowiem. Komornik, o ile w ogóle coś
              ściągnie, to ma ZUS i Urząd Skarbowy na początku kolejki wierzycieli. Zaległe
              wypłaty są gdzieś tam na końcu... A z tego co wiem, to on nie jest w stanie
              prawie niczego ściągnąc....
              • mario-radyja A myślisz że pracodawcom jest superlekko? 29.09.06, 00:11
                Gość portalu: bezrobotny napisał(a):
                > Komornik, o ile w ogóle coś
                > ściągnie, to ma ZUS i Urząd Skarbowy na początku kolejki wierzycieli. Zaległe
                > wypłaty są gdzieś tam na końcu...

                A ja mam w rodzinie jednego przedsiębiorcę, który z wekslem za dostarczony swój
                własny towar był na SIÓDMYM miejscu w kolejce do bankruta. I oczywiście nie
                dostanie swoich pieniędzy. I właśnie ty, pracowniku, jesteś wcześniej w tej
                kolejce od niego, pewnie na trzecim miejscu A NIE NA KOŃCU!, jak raczysz
                twierdzić. A prawdą jest, że ZUS i skarbówka są najbardziej uprzywilejowane.

                A co do komornika, to komornik najpierw zapłaci sobie z masy spadkowej...
        • Gość: Ryk kapitalisty A ty załóż i nie płać-ciekawe jak długo wytrzymasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 18:59
          A ty załóż i płać 800 albo wcale. Ciekawe, jak długo pociągniesz bez
          pracowników i jak rozwiniesz biznes zatrudniając tylko żonę i dzieci (normalna
          żona też nie będzie tyrała za friko- nie po to wychodziła za "biznesmena").
          Powodzenia. Hehe.
        • Gość: LC Re: Powiadam ci !! Załóż swoją firmę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 19:01
          Pracodawca nie ustala pensji pracownik zresztą też :D
          • Gość: Leszek Re: Powiadam ci !! Załóż swoją firmę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.06, 07:01
            Kierownictwu też nie i umysłowym? A tabele pensji i duża rozpiętość widełek
            płac? Na tym samym stanowisku,rozpiętość kilku tysięcy?
    • Gość: 220 funtow!?!?! Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: 80.54.88.* 28.09.06, 15:48
      Smieszne pieniadze. To jest jakies 700 na reke miesiecznie... komedia. Nie te
      czasy ze sie pojedzie na zachod i w rok postawi w Polsce dom i samochod nowy
      kupi. W tej chwila przebitka wynosi jakies 2,5 razy dla UK a wiec zeby sie
      czegos dorobic to z 10 lat trzeba zapieprzac z dala od rodziny itp. U nas
      zreszta nie wiele lepiej bo 2 tys zl brutto tez szalu nie robi... takie zycie :D
      • Gość: Staruch Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 19:08
        > a wiec zeby sie
        > czegos dorobic to z 10 lat trzeba zapieprzac z dala od rodziny itp.

        Zapieprzać i ŻYĆ JAK DZIAD, zapomniałeś dodać. Czyli mieszkać po siedmiu w
        kawalerce i żreć wyłącznie puszki z tesco (o ile masz zdrowie, żeby przeżyć tak
        10 lat!). Bo jeśli chcesz żyć tam na normalnym poziomie, to forsy nie odłożysz
        z takiej pracy.
      • stercus_curiae Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy 29.09.06, 01:20
        tygodniowo mistrzu, tygodniowo!
    • Gość: bezportek Niewidzialna reka rynku IP: 65.222.254.* 28.09.06, 15:48
      Dla zaskoczonych - to jest wlasnie ta moc sprawcza normalniejacych warunkow w
      Polsce, efekt otwarcia zasmierglej piwnicy po peerelu na swiat, wypuszczenia
      ludzi z klatki. Ludzi, powiadam, bo proletariat i tak bedzie mial przewalone,
      jak zawsze i wszedzie.
      I dobrze.
    • Gość: komar Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: 86.68.58.* 28.09.06, 16:03
      Ciekawe, ze wszyscy tak narzekaja na zarobki, ze "pracodawcy nie daja dobrych
      pensji" A ja sie pytam : Dlaczego podczas rozmowy kwalifikacyjnej Polacy
      zgadzaja sie na wszystko???
      To pewnie przez brak wlasnej godnosci, panikarstwo i przeswiadczenie, ze
      wszystko zalezy od pracodawcy. A przeciez mozna przyjsc i powiedziec sluchaj no
      panie xy, papiery mam ok, doswiadczenie ok, i za mniej niz .... pracowac nie
      bede. Woz albo przewoz.
      • pvv.pvv Chca sie zgadzac.... 29.09.06, 02:16
        bo popracuja do momentu wyjazdu; az nie znajda pracy - wyjada na urlopie i nie
        wróca... przynajmniej przez ten czas zapracuja na pierwsze lokum. To ta czesc -
        bardziej obrotna...
      • Gość: hanys Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.cable.ubr05.gate.blueyonder.co.uk 07.12.06, 01:31
        Stefan -kurwa-my tu na wyspach nie dezerterzy tylko powojenna emigracja
        polity......twu ekonomiczna , wszystkim którzy chcą mieć jakiś pogląd w
        zarobkach kierowców autobusów to informuje że mój dochód w roku
        podatkowym tu w Newcastle wyniósł (na ręke)netto 13.672 funty ,niech mi
        pokaże się ktoś kto zarobił w polsce 1/10 tego ,hi hi hi (z kierowców
        lub tramwajarzy)-----a jak wrócę do Polski to nie do pks-u mpk-u tylko
        do KOCHANEJ ŻONECZKI ,SYNA.I CORKI.
    • Gość: Kaczyński Bezrobocie spada! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 16:12
      Tej drogi będziemy bronić
      • Gość: wk Re: Bezrobocie spada! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.06, 16:18
        w Polsce mężczyzna nie utrzyma rodziny, nawet z jednym dzieckiem.
        Zarabiał jako analityk 800,-zł netto, wział torbę i wyjechał za granicę,
        sprząta.
        Wykształcony bardzo dobrze, zna kilka języków.
        • Gość: bezrobotny Re: Bezrobocie spada! Wśród rencistów, studentów IP: *.icpnet.pl 28.09.06, 18:22
          i emerytów. Dla nich jest praca.
          • Gość: Leszek Re: Bezrobocie spada! Wśród rencistów, studentów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.06, 07:04
            Bo emeryt, który nie miał układów i mało zarabia ma 800 zł. A na mieszkanie w
            TBS trzeba mieć dochód 1400
      • Gość: zen Re: Bezrobocie spada! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 20:40
        Nie bezrobocie spada, tylko ludzie spie..ja z tego bagna i brakuje rak do
        pracy. A sadzac po tlumach w urzedzie pracy, rodakom tez niezbyt chce sie
        pracowac. Lepiej żebrac, brac zasilek, lewą rente albo krasc.
    • Gość: Dominika Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 16:48
      Myślę, że prezydentem POznania POwinna zostać Maria Pasło-Wiśniewska, fachowiec
      od finansów. Wtedy nikt nie musiałby uciekać, bo teraz jest za
      bardzo "poukladanie". A POznaniowi POtrzebna nowe spojrzenie. Na wszystkich
      ludzi, a nie tylko na wysokich stołkach
    • Gość: twój wacek Głosowali na socjalizm ,a uciekają do liberałów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 16:49
      buehehehe . SLD ,AWS ,a teraz PiS du to socjaliści ,którzy niszczą ten kraj ,a
      jak usłyszałem ,że PiS będzie w koalicji z fanatykami religijnymi i rolnikami
      to padłem na glebe ze śmiechu . Nie głosuję ,bo nie ma w Polsce partii
      liberalnej .Żałosny naród polski . Najpierw nasrają w swoim kraju ,a później
      uciekają . Dlaczego nie ma u nas polskiej LIBERALNEJ partii ,która miałaby
      odwagę stawić czoła burakom i hołocie ?
      • Gość: Dominika Re: Głosowali na socjalizm ,a uciekają do liberał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 16:57
        Wacku, zagłosuj na Marię Pasło-Wiśniewską. Zrób to dla mnie. Ja rok szukałam
        pracy. Myślę, że Pani Wiśniewska, którą zna Europa z najlepzej strony, a ona
        zna inwestorów zmieni to. I już nie będę musiała pukać i prosić o pracę.
      • ak813 Re:Problem jest ten, ze w Polsce liberalnej partii 28.09.06, 18:12
        narodowejnie ma. PO to przemalowani folsdojcze. GWno to przemalowane zydki.
        SLD to kazdy wie (ruskie swinie). Wiec jaki jest wybor?
        • Gość: Leszek Re:Problem jest ten, ze w Polsce liberalnej parti IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.06, 07:06
          ak18, bardzo niekulturalnie się wypowiadasz tak mściwie. To żenada.
      • Gość: bezrobotny Re: Głosowali na socjalizm ,a uciekają do liberał IP: *.icpnet.pl 28.09.06, 18:27
        Zajmij się lepiej swoim wackiem. Ten Twój XIX wieczny polski oligarchiczno -
        złodziejski liberalizm był większym nieszczęściem niż komuna...
        • Gość: adam selekcja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 19:55
          W artykule napisali:
          MPK liczy, że ci, co dziś chcą wyjechać, szybko wrócą. Dlatego nasz przewoźnik
          zgadza się udzielić kierowcom, którzy o to proszą, bezpłatnego trzymiesięcznego
          urlopu. - To w Anglii okres próbny, który nie wszyscy przechodzą - pociesza się
          dyrektor Książyk.

          To znaczy: ci co sie nadają - zostana w na Wyspach. Ci co sie do niczego nie
          nadaja - wróca do roboty w tym kraju. Hłe Hłe Hłe.

          To jest właśnie dylemat: Polska solidarna (bezbronny socjał miejski i
          wiejski,do niczego nie zdatny)/Polska liberalna (zaradna, czy tu czy na
          Wyspach).


        • alfalfa Re: Głosowali na socjalizm ,a uciekają do liberał 28.09.06, 21:13
          Gość portalu: bezrobotny napisał(a):

          > Ten Twój XIX wieczny polski oligarchiczno -
          > złodziejski liberalizm był większym nieszczęściem niż komuna...

          Polski olig-złodziejski "liberalizm" ma się tak do liberalizmu jak pięść do
          nosa. Dałeś sobie hasełko wyborcze PiS sprzedać, współczuję.
          A.
          • Gość: bezrobotny Re: Głosowali na socjalizm ,a uciekają do liberał IP: *.icpnet.pl 28.09.06, 22:31
            Obawiam się że ten Twój liberalizm w czystej postaci przyniósł by w polskich
            warunkach więcej ofiar niż swego czasu czysty "komunizm" w wydaniu Pol Pota w
            Kambodży...
            • alfalfa Re: Głosowali na socjalizm ,a uciekają do liberał 28.09.06, 22:44
              Gość portalu: bezrobotny napisał(a):

              > Obawiam się że ten Twój liberalizm w czystej postaci przyniósł by w polskich
              > warunkach więcej ofiar niż swego czasu czysty "komunizm" w wydaniu Pol Pota w
              > Kambodży...
              • alfalfa Re: Głosowali na socjalizm ,a uciekają do liberał 28.09.06, 22:47
                miało być: Co to jest wg Ciebie "czysty liberalizm", "polskie warunki"
                i "czysty komunizm"? Posługujesz się takimi hasłami czy też uogólnieniami i
                byłoby miło widzieć co masz na myśli?
                A.
            • Gość: Smok A wiesz chociaż co to liberalizm czy tak sobie IP: *.acn.waw.pl 28.09.06, 23:25
              powtarzasz bo mądrze brzmi?
      • Gość: Smok Masz rację stary, tylko liberalizm, tyle że IP: *.acn.waw.pl 28.09.06, 23:20
        Polaczkom SLD, PiS i LPR tak namieszały w głowie że chodzą i powtarzają, że
        liberalizm be, Balcerowicz musi odejść i tym podobne bzdury. Dopóki nie będzie
        rządów liberalnych z prawdziwego zdarzenia, dopóty będzie to kraj zazdrosnych
        gó..zjadów i gołodupców.
      • pvv.pvv Korwin Mikke 29.09.06, 02:19
        Podobno jest liberalem... Jesli bedzie w nastepnych wyborach dam mu sznase.
    • Gość: tay Flegma? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.06, 20:32
      Wole juz spokojnych wyluzowanych Angoli niz wiecznie zniecierpliwionych albo
      spanikowanych Polakow z ku..kami w oczach. Fuck off!
      • Gość: Smok Dokładnie tak, popieram! IP: *.acn.waw.pl 28.09.06, 23:16
        .
    • aron2004 Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy 28.09.06, 21:45
      u nas kierowcy wpadli na lepszy pomysł - pokupili busy i jeżdżą na własny
      rachunek. I po co wyjeżdżać?
    • Gość: Smok Aż 2tys. brutto? Wow, nie wiadomo po prostu jak je IP: *.acn.waw.pl 28.09.06, 23:15
      wydać :-)
      • stercus_curiae Jak to tylko 2 tys. zarabiaja ??????? 29.09.06, 01:24
        Przeciez gdy strajkowali w 2000 roku dyrektor MPK- Babiak i prezydent Poznania-
        Szczesny-Kaczmarek rozglaszali, że kierowcy i motorniczowie w MPK zarabiaja po
        2,5 tys. Co im wynagrodzenia zmniejszyli???:)
    • Gość: frogman Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.06, 10:23
      PISu nikt nie bije,PIS szczęśliwy
    • michalparadowski Kierowcy MPK uciekają na Wyspy 29.09.06, 11:14
      Gorze nam, jak stanowiska kierownicze, w autobusach, obejmą członkowie PIS-u!
    • Gość: Kierowca Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.server.ntli.net 29.09.06, 12:05
      Pieprzyc Poznan.
      Pozdrawiam z wysp :)
      • Gość: Stefan Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.icpnet.pl 29.09.06, 16:30
        Pieprzyć kierowców dezerterów. Mpk to wspaniały klimat, choć bywa ciężko.
        • stercus_curiae Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy 30.09.06, 11:01
          Wspanialy klimat tylko dlaczego tak smierdzi...pasazerowei sie nie myja czu jak?
          • Gość: Stefan Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.icpnet.pl 30.09.06, 14:33
            To już wasz problem drodzy pasażerowie.
    • Gość: Poznaniak Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.tktelekom.pl 25.07.08, 19:09
      Jeżdżę w Llondynie na autobusach , dajcie na rękę chociaż 2,500 to
      przyjdę do was tyrać , baksalar@interia.pl, tak na wszelkii wypadek
      podaję
    • Gość: notyp Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.icpnet.pl 25.07.08, 23:56
      Cha, cha, cha. Autor artykułu mógł wcześniej porozmawiać z byłymi
      kursantami i dowiedzieć się jak te " szkolenia " ( prowadzone od
      paru lat ) z gwarancją zatrudnienia wyglądały. Teraz niech " za
      kółkiem " zasiądzie Dział " szkolenia " z mistrzem kierownicy
      Dudziakiem na czele. MPK jest tylko zainteresowane ruchem w
      interesie kursowo - szkoleniowym. Ale czego można oczekiwać od
      miejskiej spółki.
    • Gość: wiem Re: Kierowcy MPK uciekają na Wyspy IP: *.icpnet.pl 26.07.08, 17:39
      Niech uciekają,i tak nic nie potrafią.Kierowcy międzynarodowi już nawiali ,nie
      ma kto pracować dla firm turystycznych.Brano niedołęgi z PKS.Zgroza z takimi
      jezdzić po Europie(Polsce)Piją,łamią przepisy,co to sie porobiło teraz!Firmy
      przewozowe zatrudniają kierowców trzeciego sortu!Uważajcie turyści.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka