Dodaj do ulubionych

Baza lotnicza w Krzesinach

09.12.06, 10:35
Ciekawe, że przez lata PRL-u samoloty latały nad głowami mieszkańców Marlewa, Głuszyny i Krzesin, i nikt nie protestował. A teraz nagle kilkaset osób czepia się wojska. Zastanawiam się, co będą krzyczeć w razie "W". Wtedy będą się pytać, dlaczego nasze lotnictwo nas nie broni?! Zebrała się większa grupa cwaniaków, którzy chcą wyciągnąć kolejne pieniądze od rządu, czyli z kieszeni podatników, tym razem na odszkodowania. Taka baza to jest kilkaset miejsc pracy. Nie tylko dla ludzi w mundurach. Może owi pseudoekolodzy ze Stowarzyszenia Ekologicznego Marlewo i niektórzy mieszkańcy okolic lotniska, powinni zacząć patrzeć dalej, niż czubek własnego nosa!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: student Re: Baza lotnicza w Krzesinach IP: *.icpnet.pl 10.12.06, 03:56
      Dokladnie, ta baza jest w tym miejscu juz ze 60 lat i jakos nikt sie nie plul o jej lokalizacje wczesniej. I niech nikt mi nie mowi tak jak inteligentni-inaczej reporterzy TVP, ze najpierw bylo tam osiedle, a pozniej baza. Wies Krzesiny i wies Gluszyna to i moze ale nie ta cala masa PeeReLowskich kwadraciakow, ktorej stoja na Starolece i Marlewie. Ciekawe jest, ze jak byla mowa o przeniesieniu tam lotniska cywilnego z Lawicy to nikt nie protestowal, a jak chodzi o F16 to nagle sie okazuje, ze chca odszkodowanie, ze nieekologicznie, ze halas i ze w ogole fe.
    • Gość: malkontent Re: Baza lotnicza w Krzesinach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.06, 12:10
      Jak wiadomo, PRL był oazą swobody wypowiedzi i demonstrowania, nawet w
      konstytucji o tym była mowa.
      • Gość: LC Re: Baza lotnicza w Krzesinach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.06, 15:44
        Nie mówiąc o hitlerowskich Niemcach wtedy to mieszkańcy mogli protestować
        zwłaszcza ci polscy
        • marioooo Re: Baza lotnicza w Krzesinach 10.12.06, 16:26
          proponuje zakonczyc ten temat - wielokrotnie walkowany i nie ma sensu znow
          rozpoczynac denerwujacych dyskusji
          • Gość: kiks4 Re: Baza lotnicza w Krzesinach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.06, 18:28
            dokładnie to samo jest z Centralna Oczyszczalnią Ścieków( i jej smrodami) a osiedlami mieszkaniowymi w Kozichgłowach. Oczyszczalnia juz stała, gdy rozpoczeła się budowa domów mieszkalnych i krótko po tym: przeciez tu śmierdzi!!!
            • Gość: LC W sumie macie racje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.12.06, 22:33
              Tylko w dłuższej perspektywie baza wojskowa w mieście może stanowić problem, a
              dla wojska bliskośc miasta również nie jest najlepsza
              • Gość: ? Re: Wojskowe lotnsko jak najdalej od miasta IP: *.cg.shawcable.net 20.12.06, 22:25
                Wojskowa baza lotnicza w mieście wielkosci Poznania
                to skandal!
                Wynocha z tymi ryczacymi samolotami.

                Wasze miejsce jest w Powidzu, gdzie jest odpowiednie lotnisko wojskowe.

                • Gość: guerra Re: Wojskowe lotnsko jak najdalej od miasta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.06, 03:08
                • Gość: student Re: Wojskowe lotnsko jak najdalej od miasta IP: *.icpnet.pl 02.01.07, 23:46
                  tak oczywiscie, najlepiej skupic cale nasze lotnictwo w jednym miejscu, a wtedy wystarczy jedna bombka i... w 3 sekundy przegralismy wojne.
    • Gość: keczup Re: Baza lotnicza w Krzesinach IP: 217.153.53.* 21.12.06, 09:27
      > łuszyny i Krzesin, i nikt nie protestował. A teraz nagle kilkaset osób czepia s
      > ię wojska. Zastanawiam się, co będą krzyczeć w razie "W".

      W razie "W" to napastnicy zbombardują pociskami dalekiego zasięgu Krzesiny wraz
      ze wszystkimi F-16, które nie zdążą wystartować, bo będą stać w warsztatach.
      Mieszkańcy nic nie będą krzyczeć. Nie zdążą. Przy okazji bombardowania zniknie i
      Marlewo i Minikowo i Starołęka...
      • Gość: ? Re: Baza lotnicza w Krzesinach IP: 142.94.105.* 28.12.06, 23:35
        Bardzo celna uwaga.
        To nam niestety grozi,
        obywatele wolnego miasta Poznan.
      • Gość: Piccolo_Jr Re: Baza lotnicza w Krzesinach IP: *.icpnet.pl 29.12.06, 01:18
        W razie W to to samo może spotkać też lotnisko Ławica i parę miejsc w ścisłym centrum Poznania gdzie znajdują się inne obiekty wojskowe. Oprócz tego moogłoby to spotkać tez dworzec główny i węzeł kolejowy za ratajami, a i parę innych ciekawych miejsc w granicach miasta też by się znalazło...
        • Gość: Sansibar A ja bym chciał żeby F-16 IP: 88.199.57.* 30.12.06, 15:19
          przenieśli do Powidza a w Krzesinach zrobili duży port cywilny. Nie ma drugiego
          tak idealnrgo dla lotniska cywilnego miejsca w Wielkopolsce, czy nawet całej
          Polsce. W miarę bliko miasta ale nie aż tak blisko jak Ławica. Drugi plus to że
          samoloty nie lądują i nie strartują nad miasto, i innny bardzo wielki i
          najwiekszy plus to bliskość autostrady. Dorobić jeden zjazd typoowo na lotnisko
          i gitara. Wg mnie to idelane rozwiązanie. Myślę że i urzędnicy i wojskowi
          dojrzej a do tego pomysłu i przeniosą 2 eskadry F-16 do powidza w ciągu kilku
          lat.
          • Gość: ? Re: F-16 do Powidza IP: 142.94.86.* 02.01.07, 07:10
            Lotniczą bazę wojskowa nalezy przeniesc z Krzesin do Powidza
            i to jak najprędzej.

            Krzesiny bowiem to idealne miejsce na ulokowanie portu lotniczego (cywilnego
            oczywiscie).
            Bliskość autostrady umozliwi szybki dojazd na to lotnisko.

            Zatem urzędasy i "jeneralowie" zakasac rękawy i do roboty!
            • Gość: student Re: F-16 do Powidza IP: *.icpnet.pl 02.01.07, 23:50
              #1 ciekawe, ze jak w Krzesinach ma byc lotnisko wojskowe to mieszkancom przeszkadza halas, a jak ma byc lotnisko cywilne (tez halas i mozliwe, ze nawet wiekszy i czestszy!) to wszystko jest cacy.

              #2 nie mozna calego naszego lotnictwa lokowac w Powidzu! Powidz to oprocz Krzesin jedyne sensowne lotniskow wojskowe w Polsce. Ulokuj cale nasze lotnictwo wojskowe w jednym miejscu i bum! jedna bombka i w kilka sekund przegralismy wojne.
              • Gość: ? Re: F-16 do Powidza IP: 142.94.86.* 03.01.07, 23:43
                Twoje #1 "ciekawe"
                swiadczy o tym ze musisz zabrac sie solidnie do studiowania a przede wszystkim
                nauczyc sie samodzielnie myslec.
                Zrob to zanim ponownie zabierzesz glos w dyskusji.
                Jak myslisz, ile lotniczych baz wojskowych jest np. w Nowym Jorku?
                O tym, ze jest tam kilka lotnisk cywilnych chyba wiesz.
                #2
                Kto proponuje ulokowac CALE nasze lotnictwo wojskowe w Powidzu?
                Chodzi o przeniesienie jedynie tych kilku samolotow z Krzesin na to lotnisko
                wojskowe, na szczescie oddalone od wiekszych skupisk ludnosci.

                • Gość: student Re: F-16 do Powidza IP: *.icpnet.pl 05.01.07, 04:16
                  ad Twojej odpowiedzi na #1 to nie odwracaj kota ogonem! Odpowiadasz typowo dla tych krzykaczy, ktorzy walcza z lotniskiem w Krzesinach. Ja sie pytam! Dlaczego jak byla propozycja przeniesienia tam lotniska cywilnego to nikt nie protestowal? Ba! Wielu podchodzilo do tego pomyslu entuzjastycznie! A dlaczego jak de facto utrzymany jest status quo - jest to co bylo tylko samoloty inne to wszyscy nagle zaczynaja breczec, ze halas, ze wojsko w miescie itp. itd.? Jestescie obludnikami! Bo jak lotnisko wojskowe to zle, bo halas, a jak cywilne to cacy. Co do lokalizacji wojska w miescie to ciekawe rowniez dlaczego nikt nie czepia sie innych obiektow wojskowych w miescie. W Poznaniu jest ich sporo, chocby centrum szkolenia wojsk ladowych czy sztab ktoregostam skrzydla taktycznego (czy jak tam to sie zwie). Ano tak, zapomnialem ze sztaby i szkoly wojskowe nie halasuja.
                  • Gość: ? Re: F-16 do Powidza IP: 142.94.86.* 05.01.07, 04:48
                    Studencie
                    zrozum wreszcie, ze miedzy halasem jaki powoduje start samolotu pasazerskiego w
                    porownaniu z takim np. F16 jest taka roznica
                    jak miedzy krzeslem a krzeslem elektrycznym.
                    Na ktore reflektujesz?
    • Gość: Stanisław Re: Baza lotnicza w Krzesinach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.06, 15:29
      Drogi "m77b1703",zupełnie nie rozumiem sensu i celu twojej wypowiedzi. Czy
      chodzi ci o ocenę historii (czasy PRLu), czy o aspekty prawne odszkodowań za
      zniszczenie komuś domu i normalnego życia, czy aspekty techniczne dotyczące
      lotnictwa, czy też o problematykę obronności kraju i organizacji sił zbrojnych.
      W jednej wypowiedzi tak te wszystkie aspekty wymieszałeć, że powstał
      niezrozumiały bełkot. A cel tego bełkotu jest juz zupełnie niejasny.
    • facet123 Re: Baza lotnicza w Krzesinach 03.01.07, 10:15
      Oczywiście, masz rację. Po za tym w Krzesinach baza lotnicza jest od bardzo
      dawna i wszyscy wiedzieli, że wojsko ma tam swoje samoloty i że od czasu do
      czasu będzie hałas. Dlatego nie może być tutaj mowy o jakimś zmniejszeniu
      wartości gruntu.
      • Gość: Dębiec Świerczewo, Luboń czy Żabikowo są starsze niż baza IP: 81.210.14.* 05.01.07, 10:42
        Dlaczego mieszkańcy Świerczewa, Lubonia i Żabikowa mają cierpieć????
        • Gość: ? Świerczewo, Luboń i Żabikowo są starsze od bekarta IP: 142.94.86.* 05.01.07, 18:14
          Wcale nie muszą cierpiec.

          Niech sie po prostu zorganizują i
          dobiora do grubych tylkow
          tych tepych generalow i przekupnych ministrow, ktorzy ten nonsens splodzili.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka