Dodaj do ulubionych

tk kontra lustracja

11.05.07, 21:51
Jestem zażenowany dzisiejszą decyzją trybunału konstytucyjnego. Wzywam ludzi
do wyjścia na ulice i zademonstrowanie nasz sprzeciw co do działania tk.
Domagam się lustracji sędziów tk w pierwszej kolejności. proponuję wstępnie
datę 19 maja 2007 na placu Wolności w Poznaniu.
Pokażmy ostatniemu bastionowi władz zbrodniczej III rp, że domagamy się
rozliczenia z mafijną przeszłością prl i III rp. Zaprotestujmy także przeciwko
propagandzie antypolskiej w mediach, oraz antypolskiej polityce władimira
putina Wyraźmy nasze poparcie dla polityki rządu Jarosława Kaczyńskiego.
Obserwuj wątek
    • l.george.l Re: tk kontra lustracja 11.05.07, 22:20
      Skąd się biorą głupcy, dla których Konstytucja jest nic nie znaczącym
      dokumentem? I dlaczego zakładają, że bezprawne działania użyte dziś wobec
      jednych nie dotkną w innej sprawie ich?
    • trajan_bez_ziemi Re: tk kontra lustracja 11.05.07, 22:24
      > Wyraźmy nasze poparcie dla polityki rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Ten głąb miał ładne kilka lat na wymyślenie jak lustrację skutecznie
      przeprowadzić i co? Czy ta ustawa to był szczyt osiągnięć?
      NIKT poza Kaczorami tego nie przeprowadzi. NIKT!
      I oni mając NIEPOWTARZALNĄ szansę, ją marnują. Nie mam dla tego głąba ciepłych słów.

> Jestem zażenowany dzisiejszą decyzją trybunału konstytucyjnego. Wzywam ludzi
      > do wyjścia na ulice i zademonstrowanie nasz sprzeciw co do działania tk.

Wręcz przeciwnie, można się cieszyć. Kaczor dostał szansę na otwarcie archiwów
      jak najszerzej. I niech to wreszcie zrobi zamiast konstruować marnej jakości
      intrygi w walce z TK.
      • yescubedesign Re: tk kontra lustracja 12.05.07, 14:35
        widzę że Polacy już olali forum gw. zostali tylko żołnierze michnika, opłacani
        za plucie na ojczyznę. Prawo i Sprawiedliwość w tym kraju zwycięży! w innym
        przypadku pozostaje emigracja.
        • trajan_bez_ziemi Re: tk kontra lustracja 12.05.07, 14:46

> widzę że Polacy już olali forum gw. zostali tylko żołnierze michnika, opłacani
          > za plucie na ojczyznę. Prawo i Sprawiedliwość w tym kraju zwycięży! w innym
          > przypadku pozostaje emigracja.

:D

Do tej pory nikt nie nazwał mnie "żołnierzem Michnika". Na tym forum byłem już
          faszystą, homofobem, psem do uśpienia, nienawistnikiem, pisiorem, propagandystą
          IV RP, ale "żołnierzem Michnika" jeszcze nie byłem :)

Jak to jest, że przeciwnicy PiS mają mnie za PiSowca, a zwolennicy PiS mają mnie
          za propagandystę GW????
          Nikt mnie nie lubi :D

A ja po prostu popieram zdrowy rozsądek, w tym także i lustrację.
          I jeżeli Kaczyński, który obiecał lustrację przeprowadzić robi wszystko, żeby
          jej nie przeprowadzić, to nazywam go tak jak na to zasługuje - kretynem.
          Jeżeli Kaczor zmarnuje niepowtarzalną szansę jaka ma teraz i nie otworzy
          archiwów, to nikt tego nie zrobi.

Tobie yescubedesign dziwię się. Czy gdyby Kaczyński ogłosił, że władze należy
          oddać bolszojom Kwaśniewskiego i zrezygnował z lustracji, również byś go poparł?
          Popierasz osobę, czy jej pomysły i wizję? Bo w tej miłości do Kaczora brakuje
          krytycznej refleksji nad jego nieudolnością w realizowaniu niezbędnych aspektów
          jego własnego programu. A ja nad ta nieudolnością boleje właśnie. Jeżeli przez
          to staję się "żołnierzem Michnika", to w takim razie już nie mam więcej pytań :)
          • yescubedesign Re: tk kontra lustracja 12.05.07, 22:10
            wybacz trajan:P, termin 'żołnierz michnika' był bardziej do tych dwóch przed
            tobą. nie śledzę tego forum, nie mam opinii o tobie, jednak sam przyznasz, że
            sporo tych jeb*nych żołnierzyków tu siedzi. nie czytam artykułów gw ze względów
            oczywistych. pomyślałem sobie tylko, że protest przeciwko działaniu tk, mającemu
            na celu ochronę sbków przed ujawnieniem, to jakiś pomysł. pokazanie salonowi, że
            nie naród nie daje się propagandzie i nie jest tak głupi jak im się wydaje.
            co do ustawy autorstwa kaczora uważam, że była ona dobra. rzeczą skandaliczną
            było by, żeby dziennikarz, pisarz czy kubański eseista - AGENT mógł po lustracji
            dalej kłamać w tvnie czy polsatcie, pisać kłamliwe książki czy wypowiadać się na
            temat dobra dla Polski (lis). nie twirdzę, że nie miała błędów ta ustawa, ale z
            każdym jej punktem się zgadzam.
            nie zgadzam się natomiast nacw..a stępnia jako prezesa tk.

A ja po prostu popieram zdrowy rozsądek, w tym także i lustrację.
            > I jeżeli Kaczyński, który obiecał lustrację przeprowadzić robi wszystko, żeby
            > jej nie przeprowadzić, to nazywam go tak jak na to zasługuje - kretynem.

mylisz się. to salon robi wszystko, żeby kaczorowi się nie udało przeprowadzić
            lustracji. kaczor nie jest kretynem! myślisz, że człowiek zasługujący na miano
            kretyna pełniłby funkcje prezydenta RP? i do tego pierwszego w historii
            powojennej Polski, reprezentującego naród, a nie interesy wiadomo jakie?

Popierasz osobę, czy jej pomysły i wizję? Bo w tej miłości do Kaczora brakuje
            > krytycznej refleksji nad jego nieudolnością w realizowaniu niezbędnych aspektów
            > jego własnego programu. A ja nad ta nieudolnością boleje właśnie. Jeżeli przez
            > to staję się "żołnierzem Michnika", to w takim razie już nie mam więcej pytań

otóż popieram Lecha Kaczyńskiego za jego wizję IV RP. nie brakuje mi krytycyzmu,
            nie uważam, że jest bezbłędny czy coś. jest tylko człowiekiem, Polakiem. nie
            czuję się komfortowo z tego powodu, że współrządzą krajem lpr i samoobrona. mam
            tylko nadzieje, że po rządach obecnej koalicji, co nie wątpliwie już stało się
            punktem zwrotnym w historii Polski, ludzie uwierzą, że ich głos na wyborach może
            coś zmienić. za zmianami w kraju, czyli za PiS jest zdecydowanie więcej ludzi
            niż w sondażach. tylko co by salon różowych świń zrobił, gdyby się okazało, że
            przegrali? zbiorowe samobójstwo?
            • trajan_bez_ziemi Re: tk kontra lustracja 14.05.07, 15:46
              To jasne, że TK jest wrogi lustracji z powodów politycznych.

Ale to NIE usprawiedliwia ustanowienia przez PiS bubla, jakim była ta ustawa.
              Faktycznie w drodze ustawy przy takim nastawieniu TK, może być ciężko lustrację
              przeprowadzić, zobaczymy co uradzą PiS i PO.

Ale wypowiedzi Kaczora, jego zastrzeżenia do ujawnienia archiwów IPN w sytuacji,
              gdy NIE MA już żadnego innego wyjścia, każą sie zastanawiać czy on faktycznie
              chce lustracji.
              • yescubedesign Re: tk kontra lustracja 14.05.07, 16:09
                1.podaj argument przemawiający za nazywaniem ustawy lustracyjnej bublem.
                2.kaczor widocznie widzi jeszcze inne wyjście niż ujawnienie wszystkiego, w tym
                kłamstw, pomówień i nieprawdy na temat ludzi z solidarności, którzy nie przeszli
                na drugą stronę (tam gdzie stało zomo!)
                • trajan_bez_ziemi Re: tk kontra lustracja 14.05.07, 16:35
                  1. Choćby definicja dziennikarzy wg. tej ustawy :)
                  Przecież mogli stworzyć w tej ustawie własną definicję dziennikarzy, nie musieli
                  odwoływać się do ustawy z 1982 roku.
                  W myśl ustawy, do której odwoływała się ustawa lustracyjna, nas piszących tutaj
                  na forum można by uznać za dziennikarzy.
                  Totalny kretynizm, a przecież tak łatwo było stworzyć własną definicję,
                  odpowiadającą ich własnym potrzebom. A jednak nie zrobili tego.
                  Albo sam fakt weryfikacji tysięcy oświadczeń lustracyjnych, co trwałoby wiele lat.
                  No i nie wspominając już o OZI, którzy zostali wymienieni w preambule ale w
                  przepisach już nie :) Widać, że ustawa była pisana na kolanie, chociaż mieli
                  wiele lat na przygotowanie co najmniej kilku dopracowanych w najmniejszych
                  szczegółach alternatywnych projektów lustracji.

2. Ty naprawdę wierzysz w jego geniusz :)
                  Skoro widzi inne wyjścia, niech zacznie je wdrażać, albo chociaż niech
                  przedstawi je publicznie. :)

"kłamstw, pomówień i nieprawdy na temat ludzi z solidarności"
                  Powtarzasz argument michnikowców przeciwko lustracji, jakoby w archiwach
                  znajdowały się materiały nieprawdziwe. Tego już zupełnie nie rozumiem.

Otwarcie archiwów to jedyne dobre wyjście w obecnej sytuacji. A Kaczor wydaje
                  się kręcić na to nosem. To ja bardzo przepraszam, ale on chce tej lustracji, czy
                  też nie? Bo na razie zachowuje się jak dziewica: i chciałaby i boi się :)

Zachowuje się jak Marek Jurek, który głosował przeciwko poprawce do konstytucji
                  gwarantującej godność życiu poczętemu, gdy jego poprawka już upadła. Kompletnie
                  irracjonalnie i wbrew własnemu interesowi. Tak samo jak Jurek zaprzepaścił
                  prawdopodobnie ostatnią szansę na choćby minimalną konstytucyjną ochronę życia
                  poczętego, tak samo Kaczor zdaje się dążyć ku temu, aby zaprzepaścić ostatnią
                  szansę na lustrację.
                  • yescubedesign Re: tk kontra lustracja 14.05.07, 18:00
                    tak czy inaczej tamta ustawa gwarantowałaby oczyszczenie społeczeństwa z bagna
                    III RP. przekonują mnie twoje argumenty, jednak wiele lat nie mieli, tylko 2. w
                    dodatku przy nieustającym ataku mediów i koalicji po=sld.

daj mu trochę czasu, myślę, że przedstawi swój pomysł całkiem niedługo:)
                    może i wierze za bardzo w kaczorka, ale nie widzę prawie nikogo, pośród po i sld
                    szczególnie, kto mógłby się z nim równać. z tym geniuszem to przesada:P

"Powtarzasz argument michnikowców przeciwko lustracji, jakoby w archiwach
                    > znajdowały się materiały nieprawdziwe. Tego już zupełnie nie rozumiem."

powtarzam argument PiS-u. michnikcw.. dziś gada, że jest za otwarciem całych
                    archiwów, bez wyjątku. podobnie sepleniący kretyn tusk. tylko dlatego, że kaczor
                    mówi inaczej.
                    lustracja w takiej czy innej formie zostanie przeprowadzona wbrew życzeniom
                    'najzajebistszych' ludzi, właśnie michnikowszczyzny, ukLiDu z wielkim, grubym,
                    kwaśnym, czerwonym ochlejem olkiem.
                    • trajan_bez_ziemi Re: tk kontra lustracja 14.05.07, 20:12
                      > tak czy inaczej tamta ustawa gwarantowałaby oczyszczenie społeczeństwa z bagna
                      > III RP.

Być może tak, ale w dość karkołomny sposób. Zawsze byłoby to lepsze niż to co
                      mamy teraz. Ale trwałoby to długo i cholera wie czy do końca by się udało.
                      Dlatego jeżeli uda się otworzyć archiwa IPN, to będę się cieszył z wyroku TK :)

> przekonują mnie twoje argumenty, jednak wiele lat nie mieli, tylko 2. w
                      > dodatku przy nieustającym ataku mediów i koalicji po=sld.

O ile dobrze pamiętam, to przekonywali w czasie kadencji SLD, że idą do władzy z
                      gotowymi projektami ustaw. Ataki mediów i innych partii były oczywiste, ale to
                      nie powinno przeszkadzać w konsekwentnej, cichej pracy nad projektami ustaw.
                      Ja rozumiem, że ewentualne projekty ustaw trzeba skonfrontować z bieżącymi
                      okolicznościami, np. z rozkładem sił w sejmie. Tym niemniej jestem pewien, że
                      ustawa jaką ostatecznie przygotowali była robiona na chybcika, zwłaszcza, że
                      jeszcze przed wejściem w życie ją nowelizowano.

ja naprawdę tego nie rozumiem, nie wiem dlaczego przygotowali takiego bubla.
                      Mieli wszakże czas i możliwości, czyżby zabrakło fachowców, albo pomysłu? Jeżeli
                      tak, to źle wróży to na przyszłość.

Oczywiste było, że TK będzie robił wszystko, żeby lustrację uwalić. Chyba każdy
                      miał świadomość, że sędziowie są obsesyjnie antylustracyjni. Pokazało to również
                      w szczegółach ostatnie orzeczenie i jednoznaczne komentarze sędziów tuż po nim.
                      Ale skoro wiadomi było, że będzie się trzeba zmierzyć z Trybunałem, należało
                      dochować wszelkich starań, żeby TK nie miał się do czego przyczepić. Należało
                      przygotować ustawę krystalicznie poprawną pod względem sztuki legislacyjnej,
                      żeby sędziowie w oczywisty sposób nastawieni krytycznie nie mieli się czego
                      czepiać w ustawie. Choć pewnie i tak by się przyczepili :)
                      Ale tworząc ustawę z błędami PiS sam włożył oręż w dłonie TK i co może i gorsze
                      dał powód do krytyki swoim oponentom. Gdyby ustawa była bezbłędna, można by
                      dzisiaj spokojnie powiedzieć, że TK uwalił ja tylko z powodów politycznych i
                      mieć tzw. "moralną wyższość" oraz korzystną sytuację względem opinii publicznej.
                      A niestety nawet zwolennicy lustracji z ciężkim sercem musieli przyznać, że
                      ustawa nie była dobra.

> daj mu trochę czasu, myślę, że przedstawi swój pomysł całkiem niedługo:)

Kaczor dzisiaj powiedział, że prawdopodobnie nie będzie innego wyjścia niż
                      otworzenie archiwów. Wystartował tez z pomysłem ustawy konstytucyjnej, ale żeby
                      ją wprowadzić konieczna jest zmiana konstytucji. Jeżeli to się uda, to
                      przeskoczy się TK. Ale wszystko zależy od szczegółów, poczekamy na gotowe
                      pomysły i projekty ustaw.

> powtarzam argument PiS-u. michnikcw..

Szczerze mówiąc nie wierzę w te rzekome kłamstwa na temat solidarnościowców w
                      teczkach SBków, jeżeli były takowe, to raczej jednostkowe przypadki.

> Michnikb dziś gada, że jest za otwarciem całych
                      > archiwów,

Tak :) Jestem ciekaw w co gra Michnik :) Czyżby się upewnił, że w archiwach nic
                      na niego albo jego ferajny nie ma, czy co? :P W nagłą zmianę linii ideologicznej
                      jakoś nie wieże.
                      • yescubedesign Re: tk kontra lustracja 15.05.07, 14:58
                        "Ale skoro wiadomi było, że będzie się trzeba zmierzyć z Trybunałem, należało
                        > dochować wszelkich starań, żeby TK nie miał się do czego przyczepić. Należało
                        > przygotować ustawę krystalicznie poprawną pod względem sztuki legislacyjnej,
                        > żeby sędziowie w oczywisty sposób nastawieni krytycznie nie mieli się czego
                        > czepiać w ustawie. Choć pewnie i tak by się przyczepili :)"

dokładnie. jedno drugie wyklucza. salon wygrał tą bitwę, ale wojnę przegra.

"Dlatego jeżeli uda się otworzyć archiwa IPN, to będę się cieszył z wyroku TK :)"

nie wiem czy się orientujesz, ale otwarcie archiwów, tak postulowane przez sld,
                        po, śmieci z tvnu i gw, spowoduje wyhamowanie lustracji na kilka lat. i o to
                        chodzi, tym cwaniakom. kwas już szczeka, że idzie na premiera!! i co o tym
                        myśleć? na pewno nie warto oddawać głosu na ten różowy salonik. kwasniewski w
                        więzieniu powinien gnić dożywotnie. a on ma czelność zabierać głos w mediach?
                        olejniczak, dziwka salonu też wygląda, jakby zamiast płatków owsianych na
                        śniadanie zjadł mydlane! jedyna nadzieja w kaczorku, że NASZ prezydent
                        przedstawi konkretną ustawę, nie podlegającą pod czerwony trybunał komunistów i
                        przeprowadzi lustracje na biegu. bardzo wierzę, że nasz naród nie jest tak
                        ciemny, aby w następnych wyborach głosować na po, czy tym bardziej na kwaśny,
                        czerwony lid. jeśli doszłoby do takiej tragedii narodowej to emigruje next day.

mam pytanie do zwolenników po=sld. czyja to zasługa, że moja siostra po
                        skończeniu najlepszego lo w poznaniu, św. Marii Magdaleny ze średnią, o jakiej
                        ja mogłem tylko pomarzyć, natychmiast wyjechała i już 3 lata mieszka w
                        Manchesterze? nie mogła patrzeć na ten kraj! nienawidziła Polski za to, że tak
                        degraduje młodych, wykształconych ludzi, a nagradza katów stanu wojennego! może
                        mi to wyjaśnią zadowoleni z ostatnich rządów sld-aws-po?

"Kaczor dzisiaj powiedział, że prawdopodobnie nie będzie innego wyjścia niż
                        > otworzenie archiwów. Wystartował tez z pomysłem ustawy konstytucyjnej, ale żeby
                        > ją wprowadzić konieczna jest zmiana konstytucji."

to jest ich ostatni bastion. trybunał konstytucyjny. w latach 90-tych zmienili
                        konstytucje, stali się nietykalni, z licencją na zabijanie, złodziejstwo,
                        wyprzedaż majątku narodowego, kolosalne pensje i odprawy, zmiany ustaw w sejmie
                        pod swoich ludzi, itd.
                        ALE TO BYŁ DEMOKRATYCZNY KRAJ! PiS ZAGRAŻA (ICH)DEMOKRACJI!

jestem za zmianami, jestem za PiS.
                        • Gość: Jerry Re: tk kontra lustracja IP: *.izacom.pl 15.05.07, 15:23
                          Wyluzuj , bo się chłopie wykończysz - psychicznie. Nie widzisz , że Twoi
                          rówieśnicy się kompromitują - vide młody wilczek poseł Mularczyk. Dzisiejszy
                          numer z pozwaniem profesora Zolla ...O ile potrafisz na chwile się nie
                          zaperzyć , to zwróć uwage , jaki stosunek do lustracji mają posłowie , którzy w
                          poprzednim systemie dostali porządnie po tyłku. A politycy , którzy nie byli
                          nawet internowani , nie siedzieli , ba wtedy służyli PRLowi- mam na myśli
                          tych , którzy obecnie są w koalicji rządzącej , jak się się zachowują - jak
                          młodzi chińczycy w czasach rewolucji KULTURALNEJ. I do tego młode wilczki takie
                          jak Ty...wszystko rozpie..ć , a według was Wałęsa ,Kuroń , Michnik ,
                          Borusewicz to ....Trzeba się puknąć w ....
                          • yescubedesign Re: tk kontra lustracja 15.05.07, 15:49
                            wszystko rozpie..ć , a według was Wałęsa ,Kuroń , Michnik ,
                            > Borusewicz to .... to jedne z największych ścierw nad Wisłą.
                            zolla pozwać jak najbardziej, dziwie się, że kalisz jeszcze przed sądem nie stoi
                            za niezliczone kłamstwa w telewizji i nie tylko.
                              • yescubedesign Re: tk kontra lustracja 15.05.07, 16:17
                                tobie, wyznawcy komunizmu proponuje raczej wyjechać. najlepiej za ural, bądź na
                                białoruś - masz bliżej.

dla mnie kraj, który traktuje społeczeństwo, jak usa czarnuchów 30 lat tamu,
                                (nic nie możecie nam zrobić, nic się nie dowiecie, żyjcie jak chcecie za 1000
                                pln brutto) wymaga zmian. a starsi ludzie, z którymi rozmawiam mają poglądy
                                zbliżone do młodych. pomimo propagandy, wielkiego elektryka i innych autorytetów
                                typu kuroń, czy michnik. zachowali tożsamość narodową.

Polska wymaga zrobienia porządku. pozamiatania śmieci, podobnie jak wszystkie
                                państwa byłego, zbrodniczego zsrr. oczywiście te, które do tej pory tego nie
                                zrobiły, a jeszcze wciskają ludziom, że przecież wszystko jest ok. macie
                                demokracje, a od nas wara. sic!
                    • kiks4 Re: tk kontra lustracja 14.05.07, 20:17
                      Trajan napisał:
                      Tak samo jak Jurek zaprzepaścił
                      prawdopodobnie ostatnią szansę na choćby minimalną konstytucyjną ochronę życia
                      poczętego, tak samo Kaczor zdaje się dążyć ku temu, aby zaprzepaścić ostatnią
                      szansę na lustrację.
                      -----
                      A dasz głowę, że Mu zależy na tym?
                      Cuda z jego teczką, półroczne przygotowania przed publiczną prezentacja
                      pozwalają na popuszczanie wodzów wyobraźni.
                      A co do wiarygodności materiałów- tak się składa, że są wiarygodne tylko w
                      odniesieniu do opozycji, teczki swoich, np. prof. Beaty Gilowskiej były totalnie
                      sfałszowane
        • Gość: Thin_Air Re: tk kontra lustracja IP: *.icpnet.pl 13.05.07, 01:14
          Katastrofa Sir, w dodatku sondaże (oczywiście nieco zmanipulowane) wskazują, ze
          decyzja TK ma poparcie 80% ankietowanych. To tragiczny naród...
          A może mistrzu w tym problem że dwiema lewymi ręcami nie sposób nawet lustracji
          przeprowadzić. Szczęście, ze fachowcy jeszcze nie wzięli się za gospodarkę...
          • yescubedesign Re: tk kontra lustracja 13.05.07, 22:58
            Katastrofa Sir, w dodatku sondaże (oczywiście nieco zmanipulowane) wskazują, ze
            > decyzja TK ma poparcie 80% ankietowanych. To tragiczny naród...
            > A może mistrzu w tym problem że dwiema lewymi ręcami nie sposób nawet lustracji
            > przeprowadzić. Szczęście, ze fachowcy jeszcze nie wzięli się za gospodarkę...

sondaże są dla takich durni jak ty. tragiczni są tacy ludzie jak ty, nie naród.
            jak ktoś mówi, że rząd w ogóle nic dla gospodarki nie robi, wręcz ją niszczy to
            wiadomo o co mu chodzi. FACHOWCY wg ciebie byli u steru za ala kwasone! 80 %
            ankietowanych to widzi znaczącą poprawę po 2005 roku.

nie mam przyjemności prowadzić dialogu z takimi trepami za parę złotych, bądź
            rubli...
    • igo.xp Lustracja to konieczność. 12.05.07, 14:52
      Lustracja to konieczność ale lustracja to także szansa na pojednanie
      oprawców z ofiarami tak by można było w Polsce zacząć wreszcie
      normalnie żyć. Nie chodzi o zemstę, chodzi o wyjaśnienie sobie
      przeszłości by państwo jakie Polacy mogą sami teraz budować stało się
      wreszcie ich własnym domem. Rzeczywistym, bezpiecznym domem, w którym
      można planować przyszłość, mieć rodzinę, pracę itd.
        • igo.xp Re: Lustracja to konieczność. 14.05.07, 07:39
          Dobre pytanie. Ale lustracja jako wojna lansowana jest wyłącznie w
          mediach. Sa ludzie, dla których porozumienie między Polakami odbierane
          jest jako zagrożenie. Sędziowie z TK zdaje się do nich należą.
          • kiks4 Re: Lustracja to konieczność. 14.05.07, 15:10
            Czy jest z nami historyk? Bo ja nie potrafię sobie wyobrazić, jak to było po
            1918 roku, kiedy powstawała Polska i budowana była przez ludzi zaangażowanych w
            służbie obcych mocarstw, często słabo nawet mówiących po polsku. I oni te Polskę
            zbudowali. Niedługo minie naszej III/IV RP 20 lat i będzie można namacalnie
            porównać dokonania 20-lecia międzywojenne z 20-leciem postsolidarnościowym. Czy
            zbudowano Gdynię i Centralny Okręg Przemysłowy, siec kolei i dróg bo sprawnie
            przeprowadzono lustrację?
            A może wówczas nikt nikogo nie pytał co robił przez 1918-tym tylko sprawdzano,
            co dany osobnik może zrobić dziś dla Polski?
            Jak było wtedy?
            • Gość: makaveli Re: Lustracja to konieczność. IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.07, 15:30
              Masz rację. 20 lat Polski międzywojennej zrobiło nieporównanie więcej dla kraju
              niż 16 lat III RP. Chyba najwyższy czas odsunąć złodziei od koryta poprzez
              lustracje i zacząć działać. Każdy to wie, tylko media niestety są w rękach tych
              złodziei i wmawiają Polakom że czarne jest białe, a białe czarne. Trybunał w
              składzie, w dużej mierze powołanym za Millera nie jest za grosz obiektywny w tej
              kwestii... Kwaśniewski ma nadal sporą władzę w kraju, niczym mafiozo zza krat.
              Media, klika sld-po, cały ten salon różowo-czerwonych cwaniaków, w tym niestety
              ludzi wykreowanych na 'autorytety' robi wszystko, aby IV RP nie urosła za
              bardzo, bo to nie na rękę Moskwie, Berlinowi i ich wspólnemu biznesowi.
            • renepoznan Re: Lustracja to konieczność. 14.05.07, 15:57
              kiks4 napisał:
              > A może wówczas nikt nikogo nie pytał co robił przez 1918-tym tylko sprawdzano,
              > co dany osobnik może zrobić dziś dla Polski?

Chyba się mylisz. Ci co oficjalnie słuzyli zaborcom - np wojskowi to faktycznie
              w wiekszości włączyli się do pracę w Niepodległej. Ale agentów ochrany,
              donosicieli itp bez litosci scigano. Nikt ich nie tłumaczył czy
              usprawiedliwiał.
              Jedyna róznica, że na terenie Polski stosunkowo skromne archiwa tych służb
              pozostały. Przykładowo wiekszośc akt Ochrany wywieziono w głąb Rosji i potem
              słuzyły do werbowania agentury dla wywiadu sowieckiego.
              • yescubedesign Re: Lustracja to konieczność. 15.05.07, 15:44
                II RP to był normalny kraj. gdyby nie wojna...

III RP to był jeden wielki Wał, przez duże W. dokonywany z rozkazu kremla.
                Polacy byli w niej wolni, Polska nie.
                IV RP naszą szansą na jakiekolwiek uzdrowienie, podniesienie bezpieczeństwa
                kraju, uniezależnienie od kremla i rozliczenie zbrodniarzy prl-u i okresu stanu
                wojennego.

niemcy i ruscy już się odzywają i oburzają na polską politykę zagraniczną, która
                przestała sprzyjać ich interesom. dwa zbrodnicze kraje, co 4 razy dokonały
                rozbioru Polski teraz mówią nam co mamy robić! ostatni rozbiór miał miejsce
                stosunkowo niedawno, więc lepiej miejmy się na baczności, i wierzmy tym którym
                zależy na kraju! na czym zależy koalicji po+sld każdy wie.
                USA wyciągają do nas dłoń w postaci tarczy. dlaczego teraz? jakby tusk był
                prezydentem, koalicja po+sld rządziłaby nadal krajem, nie wyszliby z tą
                propozycją na pewno. oni wiedzą co się stało po ostatnich wyborach i chcą raz na
                zawsze ochronić nas przed bolszewią. może czują moralny obowiązek czy coś w tym
                stylu, że po wojnie pozwolili na anszlus Polski przez stalinowskie, totalitarne
                zsrr. niemiec bać się nie musimy, ale tych gnoi z powiernictwa należy przepędzić
                raz a dobrze. po to tylko chcieli nas w UE, aby bez rozpętania wojny przejąć
                pomorze, lubuskie, dolnośląskie, warmińsko-mazurskie. nie politycznie, ale
                wykupić ziemie za śmieszne dla nich ceny. ten rząd nie da sobie w kasze dmuchać,
                kaczor powiedział że nie zgodzi się na obecny projekt konstytucji UE, który
                zakłada ogromny wzrost i tak znaczącej pozycji Niemiec w UE, a Polska na nim
                traci najwięcej ze wszystkich państw. momentalnie pojawił się sprzeciw Niemiec i
                Brukseli. kto mądry, wie komu wierzyć.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka