Dodaj do ulubionych

Hausner Deweloper z Poznania

26.02.09, 14:03
szukam informacji na forum ale wiekszosc jest z 2007 roku i malo mowia o tej
firmie dlatego bede wdzieczna za opinie osob ktore mialy do czynienia z ta
firma. z gory dziekuje
Obserwuj wątek
    • Gość: klient Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.173.16.54.tesatnet.pl 11.05.09, 23:21
      Kupiłem u nich mieszkanie, i właśnie czekam na odbiór. Na razie
      spóźniają się 40 dni od daty oddania zapisanej w umowie. Na
      realizację inwestycji mieli rok, ale przez pierwsze pół roku brali
      pieniążki i nic się na budowie nie działo. Potem ruszyli z kopyta,
      ale zaraz przyszła zima, i nie dało się budować. Ogólnie jestem
      poirytowany, bo chcą na siłę zrobić odbiór, a wszystkie
      niedokończone rzeczy wypisać jako usterki (nazbiera się tego
      trochę). Za dużo mają budów w stosunku do swojego potencjału.

Poza nieterminowością to nie mam większych zastrzeżeń.
    • Gość: Halskee Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: 188.33.191.* 07.12.09, 19:39
      Witam
      Próbuje rozkręcić takie forum www.hausner.fora.pl narazie jest puste ze względu
      na to że być może dopiero stanę się mieszkańcem nowobudowanego budynku i
      wolałbym aby informacje które się tam znajdą pochodziły od osób które miały do
      czynienia z tym developerem. Jednak wszelkie info od obecnych jak i przyszłych
      mieszkańców powinno rozkręcić to forum podobnie jak www.kalbud.fora.pl.
    • Gość: bob1 Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.01.10, 13:51
      Podłączam się do wątku - czy może ktoś ocenić wykonanie szeregowców w
      Komornikach (Kalinowa) - interesuje mnie ta oferta. Niestety nie mogę znaleźć
      informacji na temat developera. Czy jest raczej taki jak większość - trochę
      usterek i czy szybko je usuwają, czy raczej full usterek i mają klienta w
      4literach? Jaka jakość wykonania i kontaktu z developerem?
      • Gość: gor Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: 213.156.122.* 13.01.10, 01:12
        witam co do komornik to nie wiem ale wiem jak wyglada sprawa z budynkami w
        Rokietnicy.
        Usterki usuwają z opóźnieniem najlepiej sprawę załatwiać przez biuro.
        Standard wykończenia i jakoś poprawna choć mogli by w tej cenie bardziej się
        przyłożyć. Przejrzyj projekty zdarzają się drobne błędy.
        Ogólnie oceniam na 4 no 4+.
          • magduch.1 Re: Hausner Deweloper z Poznania 16.02.10, 21:09
            Witam!
            Również jestem bardzo zainteresowana powyższym
            developerem.Zarezerwowałam mieszkanie w inwestycji planowanej na os.
            Parkowym przy ul. Lipowej.Jeśli ktoś ma jakie szczegóły to poproszę
            na magduch@poczta.onet.pl Kobieta zajmująca się sprawą wywarła na
            mnie bardzo dobre wrażenie, ale jak wiemy to nie wszystko ....
              • Gość: malt Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.sgyl.cable.virginmedia.com 25.02.10, 21:43
                Też chętnie posłuchałbym opini na ten temat szczególnie od mieszkańców wybudowanego już budynku na osiedlu Parkowym w Rokietnicy. W planowanym budynku zarezerwowałem sobie mieszkanie na poddaszu. Ciekaw jestem czy mi nie będzie na głowę kapać. Długo się zastanawiałem bo bo firma do wielkich nie należy a inni deweloperzy np. w Krośnie k.Mosiny mieli ciekawsze oferty: komórki lokatorskie, garaże albo chociaż gwarantowane miejsce parkingowe dla każdego mieszkania bo w Rokitnicy III jest 24 mieszkań i 16 miejsc parkingowych w tym 2 dla niepełnosprawnych i żadnych komórek.
                Poza tym co sądzicie o lokalizacji tego osiedla czy lepsza od Mosiny? Pozdrawiam przyszłych sąsiadów
                  • Gość: Magduch5 Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.10, 09:44
                    Jesteśmy już po rezerwacji mieszkanka na 1 piętrze, i niestety próby
                    negocjacji ceny nie wyszły, ale temat nie zakończony, zaproponowaliśmy
                    żeby wzamian dorzucili coś więcej na koniec przy wykończeniu np.
                    wstawienie zakupionych przez nas drzwi, lub wygładzenie tynków pod
                    malowanie. NIe powiedzieli nie ale temat jeszcze wisi w powietrzu
                    zobaczymy przy podpisaniu umowy
                      • Gość: malt Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.sgyl.cable.virginmedia.com 02.03.10, 00:16
                        Miałem na myśli lokalizację osiedla w Rokietnicy w porównaniu z osiedlami w Krośnie koło Mosiny. Wg. lokalizacja w Rokietnicy lepsza bo tylko kilka km. od granicy Poznania a z Mosiny to do granic Poznania z 16 km i cały czas praktycznie przez tereny zabudowane. Poza tym z osiedla w Rokietnicy do wjazdu na zachodnią obwodnicę Poznania wg. planów tylko jakieś 1.5 km
                        • Gość: gosc Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.icpnet.pl 08.03.10, 18:45
                          Potwierdzam średnią jakość wybudowanych segmentów na osiedlu parkowym,w skali
                          0-6,na jakies 3+...szczególnie nie polecam wykończenia! Zapłaciłam za gładzie
                          gipsowe,szpachlowanie i gruntowanie bardzo duzo kasy,a efekt jest po prostu
                          tragiczny! Juz nie moge doczekac sie pierwszego remontu.
                          Poza tym polecam jak najczestsze pilnowanie i dogladanie wykonywanych prac.
                          Jesli nie dopilnuje sie budowy od samego poczatku bedzie co poprawiac.
                          Poza tym pekaja lekko sciany, chociaz to jest podobno normalne, bo budynek cały
                          czas pracuje.
                          Kupujacym polecam zmienic położenie puszki elektrycznej,która w oryginalnych
                          planach znajduje sie na samym srodku sciany w przedpokoju,gdzie mogłaby stanac
                          szafa!!!
                              • Gość: Anka Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.147.135.254.nat.umts.dynamic.eranet.pl 09.04.10, 21:35
                                Na razie tylko rezerwacyjną z klauzulą urzeczywistnienia do końca
                                kwietnia. Sami chcieli zacząć budowę przed podpisaniem umowy
                                przedwstępnej, żeby banki chętniej udzielały kredytów, ale jak tak
                                dalej pójdzie, to się nie wyrobią. A tak w ogóle to nie odpowiadają na
                                maile, ciekawe czy to z powodu targów, czy coś innego zaprząta im
                                głowy, chyba że do kogoś z Was się odzywali? :)
                                  • Gość: jola Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.icpnet.pl 11.04.10, 21:44
                                    Do nas też się nikt nie odezwał a nasza umowa rezerwacyjna teoretycznie wygasła w połowie marca;-)! dzisiaj wybraliśmy się na targi mieszkaniowe i spotkaliśmy tam Panią MZ i zapytaliśmy kiedy mają zamiar zacząć budowę i podpisywać umowy przedwstępne, otrzymaliśmy odpowiedź, że zaczną dopiero w maju!! nie powiedziała Nam dokładnie kiedy. tym samym odbiory już nie na pierwszy kwartał 2011 by się przesunęły ale trochę dalej - pewnie kwiecień lub maj 2011 r.
                                    My chyba zrezygnujemy bo ile można czekać!!!!!!!! a i ona powiedziała, że chyba w tym tygodniu będą wysyłać jakieś info!! zobaczymy!!
                                • Gość: malt2 Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.sgyl.cable.virginmedia.com 11.04.10, 22:03
                                  Niestety ja na razie się nie doczekałem żadnej wiadomości od dewelopera. Chętnie nawiąże kontakt z osobami, którzy zawarli jakiekolwiek umowy na mieszkania w Rokietnicy. Zawsze w grupie lepiej działać we wspólnej sprawie, szczególnie jeżeli chodzi o nasze pieniądze i to wcale niemałe. Nic się nie dzieje a zechcą pieniądze brać. Na osiedlu Olszynka w Mosinie już budowa wre
                                  forum.gazeta.pl/forum/w,778,100648543,100648543,Switalski_Osiedle_Olszynka_Mosina.html już 3 pięterka są na początek chcą 20% sumy teraz może więcej a resztę po zakończeniu budowy. Nie wiem czy dobrze zrobiłem nie decydując się na Mosinę. Mój mail malt2@tlen.pl czekam na kontakt zainteresowanych. Pozdrawiam mam nadzieję przyszłych sąsiadów
                                        • 21olek21 Re: Hausner Deweloper z Poznania 24.04.10, 18:31
                                          Hej Wszystkim :)
                                          Dziś byliśmy na placu budowy tzn. budowy na niby. Jak zauważyłem jest
                                          już na tym forum kilkanaście par które zarezerwowały mieszkanie u
                                          tych Ściemniaczy. Nie dalej jak w środę lub czwartek Pani Zarzycka z
                                          Hausnera dzwoniła z informacją że w końcu ruszyli. BYła to już
                                          kolejna taka informacja na przełomie ostatnich miesięcy że
                                          zaczynają.Oczywiście za każdym razem pakowałem się z dziewczyną w
                                          samochód i jechaliśmy sprawdzić co sie tam dzieje. Dziś również
                                          odwiedziłem Rokietnicę oczywiście bez skutku. Na placu- działce stoi
                                          jakaś rozwalająca się buda od kilku miesięcy i nic poza paroma
                                          deskami i innym syfem. Oczywiście trawa jak rosła tak rośnie. W około
                                          kilka inwestycji wraz z nadejściem wiosny ruszyło w górę a Hausner
                                          cały czas hoduje trawkę i inne chwasty. PORAŻKA jedno słowo które
                                          idealnie określa tego developera, my w tym tygodniu jedziemy po zwrot
                                          kasy i szukamy dalej i Wam drodzy nie-doszli sąsiedzi radzę zrobić to
                                          samo. Jaja sobie z nas robią, radzę dobrze się zastanowić czy
                                          jesteście gotowi brać życiowy kredyt dla tak nieodpowiedzialnych
                                          ludzi. Co jeśli w trakcie budowy tak samo staną ???? My dziękujemy.
                                          Jeśli ktoś z Was również zdecyduje się zrezygnować możemy wszyscy
                                          razem uderzyć na ul.Prusa do siedziby. W razie czego czekam tu na
                                          info. Pozdrawiam i życzę Wam LEPSZEGO DEVELOPERA .
                                          • Gość: jola Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.icpnet.pl 24.04.10, 18:51
                                            witam wszystkich;-)!
                                            my byliśmy z mężem długo cierpliwi ale już nasza cierpliwość się skończyła!!! po wizycie na ostatnich targach mieszkaniowych i usłyszanej informacji od pani MZ wycofaliśmy się z tej oferty zabierając swoje pieniądze!!! jedyny plus był taki, że napisałam jedno zdanie na piśmie, osobiście zaniosłam świstek i za dwa dni miałam zwrot zaliczki (oczywiście w gotówce, bo w takiej formie wpłacaliśmy i na żaden przelew się nie zgodziłam bo nie wiadomo ile musiałabym może czekać)!! Nie wiem czy oni w ogóle zaczną cokolwiek budować, bo podczas rozmowy z panią MZ dowiedzieliśmy się, że oni mają jakieś nie uregulowane sprawy z gruntem (chodzi o jakieś przepisanie gruntu z właścicielki firmy HAusner na jej teraz firmę czyli HAusnera, bo najprawdopodobniej ona kupiła tą ziemię jako osoba fizyczna)!! na szczęście my już nie musimy z nimi współpracować i radzę Wam wszystkim żebyście sie nad tym zastanowili!!!
                                            Znaleźliśmy innego dewelopera też w Rokietnicy - LEO-BUD i póki co jest oki;-)a tym bardziej, że oni już postawili parter i ruszają z pierwszym piętrem;-)!! Deweloper do dogadania, dokumenty sprawnie załatwiliśmy i już lada dzień składamy wniosek do banku o kredyt;-)!!
                                            Powodzenia życzę wszystkim!!
                                              • Gość: widzim Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.10, 17:00
                                                Dzień dobry. Tak jak pisałem na innym forum, zrezygnowałem i już mnie
                                                Hausner nie interesuje. Blok, mieszkanie, rynek w centrum... wszystko
                                                to miało być ładne ale chyba ważniejszy jest spokój o wykonawcę niż
                                                względy wizualne.Niech widzą, że My potencjalni kupcy mamy wybór.
                                                Hausner nie jest jedyny i radzę zastanówcie się mocno zanim podpiszecie
                                                z nimi umowę.
                                                • Gość: Łuki Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.10, 21:47
                                                  Witam! Dzisiaj rozmawiałem z jakąś panią z Hausnera i oświadczyła mi że umowy przedwstępne bedą zawierane do pierwszej połowy maja. Mam nadzieje że tak się stanie, bo jeżeli nie to i ja zrezygnuje z zarezerwowanego mieszkania. Już rozmawiałem z innym developerem i za podobne pieniadze są fajne mieszkania (i już we wrześniu będzie stan surowy otwarty zrobiony).
                                                  • natalia281084 Re: Hausner Deweloper z Poznania 02.05.10, 14:23
                                                    Również oczekujemy na wieści z Hausnera szkoda, że wszystko tak się
                                                    przedłuża jesteśmy zaniepokojeni. Owszem mogą mieć poślizg rozumiem
                                                    ale nawet nas o nim nie informowali To my jako pierwsi
                                                    skontaktowaliśmy się z pytaniem kiedy podpisujemy umowę a na umowie
                                                    rezerwacyjnej ewidentnie podali termin 30 kwiecień. Poczekamy
                                                    jeszcze na ich kolejne posunięcia, może faktycznie czekają na
                                                    dokumenty z urzędów. banki nie udzielą kredytów jak Hausner nie
                                                    będzie miał kompletu dokumentów. na szczęście nie tylko my ich
                                                    prześwietlamy ale i banki. Bądzmy dobrej mysli. Informujcie na forum
                                                    o wszystkim czego sie dowiecie. pozdrawiam
                                                  • Gość: jola Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.icpnet.pl 02.05.10, 19:48
                                                    witam ponownie,
                                                    nie chcę tych którzy jeszcze nie zrezygnowali "straszyć" ale jeżeli oni teraz
                                                    wzięli się dopiero (w kwietniu) za przepisywanie ziemi z osoby fizycznej (bo
                                                    chyba tak obecna właścicielka kupiła ową ziemię) na firmę to trochę późno!! a po
                                                    2 - żeby się nie okazało, że wzięty został na tą ziemię kredyt i jest teraz w
                                                    jakiś sposób obciążona!! zastanawiam się czy oni w ogóle ruszą z budową jeżeli
                                                    już kilka osób zrezygnowało (m.in. ja)!!
                                                    życzę wszystkim wytrwałości i powodzenia;-)!!
                                                  • Gość: bizon Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.05.10, 23:08
                                                    witam, ja też zrezygnowałam z mieszkania w Plewiskach. Czekałam
                                                    miesiąc aż otrzymam umowę przedwstępną. Ze strony pani MARTY cisza.
                                                    Gdy ją w koncu otrzymałam poszłam z nią do radcy prawnego. I okazało
                                                    się że umowa to kupowanie kota w worku. Zabezpieczają się tylko
                                                    przed rezygnacją i opóźnieniami w oddaniu do użytku a brak
                                                    konkretnych informacji o samej nieruchomości. Poza tym ich kapitał
                                                    zakładowy 125 000 zł - śmieszny, nie ma szans na uzyskanie roszczeń
                                                    gdyby coś nie wypaliło, nie opublikowali też sprawozdania
                                                    finansowego za 2008 - może mają coś do ukrycia. Nie mogę też
                                                    doczekać się zwrotu zaliczki. Znów ściemniają. Stanowczo odradzam tą
                                                    firmę i mam wrażenie że pani Marta nie wyrabia sie z obsługą
                                                    wszystkich zainteresowanych. Ja znalazłam gotowe mieszkanie od firmy
                                                    z wieloletnim doświadczeniem. Zastanówcie sie bo można wybrać wśród
                                                    gotowych mieszkań, przynajmniej wiadomo co sie kupuję.
                                                    Pozdrawiam i zachęcam do zmiany dewelopera
                                                  • chocieslaw Re: Hausner Deweloper z Poznania 07.05.10, 01:47
                                                    Jeśli chodzi o brak przedstawienia sprawozdania finansowego, to nie sądzę, żeby
                                                    zapomnieli o jego wysłaniu. W spółkach z o.o. w ciągu 14 dni od przeprowadzenia
                                                    zwyczajnego zgromadzenia wspólników zarząd powinien złożyć do KRS wniosek o
                                                    rejestrację uchwały wraz ze sprawozdaniem finansowym i ewentualnie ze
                                                    sprawozdaniem biegłego rewidenta. Jeżeli tego nie uczyni, sąd rejestrowy
                                                    wyznacza dodatkowy, siedmiodniowy termin. W razie niedotrzymania go, nakłada
                                                    grzywnę w celu przymuszenia, która w zasadzie jednorazowo nie przekracza 1 tys.
                                                    zł. Może jednak być ponawiana. Co gorsza, sądy rejestrowe informują też
                                                    prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstw przewidzianych w ustawie o
                                                    rachunkowości (kara pozbawienia wolności do lat 2). Ponadto zgodnie z ustawą o
                                                    podatku dochodowym od osób prawnych sprawozdanie z protokołem zawierającym
                                                    uchwałę i ewentualnie z opinią biegłego rewidenta należy złożyć w US w ciągu
                                                    dziesięciu dni od jego zatwierdzenia. W przypadku naruszenia terminów złożenia
                                                    sprawozdania finansowego urzędy skarbowe sięgają po kodeks karny skarbowy, żeby
                                                    nałożyć sankcję.
                                                    Może po prostu Hausner nie przekroczył 2 z 3 wartości (średnioroczne
                                                    zatrudnienie, suma aktywów bilansu na koniec roku obrotowego, przychód netto ze
                                                    sprzedaży towarów i produktów oraz operacji finansowych za dany rok obrotowy) i
                                                    przez to nie musiał przesyłać sprawozdania finansowego do KRS.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by przed podpisaniem umowy przedwstępnej poprosić
                                                    o sprawozdania finansowe z ostatnich 3 lat. Pomocne mogą też być statystyczne
                                                    sprawozdania finansowe F-02 sporządzane na koniec roku kalendarzowego i wysyłane
                                                    do GUS. Jeśli firma jest transparentna, to nie powinno być problemu z uzyskaniem
                                                    takich dokumentów, ani też innych, jak pozwolenie na budowę, wypis z księgi
                                                    wieczystej, rzuty mieszkania, schematy instalacji, szczegółowy opis materiałów etc.
                                                    Jeśli zaś idzie o kapitał zakładowy - jego niska kwota jeszcze nic nam nie mówi
                                                    poza tym, że jest dwu i pół krotnie wyższa niż wymagane minimum dla spółki z
                                                    o.o. Ważniejsze jest to, czy firma posiada i w najbliższym roku będzie posiadać
                                                    płynność finansową oraz czy nie jest bądź w najbliższej przyszłości nie będzie
                                                    zadłużona.

Za to niewątpliwie firma ta ma problemy z komunikacją i dotrzymywaniem terminów.
                                                    Stąd ważne będzie zwrócić uwagę w umowach na te aspekty.
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 07.05.10, 18:01
                                                    My czekamy na umowę developerską od września...moja cierpliwość się
                                                    też kończy, ale musimy wytrzymać, bo nic innego nie znajdziemy w tej
                                                    cenie.
                                                    Martwi mnie, że już tyle osób zrezygnowało. Ja z Panią Martą
                                                    rozmawiałam wczoraj i powiedziała, że po weekendzie wysyła umowy.
                                                    Najgorsze jest to, że przed weekendem majowym mówiła to samo, że
                                                    wysyła zaraz po weekendzie.
                                                    Ja chyba jestem naiwna, co?? i wierzę, że ona je faktycznie wyśle???
                                                    A mam pytanie do tych którzy już zrezygnowali lub mają zamiar. Na co
                                                    chcecie zamienić, macie coś na oku? Ja myślę jeszcze o Leo Budzie
                                                    ale nie wiem czy oni mają jeszcze jakieś wolne mieszkanie 3 pokojowe?
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 07.05.10, 19:27
                                                    Małe sprostowanie

Zadzwoniłam do znajomych, którzy mieszkają obok w bloku i
                                                    potwierdzili, że Hausner ma postawione już fundamenty i budują już
                                                    parter. Informacje potwierdzone przez budowlańców, że to Hausner, a
                                                    nie inny developer.

Tak więc ruszyło i mam nadzieje, że na dniach znajdziemy w
                                                    skrzynkach umowy developerskie.
                                                  • Gość: jola Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.icpnet.pl 07.05.10, 22:12
                                                    my zrezygnowaliśmy i kupiliśmy mieszkanie w Leo- Budzie. Zebranie od nich dokumentów zajęło nam nie cały tydzień!! bardzo dobrze się z nimi rozmawia, rzeczowi i konkretni a do tego mili w przeciwieństwie do obsługi w Hausnerze! do tego wszystko załatwiliśmy na telefon a potem tylko po odbiór dokumentów pojechaliśmy do nich!! obecncie jesteśmy po weryfikacji wniosku o kredyt w Poznaniu, przeszliśmy ją pozytywnie, a teraz tylko 2,5 tyg. na decyzje z centrali;-)!! a czy na pewno to Hausner tyle postawił? bo tydzień temu jeszcze nic nie było!!! a mając doświadczenie w branży budowlanej to nie sposób w tydzień wybudować aż tyle!!
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 08.05.10, 09:29
                                                    Mi juz znajoma pisała, że budują 22 kwietnia. Może patrzyłaś na
                                                    działkę obok, bo oni budują przed sklepem Kasia, a mnie też się
                                                    wydawało, że to będzie za sklepem.
                                                    Wczoraj znajomi zagadali panów z budowy i zapytali dla kogo budują i
                                                    powiedzieli, że dla Hausnera. Więc jak czarne na białym, że budowa
                                                    ruszyła.
                                                  • Gość: jola Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.icpnet.pl 08.05.10, 12:27
                                                    co masz na myśli pisząc przed sklepem?? z tego co powiedziała nam pani z
                                                    Hausnera to mieli budować obok sklepu - jak wjeżdza się to po prawej stronie
                                                    obok sklepu (nie vis a vis sklepu)! a nawet jak zaczęli budowę tak jak piszesz
                                                    22 kwietnia i niby juz wybudowali parter (w 3 tygodnie) to jestem ciekawa
                                                    jakości wykonania;-)!! i życzę powodzenia!!
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 08.05.10, 13:12
                                                    No zgadza się obok sklepu, a dokładnie na rogu Cyprysowej i Lipowej.
                                                    A swoją drogą nie napisałam, że wybudowali parter, tylko stawiają
                                                    dopiero parter, a dokładnie pierwsze cegły do parteru. A blok nie
                                                    jest podpiwniczony, więc nie wiem, nie znam się, ale 2 tygodnie to
                                                    chyba nie mało na postawienie fundamentów.
                                                  • Gość: Anka Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.147.236.200.nat.umts.dynamic.eranet.pl 08.05.10, 20:22
                                                    Na rogu Cyprysowej i Lipowej? Wg katastru (sprawdźcie np. na
                                                    www.maps.geoportal.gov.pl) na przecięciu tych dwóch ulic znajdują się, idąc
                                                    zgodnie z ruchem wskazówek zegara począwszy od działki położonej na północnym
                                                    zachodzie, następujące działki: 154/165, 154/166 (na tej stoi sklep), 154/170 i
                                                    154/241. Nasz dom, zgodnie z zapisem z umowy rezerwacyjnej, ma stanąć na
                                                    działkach 154/186 i 171/8, a więc leżących w całości przy ul. Lipowej, dodatkowo
                                                    działka 154/186 sąsiaduje od północnego zachodu z terenem, na którym stoi sklep.
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 08.05.10, 23:14
                                                    No to już nic nie wiem :(

W poniedziałek dzwonię do Hausnera i domagam się wyjaśnień.

Ale zadziwia mnie to, że budowlańcy potwierdzili, że budują dla
                                                    Hausnera i znajomi widzą codziennie samochody i ciężarówki Hausnera

Wiem, że nic już nie wiem :(
                                                  • Gość: Florcia Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.05.10, 08:27
                                                    To proszę po wykonanym telefonie o info na forum ;) Jak tam byłam to były 2
                                                    działki, na których było by miejsce na blok (przed sklepem i obok istniejącego
                                                    bloku hausnera na przeciwko sklepu) jednak z tej mapki trudno się domyślić gdzie
                                                    to ma być! Miejmy tylko nadzieję, że to rzeczywiście hausner buduje, bo już mnie
                                                    się cierpliwość kończy!!! Pozdrawiam
                                                  • natalia281084 Re: Hausner Deweloper z Poznania 09.05.10, 14:31
                                                    Hejka dzisiaj byliśmy w Rokietnicy. Jadąc ul Lipową przed sklepem po
                                                    lewej stronie buduje się Bajerline, także to nie jest dom Hausnera,
                                                    chyba że ta firma buduje dla nich. Za sklepem po lewej stronie nic
                                                    się nie dzieje, jest ogrodzona działka i nic poza tym. Jesteśmy
                                                    załamani bo konkurencyjni developerzy idą w górę. Chyba rezygnujemy
                                                    i przechodzimy do konkurencji obok (ceny i metraże podobne). Piszcie
                                                    czegokolwiek się dowiecie, my jutro kontaktujemy się z Hausnerem. O
                                                    niczym nas nie informują.
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 09.05.10, 14:47
                                                    Wygooglałam tego Bajerlina i to są usługi budowlane, a nie
                                                    developer, więc wnioskuję, że oni budują dla Hausnera. Jutro też
                                                    będę się kontaktować z M.Z i spiszemy się tu na forum. Zobaczymy czy
                                                    wszystkim będzie mówić to samo.
                                                    A swoja drogę jaką masz na myśli konkurencję obok. Leo Bud??
                                                    Ja też o nich myślałam, ale nie mają już wolnego 3 pokojowego
                                                    mieszkania.
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 09.05.10, 17:01
                                                    Jeśli zdolność pozwoli to też bierzemy Kalbud.

Znajomy poszedł z psem na rozeznanie tej budowy i jak coś będę
                                                    wiedzieć to napiszę. Niby wczoraj im powiedzieli, że to Hausner
                                                    buduje, ale może się okaże, że Hausner wynajął swoich budowlańców w
                                                    co nie chce mi sie wierzyć. W każdym razie tajemnicza ta cała sprawa
                                                    i chcę ją jutro wyjaśnić z panią Martą
                                                  • Gość: Załamana :( Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.05.10, 19:05
                                                    Właśnie wróciłam z Rokietnicy i...
                                                    blok, który się buduje to NIE HAUSNERA!!!
                                                    za sklepem po lewej stronie jest tylko ogrodzona działka i nawet niema tablicy
                                                    informacyjnej- prawdopodobnie tam właśnie ma stanąć nasz blok- tylko pytanie kiedy!
                                                    Byłam tam w święta i blok, który kończy budować 1-szy poziom wtedy jeszcze nie
                                                    miał nic zrobione- nawet fundamentów wylanych- więc jeśli się chce to można!
                                                    Już nie wiem co mam robić, bo może Szanowna Pani Marta specjalnie nie interesuje
                                                    się klientami żeby większość porezygnowała i podniosą ceny skoro teraz takie
                                                    zainteresowanie było! Wiem, że na pewno pracownicy hausnera tu zaglądają, więc
                                                    przynajmniej wiedzą co sądzimy o tej firmie- ŻENADA!!!
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 09.05.10, 19:42
                                                    Ja niestety mam potwierdzone informacje od znajomych, że to jednak
                                                    nie Hausner :( Załamka

Ale powęszyłam dziś i podzwoniłam i wyobraźcie sobie, że rozmawiałam
                                                    z Panem, który buduje ten blok i chce dopiero rozpocząc sprzedaż
                                                    przy etapie surowym zamkniętym czyli koło września. Teraz nie chce
                                                    nic sprzedawać:(

Ale jutro będzie dym, bo pani Marta jeszcze parę dni temu
                                                    oświadczyła, że ruszyli z budową.
                                                    Jutro dzwonię i domagam się wyjaśnień

Oszuści !!!

No idzie się wkurzyć
                                                  • Gość: Anka Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.182.0.59.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.05.10, 01:37
                                                    Tak, w tym miejscu buduje Bajer-bud; to smutne, że już tyle czasu minęło, pomimo
                                                    zapewnień p. Marty, że już budowa się rozpoczęła - niepotrzebne te słowa,
                                                    wystarczyło uczciwie powiedzieć, że firma ma opóźnienie, nie naruszałoby to ani
                                                    zaufania do dewelopera, ani nie narażałoby go na jakiekolwiek odszkodowania - w
                                                    końcu podpisane zostały tylko umowy rezerwacyjne, więc na dobrą sprawę żadne
                                                    terminy nie ciążą nad deweloperem (chyba że o czymś nie wiemy), nie musi więc
                                                    firma obowiązkowo wypełniać każdy szczegół umowy, aczkolwiek wymagałoby tego
                                                    dobre wychowanie.
                                                    Z drugiej strony przynajmniej jesteśmy pewni, że już teraz zaczną budowę, skoro
                                                    teren został ogrodzony, pakamery przywiezione, tylko brak materiałów i żółtej
                                                    tablicy. Ten ostatni element jest ważny, ale niestety nie zawsze jest on
                                                    pozytywny - np. na rogu Warszawskiej i Krańcowej ma stanąć tzw. Corner Point;
                                                    inwestorem jest Agrobex, duża, znana firma, są zbierane rezerwację mieszań,
                                                    teren jest ogrodzony i postawione zostało ogrodzenie wraz z tablicą
                                                    informacyjna, brakuje tylko na stronie www informacji o tym, kiedy ta inwestycja
                                                    ma się skończyć - jest to mianowicie, wg żółtej tablicy, maj 2013 r., to musi
                                                    być duże rozczarowanie dla klienta; a więc nie tylko małe firmy nie wywiązują
                                                    się z umów, ale także zapominalscy są wśród nas...

pzdr. wszystkich

PS. pozdrowienia dla kwiatowego ogródka
                                                  • natalia281084 Re: Hausner Deweloper z Poznania 10.05.10, 09:10
                                                    Czy słyszeliście coś o tym, że w okolicach osiedla parkowego i
                                                    kalinowego ma powstać fabryka pasz?? Ta informacja (nie
                                                    potwierdzona) dobiła mnie. Nawet jeśli mielibyśmy zmienić developera
                                                    taka fabryka w sąsiedstwie to nic dobrego. Napiszcie czy coś o tym
                                                    wiecie??
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 10.05.10, 11:03
                                                    Witam w nowym tygodniu
                                                    Rozmawiałam przed godziną z Panią Martą i na czwartek jesteśmy
                                                    umówieni na podpisanie umowy developerskiej. Mają na pewno ruszyć z
                                                    budową w tym tygodni. Powiedziałam, że jeśli nie wywiążą się z tego
                                                    w tym tygodniu to my rezygnujemy. Mamy juz na oku inne mieszkanie,
                                                    też na Lipowej.
                                                    A jak u was?
                                                  • natalia281084 Re: Hausner Deweloper z Poznania 10.05.10, 11:14
                                                    Również się do nas odezwali i pod koniec tygodnia także podpisujemy
                                                    umowę, ale jeżeli budowa nie ruszy nic nie podpiszemy, poza tym
                                                    chcemy przejżeć umowę z naszym prawnikiem także nie podpiszemy
                                                    napewno nic na miejscu i odrazu.
                                                  • Gość: Anka Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.146.7.177.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.05.10, 23:49
                                                    u nas też cisza :(
                                                    a dostaliście mailem projekt umowy? są jakieś kontrowersyjne zapisy? może
                                                    zamieście jakieś fragmenty

co do przemysłu w gminie:
                                                    ma powstać mieszalnia pasz roślinnych od strony Tarnowa Podgórnego, ale w którym
                                                    dokładnie miejscu to nie wiem; poza tym mieszalnia pasz roślinno-zwierzęcych
                                                    jest w Cerekwicy, na szczęście daleko, rozlewnia chemikaliów w Rostworowie przy
                                                    Sobockiej i oczyszczalnia ścieków przy topolowej, a także farma wiatrowa koło
                                                    Żydowa i linia wysokiego napięcia na wschód od Rokietnicy, która ma zostać
                                                    przebudowana z 220 kV na 400 kV
                                                    więcej na:
                                                    www.rfo.org.pl/portal/printview.php?t=797&start=0&sid=cd8931243719864ca2c9ebe19e0cee06
                                                  • natalia281084 Re: Hausner Deweloper z Poznania 11.05.10, 08:28
                                                    Też jesteśmy zdziwieni bo dostaliśmy maila, że w tym tyg możemy
                                                    podpisywać umowy a przecież mieliśmy je najpierw dostać do wglądu na
                                                    jakieś dwa tyg. przed ich podpisaniem noi budowa miała być na etapie
                                                    fundamentów podczas podpisywania. Również to mnie dziwi więc po
                                                    spotkaniu czwartkowym dam Wam znać o co chodzi.
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 11.05.10, 09:27
                                                    Ja sie z samego rana w poniedzialek sama odezwalam. Powiedziałam, że
                                                    nie ma wysyłać umowy do domu, bo jej sie nie doczekam.
                                                    Umówiłam się na czwartek zaznaczając, że jak do tego czasu nie ruszą
                                                    z budową to rezygnujemy. Jutro rano jedziemy do Rokietnicy obejrzeć
                                                    inną ofertę i zajrzymy co się dzieje na Lipowej i dam znać
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 11.05.10, 15:39
                                                    Ruszyli.....

Podobno latają jak poparzeni z łopatami i koparkami.
                                                    Jutro tam będę. Jestem ciekawa ile zdołają zrobić w 1 dzień

A jak wasze nastroje ???

Co sądzicie??? Czy jak zaczęli to teraz pójdzie gładko?
                                                  • Gość: widzim Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.05.10, 12:58
                                                    Cameron.. Aniu... Jolu... i inni :) Dziewczyny przepraszam, że tak z
                                                    góry Was osądzę ale czy Wy nie jesteście NAIWNE ???? No ile można
                                                    pisać o tym samym i przedłużać swoje nadzieje ??? Gdzie Wasi faceci??
                                                    Gdzie konkretne męskie decyzje ??? Zrozumcie proszę że na miejscu
                                                    budowy Hausnera nic się nie dzieje, płot buda i te graty leżą na
                                                    działce grubo od zeszłego roku, info mam od Pani ze sklepu obok.
                                                    Jeździcie na miejsce i sami oszukujecie swoje oczy.Co gorsza
                                                    słuchacie jakiś opinii znajomych, którzy ewidentnie kłamią albo są
                                                    niespełna rozumu. HAUSNER NIC NIE BUDUJE W MIEJSCU PLANOWANEJ
                                                    INWESTYCJI !!!!!!!!!!! NIE ZACZĄŁ, W OSTATNIM CZASIE RÓWNIEŻ NIC NIE
                                                    OGRODZIŁ ANI NIE DOWIÓZŁ NA DZIAŁKĘ.
                                                    Podpisaliście umowy rezerwacyjne a nie wiecie nawet gdzie ma stanąć
                                                    Wasze wymarzone M. Ludzie ogarnijcie się trochę bo to że Hausner jest
                                                    żenadą to już wszyscy powinni wiedzieć ale Wasze zachowanie mnie też
                                                    przeraża. Mieliśmy być Wszyscy sąsiadami... Z całej dobroci serca
                                                    radzę Wam zrezygnujcie, weźcie kasę i szukajcie dalej i nie
                                                    słuchajcie bajek Zarzyckiej bo to wyimaginowana przyszłość.
                                                    Zobaczcie ilu już nas tu napisało, kilkanaście mieszkań(mieszkańców)
                                                    sprawdzacie KRS, pozwolenia, budowlańców i Bóg jedyny wie co jeszcze
                                                    a mało kto wie gdzie stanie dom, czy to jest poważne podejście do
                                                    tematu który zajmie nam prawie całe życie ??? Nie sądzę.. Pozdrawiam
                                                    i raz jeszcze przepraszam koleżanki za słowa ale taka jest niestety
                                                    prawda - bardzo bolesna prawda :(
                                                  • Gość: Phantom Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.poligrafia-sj.pl 12.05.10, 15:12
                                                    W pelni zgadzam sie z przedmowca. Nic od Hausnera nie chce i nie chcialem kupic,
                                                    ale z redaktorskiego obowiazku monitoruje sobie co ludzie pisza o roznych
                                                    deweloperach na tym forum.
                                                    Wieksza czesc wypowiedzi tu gloszonych oparta jest na mysleniu zyczeniowym i
                                                    kompletnym braku zdrowego rozsadku. Rzeczywiscie proponuje sie ogarnac, a nie
                                                    bazowac na pojawiajacych sie tu plotkach i podniecac na kazde haslo typu
                                                    "ruszyli z kopaniem fundamentow"...
                                                  • cameron81 Re: Hausner Deweloper z Poznania 12.05.10, 20:08
                                                    A czy możemy jeszcze zrezygnować z podpisania umowy i odzyskać
                                                    pieniądze. Zostaliśmy jednak już poinformowani o możliwości
                                                    podpisania umowy, a wtedy chyba developer ma prawo zatrzymać kasę

Czy jak to jest prawnie??
                                                  • Gość: jola Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.icpnet.pl 12.05.10, 20:09
                                                    witaj widzim!!
                                                    na marginesie-jakbyś uważniej czytał posty to byś wiedział, że ja wraz z moim
                                                    mężem już dawno zrezygnowaliśmy;-), więc nie mam mowy o naiwności z mojej strony
                                                    i braku męskiej decyzji!!! ja taką decyzję podjęłam po tym jak dowiedziałam się,
                                                    że oni mają jakieś problemy z przepisaniem ziemi - oby się nie okazało, że na
                                                    kupno tej ziemi był brany jakiś kredyt i że jest hipoteka na niej!!
                                                    odebraliśmy swoje pieniądze (w gotówce, bo w takiej wpłacaliśmy) i kupiliśmy u
                                                    dewelopera gdzie już budują!! mając przekonanie, że Hausner w ogóle nie ruszy z
                                                    tą inwestycją dawno zabrałam swoje zabawki z tej całej farsy!!!
                                                    potwierdzę to, że te graty stoja tam faktycznie od zeszłego roku!! nadzieje
                                                    tych, którzy je jeszcze mają, że oni wybudują to w ogóle są raczej zgubne!!
                                                    pozdrawiam wszystkich!!
                                                  • Gość: Anka Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.146.229.238.nat.umts.dynamic.eranet.pl 12.05.10, 20:52
                                                    Widzim, nie mów, że nie dostrzegasz różnicy ;)
                                                    Do tej pory opłotowana była tylko część działki i stała na niej jakaś buda, a
                                                    teraz osiatkowana jest cała działka, na której ma stanąć budynek, jak również
                                                    pojawiły się pakamery i deski.
                                                    Co zaś do lokalizacji - na umowie rezerwacyjnej zostały wskazane numery działek,
                                                    w biurze Hausnera można było zobaczyć, gdzie one leżą, sama też przed kilkoma
                                                    dniami podawałam stronkę, na której można je znaleźć i zobaczyć ich otoczenie
                                                    (np. położenie w stosunku do wymienionego przez Ciebie sklepu).
                                                    OK. podaj lepiej, co porabiasz - podpisałeś umowę przedwstępną? jeśli tak, to z
                                                    kim? również ktoś z Rokietnicy? a może kupiłeś już coś na rynku wtórnym? Podziel
                                                    się informacjami, to i może my skorzystamy :)
                                                  • Gość: poznaniak Re: Hausner Deweloper z Poznania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.10, 16:19
                                                    a ja śmiało Łuki mogę Ci polecić firmę deweloperską long bridge, mieszkam przy
                                                    kościelnej, kupiłem mieszkanie od nich w tamtym roku. Mieszka się bardzo fajnie,
                                                    okolica sympatyczna, żywa a co fajne to to że deweloper nie zapomniał o zieleni
                                                    na osiedlu i jest tego całkiem sporo. Dodatkowo dużo elementów jest ze szkła, co
                                                    pozwala na większe przepuszczanie światła słonecznego w ciągu dnia. Miło tutaj
                                                    mieszkać, i sąsiedzi też się udali :) POLECAM LONG BRIDGE'A a nie jakieś firemki
                                                    które bóg wie skąd się wzięły na rynku i mają jakieś niepewne inwestycje
    • natalia281084 Re: Hausner Deweloper z Poznania 28.05.10, 21:15
      Hejka!!! My przeszliśmy na Kalinowe, już jesteśmy po podpisaniu
      umowy deweloperskiej noi oczekujemy na decyzję kredytową wszystko
      idzie narazie sprawnie, budowa rusza ostro już pod koniec lipca ma
      stać cały budynek z dachem a z końcem grudnia odbieramy mieszkanie.
      Ponieważ Hausner jest tak blisko zawsze będziemy podjeżdżać i
      obserwować co i w jakim tempie się buduje. Tydzień temu było
      niegłęboka dziura. Może pojedziemy w tą niedzielę zobaczymy co i jak.