Dodaj do ulubionych

nie mam pomysłu

28.07.05, 18:49
Adaptuję korytarz na pokój dla syna.Nie mam pojęcia jak go urządzić.Tem pokój
to prawdziwa dziupla - wymiary ,dlugość 2,5 m a szerokosc 1,5 m. Musi tam się
być łóżko,piętrowe odpada bo nogi zajmują duzo miejsca, jakies biurko,fotel
rozkładany też odpada bo się nie rozłoży.Ręce opadają.Prosze o rade, może
ktoś ma jakis pomysł.
Obserwuj wątek
    • agapitek Re: nie mam pomysłu 28.07.05, 23:10
      Słuchaj,
      a mi się wydaje, że nie jest tak źle!! Czy byłaś kiedyś w IKEA? Pytanie z
      pozoru może głupie, ale tam właśnie są łóżka piętrowe a pod spód można
      wmontować faje biurko z szafką, można dodać np. na biurko
      taką "sekretażykowatą" nadstawkę - co daje wiele schowków. Napewno znajdziesz
      tam conajmniej kilka możliwości - i dających się wcisnąć w tą "dziupelkę", i
      fajnych i satysfakcjonujących.

pozdrawiam aga
    • agapitek Re: nie mam pomysłu 28.07.05, 23:18
      to jeszcze raz ja - ikea mimo, że taki banał to specjalizuje się w nietypowych
      rozwiązaniach naszych typowych problemów - czyli chronicznego braku miejsca.
      Myślę, że szparka 2,5 na 1,5 da się nawet komfortowo zagospodarować - a dla
      Twojego syna będzie luksusem, bo własna!! Gdybyś nie dawała rady pisz!!

aga
    • jaskolka.dymowka Re: nie mam pomysłu 29.07.05, 00:25
      Mnie też się najsensowniejszym rozwiązaniem wydaje antresola, ale jeśli nie, to
      istnieją składane materace gąbkowe, dzielone na trzy segmenty - po złożeniu to
      jest taka pufa z trzech części, o wymiarach 70x70, a po rozłożeniu ma 70x210
      cm. Materace są lekkie, łatwo je przesunać abo podnieść.
    • aspidistra Re: nie mam pomysłu 30.07.05, 22:55
      jestem za pietrowym!wypełniasz wtedy dwa pozimy przestrzeni....dół: biurko,
      mały regalik na książki...góra: wyrko.........właśnie doszłam do wniosku, ze
      jeśli wybierzesz materać ,to tak naprawdę nic Ci sie nie zmieści....kombinuj
      masz dwa wyjścia.
    • darden1 Re: nie mam pomysłu 31.07.05, 11:50
      moze by sie laskawie druszlak1 odezwal chocby po to, zeby podziekowac za
      udzielone mu rady.
      Jak ja lubie takich ludzi, ktorzy szukaja pomocy na forach a potem nawet nie
      racza podziekowac
      • druszlak1 Re: nie mam pomysłu 01.08.05, 09:35
        Dzieki za rady.Sorki że nie odpisałem ale nie było mnie.Sklep Ikea oczywiście
        odwiedziłem i za każdym razem oglądajac te łóżka na antresoli wydaje mi się że
        to dobry pomysł,ale jest jeden problem.Te łóżka mają boczne listwy które
        uniemozliwiaja przejście pod nim a tym samym wejście do pokoju .Pozostaje
        stolarz który zrobi lóżko bez nóg.Podoba mi się pomysł z materacem ,moje
        dziecko od 10 lat śpi na łóżku piętrowym i mialo nadzieje że w końcu mając 14
        lat będzie miał normalne wyrko bez włazenia na górę.Ale nie mam miejsca żeby
        ten materac schowac.Jeszcze raz dzięki za rady, może jeszcze kogoś olśni i cos
        napisze ,bo mnie już rece opadają
        • zielony_listek Re: nie mam pomysłu 01.08.05, 15:20
          druszlak1 napisał:
          > Podoba mi się pomysł z materacem [...]
          > Ale nie mam miejsca żeby ten materac schowac.

Martwisz się, gdzie materac schować? A nie martwisz się czy starczy miejsca na
          podłodze na rozłożenie go? W poprzek pokoju nie bardzo (dziecko 14-letnie to
          raczej dłuższe jest niż 1,5 m), a wzdłuż, no to jak dasz jakieś biurko i
          krzesło to praktycznie na styk by wszedł.

Nie piszesz, czy jest tam jakieś okno, które trezba uwzględnić, jeśli tak to w
          którym miejscu.

Co do nogi pietrusa wypadającej w drzwiach, to można pokombinować, żeby częć
          konstrukcji przymocować do ściany lub sufitu.

Pozdrawiam
          zielony_listek
          • druszlak1 Re: nie mam pomysłu 01.08.05, 21:45
            Okno oczywiście jest.To pomieszczenie to prostokąt o wymiarach 2,50 na
            1,45 .Czoło stanowi ściana nośna z oknem.Wygoda mojego syna jest dla mnie
            sprawą najważniejszą ale jego wymagania są wysokie.Jak to nastolatek sofa
            itp .Ale to łóżko na linach bez nóg to będzie to.Kombinowałem na różne sposoby
            wersalki, rozkładane fotele o sofach nie mówię.Moje dziecko chce oczywiście
            spanie na górze ,a sofa na dole.Tylko ciekawe gdzie ?
            • pishor Re: nie mam pomysłu 01.08.05, 23:06
              Nie chciał bym Cię martwić ale....Nic z tego nie zrobisz. Naprawdę.Nie w TAKIM
              pomieszczeniu i nie przy TAKICH wymaganiach.Pomyśl raczej o zamianie
              pomieszczeń , przebiciu ściany.... O jakichkolwiek tego typu działaniach.
              Chyba ,że pomieszczenie ma cztery metry wysokości i dasz radę umieścić łóżko
              powyżej okna.Ale typuję ,że pomieszczenia ma ok. 2,50 wysokości i
              JAKIEKOLWIEK "podniesione" - podwieszone łóżko "wyjdzie" Ci w połowie
              okna.Pamiętaj też o jego wymiarach.200 x 90 cm materaca.To pozostaje Ci 50cm z
              przodu łóżka i 55 cm z boku.A drzwi tego "pokoju" pewnie otwierają się do
              środka...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka