svarte_sjel 22.01.10, 12:59 "Samorząd uważa, że od godz. 7 do 11 powinny kursować tylko autobusy przegubowe." Ale przecież na A i 119 jeżdżą *wyłącznie* przeguby. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kadykianus W weekend obserwowali trasę :) 22.01.10, 13:10 Ta pani jest genialna. W weekend badali obciążenie ruchu na tej trasie. Powiedzą później, że nie było tam prawie żadnych studentów :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bu-ka-bu Re: W weekend obserwowali trasę :) IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.01.10, 13:40 Wg tego co napisali to między innymi w weekend studenci zgłosili najwięsze obciążenie. Skoro jak napisano najbardziej uciążliwe jest dla studenta stanie w korku, to faktycznie wprowadzenie większej liczby autobusów zdecydowanie wpłynie na ich jakość jazdy, tylko nie w tą stronę w którą się spodziewali. Odpowiedz Link Zgłoś
kadykianus Re: W weekend obserwowali trasę :) 22.01.10, 13:50 Ale w soboty i niedziele nie ma tak dużego natężenia ruchu pojazdów na drogach i autobusy nie stoją w takich korkach. Weekend to nie jest dobry moment na badanie obciążenia pojazdów. Z drugiej strony ten 119 jeździ co 30 min w każdy dzień tygodnia, więc powinno się go puszczać przynajmniej 2 razy częściej. Jak pamiętam on zawsze był zatłoczony. Odpowiedz Link Zgłoś
svarte_sjel Re: W weekend obserwowali trasę :) 22.01.10, 15:46 kadykianus napisał: > tygodnia, więc powinno się go puszczać przynajmniej 2 razy częściej. Chyba wydłużyć 319. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kotek Miau Re: W weekend obserwowali trasę :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 13:47 Czy nie rozumiesz, że owe 30 000 studentów, to są - w większości - zaoczni ? Oni chodzą do szkoły, właśnie w weekendy ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Zaoczni/bajki od lat te same IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 17:17 W weekend są zaoczni studenci. Ale to bajki, ja tam studiowałem 7 lat temu i był taki sam horror, oraz zapewnienia, że to się zmieni. Pamiętam, że szybciej jechałem z Legnicy do Wrocławia, niż Nowego Dworu na Koszarową. Odpowiedz Link Zgłoś
valana Re: W weekend obserwowali trasę :) 22.01.10, 17:32 kadykianus napisał: > Ta pani jest genialna. W weekend badali obciążenie ruchu na tej trasie. Powiedz > ą później, że nie było tam prawie żadnych studentów :) Taaa... A poprzednie - jak znam tych wszystkich naszych geniuszy - przeprowadzili pewnie w sierpniu - i wyszło, że nie ma tam prawie żadnych studentów. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ta zabawna hipoteza okazała się prawdziwa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: o!o a może by tak wejść do środka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 13:12 a nie stawać na stopniach? Jakże często tłumy blokują okolice wejścia w autobusie, a trzy kroki dalej widać wolne miejsca - nawet siedzące.... Gdzie te czasy, gdy "ogórkiem" jechało ponad 100 osób? A teraz? Ja wsiadłem, inni niech się martwią? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: D.R Re: a może by tak wejść do środka IP: *.dip.t-dialin.net 22.01.10, 13:15 Tam, w pobliżu ma być stacja SKM. Dojazd z centrum = 10 min. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Po prostu ja Re: Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komuni IP: *.ifd.uni.wroc.pl 22.01.10, 13:17 Jak były wybory rektora U. Wr. to jeden z kandydatów "załatwił" jakąś tam poprawę dojazdu do koszarowej dzięki czemu wygrał. Teraz wybory samorządowe więc ten sam problem powraca? Odpowiedz Link Zgłoś
embriao Re: Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komuni 22.01.10, 13:22 Dwie brygady na A to solówki. Zapytajcie w WTRze Worońkę dlaczego właśnie TE. Odpowiedz Link Zgłoś
g625 Re: Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komuni 22.01.10, 13:38 Pewnie z tego samego powodu, z którego badania pasażerów robili latem, a teraz zawieszą 139, bo nikt tą zepsutą linią nie jeździ. Wygaszanie popytu jak w PKP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: samorzad kontrole nie tylko w weekendy IP: 77.255.75.* 22.01.10, 14:05 wspolne kontrole przedstawicieli samorzadu studentow i urzedu odbywają się nie tylko w weekend, ale takze we wtorek i czwartek. oczywiscie lada chwila sesja, wiec nie ma takiego oblozenia jak w grudniu - urzednicy dostali z naszej strony takie zastrzezenie. wsrod naszych postulatow jest zwiekszenie czestotliwosci kursowania autobusow w godzinach 7-11, wprowadzenie w tych godzinach WYŁĄCZNIE autobusow przegubowych, skomunikowanie autobusu N i A ( po to zeby studenci zaoczni mieli ułatwiony dojazd z dworca pkp) oraz wprowadzenie autobusu szczytowego lub rozwiazania alternatywnego zaproponowanego przez urzad miejski ( w koncu to oni sa SPECJALISTAMI OD KOMUNIKACJI) Odpowiedz Link Zgłoś
svarte_sjel Re: kontrole nie tylko w weekendy 22.01.10, 15:49 Gość portalu: samorzad napisał(a): > , skomunikowanie autobusu N i A ( po to zeby studenci zaoczni mieli Aha, za mało jeszcze mamy autobusów jeżdżących stadami, zróbmy klejny sp***ny rozkład. Odpowiedz Link Zgłoś
sverir Re: kontrole nie tylko w weekendy 23.01.10, 14:29 Po co komunikować A i N? Z dworca na przystanek A jest kilkaset metrów, można się przejść a nie robić kolejny burdel w rozkładach. Odpowiedz Link Zgłoś
skarolina Re: Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komuni 22.01.10, 14:22 No chyba, że chcą sprawdzić w weekend obłożenie studentami zaocznymi, a potem w tygodniu tymi ze studiów stacjonarnych. Ale studenci też niech nie cudują aż tak. Mieszkałam przez 17 lat okno w okno z obecnym terenem uniwersytetu, 105 jeździła raz na 40 minut, więc normalną rzeczą było, że ostatnim przystankiem do którego się czymkolwiek dojeżdżało, to był pl. Daniłowskiego albo pl. Kromera. Na Daniłowskiego szłam 8 minut, (czyli z Koszarowej 10), na Kromera 10 (czyli z Koszarowej 12). A oba place to całkiem niezłe węzły komunikacyjne. Tak więc nie ma problemu, żeby się nie spóźnić na zajęcia, tylko trzeba trochę tyłek ruszyć :) Odpowiedz Link Zgłoś
1410_tenrok no, masz racje karolina, bo przecie 22.01.10, 15:16 100 lat temu, jak ktoś chciał iść do szkoły to wstawał o 3.00 rano truchtem biegł 25 wiorst przez zaśnieżone pola i jeszcze zdążył na 3.30 na ekspres do kukuryku, skąd szedł dalsze 25 wiorst przez zaśnieżone pola i docierał na czas na zajęcia, ba!, miał jeszcze kupe czasy, aby sie pouczyć i odrobić zaległości. A teraz? No ci studenci to lenie patentowane, co? he, he, he, he.......... Miast żyje ze studentów i jego psim obowiązkiem jest ułatwiać im życie! Dojazd na koszarową to kompletna paranoja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X Ale tak przecież zawsze było IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 17:19 Dojechać nie można do Koszarowej od lat. I nic się nie zmienia, mimo zapewnień. To miasto to katastrofa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: perian Re: Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komuni IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.01.10, 15:08 Paweł, nie masz racji. W dni robocze na 119 pojawiają się 12m Citara, a poza tym czasami jakiś sztywniak się pojawi. Zgodnie z zasadą, że można dać mniejszy autobus (awaryjnie), ale nie można dać większego (tabor niezgodny z zamówieniem). Odpowiedz Link Zgłoś
svarte_sjel Re: Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komuni 22.01.10, 15:53 Gość portalu: perian napisał(a): > Paweł, nie masz racji. W dni robocze na 119 pojawiają się 12m Citara, a poza ty Hę? Od kiedy? > m > czasami jakiś sztywniak się pojawi. Zgodnie z zasadą, że można dać mniejszy No, sztywniak to przecież oficjalnie przegub. > autobus (awaryjnie), ale nie można dać większego (tabor niezgodny z zamówieniem > ). Jak pamięcią sięgam taborem niezgodnym zawsze był tabor gorszy (mniej pojemny, wysoka podłoga zamiast niskiej), a nie lepszy. Odpowiedz Link Zgłoś
boldooon Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komunika... 22.01.10, 16:22 Świetna inicjatywa. Nie będziemy jezdzić w końcu zatłoczonymi autobusami. Student też człowiek! Tak trzymać! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bueno Re: Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komuni IP: *.lanet.net.pl 22.01.10, 16:46 Cała KOSZMAROWA bardzo dziękuje za zainteresowanie się tą sprawą:) Trzymam kciuki za nowy autobus:D Odpowiedz Link Zgłoś
sstes A może w końcu Koszarowa - PKP Wrocław Sołtysowice 22.01.10, 20:01 A może w końcu spróbować skomunikować jakąś trudną do skomunikowania część miasta za pomocą pociągu? Proponuję zatem połączenie z Koszarowej do stacji PKP Sołtysowice skomunikowane z pociągami z Oleśnicy! Przecież one jeżdżą co najmniej co godzinę i dojadą do Dworca i z Dworca (i nie tylko) w mgnieniu oka. Oczywiście będą problemy: - czekanie kierowców autobusów na pasażerów pociągu (jeśli ten się spóźni kilka minut) - bilety nawet jeśli zintegrowane to niekorzystnie (o zgrozo przecież tam są jeszcze Koleje Dolnośląskie) - informacja o skomunikowaniu (na rozkładach, w autobusach, na uczelni, na dworcu) Oczywiście jest prostszy wariant powyższego, czyli coś a la stare 105, ale ze względu na korki komunikowanie do centrum będzie fikcją literacką. A może jednak da się? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komuni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 22:08 Ja nie jestem studentką ale także korzystam z linii 119 dojeżdżając do pracy z Nowego Dworu. Dziwi mnie , że linia wykorzystująca jeszcze świeżością pachnący most milenijny jest obsługiwana przez autobusy tylko dwa razy na godzinę. A wziąwszy pod uwagę korki w mieście trudno liczyć na punktualność. Decydenci ! Autobusy służą nie tylko do zwiedzania miasta , przede wszystkim dowożą ludzi do szkół, pracy, do uczelni do przychodni i szpitali często na określoną godzinę. Dwa autobusy na godzinę we Wrocławiu na takiej trasie to stanowczo za mało !!! A 319 kursujące na skróconej , bliżniaczej trasie 119 to nie jest rozwiązanie skoro i tak trzeba się z niego przesiadać żeby dojechać na Koszarową. Odpowiedz Link Zgłoś
edelwolf Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komunika... 23.01.10, 12:56 Wybaczcie odmienną opinię, ale od dwóch lat studiów na WNS nigdy nie miałem problemu z dojazdem. Jestem studentem zaocznym, tak więc w sobotę 'A', w niedzielę - jako że pierwszy jedzie od dworca jakoś później, to dojazd do Grunwaldzkiego i 116. Tłok zazwyczaj znośny, bez przepełnienia - po prostu komplet, a i to niezawsze. Samochodem byłby problem dojechać, bo nasz plac defiladowy na wydziale zawsze pełny. Jadąc w tygodniu, na jakieś konferencje, prelekcje etc. też nie spotkałem w.w. problemów. Cóż, może chodzi tylko o ten dojazd z Nowego Dworu, albo po prostu nie miałem szczęścia trafić na owe problemy. Tym nie mniej, nie neguję ich. Odpowiedz Link Zgłoś
sverir Re: Dojazd na Koszarową: studencki koszmar komuni 23.01.10, 14:32 Pozostaje tylko pozazdrościć, że Ty nigdy nie miałeś, ale są osoby, które mają:) I wypada im wierzyć, że nie blefują. Odpowiedz Link Zgłoś
uwr.krzysztofp Propozycje 28.01.10, 17:47 1. Pierwsza propozycja, to porządnie skomunikowana Szybka Kolej Miejska - jak już tu ktoś proponował i to będzie dojazd na Stabłowice (10 minut na piechotkę od Koszarowej) w miarę stałym czasie niezależnie od godziny i od korków. 2. Druga propozycja to przeniesienie części (wszystkich) zajęć do Gmachu Głównego lub innych mniej obłożonych budynków - w szczególności może nie warto tworzyć nowej wielkiej biblioteki - a w jej miejscu mógłby powstać nowy WNS? Politechnika, Uniwersytet Ekonomiczny i WSB mają kampusy, które integrują jej studentów - a Uniwersytet jest porozrzucany po całym Wrocławiu. Ważną wartością poza tym, że dojazd w kolejne odległe miejsce będzie ułatwiony, jest to, żeby budować świadomość społeczności na największej uczelni w mieście - może nawet kosztem większych zmian. Tym bardziej, że za kilka lat Biotechnologia ma znaleźć się niedaleko Szczytnickiej i już tylko socjologowie zostaną na peryferiach. Odpowiedz Link Zgłoś