Dodaj do ulubionych

Ceny biletów do ZOO

12.05.10, 22:14
Chciałabym zaprotestować przeciwko tak wysokim opłatom za wejście do
ZOO.Zwykle chodziliśmy kilka razy do ogrodu w sezonie w tym roku
bojkotujemy i namawiamy wszystkich do podobnego buntu. Ja rozumiem,
że zwierzęta potrzebują jeść ale 25 złotych za bilet to trochę
przesada!!!!!!!!!!!!!! Protestujmy wspólnie więc.
Obserwuj wątek
    • vidaria Re: Ceny biletów do ZOO 12.05.10, 23:14
      Nie wiem czy to coś da. Chętnie się dołączę, ale kto zauważy, że 2 rodziny w tym
      roku nie poszły do ZOO? Może lepiej wpisać im się na stronie do księgi gości?
      Już tam takie wpisy są odnośnie cen biletów, jak będzie więcej, może ktoś zwróci
      na to uwagę. No chyba żeby nie...
    • Gość: cookie Re: Ceny biletów do ZOO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.10, 23:15
      A ile, Twoim zdaniem, powinien taki bilet kosztować?
      Dziś 25zł kosztuje normalny, dzieci płacą 15, a rodzina 2+3 zdaje się 70. Taniej
      wychodzi, niż aquapark czy kino.

Przy okazji - jeśli bilety będą tańsze, to miasto (czyli my wszyscy) będą
      musieli więcej zapłacić ze swoich podatków. To ja już wolę, by za ZOO płacili
      odwiedzający, a nie wszyscy Wrocławianie. Wystarczy, że z moich podatków buduje
      się nikomu niepotrzebny stadion.
        • garym Re: Ceny biletów do ZOO 13.05.10, 08:54
          Gość portalu: qwerty napisał(a):

> i tak dopłacisz z podatku nawet nie odwiedzając zoo, bo zoo takimi cenami
          > pozbywa się klientów/odwiedzających, w dodatku bez zmian na lepsze, od lat, bo
          > szybka przy fokach to żaden wodotrysk, ekhm, fontanna

Byłem 3 maja w ZOO i jakoś nie widziałem tych pozbytych klientów. Kolejki do kas
          na pół godziny czekania. Jeżeli ktoś dokładnie zapozna się z cennikiem to
          znajdzie sposób by taniej wejść (rodzina 2+3 - niedziela za darmo, bilety
          rodzinne za 70 zł, karnety całoroczne za 120 zł - zwraca się po 5 wejściach,
          bilety grupowe). A tak jak cookie pisał(a). Przy tańszych biletach, to
          sponsorujemy odwiedziny w zoo osobom spoza Wrocławia.
          • gw_wroclaw Guantanamo dla zwierząt 13.05.10, 14:51
            Jestem pewien, że gdyby amerykańce pozwolili zwiedzać Guantanamo, to
            zwiedzających nie odstręczyłyby wysokie ceny biletów.

Czego się nie zrobi, żeby popatrzeć na obóz koncentracyjny.
      • alicjann Nie będę protestować - ceny są OKAY !!! 21.07.10, 14:12
        Uważam, że cena jest adekwatna. Ile myślicie, kosztuje utrzymanie ogrodu
        zoologicznego? Są nowe miejsca, czyste toalety na każdym kroku - jest europejsko.
        Ba ! Jeśli chodziliście kilka razy do roku do Zoo, to kupcie bilet ROCZNY za 120
        złotych i chodzcie sobie do ZOO nawet codziennie !!!!!!
    • garym Re: Ceny biletów do ZOO 13.05.10, 08:49
      agamaja napisała:

> Zwykle chodziliśmy kilka razy do ogrodu w sezonie w tym roku
      > bojkotujemy i namawiamy wszystkich do podobnego buntu.

Bojkotuj, bojkotuj. I tak w ZOO w weekedny jest sporo ludzi. Jak się trochę
      rozluźni to będzie lepiej.
      • nastyyy Re: Ceny biletów do ZOO 13.05.10, 12:54
        "
        Byłem 3 maja w ZOO i jakoś nie widziałem tych pozbytych klientów. Kolejki do kas
        na pół godziny czekania. Jeżeli ktoś dokładnie zapozna się z cennikiem to
        znajdzie sposób by taniej wejść (rodzina 2+3 - niedziela za darmo, bilety
        rodzinne za 70 zł, karnety całoroczne za 120 zł - zwraca się po 5 wejściach,
        bilety grupowe). A tak jak cookie pisał(a). Przy tańszych biletach, to
        sponsorujemy odwiedziny w zoo osobom spoza Wrocławia. "

W tamtym roku, z tego co widziałam były kolejki na kilka godzin stania.. Więc
        jednak jest różnica.

Ceny są wysokie, to fakt i mogliby je obniżyć. Chciałam ostatnio pójść do ZOO, a
        potem jeszcze raz z przyjeżdżającą rodziną, ale stwierdziliśmy, że 2 razy za
        dużo wyjdą.. Więc może i są tłumy, ale wiele osób zrezygnuje.. Szkoda trochę, a
        z drugiej strony komu zależy i tak pójdzie.
        • garym Re: Ceny biletów do ZOO 13.05.10, 13:24
          nastyyy napisała:

> W tamtym roku, z tego co widziałam były kolejki na kilka godzin stania.. Więc
          > jednak jest różnica.
          >
          > Ceny są wysokie, to fakt i mogliby je obniżyć. Chciałam ostatnio pójść do ZOO,

więc może działa prawo rynku, duży popyt można cenę zwiększyć. ZOO też ma jakąś
          ograniczoną pojemność i gdyby było za darmo i każdy do niego jak do parku
          wchodził, to pewnie przecisnąć by się nie można. Można by Jenak pomyśleć o
          tańszych biletach w tygodniu a także w sezonie zimowy,. kiedy odwiedzających
          jest wyraźnie mniej.
    • Gość: Robert Re: Ceny biletów do ZOO IP: *.finemedia.pl 13.05.10, 13:20
      Wejściówka do berlińskiego ZOO kosztuje 12 euro, ale chciałbym zauważyć, że w
      Niemczech byle sprzedawca w markecie czy robol na budowie zarabia minimum 10 euro.
      Skoro ZOO nie chce od nas 24 zł (2*10zł N + 1*4zł U), a woli 0 zł, to już ich
      problem, bo moja rodzina oraz większość znajomych z którymi rozmawiałem - już na
      pewno do ZOO się nie wybierze.
      • agamaja Re: Ceny biletów do ZOO 13.05.10, 22:22
        Jak zwykle odezwało się stado egoistów. I tak z wielu rzeczy muszę
        zrezygnować chociażby z kina czy książki bo moja pensja
        nauczycielska jest dość słaba. Ale chciałabym dziecku jakieś
        zwierzątko. Przykre, ze ktoś się cieszy, że kogoś innego nie stac na
        wejście do ZOO. Chory kraj. Ja bym chciała, żeby u nas ludzie nie
        musieli wybierać czy mają iść do teatru czy kupić coś do jedzenia.
        Odechciewa mi się wszystkiego jak czytam takie egoistyczne wątki.
        • Gość: Kika Re: Ceny biletów do ZOO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.10, 22:49
          No to pisz od razu, że Cię po prostu nie stać, bo pierwszego postu wynika, że
          to jakiś foch i obrażanie sie na cały świat "bo zoo podrożało". Zresztą pisałaś,
          że codziłaś z dzieckiem kilka razy w sezonie, to teraz możesz pójść raz
          (finansowo wyjdzie na to samo), a dziecko nie zostanie pozbawione atrakcji i
          poogląda zwierzątka.
          Zawsze można też z dzieckiem pójść do ogrodu botanicznego, pooglądac roslinki.
          Tam bilety są po 5-7zł
    • wrednywroclawianin A od kiedy to jest przymus chodzenia do ZOO? 14.05.10, 08:40
      Bo czegoś tu nie rozumiem. Jak mawia były prezydent "O take Polske my walczyli", więc od jakichś 20 lat mamy kapitalizm i gospodarkę rynkową. To po pierwsze. Po drugie, o ile wiem nikt nie zmusza do odwiedzania ZOO i płacenia za bilety. Po trzecie jak mnie na coś nie stać, po prostu tam nie chodzę. Po czwarte wrocławskie ZOO nie jest niczym nadzwyczajnym, wystarczy pojechać do bliskich granicy miasteczek (bo nawet nie miast) czeskich, by się o tym przekonać.

Jak było tanio narzekali, że szaro, smutno i komunistycznie, jak podzwyższyli ceny to lamęt, że kolorowo, kapitalistycznie i za drogo. Zdecydujcie się, zawsze możecie próbować się włamać po godzinach otwarcia, skoro tak zależy na kontakcie z naturą, tygrys Was nie pożre, bo niedawno zdechł.
      • Gość: @ Re: A od kiedy to jest przymus chodzenia do ZOO? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 08:49
        A nie przyszło Ci do głowy, że ZOO to nasze wspólne dobro, budowane z podatków
        wszystkich? A nie jednego "kapitalisty", który zainwestował a teraz chce jak
        najwięcej zarobić? Samo się nie zrobiło. A było można odwiedzać ZOO taniej, póki
        nie zostało kolejną miejską spółką. I ceny natychmiast poszły w górę. Tak jak i
        koszta utrzymania i zarządu. W taki sposób miasto gospodaruje wspólnym dobrem i
        tworzy miejsca pracy dla znajomych. Ale za to spółki mogą się zadłużać "poza"
        progiem bankructwa miasta.
        • sverir Re: A od kiedy to jest przymus chodzenia do ZOO? 14.05.10, 09:12
          > A nie przyszło Ci do głowy, że ZOO to nasze wspólne dobro, budowane
          > z podatków wszystkich?

Kiedy ZOO było budowane, to żaden z obecnych podatników nie był nawet w planach
          swoich dziadków. A teraz ZOO jest spółką i nie jest 'budowane z podatków
          wszystkich'. Plus, szkoły są utrzymywane z "podatków wszystkich" a jakoś nie
          wyobrażam sobie poddania pod głosowanie wynagrodzenia nauczycielskiego.

• Gość: @ Re: A od kiedy to jest przymus chodzenia do ZOO? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 15:11
            każdej władzy należy życzyć takich "poddanych" jak Sverir - zero obywatelskiego
            poczucia, że to mieszkańcy powinni mieć wpływ na decyzje ich dotyczące, jak np.
            koszt wejścia do ( nie prywatnego przecież ZOO). Podjęcie decyzji o budowie
            stadionu, za którą długi spłacać będą jeszcze nasze wnuki pewnie też ok? Brawo
            Sverir, władza każe, sługa musi. Pogratulować stanu świadomości.
      • Gość: gosć Re: A od kiedy to jest przymus chodzenia do ZOO? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 15:43
        wrednywroclawianin napisał:
        od jakichś 20 lat mamy kapitalizm i gospodarkę rynkową. To po pierwsze.Po
        drugie, o ile wiem nikt nie zmusza do odwiedzania ZOO i płacenia za bilety.Po
        trzecie jak mnie na coś nie stać, po prostu tam nie chodzę.

Jakby chodziło o 200 zł za pół litra czy fajki to byłoby larum i gospodarką
        rynkową nikt by nie próbował tego usprawiedliwiać tylko wieszaliby psy na
        rządzie i handlowcach :)

• yula Re: Ceny biletów do ZOO 19.07.10, 10:55
      zgadzam sie, ceny to koszmar, chyba najdroższe w Polsce. Córka domaga sie
      wyjścia do Zoo, a my sie zastanawiamy :/ Dodatkowo dlaczego nie ma ulg dla
      niepełnosprawnych? W Warszawie dziecko niepełnosprawne z opiekunem wchodzi za
      darmo. A tu tylko w czwartek, żeby przypadkiem więcej osób sie nie załapało. Bo
      wyprawa do ZOO to cały dzień, a rodzice muszą pracować, a dzieci niepełnosprawne
      chodzić na rehabilitacje :/
      • Gość: ala Re: biedaku - to idź na łąkę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.10, 18:13
        Gość: Halina 19.07.10, 17:51 Odpowiedz
        idźcie na łąkę z rodziną kupy zbierać jak cie nie stać.
        a nie narzekać że za drogo.
        a może ci jeszcze samochód kupić jak tramwajem jeździsz ?
        Re: Ceny biletów do ZOOIP: *.wroclaw.mm.pl
        Gość: Bela 19.07.10, 16:17 Odpowiedz
        śmieszne trolle, za darmo sie zachciewa? Ile kosztuje bilet do kina?
        21 złotych nie? a 25 za Zoo wam za dużo? Trolle.

Oto wyższa kultura tych co na wszystko stać :) Jak się nie ma nic do powiedzenia
        to się pisze takie rzeczy. Życzę serdecznie abyście w niedługim czasie gryźli
        parapety bo nie ma jak posmakować na własnej dupie czy wybrać plac zabaw czy np.
        takie ZOO lub inny przykład jak kto woli.
      • 1410_tenrok halinko i droga kikuniu 20.07.10, 22:05
        życzę wam, abyście straciły robotę! Będąc na zielonej trawcy zrozumiecie, co
        oznacza "meaning of lifE" i przestaniecie być takie bezczelne i aroganckie.
        Będzie mogły wówczas zamiast drogich wód kwiatowych używać wody po zmywaniu, a w
        ramach urlopu pojeździć na gapę na Oporów lub na Tarnogaj.
        Właśnie wtedy zmięknie wam rurą. I to jest właśnie ta koncepcja!
    • dott84 Re: Ceny biletów do ZOO 20.07.10, 12:00
      Ceny są ok.
      Ludzie, zamiast cieszyć się, że nasze ZOO się zmienia, pięknieje, że zwierzęta
      mają i będą mieć lepiej to wy tylko narzekacie bo bilety za drogie! Jak zawsze
      myślicie tylko o sobie! Nic was nie obchodzą zwierzaki w ZOO. Nie obchodzi was,
      że zamiast ciasnych klatek mają wygodne wybiegi. Nie obchodzi was, że możecie
      podziwiać kotiki w fajnym basenie. Was tylko obchodzi to, że bilet zdrożał o
      kilka złotych!

W innych miastach ceny biletów do ZOO są podobne. Nie będę wspominać o
      europejskich ZOO. Nawet nasi sąsiedzi z Czech mają droższe bilety a wcale więcej
      od nas nie zarabiają.

Mi cena biletów nie przeszkadza. Cieszę się, że zwierzaki mają lepiej. Ja do ZOO
      chodzę dwa razy w roku i będę dalej chodzić.

• yula Re: Ceny biletów do ZOO 21.07.10, 03:02
        > W innych miastach ceny biletów do ZOO są podobne. Nie będę wspominać o
        > europejskich ZOO.
        Nie wiem jak w europejskich ZOO, nie mamy europejskich plac ale w Warszawie ceny
        są 16 i 11 zł. Trudno powiedzieć że są podobne. Do tego niepełnosprawni z
        opiekunem ZAWSZE mają wstęp za darmo, a nie tylko jeden dzień w tygodniu.
        Czwartek mi nie pasuje bo wtedy syn jest na rehabilitacji, a 80 zł za samo
        wejście płacić w inny dzień nas po prostu nie stać. Więc przynajmniej w tym roku
        dzieciaki będą oglądać zwierzęta w książkach i TV.
        • wari Re: Ceny biletów do ZOO 26.07.10, 01:33
          ale w Warszawie cen
          > y
          > są 16 i 11 zł. Trudno powiedzieć że są podobne

Ale zoo w Warszawie jest znacznie mniejsze od wrocławskiego i ma największe w
          Polsce dotacje z kasy miasta.
      • Gość: michal Re: Ceny biletów do ZOO IP: *.by.irc.net.in 21.07.10, 10:57
        Gość portalu: 6ciopak napisał(a):

> Do kina też byś chciał wejść za 5 zł?

--------

Ludzie, ile razy trzeba Wam jeszcze tłumaczyć, że kino to prywatna firma i
        właściciele mogą kształtować ceny biletów jak im się podoba, natomiast ZOO przez
        dziesiątki lat funkcjonowało i rozwijało się z pieniędzy podatników!!! Ja wiem,
        że ZOO niedawno stało się osobną spółką (100% udziałów posiada miasto) i teraz
        samo musi się utrzymać, ale nowe ceny biletów to farsa!!!
        Wyżej ktoś napisał, że ceny biletów na zachodzie to 25 euro. Bzdura!!! Bilet
        normalny do berlińskiego ZOO kosztuje 12 euro, studencki 9 euro, ulgowy 6 euro.
        Po przeliczeniu na złotówki może wydawać się dużo, tylko że w Niemczech byle
        robol na budowie ma te 12 euro za godzinę pracy. Kto w Polsce zarabia 25zl za
        godzinę ? Bo nawet osoby z wyższym wykształceniem siedzące za biurkiem tyle nie
        zarabiają. A reszta... ?
        • miki_pluszak Re: Ceny biletów do ZOO 21.07.10, 15:04
          Ostatni raz w ZOO byłem hmm... z 15 lat temu :) i nie spieszy mi się tam ani trochę.
          Jeśli jednak będę się tam wybierał w przyszłości, to zacisnę zęby i jakoś zapłacę te 25zł... W końcu nikt mnie nie zmusza do chodzenia do ZOO. Byłem parę razy jako mały szczyl i nie sądzę, żeby w ciągu 15 lat wielbłąd, wilk czy inne zwierze w jakiś sposób się zmieniło :)
          Znajomi z Wrocławia też byli już w ZOO, więc najprawdopodobniej w przyszłości jedynie wybiorę się tam parę razy ze znajomymi z zagranicy lub z dziećmi i tyle :) Ale na pewno nie będę krzyczał "o jezu jak drogo", bo nikt mnie na siłę tam nie ciągnie, po prostu jak za ileś lat dzieci mnie będą tam ciągnęły, to z bólem serca wyciągnę z portfela pieniądze i zapłacę za bilet i tak szybko jak wyjdę z ZOO zapomnę o tym na kolejne parę lat...
    • Gość: anna Re: Ceny biletów do ZOO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.07.10, 22:46
      nauczycielska pensja.. Co kogo obchodzi twoja nauczycielska pensja?? Zmień zawód
      jak ci mało płacą i nie jęcz, bo to właśnie ty jesteś egoistką i chciałabyś, aby
      świat się do ciebie i twoich zachcianek dostosował. Jak nie było mnie stać na
      kino, to nie chodziłam ani ja ani dzieci przez kilka lat. I z wielu innych
      przyjemności należało zrezygnować.

Zoo rozwija się i pięknieje. Nie szkoda mi ani jednej wydanej na bilet złotówki,
      bo widać że te pieniądze są dobrze inwestowane. Co innego takie bilety MPK. W
      tramwajach smród i brud.
    • aska_wro Re: Ceny biletów do ZOO 25.07.10, 23:34
      Rzeczywiście, bilety strasznie drogie. Ostatnio wybrałam się z córką i szok - 25
      złotych za wejście.

Plus widzę jedynie taki, że skończyły się kolejki i tłumy gapiów przy
      zwierzętach. Pytanie, czy samo ZOO na tym zyska, bo ludzi rzeczywiście coraz mniej.
      • Gość: alicja Re: Ceny biletów do ZOO IP: *.as.kn.pl 25.07.10, 23:46
        Bogate mamy społeczeństwo i bardzo jakieś takie zawistne. Wbić
        biedniejszemu szpilę choćby tylko na forum. A co tam? Niech wiedzą,
        że jestem Panisko i jak trzeba to zapłacę stówkę za wejście. Oprócz
        elity są jeszcze w tym kraju sprzątaczki, sprzedawczynie i moim
        zdaniem ich zarobki jeszcze mniej adekwatne do cen w kinach czy w
        ZOO. Żyć sie nie chce w takim małoempatycznym społeczeństwie.
        • wari Re: Ceny biletów do ZOO 26.07.10, 01:47
          Tym, którzy chcą pokazać dziecku kilka pospolitych gatunków zapraszam do
          Świerkocina, gdzie za 35 zł od osoby można je zobaczyć. Wrocław to inna liga -
          od kilku lat zmienia się, nie tylko bezpłatne, czyste toalety, nowy sposób
          prezentacji zwierząt, ale tez sporo prawdziwych rzadkości, a nawet unikatów na
          skalę światową. Bilety w cenie dotychczasowej = miasto czyli podatnicy do
          każdego biletu dopłacają ok. 15 zł. Obecnie, jeszcze przez kilka lat miasto
          będzie dotowało ogród, ale w znacznie mniejszej kwocie i docelowo ogród ma sam
          się finansować.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka