intraneus 14.05.10, 02:33 Dziękuję za mocne słowa na temat gry Śląska na wiosnę, bo po przeczytaniu wywiadu z hurraoptymistą Milą zacząłem się zastanawiać czy Śląsk naprawdę tak słabo grał... Mila jak widać robi dobrą minę do złej gry Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Irlandia W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: 89.100.17.* 14.05.10, 05:23 To już drugi artykuł tego Pana utrzymany w tym samym stylu, zero merytoryki za to metafizyczna wręcz nienawiść do obecnego szkoleniowca Śląska (tu ukłon w strone kanonu lektur szkolnych). Typowy przedstawiciel polskiej "ynteligencji", którą chyba najlepiej podsumował Sienkiewicz słowami głównego bohatera swojej powieści pt."Lalka". Najgorsze jest to, że chodowla (bo przecież nie wychowanie) tego typu "ynteligencji" w kraju trwa nadal w najlepsze, co jest zresztą zgodne z teorią Darwina. A podobno gatunek Homo sapiens ma wieksze ambicje. PS. Czy okres zaborów i (utrwalacza)PRL nie powinny już być pre- historią? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ars Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.10, 05:39 Gdybyś chodził do szkół, to byś wiedział, że Lalki nie napisał Sienkiewicz i nie o funkcjonowanie, czy tez "chodowlę" inteligencji w książce tej chodziło. Zapewniam cię, że można być kibicem i mieć IQ wyższe niż 70. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jad Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.10, 11:42 co nie zmienia faktu, że brzozowski znowu mąci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poldek Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.10, 06:40 Haha, facet do jakich ty szkół chodziłeś??? Wydaje ci się, że błyśniesz erudycją, a tu taka klapa!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krasowy28 Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 11:55 Choć z przykładem "Lalki" trafił kulą w płot (pomylić autora to już lekka przesada) niemniej diagnoza sz. Irlandii jest jak najbardziej słuszna. Brzozowski z ataków na Śląsk uczynił sens swojej pracy zawodowej a kto wie czy nie życia. Kto zna przeszłość pana redaktora ten wie skąd to się bierze. Natomiast stwierdzenie że red. Brzozowski i inni redaktorzy tej (i nie tylko) gazety to przedstawiciele "ynteligencji" także nie jest bezzasadne. Najbardziej kojarzą mi się z "obrazowańszcziną" terminem sformułowanym przez Sołżenicyna, w tłumaczeniu Zymanda popularne już "wykształciuchy" które spopularyzował Ludwik Dorn. Znaczenie terminu "wykształciuch" przez salon został kompletnie przeinaczony czym paradoksalnie salon dał dobitny dowód na słuszność diagnozy autorstwa L.Dorna :) Jak to już napisałem Tarasiewicz zostaje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ars Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.10, 12:48 Dorn to jest akurat "inteligentny inaczej". Krasowemu28 i innym fanom Dorna radze np. poczytać jego wynurzenia nt. katastrofy smoleńskiej. Umiejętność prowadzenia wywodu w sposób zgodny z kanonami logiki jest Dornowi obca. Takie ma więc prawo szydzić Dorn z wykształciuchów, jak Irlandia popisywać się znajomością lektur szkolnych. Odpowiedz Link Zgłoś
hela_z_gazowni Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic 14.05.10, 12:12 No to się tym Sienkiewiczem popisałeś. Tak to jest jak ktoś główno wie, a myśli że wszystkie rozumy pozjadał. Widać że z inteligencją kolega zbyt dużo nie ma wspólnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J zwykły kibic Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: *.joanitow.finemedia.pl 14.05.10, 14:40 Człowieku jeżeli już coś chcesz napisać to napisz tak żeby nie robić z siebie idioty.Gdzie Ty człowieku chodziłeś do szkoły jeżeli twierdzisz,że Lalkę napisał Sienkiewicz.Zarzucasz komuś brak jak to napisałeś "ynteligencji"ale popatrz w lustro zobaczysz tam inteligenta pełną gębą.Artykuł dobry już kiedyś pisałem, niestety nasza IKONA za bardzo uwierzyła w to ,że nie jest do ruszenia bo ma za sobą kibiców.Potrzebna jest zmiana trenera i sześciu piłkarzy.Wrocław zasłużył na piłkarzy a nie kopaczy.Pozdrawiam wychowanego na lekturach szkolnych YNTELIGENTA Irlandię prawdziwego Homo Sapiens. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wers Re: Czy to arkowski sabotaż ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 16:14 .... robiony przez wrocławskiego dzienikarza za srebrniki Krauzego ??? Nie rozumiem po co ten tekst się ukazał teraz przed meczem z Arką ? Dla Śląska ten mecz jest ważny o tyle, że wygrana może WKS mocno wywindować w tabeli. Spowodowałoby to, że pozycja Śląska byłaby niewiele gorsza niż w ubiegłym sezonie. Powszechnie wiadomo, że drugi sezon w Ekstraklasie jest dla drużyny najtrudniejszy. Trochę wszchwiedzący pismak straciłby wówczas rezon i wymowność. No, ale jest te z druga stona medalu. Może tak rzucić ziarno niepokoju, zamieszania i niepewności do obozu Śląska??? Kto na tym zyska - oczywiście Arka Krauzego. Tonący brzytwy się chwyta i niecnych sposobów, ze sponsorowanymi (może ?) artykułami włącznie !? Taka Arki wojenka psychologiczna czarny PR. Czy naprawde z tym tekstem Panie Dziennikarzu nie można było poczekać do poniedziałku, a nie przed ostatnim meczem w sezonie wkładać kij miedzy szprychy wrocławskiej drużyny ??? Dziwne .... zapaszek czuć w powietrzu jakby wychodkowy. Czyżby jednak niekiedy "pecunia ... olet" ????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: VanVorden W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.10, 06:33 Kolejny bardzo dobry tekst. Sądzę, że w przyszłym tygodniu, właściciele klubu winni spokojnie przeanalizować sytuację i podjąć ostateczne decyzje. Bez sentymentów, kierując się wyłącznie dobrem Śląska. Jestem przeciwnikiem kontynuowania współpracy z Tarasiewiczem, ale gdyby miał zostać trzeba zmienić zasady jego współpracy z klubem. Po pierwsze uzależnić możliwość rozwiązania z nim kontraktu od określonego wyniku sportowego (np. pozycja na koniec rundy nie niższa niż 6),po drugie zmienić zadady premiowania kopaczy (premie za remis tylko na wyjeździe), po trzecie obniżyć ceny biletów, po czwarte zmienić zarząd klub (opowiadacze o wspaniałym Śląsku od 2012 r. powinni natychmiast odejść). Jednak uważam, że lepszym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie innego trenera (np. Ulatowskiego). Liczę na odważne decuzje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zibi W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 06:40 TARASIEWICZ-dobry pilkarz ale trener marny,mocno zadufany w swoje umiejetnosci a jakie one są pokazało boisko.Słabiutka liga,a zespół ŚLĄSKA z tym poziomem gry i z tym panem długo w niej nie pogra.Potrzeba konkretnych zakupów piłkarzy,nowego trenera bo za rok na nowym stadionie przy garstce kibiców beda wielkie mecze w 1 lidze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: deroberto Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: 217.153.111.* 14.05.10, 09:44 Ujadacie jak kundelki, typowa polska przypadłość, jak komuś powinie się noga to jeszcze trzeba dokopać, dogryźć.. Ręce precz od "Tarasia"!!!!! Większego pasjonata wizji Wielkiego Śląska nie ma i nie było, no może jeszcze p. Birka. Inni tylko podchodzą do budowy zespołu biznesowo i bez sentymentu. Jeden słabszy sezon nie może przekreślić zasług p. Ryszarda. A z kim mieliśmy walczyć w tym sezonie - zakupy marne, kontuzje, sędziowie...Nie róbcie panowie (zarząd) nerwowych ruchów w połowie drogi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slawek W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.10, 06:49 No to czekają co teraz się wydarzy zaraz po sezonie w Bełchatowie. Czy Ulatowski podpisze kontrakt czy nie?? Tarasiewicz jako trener jest uzależniony od sytuacji w Bełchatowie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ars Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.10, 07:27 A dlaczego nie wymienia się Skorży? Nawet Urban mógłby być lepszy od Tarasia. (Dopóki był Urban Legia grała dobrą piłkę, po zmianie trenera zaczęło się dno) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: slawek Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: *.adsl.inetia.pl 14.05.10, 08:01 Skorża już w Legii zaklepany od nowego sezonu z wujkiem Janosikiem z Widzewa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AAA Zamieni styjek siekerkę na kijek! IP: 78.8.151.* 14.05.10, 09:27 Ulatowski za Tarasia!Dobre sobie.Co takiego Ulatowski osiągnął.Gdyby Taraś miał takie pieniądze na transfery i takich zawodników jak Bełchatów to na bank walczyłby o pierwszą trójkę.Już wolę Naszego Tarasia.Jak nowy trener to tylko obcokrajowiec!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stachu Zamieni styjek siekerkę na kijek! IP: 79.110.195.* 14.05.10, 14:06 Zgadzam się! Nawet wczoraj p. Birka mówił w Przeglądzie Sportowym o wzmocnieniu zespoły 4 zawodnikami. Tylko mam wrażenie, że skonczy sie to na obietnicach. Tu do czasu napływu pieniedzy nie ma mowy o transferach. Wszyscy bujaja w obłokach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kamil z bażin Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 09:43 Kolega Mila wypowiada się o swoim miejscu pracy, w którym teraz ma przełożonego, który mówi o nim jako o najlepszym pomocniku ligi. Nie dziwne, że broni szefa, bo gdyby przyszedł nowy to nie wiadomo co by się działo. Nie doszukuj się w tych wypowiedziach merytoryki. Gdyby chłopaki mieli trochę honoru, to by za te swoje wypasione pensje, nieprzystające w żaden sposób do ich gry w tej rundzie, wykupiliby od klubu komplet wejściówek na mecz z Arką i poprosili kibiców, aby zechcieli przyjść, bo chcą im pokazać nową jakość. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JAck Tylko zdecydowane ruchy.... IP: 89.174.104.* 14.05.10, 09:53 Jestem zdecydowanie za trenerem Ulatowskim, wykształcony, pełna kultura, potrafiący zaproponować ciekawą wizję zespołu. Przecież w Bełchatowie, poza 3max. graczami też nie ma tam wielkich grojków, a grają ciekawą piłkę. Gość się nie kompromituje takimi głupawymi wypowiedziami. Ja bym na niego stawiał. Wracając do wywiadu Milii to cały czas robienie z nas idiotów. Kibice widzą że kopanina a ten tu pierdzieli o koncertowym graniu. Jeżeli teraz władze klubu prześpią sytuację i nic z tym nie zrobią, to pustki na Maślicach murowane. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LZA Re: Tylko zdecydowane ruchy.... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 11:05 Pan Ulatowski bardzo nadwątlił swój autorytet przegrywając w Gdyni z Arką. Gdy dochodziła 90 minuta wiele osób było pewnych że w tamtym meczu musi paść jeszcze jeden gol. A i wypowiedzi pomeczowe śmieszą budząc podejrzenia. Za takie rzeczy się płaci i nie ma wstępu na salony (nie tak jak kiedys), choć salonów we Wrocławiu na razie jeszcze nie ma. Obawiam sie że taka osoba jak Ulatowski zostałaby szybko zjedzona przez kibiców, i nawet nie doczekała otwarcia stadionu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DG Re: Tylko zdecydowane ruchy.... IP: *.magma-net.pl 14.05.10, 11:17 Uważaj, żeby jutro Śląsk "niespodziewanie" nie przegrał z Arką. Co do Rysia, zdecydowana większość kibiców Śląska bardzo go szanowała, a On na konferencja gadał bzdury o dobrej grze Śląska i robił z szanujących go kibiców idiotów i to jest Jego największy błąd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krasowy28 W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.05.10, 11:26 Z tego co wróble przy klubie wczoraj ćwierkały Taraś może spać spokojnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jad Re: W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.05.10, 11:54 i bardzo dobrze! brzozowski pisze o Śląsku tylko wtedy jak ma szansę wetknąć jakąś szpilę, czy to Klubowi, czy Tarasiewiczowi. jeżeli chodzi o nadęte ego, to red. brzozowski jest nie do pokonania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ULTRAS SZACHOWY dajcie kasę na transfery a nie .... IP: 212.129.89.* 14.05.10, 11:41 bardzo lubię tzw. anonimowych działaczy klubowych którzy profesjonalnie wynoszą informacje na temat spraw wewnątrz klubowych wszyscy kupują zawodników a pan anonim zamiast zająć się kasą na nowych zawodników woli sprzedawać info niż kupować kopajców profeska na całego wks wks wks Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stachu dajcie kasę na transfery a nie .... IP: 79.110.195.* 14.05.10, 15:10 Oni chyba nie mają kasy na transfery Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kd W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: 217.153.67.* 14.05.10, 11:54 Na rynku jest jeszcze Czesio Michniewicz i to może być niespodzianką w Śląsku, ale ja bym jednak dał Tarasiowi 2 szansę, dyrektora porządnego np. p. Mielcarskiego, skauting na poziomie ektraklasy wystarczy no i młodzież, której u nas nie widać... - to myślę niezła mieszanka, na którą nasz klub już stać a posunie nasz klub w górę tabeli, Taraś ma dryg i ZASADY a to się ceni, jeśli ktoś mówi że wykazał pokorę, to w doborowym towarzystwie stworzy nam lepszy obraz Śląska, Odpowiedz Link Zgłoś
hela_z_gazowni W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... 14.05.10, 12:22 Moim zdaniem Śląskowi na dobre wyjdzie ten średni sezon i katastrofalna runda wiosenna. 1. Tarasiewicz spokorniej co pozwoli na zatrudnienie dyrektora sportowego odpowiedzialnego za budowanie drużyny. 2. Otworzy oczy działaczom że podium to zbyt wysokie progi dla kilku zawodników. Sztylka, Ulatowski, Wołczek, Sotirović to co najwyżej solidni zawodnicy na ławkę rezerwowych. Szewczuk, Łudziński powinni poszukać sobie nowych klubów w niższej klasie rozgrywkowej. Odpowiedz Link Zgłoś
aaron.felb kilka słów do red. Brzozowskiego 14.05.10, 13:56 Co do zwolnienia trenera Tarasiewicza, to mam nadzieję, że nie ma takiego tematu. Jestem zdania, że ci, którzy nawet o tym spekulują, nie znają się na piłce. Wiem, że to, co mówię, może być dla nich bolesne, ale to prawda. Więcej... wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35760,7875022,Sebastian_Mila__Sami_rozwiazalismy_problem.html#ixzz0nu5ddrM7 Piłkarze pokazali już że murem stoją za trenerem, autor tekstu najchętniej Śląsk widział by tak: www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=E7FE8349-F444-4854-95B6-62E3FBDFFEA6 a co z kibicami? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k. W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: 193.0.242.* 14.05.10, 15:29 No niestety, przy całym szacunku dla trenera Tarasiewicza, złożył on zbyt dużo obietnic przed sezonem typu "takiego Śląska jeszcze nie widzieliście", "powalczymy o puchary", żeby teraz zapomnieć o jego rozliczeniu. Moim zdaniem najwazniejszy grzech trenera, to zbytnie przywiązanie do przygotowania fizycznego piłkarzy i powtarzający się problem z grą na wiosnę Ślązeczka. Oczywiście nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi, ale gra Sląska na wiosnę po raz trzeci z rzędu wyglądała fatalnie - a to już jest zarzut, że trener nie wyciągnał wniosków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrocek W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.05.10, 15:35 Ja nie wiem czy Tarasiewicz jest świętą krową nie do ruszenia?Byłby to ewenement na skalę co najmniej europejską...Działacze Śląska,budowę Wielkiego Śląska trzeba zaczać od zmiany trenera ,Ulatowski byłby naprawdę dobrym kandydatem[nie podpisał angażu z Bełchatowem] czyżby było coś na rzeczy?Ulatowski jest młodym ale juz doświadczonym trenerem,nie boi sie wystawiać młodych zawodników [ u Tarasia wszyscy sie spalają]Zatrudnić dyrektora sportowego [ z doswiadczeniem] i można zacząć budować Wielki Śląsk.W 2012 możemy miec zespół na puchary.Trzeba tylko zakonczyć współpracę z ikoną Tarasiewiczem, on juz nic dobrego do zespołu nie wniesie a może być tylko gorzej.Miał kredyt zaufania wystarczająco długo i już wystarczy...Reasumując- zatrudnić Ulatowskiego i dyrektora sportowego, rozbudowac skauting , wysupłać odpowiednia kwotę na transfery i wyniki przyjdą bardzo szybko. Bo tak słabego Śląska naprawdę nie da się oglądać.Wierzę w rozsądek sterujących naszym Sląskiem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kj50 W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: 213.25.69.* 14.05.10, 16:13 Artek bardzo dobrze pisze. Jak się komuś nie podoba niech nie czyta. Sama ilość komentarzy pokazuje jaki ten tekst jest dobry. Tarasiewicz miernym jest trenerem i basta. Jego transfery: Klofik,Fojut,Łudziński i inni to śmiech na sali !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stachu jeszcze cus IP: 79.110.195.* 14.05.10, 17:17 Najwyżej w gronie decyzyjnym Śląska stoją notowania Rafała Ulatowskiego, który prowadzi GKS Bełchatów Więcej... wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35757,7880208,W_Slasku_bedzie_dyrektor_sportowy__Tarasiewicz_niepewny.html#ixzz0nuvRj1rk A dlaczego Ulatowski???? Bo moze dlatego, że jest wolny i nie jest rozchwytywany? Dlaczego nie Skorża, czy Zieliński o którym mówiło się ze może odejsc (ewentualnosc). Może inny. Notowania uzaleznione od popytu czy wiedzy, praktyki doświadczenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kd W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.05.10, 23:14 raz jeszcze zabiorę głos, czy zapomnieliście wszyscy że trenerkę Taraś zaczynał wraz ze Śląskiem, pod górę ma ciągle a jednak stale pnie się do przodu, w pewnym momencie okazało się że trzeba zaczerpnąć świeżości (tyle że tlenu nikt nie dał w postaci pieniędzy)a On się cofnął, i co takiego się stało? Parę miejsc w tabeli naszej ekstraklasy, gdzie poziom jest słabiutki? W polskiej piłce nigdy nie będzie dobrze jeśli się wszystkich zwolni bo nie idzie... Nie idzie to barcelonie.... A spróbować z Tarasia zrobić ikonę, dać mu możliwość zbudowania autorytetu, do tego dyr sportowy, młodzież i Śląsk będzie gotowy stanąć w szranki europejskich pucharów... ma gość zasady, ma charakter i ma dobrego szefa, szef będzie miał kaprys to dołoży cegiełkę już teraz do zbudowania większego klubu, ale w tych warunkach ligowych naprawdę odrobina szczęścia więcej, kilka gwizdków mniej lub więcj i mogło być w czubie tabeli... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kibic GKS-B W Śląsku będzie dyrektor sportowy. Tarasiewicz ... IP: *.toya.net.pl 15.05.10, 11:18 Re:LZA - Gdzie Ty widzialeś trenera Ulatowskiego w bramce lub na obronie GKS-u? Klub nasz został przez panów Grada i Tuska przeznaczony do likwidacji, więc nie ma co się dziwić, że zawodnicy w 93 minucie nie byli wystarczająco skoncentrowani. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ff Re: Chyba Taraś zostanie IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.05.10, 23:40 - Przed dziennikarzami i kibicami trener nadal jest bardzo pewny siebie, ale podczas spotkań z nami znacznie spokorniał - twierdzi jedna z najważniejszych osób w Śląsku, prosząca o anonimowość. - Momentami pan Tarasiewicz jest załamany, bo on zdaję sobie sprawę, że zespół bardzo zawiódł i że nie takiej gry, postawy drużyny oczekiwaliśmy. Dlatego teraz, kiedy poszukujemy dyrektora sportowego, on już nie protestuje, choć oczywiście zdaje sobie sprawę, że jego władza i rola w znaczny sposób zostanie ograniczona. Wiadmo, że chodzi o Michała Janickiego. Brzozowski tubą Janickiego. Taraś musi zostać! Odpowiedz Link Zgłoś