Dodaj do ulubionych

Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego o...

02.01.06, 20:56
Pięknie. Po prostu pięknie. Jedyna rada to wprowadzenie wybieralności sędziów i prokuratorów w wyborach powszechnych. I likwidacja wszelkich samorządów zawodowych.
Obserwuj wątek
    • Gość: Lex Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 02.01.06, 21:32
      Zgadzam się,najlepiej tych z Pisu lub radia maryja.
      • Gość: evidence Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.e-wro.net.pl 02.01.06, 21:39
        A co niby ta wybieralność w tej konkretnej sytuacji pomoże? Zresztą sam pomysł
        wybierania sędziów i prokuratorow to kompletna bzdura i jakieś twoje urojenie -
        patrz słowa Jacka Kurskiego o ściemie z dziadkiem Tuska.
        Czarownik zaczyna mówić jak Lepper o Balcerowiczu ;-)
        • wielki_czarownik Sądzisz 02.01.06, 21:42
          Sądzisz, że społeczeństwo jest głupsze niż jego przedstawiciele?

          W tej konkretnej sytuacji by to o tyle pomogło, że osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy już by dłużej prokuratorami nie były.
          • Gość: evidence Re: Sądzisz IP: *.e-wro.net.pl 02.01.06, 21:57
            Ja tylko wskazuję na znaną wypowiedź polityka, któremu historia i własna partia
            przyznała rację i który jest odpowiedzialny za dwie najważniejsze dla
            najbliższych lat w tym kraju, bardzo trudne, ale bezapelacyjnie zwycięskie dla
            niego kampanie wyborcze.
            A przecież jego słowa nie odnoszą się tylko do kampanii wyborczych, mogą się
            również odnosić do kampanii przy odwoływaniu kogoś.
            Strasznie naiwna, wręcz dziecinna jest twoja wiara w wybieralność w wymiarze
            sprawiedliwości jako lekarstwa na cokolwiek. Tak naprawdę mogłaby rodzić więcej
            problemów niż pożytku. Dobranoc.
            • wielki_czarownik IMHO 02.01.06, 23:04
              IMHO trzeba zlikwidować powszechne prawa wyborcze. Głosować powinni tylko ludzie o odpowiednim poziomie umysłowym. Najlepiej cenzus wykształcenia + zdany specjalny egzamin wyborczy.
              • Gość: :) Re: IMHO IP: *.akron.wroc.pl / *.akron.net.pl 04.01.06, 15:21
                to ja proponuję rewolucję i imię równości i wojnę domową. Jak się powywieszamy
                i pościnamy to od razu będzie ciekawiej, a i sytuacja na rynku mieszkaniowym
                się poprawi i można będzie karierę szybciej zrobić.
              • Gość: Mikołaj Re: IMHO IP: 85.219.243.* 04.01.06, 17:37
                > Najlepiej cenzus wykształcenia + zdany spec
                > jalny egzamin wyborczy.

                Egzamin jak najbardziej, ale cenzus wykształecenia? A co ma wykształcenie do
                rzeczy? Biolog z doktoratem musi mieć zaraz pojęcie o funkcjonowaniu państwa?
                Absolwenta Politechniki Wrocławskiej stawiasz na równi z kimś kto skończył
                Prywatną Wyższą Szkołę Czegośtam i Czegośtam? Bzdury pleciesz bez zastanowienia
                się choćby przez moment.
    • Gość: Lekarz Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.crowley.pl 03.01.06, 10:04
      Likwidacja samorządów to b. dobry pomysł. Wybieralność sędziów i prokuratorów to
      chyba też niezły pomysł, a na pewno dobre byłoby ustoawowe wprowadzenie zakazu
      zatrudniania w wymiarze sprawiedliwości dzieci i krewnych. Tam rządzą całe
      rodziny na wzór mafijnych. Nie jest to normalna sytuacja, gdy syn- sedzia
      podlega matce-prezes sądu
      • Gość: Jasia Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.01.06, 20:34
        Co do wybieralności, to mam trochę mieszane uczucia jeśli chodzi o poziom
        większości naszych rodaków oraz frekwencję wyborczą. Ciekawe kto będzie chodził
        na takie wybory.
        Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o praktyki wręcz mafijne w wymiarze
        sprawiedliwości odnośnie zatrudniania dzieci/krewnych. MOgłaby to zastąpić
        nawet jakaś ustawa o konflikcie interesów. U adwokatów/radców jeszcze jestem w
        stanie przymknąć oko ( zwłaszcza po ostatnich zmianach), ale w wymiarze
        sprawiedliwości, bądź prokuraturze? NIGDY
        • Gość: Lekarz Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.crowley.pl 04.01.06, 16:21
          Myślę, że dobrze byłoby wprowadzić kadencyjność sędziów i prokuratorów - podobno
          tak było przed wojną?. Praca w jednym miejscu np. 5 lat, potem przeprowadzka do
          innego miasta. Nie mieliby czasu, aby zapuścić korzeni wśród lokalnej sitwokracji.
    • Gość: Paweł Z. Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.nbp.pl 03.01.06, 19:02
      Może nie tyle likwidacja, co raczej zrobienie z nich tego, czym być powinny.
      Jeśli adwokaci czy sędziowie chcą razem pójść na ryby lub zorganizować ognisko,
      to wolna wola. Problem w tym, że poprzez samorządy niektóre środowiska mają
      uprawnienia, które ewidentnie powinny przysługiwać jedynie urzędnikom
      państwowym.
    • mn7 Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego 04.01.06, 18:22
      Wybieralnośc sędziów i prokuratorów jest pomysłem tak bezbrzeżnie głupim, że po
      rpostu ręce opadają.
      Wybierać można na stanowiska POLITYCZNE - takie, gdzie ktoś realizuje określony
      program polityczny i może być z tego rozliczony przez wyborców. Zarówno sędzia
      jak i prokurator powinni być zaś CAŁKOWICIE apolitrcyznie i maksymalnie
      FACHOWI. Wyłacznie na kryteriach fachowych może opierać się ich ocena.
      Co miałby obieciac wybocom kandydat do sądu pracy? Że będzie zawsze orzekał na
      korzyść pracowników?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka