wielki_czarownik 02.01.06, 20:56 Pięknie. Po prostu pięknie. Jedyna rada to wprowadzenie wybieralności sędziów i prokuratorów w wyborach powszechnych. I likwidacja wszelkich samorządów zawodowych. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Lex Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 02.01.06, 21:32 Zgadzam się,najlepiej tych z Pisu lub radia maryja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: evidence Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.e-wro.net.pl 02.01.06, 21:39 A co niby ta wybieralność w tej konkretnej sytuacji pomoże? Zresztą sam pomysł wybierania sędziów i prokuratorow to kompletna bzdura i jakieś twoje urojenie - patrz słowa Jacka Kurskiego o ściemie z dziadkiem Tuska. Czarownik zaczyna mówić jak Lepper o Balcerowiczu ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Sądzisz 02.01.06, 21:42 Sądzisz, że społeczeństwo jest głupsze niż jego przedstawiciele? W tej konkretnej sytuacji by to o tyle pomogło, że osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy już by dłużej prokuratorami nie były. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: evidence Re: Sądzisz IP: *.e-wro.net.pl 02.01.06, 21:57 Ja tylko wskazuję na znaną wypowiedź polityka, któremu historia i własna partia przyznała rację i który jest odpowiedzialny za dwie najważniejsze dla najbliższych lat w tym kraju, bardzo trudne, ale bezapelacyjnie zwycięskie dla niego kampanie wyborcze. A przecież jego słowa nie odnoszą się tylko do kampanii wyborczych, mogą się również odnosić do kampanii przy odwoływaniu kogoś. Strasznie naiwna, wręcz dziecinna jest twoja wiara w wybieralność w wymiarze sprawiedliwości jako lekarstwa na cokolwiek. Tak naprawdę mogłaby rodzić więcej problemów niż pożytku. Dobranoc. Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik IMHO 02.01.06, 23:04 IMHO trzeba zlikwidować powszechne prawa wyborcze. Głosować powinni tylko ludzie o odpowiednim poziomie umysłowym. Najlepiej cenzus wykształcenia + zdany specjalny egzamin wyborczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :) Re: IMHO IP: *.akron.wroc.pl / *.akron.net.pl 04.01.06, 15:21 to ja proponuję rewolucję i imię równości i wojnę domową. Jak się powywieszamy i pościnamy to od razu będzie ciekawiej, a i sytuacja na rynku mieszkaniowym się poprawi i można będzie karierę szybciej zrobić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mikołaj Re: IMHO IP: 85.219.243.* 04.01.06, 17:37 > Najlepiej cenzus wykształcenia + zdany spec > jalny egzamin wyborczy. Egzamin jak najbardziej, ale cenzus wykształecenia? A co ma wykształcenie do rzeczy? Biolog z doktoratem musi mieć zaraz pojęcie o funkcjonowaniu państwa? Absolwenta Politechniki Wrocławskiej stawiasz na równi z kimś kto skończył Prywatną Wyższą Szkołę Czegośtam i Czegośtam? Bzdury pleciesz bez zastanowienia się choćby przez moment. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lekarz Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.crowley.pl 03.01.06, 10:04 Likwidacja samorządów to b. dobry pomysł. Wybieralność sędziów i prokuratorów to chyba też niezły pomysł, a na pewno dobre byłoby ustoawowe wprowadzenie zakazu zatrudniania w wymiarze sprawiedliwości dzieci i krewnych. Tam rządzą całe rodziny na wzór mafijnych. Nie jest to normalna sytuacja, gdy syn- sedzia podlega matce-prezes sądu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jasia Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.01.06, 20:34 Co do wybieralności, to mam trochę mieszane uczucia jeśli chodzi o poziom większości naszych rodaków oraz frekwencję wyborczą. Ciekawe kto będzie chodził na takie wybory. Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o praktyki wręcz mafijne w wymiarze sprawiedliwości odnośnie zatrudniania dzieci/krewnych. MOgłaby to zastąpić nawet jakaś ustawa o konflikcie interesów. U adwokatów/radców jeszcze jestem w stanie przymknąć oko ( zwłaszcza po ostatnich zmianach), ale w wymiarze sprawiedliwości, bądź prokuraturze? NIGDY Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lekarz Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.crowley.pl 04.01.06, 16:21 Myślę, że dobrze byłoby wprowadzić kadencyjność sędziów i prokuratorów - podobno tak było przed wojną?. Praca w jednym miejscu np. 5 lat, potem przeprowadzka do innego miasta. Nie mieliby czasu, aby zapuścić korzeni wśród lokalnej sitwokracji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Z. Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego IP: *.nbp.pl 03.01.06, 19:02 Może nie tyle likwidacja, co raczej zrobienie z nich tego, czym być powinny. Jeśli adwokaci czy sędziowie chcą razem pójść na ryby lub zorganizować ognisko, to wolna wola. Problem w tym, że poprzez samorządy niektóre środowiska mają uprawnienia, które ewidentnie powinny przysługiwać jedynie urzędnikom państwowym. Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: Sprawa wrocławskiego prokuratora podejrzanego 04.01.06, 18:22 Wybieralnośc sędziów i prokuratorów jest pomysłem tak bezbrzeżnie głupim, że po rpostu ręce opadają. Wybierać można na stanowiska POLITYCZNE - takie, gdzie ktoś realizuje określony program polityczny i może być z tego rozliczony przez wyborców. Zarówno sędzia jak i prokurator powinni być zaś CAŁKOWICIE apolitrcyznie i maksymalnie FACHOWI. Wyłacznie na kryteriach fachowych może opierać się ich ocena. Co miałby obieciac wybocom kandydat do sądu pracy? Że będzie zawsze orzekał na korzyść pracowników? Odpowiedz Link Zgłoś