Dodaj do ulubionych

Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo?

26.04.06, 21:18
To jest myśl!! To jest myśl!!
Ale my powinniśmy mieć specjalne - wrocławskie oceanarium. Z wielorybem!
Dorzucę dychę jak podacie numer konta.
Obserwuj wątek
    • Gość: jahu Nie ma co rozwazac tylko brac sie do roboty IP: *.atm2-0-51495.0x50a50bb2.kd4nxx16.customer.tele.dk 26.04.06, 21:20
      i dzialac!!!

      Wroclaw gora!!!
      • Gość: StaTom Re: Nie ma co rozwazac tylko brac sie do roboty IP: *.wroclaw.mm.pl 26.04.06, 22:09
        Ciekawe kogo byloby stac na bilet wejscia. Chyba finansowo nie jestesmy na tej
        polce jak narazie
      • Gość: Jazzik Re: Nie ma co rozwazac tylko brac sie do roboty IP: 156.17.253.* 27.04.06, 08:59
        Jasne, do dzieła. Najszybciej jak się da, szkoda czasu. Wrocek na topie
      • piast9 Re: Nie ma co rozwazac tylko brac sie do roboty 27.04.06, 11:03
        Gość portalu: jahu napisał(a):

        > i dzialac!!!
        Dobra, od dzisiaj zaczynam żreć bez opamiętania i będę występował w zoo jako
        wieloryb.
        • Gość: Bolek Re: Nie ma co rozwazac tylko brac sie do roboty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 11:14
          W oceanariach na Świecie znajdują pracę naukowcy zajmujący się biologią oceanu.
          Nie ma tam miejsca dla ludzi "z przypadku". Może więc zamiast jeść zacząć się
          uczyć. Szanse na zatrudnienie wzrosną...
    • Gość: tl Jestem za ! IP: *.magma-net.pl 26.04.06, 22:26
      Takie oceanarium byloby super atrakcja Wroclawia.
      • Gość: toka95 Re: Jestem za ! IP: *.media4.pl 26.04.06, 23:11
        Gość portalu: tl napisał(a):

        > Takie oceanarium byloby super atrakcja Wroclawia.

        Jeszcze większą atrakcją była by obwodnica.
        • zona_mi Re: Jestem za ! 27.04.06, 10:23
          O, tak.
        • Gość: miś Re: Jestem za ! IP: *.e-wro.net.pl 28.04.06, 13:29
          dobra dobra, ale kto bedziee za to płacił jak u pana Czarneckiego rekinki będą
          pływały nam nad głowami i to calkkiem za darmo, zresztą do zoo mam daleko, na
          swobodną parę kroków
    • kklement A może piramidy ? Albo Park Jurajski ? 26.04.06, 22:28
      Chłopaki z UM zachłysnęli się swoją megalomanią.
      • Gość: Jura Re: A może piramidy ? Albo Park Jurajski ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 11:45
        Park komuno-jurajski to już jest.
        Piramidy to tak jakby grobowce. Jak dobrze poszukać to w zoo już jest też niezły
        cmentarz zwierząt.
        Szansę na zmianę sytuacji i widoki na przyszłość nazywasz megalomanią?
    • Gość: jWz Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.magma-net.pl 26.04.06, 22:46
      W Pradze jest też katedra św. Wita. Może też zbudowac taka we Wrocławiu?
      Jeżeli takie oceanarium powstaje w Pradze, a Czarnecki wymyślił basen z
      rekinami , to może we Wrocławiu zbudowac cos innego? Żeby mieszkaniec Pragi
      miał ochote do nas przyjechać i obejrzeć. A kopiowanie tego, co jest odległe od
      Wrocławia o niespełna 300 kilometrów, to wyraz braku wyobraźni.
      • Gość: moby dick Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.ipt.aol.com 26.04.06, 22:52
        jestem za!
        ale nalezalo by takze zainwestowac w ogrod brakuje torbaczy jak misie koala, oposy czy kangury nie ma
        mrowkojada leniwca czy pancernika ani dziobaka ani fok :(
        • Gość: m Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 17:20
          ja mam dobry pomysł - żeby różniło się od innych oceanariów możnaby zrobić
          oceanarium bałtyckie - z florą i fauną bałtycką z morświnami i fokami, a
          dekoracją byłby wrak statku:)
    • spad_ukp Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 26.04.06, 22:50
      A biedny słon w zoo nadal na skrawku betonu żyje.
      • Gość: M.Sołtys Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 22:58
        Pomysł dobry. A remont "tradycyjnemu" zoo też by się przydał.
        • Gość: zoofan A ja chcę IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 26.04.06, 23:01
          żeby do naszego ZOO sprowadzili parę kaczorów
    • Gość: 666 Delfiny i Ivany we wrocławskim zoo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 23:01
    • Gość: zajf Pomysł niezły ale... IP: *.t15.ds.pwr.wroc.pl 26.04.06, 23:31
      Czy nie jest tak że zoo w obecnym kształcie nie spełnia wymogów unijnych i stąd
      plany rozbudowy (w oparciu o tereny Ślęży), więc interesuje mnie gdzie to
      oceanarium miałoby powstać?
    • Gość: m a moze zamiast tego nowy wybieg dla slonia!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 23:43
      ludzie biedny slon zyje na kilku metrach kwadratowych. nosorozce zyja na
      niewiele wiekszym terenie
      pojdzcie na tyly klatek dla lwow i panter a zobacycie rysia ktory zyje w klatce
      o powioerzchni kilku metrow kwadratowych
      hipopotam ma maly basen i jak stanie obok niego to nawet obrocic sie nie moze
      KATASTROFA!!!!!!!!!!!
      ale lepiej drogi prezent sprawic dla zoo i niech sie martwia o utrzymanie.
      ZENUJACE!!!!!!!!!!!!!!!
    • nitca Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 00:35
      Rozumiem, ze Zoo nie ma pieniedzy na remonty i szuka atrakcji, by sciagnac
      wiecej odwiedzajacych, a tym samym zarobic (byc moze na te remonty).
      Mysle jednak, ze zamiast zajmowac sie nowymi "hura-pomyslami" trzeba najpierw
      rzetelnie zastanowic sie czy istnieje mozliwosc znalezienia funduszy na
      odnowienie tego co juz jest.
      Nie jestem przekonana czy obecny wizerunek Zoo i warunki w jakich trzymane sa
      zwierzeta zachwyci potencjalnych "zwiedzaczy" oceanarium. Kontrast moglby zabic.
      • tomek854 Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 02:22
        Hmm. A może akwarium na czubku Bramy Trzeciego Tysiąclecia?

        To by dopiero było coś - mozna by oglądać delfiny a jednocześnie panoramę miasta...

        To by była dopiero WIELKA ATRAKCJA ;-)
        • Gość: ja Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.04.06, 05:00
          tomek854 napisał:

          > Hmm. A może akwarium na czubku Bramy Trzeciego Tysiąclecia?
          >
          > To by dopiero było coś - mozna by oglądać delfiny a jednocześnie panoramę
          miast
          > a...
          >
          > To by była dopiero WIELKA ATRAKCJA ;-)
          >


          wystarczy że Gucwińscy wsadzą ciebie do jednej z klatek, będziesz robil za nowy
          okaz bezmózgowego zwierza tomeczku
          • tomek854 Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 14:18
            Odważny, podpisujący sie dyskutant, pokazał swoją klasę :-)
    • Gość: wrocławianin Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 07:30
      Pomysł jest doskonały, tego typu obiekty cieszą się na całym świecie olbrzymią
      popularnością, ale trzeba najpierw zmienić dyrekcję wrocławskiego ZOO.
    • miszczyn1 Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 07:41
      Bardzo mi się ten pomysł podoba. Jeśli powstanie we Wrocławiu oceanarium będę
      tam stałym gościem.
    • el_p Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 07:48
      Alez to bedzie zycie dla tego delfina- wymach pletwy - dup o sciane, nawrot
      wymach pletwy dup o sciane.
      Ale jest sposob- polaczyc basen z krokodylami, hipopotamami, niedzwiedziami,
      delfinami rekinami.
    • Gość: pimpuś_sadełko Świetny pomysł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 08:29
      Proponuję:
      - wyburzyć Sukiennice i na ich miejscu postawić oceanarium
      - chodować tam rekiny i piranie
      - jako pokarm na poczatku zastosować pana dyr.Paweła Romaszkana z załogą
      Panie dyrektorze wybory się zbliżają to fakt, rozumek się przegrzewa to smutny fakt
    • Gość: gość Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: 80.50.94.* 27.04.06, 08:50
      Pomysł na pewno fajny, ale zapewne nie do zrealizowania w naszych warunkach.
      Wszystko jest kwestią ceny. Koszty utrzymania takiej instytucji są ogromne,
      większe niż dotychczas wydaje sie na utrzymanie całego zoo. Tego typu
      ekspozycje opłacaja się, gdy bogate społeczeństwo dysponuje czasem i wolnymi
      pieniędzmi. Cena biletu musiałaby wynosic ponad 10 Euro - 40 zł od osoby, by
      instytucja mogła się utrzymać, a gdzie spłata ewentualnych kredytów? Delfinaria
      dzis raczej się zamyka, gdyż są problemy z ich percepcją przez wielu,
      szczególnie młodych ludzi. należy dodać, że obiekt taki wymaga stałej
      konserwacji, bowiem woda morska jest korozjogenna. Nie sądzę, by oceanarium
      ściągało wielu zagranicznych turystów, gdyż Niemcy, Holendrzy, Francuzi, Włosi,
      Anglicy i inne nacje bliższe i dalsze mają swoje akwaria, a widzieć jedno z
      nich to tak jakby widzieć wszystkie. projektują je bowiem z reguły te same
      firmy i pio prostu tworzą kopie. Wydaje się, że lepiej zainwestować wreszcie w
      zoo, by stało sie nowoczesnym ogrodem na skalę Europy. W nim mogłyby znaleść
      się niezłe akwaria, prezentujące starannie wybrane okazy fauny mórz, ale bez
      megalomanii.
    • Gość: alime Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.04.06, 08:58
      a co ze słoniem??? bedzie oceanarium a słonie ... bedą miały jeszcze mniejsze
      wybeigi:(
      • el_p Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 09:27
        Gość portalu: alime napisał(a):
        > a co ze słoniem??? bedzie oceanarium a słonie ... bedą miały jeszcze mniejsze
        > wybeigi:(

        Jesli pomysl przejdzie, to slon lepiej niech sie nauczy plywac... i to szybko
        • Gość: rubens barachło Ale słoń umie pływać!! pieskiem. IP: *.wroclaw.mm.pl 27.04.06, 12:15
          • el_p Re: Ale słoń umie pływać!! pieskiem. 27.04.06, 13:27
            No to ma kupe szczescia, choc nie wiem czy rownie dobrze bedzie mu sie plywalo z
            rekinami i oszolomionym od "nawrotow" delfinem
    • Gość: gość Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 09:16
      Dzisiejsze wrocławskie zoo przypomina skansem. Jeszcze kilka lat a zacznie
      przyciągać turystów jako "relikt przeszłości" niczym Kuba czy Korea Północna.
      Zwierzęta w ciasnych klatkach, niezliczona liczba kóz i bezpańskich kotów.
      Nędza, zaduch i odpadające tynki. W zimie pustki w alejkach... "Oceanaria" oraz
      inne atrakcyjne, klimatyzowane pawilony ekspozycyjne jak np. "Las deszczowy" w
      Pradze dla na prawdę interesujących zwierząt tropikalnych to praktycznie jedyna
      możliwość rozwoju współczesnych ogrodów zoologicznych. Jedyna możliwość
      zainteresowania turystów a tym samym napływu pieniędzy umożliwiających dalszy
      rozwój ogrodu. Jeśli miasto chce zoo to musi o nie dbać. Dbać o zwierzęta
      zapewniając im odpowiednie warunki bytowe. A to kosztuje....
      • homo.vratislaviensis Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 09:25
        Gość portalu: gość napisał(a):

        > Dzisiejsze wrocławskie zoo przypomina skansem. Jeszcze kilka lat a zacznie
        > przyciągać turystów jako "relikt przeszłości" niczym Kuba czy Korea Północna.
        > Zwierzęta w ciasnych klatkach, niezliczona liczba kóz i bezpańskich kotów.
        > Nędza, zaduch i odpadające tynki. W zimie pustki w alejkach... "Oceanaria"
        oraz
        > inne atrakcyjne, klimatyzowane pawilony ekspozycyjne jak np. "Las deszczowy" w
        > Pradze dla na prawdę interesujących zwierząt tropikalnych to praktycznie
        jedyna
        > możliwość rozwoju współczesnych ogrodów zoologicznych. Jedyna możliwość
        > zainteresowania turystów a tym samym napływu pieniędzy umożliwiających dalszy
        > rozwój ogrodu. Jeśli miasto chce zoo to musi o nie dbać. Dbać o zwierzęta
        > zapewniając im odpowiednie warunki bytowe. A to kosztuje....
        >

        Ale za to Gucwińskie trzymajom siem mocno. Niezatapialni i z poparciem wadzy.

    • Gość: oz najpierw musza odejsc gucwinscy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 09:39
      najpierw musza odejsc gucwinscy kula u nogi wrocławskiego zoo
    • Gość: Wrocek Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.chello.pl 27.04.06, 10:12
      HURRA!!! W naszym pieknym grodzie będzie EXPO2012,EURO 2012 Teraz delfinarium
      moze wybudujmy jeszczr metro ale nie pol metra jak w Warszawie ,a gdzie
      obwodnica ja się pytam? Nic to mozna pomazyć. Wrocław górą!!!
      • Gość: Krawczyk Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 10:25
        Przenieść stolicę do Wrocławia!
        A tak poważnie to Wrocław jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w
        Polsce. Poza zoo, gdzie aby wejść trzeba będzie za niedługo wnosić opłatę
        "klimatyczną" pod nazwą "Komuno Wróć".
    • Gość: Wrocławianin Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.pl / 80.51.194.* 27.04.06, 14:35
      Władze wrocławia są ambitne i na tym sie kończy nie są wstanie zrealizowac tak
      prostego przedsięwzięcia jak park przygody, a co dopiero oceanarium!!!! poza
      tym z tego co się orientuję to Wrocławskie ZOO od wielu lat boryka sie już
      pomijam kwestie finansowe, ale z brakiem przestrzeni, już te biedne zwierzaki
      są poutykane w klatkach jak śledzie w beczkach, a co dopiero z oceanarium to
      nie jest akwarium 100l które zajmuje parę metrów. Ale pomysł dobry, trzymam
      kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.
      • Gość: dardos Delfiny i rekiny lwy i tapiry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 15:03
        O madonno stąp na ziemię i pobłogosław pobożne życzenia, a duch św niech
        wreszcie oświeci ten durny administracyjny beton
        • Gość: proboszcz Re: Delfiny i rekiny lwy i tapiry IP: *.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 17:17
          oceanarium im. Jana Pawła 2-giego - tak się będzie nazywać, będzie tam
          kapliczka i pomnik papieża, a jak zostanie trochę kasy to się kupi gumowego
          delfina na baterię, żeby prtzyciągnąć więcej turystów i pielgrzymow do tego
          cudownego miejsca.
          • jill5 Re: Delfiny i rekiny lwy i tapiry 27.04.06, 18:56
            Z calym szacunkiem dla JP2 - to by byla inwestycja! Ach ta nieskonczona hojnosc
            pielgrzymow...to juz nie tylko na remont ZOO ale i na ta obowodnice by wystarczylo;)
    • Gość: wrocławianka Wspaniały pomysł!! IP: *.kom / *.os1.kn.pl 27.04.06, 18:27
    • Gość: bobo Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.04.06, 20:47
      Jestem zdecydowanie za!!!!!
      • Gość: m Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 22:04
        a nie lepiej otworzyć po prostu smażalnię ryb?
        • wari Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 28.04.06, 00:20
          Chory pomysł mitomana, który mam nadzieję, nie zostanie dyrektorem po
          Gucwińskim, bo o zwierzętach ma takie samo marne pojęcie jak obecne
          dyrektorstwo. Skansen na to zbyt delikatne określenie dla zoo Wrocław, to jest
          obóz koncentracyjny. Przepływ kasy gigantyczny, a efekty jak widać. Warszawa,
          Poznań, Opole - wszędzie coś się buduje, tworzy, działa. Ogrody zaczynają
          przypominać te w Europie. A tutaj kompletny maraz, kadra w 80 % do wymiany, w
          tym dyrekcja i szefowie działów i może coś by się zaczęło dziać.
    • Gość: starycynik Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.dyn.centurytel.net 28.04.06, 04:14
      Najlepiej to oceanarium ulokowac pomiedzy nowym kosmodromem i piramida. Zaraz
      nad stacja metra Wroclaw-Ratusz. A tak wogole to ratusz dobrze by obrocic o 90
      stopni bo teraz na niego zle slonce pada. Bedzie sie dobrze komponowal z
      wodospadem, ktory powstanie po spietrzeniu Odry o 100 metrow.

      Ja rozumiem ze w sluzbie zdrowia jest kryzys ale moze po starej znajomosci uda
      sie wyblagac jedno miejsce na Kraszewskiego. Wlasciwie to potrzeby by byl caly
      oddzial.
    • Gość: Marek Dobry pomysł ! IP: *.psi.wroc.pl / *.ip.WRO.Korbank.PL 28.04.06, 10:17
      To jest dobry pomysł i warto najpierw wydać trochę pieniędzy na zbadanie, czy
      nas już na to stać. Ale warto też trochę dołożyć, bo to będzie świetna
      promocja naszego kochanego miasta.
      • Gość: Tomek Re: Dobry pomysł ! IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 28.04.06, 10:34
        Może by tak te pieniądze po prostu zainwestować , aby zoo postawić w końcu na nogi
        bo brak pieniądzy to w nim widać, jest chronicznie pomijane przez miejskie
        pieniądze, pan Zajączkowski to jakiś gość z choinki urwany?, był trochę tu
        trochę tam i już ma receptę na wszysko?
    • Gość: mati super pomysl IP: *.aig.uc3m.es 28.04.06, 15:38
      kolejny szklany dom... ile czasu trwa "budowa" stadionu??? pozdr. z hiszpanii -
      lepper w rzadzie, wiec ja tu zostaje...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka