wielki_czarownik 26.04.06, 21:18 To jest myśl!! To jest myśl!! Ale my powinniśmy mieć specjalne - wrocławskie oceanarium. Z wielorybem! Dorzucę dychę jak podacie numer konta. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: jahu Nie ma co rozwazac tylko brac sie do roboty IP: *.atm2-0-51495.0x50a50bb2.kd4nxx16.customer.tele.dk 26.04.06, 21:20 i dzialac!!! Wroclaw gora!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: StaTom Re: Nie ma co rozwazac tylko brac sie do roboty IP: *.wroclaw.mm.pl 26.04.06, 22:09 Ciekawe kogo byloby stac na bilet wejscia. Chyba finansowo nie jestesmy na tej polce jak narazie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jazzik Re: Nie ma co rozwazac tylko brac sie do roboty IP: 156.17.253.* 27.04.06, 08:59 Jasne, do dzieła. Najszybciej jak się da, szkoda czasu. Wrocek na topie Odpowiedz Link Zgłoś
piast9 Re: Nie ma co rozwazac tylko brac sie do roboty 27.04.06, 11:03 Gość portalu: jahu napisał(a): > i dzialac!!! Dobra, od dzisiaj zaczynam żreć bez opamiętania i będę występował w zoo jako wieloryb. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bolek Re: Nie ma co rozwazac tylko brac sie do roboty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 11:14 W oceanariach na Świecie znajdują pracę naukowcy zajmujący się biologią oceanu. Nie ma tam miejsca dla ludzi "z przypadku". Może więc zamiast jeść zacząć się uczyć. Szanse na zatrudnienie wzrosną... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tl Jestem za ! IP: *.magma-net.pl 26.04.06, 22:26 Takie oceanarium byloby super atrakcja Wroclawia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: toka95 Re: Jestem za ! IP: *.media4.pl 26.04.06, 23:11 Gość portalu: tl napisał(a): > Takie oceanarium byloby super atrakcja Wroclawia. Jeszcze większą atrakcją była by obwodnica. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miś Re: Jestem za ! IP: *.e-wro.net.pl 28.04.06, 13:29 dobra dobra, ale kto bedziee za to płacił jak u pana Czarneckiego rekinki będą pływały nam nad głowami i to calkkiem za darmo, zresztą do zoo mam daleko, na swobodną parę kroków Odpowiedz Link Zgłoś
kklement A może piramidy ? Albo Park Jurajski ? 26.04.06, 22:28 Chłopaki z UM zachłysnęli się swoją megalomanią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jura Re: A może piramidy ? Albo Park Jurajski ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 11:45 Park komuno-jurajski to już jest. Piramidy to tak jakby grobowce. Jak dobrze poszukać to w zoo już jest też niezły cmentarz zwierząt. Szansę na zmianę sytuacji i widoki na przyszłość nazywasz megalomanią? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jWz Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.magma-net.pl 26.04.06, 22:46 W Pradze jest też katedra św. Wita. Może też zbudowac taka we Wrocławiu? Jeżeli takie oceanarium powstaje w Pradze, a Czarnecki wymyślił basen z rekinami , to może we Wrocławiu zbudowac cos innego? Żeby mieszkaniec Pragi miał ochote do nas przyjechać i obejrzeć. A kopiowanie tego, co jest odległe od Wrocławia o niespełna 300 kilometrów, to wyraz braku wyobraźni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moby dick Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.ipt.aol.com 26.04.06, 22:52 jestem za! ale nalezalo by takze zainwestowac w ogrod brakuje torbaczy jak misie koala, oposy czy kangury nie ma mrowkojada leniwca czy pancernika ani dziobaka ani fok :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 17:20 ja mam dobry pomysł - żeby różniło się od innych oceanariów możnaby zrobić oceanarium bałtyckie - z florą i fauną bałtycką z morświnami i fokami, a dekoracją byłby wrak statku:) Odpowiedz Link Zgłoś
spad_ukp Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 26.04.06, 22:50 A biedny słon w zoo nadal na skrawku betonu żyje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M.Sołtys Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 22:58 Pomysł dobry. A remont "tradycyjnemu" zoo też by się przydał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zoofan A ja chcę IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 26.04.06, 23:01 żeby do naszego ZOO sprowadzili parę kaczorów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 666 Delfiny i Ivany we wrocławskim zoo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 23:01 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zajf Pomysł niezły ale... IP: *.t15.ds.pwr.wroc.pl 26.04.06, 23:31 Czy nie jest tak że zoo w obecnym kształcie nie spełnia wymogów unijnych i stąd plany rozbudowy (w oparciu o tereny Ślęży), więc interesuje mnie gdzie to oceanarium miałoby powstać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m a moze zamiast tego nowy wybieg dla slonia!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.04.06, 23:43 ludzie biedny slon zyje na kilku metrach kwadratowych. nosorozce zyja na niewiele wiekszym terenie pojdzcie na tyly klatek dla lwow i panter a zobacycie rysia ktory zyje w klatce o powioerzchni kilku metrow kwadratowych hipopotam ma maly basen i jak stanie obok niego to nawet obrocic sie nie moze KATASTROFA!!!!!!!!!!! ale lepiej drogi prezent sprawic dla zoo i niech sie martwia o utrzymanie. ZENUJACE!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
nitca Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 00:35 Rozumiem, ze Zoo nie ma pieniedzy na remonty i szuka atrakcji, by sciagnac wiecej odwiedzajacych, a tym samym zarobic (byc moze na te remonty). Mysle jednak, ze zamiast zajmowac sie nowymi "hura-pomyslami" trzeba najpierw rzetelnie zastanowic sie czy istnieje mozliwosc znalezienia funduszy na odnowienie tego co juz jest. Nie jestem przekonana czy obecny wizerunek Zoo i warunki w jakich trzymane sa zwierzeta zachwyci potencjalnych "zwiedzaczy" oceanarium. Kontrast moglby zabic. Odpowiedz Link Zgłoś
tomek854 Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 02:22 Hmm. A może akwarium na czubku Bramy Trzeciego Tysiąclecia? To by dopiero było coś - mozna by oglądać delfiny a jednocześnie panoramę miasta... To by była dopiero WIELKA ATRAKCJA ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.04.06, 05:00 tomek854 napisał: > Hmm. A może akwarium na czubku Bramy Trzeciego Tysiąclecia? > > To by dopiero było coś - mozna by oglądać delfiny a jednocześnie panoramę miast > a... > > To by była dopiero WIELKA ATRAKCJA ;-) > wystarczy że Gucwińscy wsadzą ciebie do jednej z klatek, będziesz robil za nowy okaz bezmózgowego zwierza tomeczku Odpowiedz Link Zgłoś
tomek854 Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 14:18 Odważny, podpisujący sie dyskutant, pokazał swoją klasę :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrocławianin Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 07:30 Pomysł jest doskonały, tego typu obiekty cieszą się na całym świecie olbrzymią popularnością, ale trzeba najpierw zmienić dyrekcję wrocławskiego ZOO. Odpowiedz Link Zgłoś
miszczyn1 Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 07:41 Bardzo mi się ten pomysł podoba. Jeśli powstanie we Wrocławiu oceanarium będę tam stałym gościem. Odpowiedz Link Zgłoś
el_p Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 07:48 Alez to bedzie zycie dla tego delfina- wymach pletwy - dup o sciane, nawrot wymach pletwy dup o sciane. Ale jest sposob- polaczyc basen z krokodylami, hipopotamami, niedzwiedziami, delfinami rekinami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pimpuś_sadełko Świetny pomysł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 08:29 Proponuję: - wyburzyć Sukiennice i na ich miejscu postawić oceanarium - chodować tam rekiny i piranie - jako pokarm na poczatku zastosować pana dyr.Paweła Romaszkana z załogą Panie dyrektorze wybory się zbliżają to fakt, rozumek się przegrzewa to smutny fakt Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: 80.50.94.* 27.04.06, 08:50 Pomysł na pewno fajny, ale zapewne nie do zrealizowania w naszych warunkach. Wszystko jest kwestią ceny. Koszty utrzymania takiej instytucji są ogromne, większe niż dotychczas wydaje sie na utrzymanie całego zoo. Tego typu ekspozycje opłacaja się, gdy bogate społeczeństwo dysponuje czasem i wolnymi pieniędzmi. Cena biletu musiałaby wynosic ponad 10 Euro - 40 zł od osoby, by instytucja mogła się utrzymać, a gdzie spłata ewentualnych kredytów? Delfinaria dzis raczej się zamyka, gdyż są problemy z ich percepcją przez wielu, szczególnie młodych ludzi. należy dodać, że obiekt taki wymaga stałej konserwacji, bowiem woda morska jest korozjogenna. Nie sądzę, by oceanarium ściągało wielu zagranicznych turystów, gdyż Niemcy, Holendrzy, Francuzi, Włosi, Anglicy i inne nacje bliższe i dalsze mają swoje akwaria, a widzieć jedno z nich to tak jakby widzieć wszystkie. projektują je bowiem z reguły te same firmy i pio prostu tworzą kopie. Wydaje się, że lepiej zainwestować wreszcie w zoo, by stało sie nowoczesnym ogrodem na skalę Europy. W nim mogłyby znaleść się niezłe akwaria, prezentujące starannie wybrane okazy fauny mórz, ale bez megalomanii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alime Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.04.06, 08:58 a co ze słoniem??? bedzie oceanarium a słonie ... bedą miały jeszcze mniejsze wybeigi:( Odpowiedz Link Zgłoś
el_p Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 09:27 Gość portalu: alime napisał(a): > a co ze słoniem??? bedzie oceanarium a słonie ... bedą miały jeszcze mniejsze > wybeigi:( Jesli pomysl przejdzie, to slon lepiej niech sie nauczy plywac... i to szybko Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rubens barachło Ale słoń umie pływać!! pieskiem. IP: *.wroclaw.mm.pl 27.04.06, 12:15 Odpowiedz Link Zgłoś
el_p Re: Ale słoń umie pływać!! pieskiem. 27.04.06, 13:27 No to ma kupe szczescia, choc nie wiem czy rownie dobrze bedzie mu sie plywalo z rekinami i oszolomionym od "nawrotow" delfinem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 09:16 Dzisiejsze wrocławskie zoo przypomina skansem. Jeszcze kilka lat a zacznie przyciągać turystów jako "relikt przeszłości" niczym Kuba czy Korea Północna. Zwierzęta w ciasnych klatkach, niezliczona liczba kóz i bezpańskich kotów. Nędza, zaduch i odpadające tynki. W zimie pustki w alejkach... "Oceanaria" oraz inne atrakcyjne, klimatyzowane pawilony ekspozycyjne jak np. "Las deszczowy" w Pradze dla na prawdę interesujących zwierząt tropikalnych to praktycznie jedyna możliwość rozwoju współczesnych ogrodów zoologicznych. Jedyna możliwość zainteresowania turystów a tym samym napływu pieniędzy umożliwiających dalszy rozwój ogrodu. Jeśli miasto chce zoo to musi o nie dbać. Dbać o zwierzęta zapewniając im odpowiednie warunki bytowe. A to kosztuje.... Odpowiedz Link Zgłoś
homo.vratislaviensis Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 27.04.06, 09:25 Gość portalu: gość napisał(a): > Dzisiejsze wrocławskie zoo przypomina skansem. Jeszcze kilka lat a zacznie > przyciągać turystów jako "relikt przeszłości" niczym Kuba czy Korea Północna. > Zwierzęta w ciasnych klatkach, niezliczona liczba kóz i bezpańskich kotów. > Nędza, zaduch i odpadające tynki. W zimie pustki w alejkach... "Oceanaria" oraz > inne atrakcyjne, klimatyzowane pawilony ekspozycyjne jak np. "Las deszczowy" w > Pradze dla na prawdę interesujących zwierząt tropikalnych to praktycznie jedyna > możliwość rozwoju współczesnych ogrodów zoologicznych. Jedyna możliwość > zainteresowania turystów a tym samym napływu pieniędzy umożliwiających dalszy > rozwój ogrodu. Jeśli miasto chce zoo to musi o nie dbać. Dbać o zwierzęta > zapewniając im odpowiednie warunki bytowe. A to kosztuje.... > Ale za to Gucwińskie trzymajom siem mocno. Niezatapialni i z poparciem wadzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oz najpierw musza odejsc gucwinscy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 09:39 najpierw musza odejsc gucwinscy kula u nogi wrocławskiego zoo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrocek Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.chello.pl 27.04.06, 10:12 HURRA!!! W naszym pieknym grodzie będzie EXPO2012,EURO 2012 Teraz delfinarium moze wybudujmy jeszczr metro ale nie pol metra jak w Warszawie ,a gdzie obwodnica ja się pytam? Nic to mozna pomazyć. Wrocław górą!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krawczyk Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 10:25 Przenieść stolicę do Wrocławia! A tak poważnie to Wrocław jest jednym z najprężniej rozwijających się miast w Polsce. Poza zoo, gdzie aby wejść trzeba będzie za niedługo wnosić opłatę "klimatyczną" pod nazwą "Komuno Wróć". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wrocławianin Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.pl / 80.51.194.* 27.04.06, 14:35 Władze wrocławia są ambitne i na tym sie kończy nie są wstanie zrealizowac tak prostego przedsięwzięcia jak park przygody, a co dopiero oceanarium!!!! poza tym z tego co się orientuję to Wrocławskie ZOO od wielu lat boryka sie już pomijam kwestie finansowe, ale z brakiem przestrzeni, już te biedne zwierzaki są poutykane w klatkach jak śledzie w beczkach, a co dopiero z oceanarium to nie jest akwarium 100l które zajmuje parę metrów. Ale pomysł dobry, trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dardos Delfiny i rekiny lwy i tapiry IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.04.06, 15:03 O madonno stąp na ziemię i pobłogosław pobożne życzenia, a duch św niech wreszcie oświeci ten durny administracyjny beton Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: proboszcz Re: Delfiny i rekiny lwy i tapiry IP: *.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 17:17 oceanarium im. Jana Pawła 2-giego - tak się będzie nazywać, będzie tam kapliczka i pomnik papieża, a jak zostanie trochę kasy to się kupi gumowego delfina na baterię, żeby prtzyciągnąć więcej turystów i pielgrzymow do tego cudownego miejsca. Odpowiedz Link Zgłoś
jill5 Re: Delfiny i rekiny lwy i tapiry 27.04.06, 18:56 Z calym szacunkiem dla JP2 - to by byla inwestycja! Ach ta nieskonczona hojnosc pielgrzymow...to juz nie tylko na remont ZOO ale i na ta obowodnice by wystarczylo;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobo Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.04.06, 20:47 Jestem zdecydowanie za!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 27.04.06, 22:04 a nie lepiej otworzyć po prostu smażalnię ryb? Odpowiedz Link Zgłoś
wari Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? 28.04.06, 00:20 Chory pomysł mitomana, który mam nadzieję, nie zostanie dyrektorem po Gucwińskim, bo o zwierzętach ma takie samo marne pojęcie jak obecne dyrektorstwo. Skansen na to zbyt delikatne określenie dla zoo Wrocław, to jest obóz koncentracyjny. Przepływ kasy gigantyczny, a efekty jak widać. Warszawa, Poznań, Opole - wszędzie coś się buduje, tworzy, działa. Ogrody zaczynają przypominać te w Europie. A tutaj kompletny maraz, kadra w 80 % do wymiany, w tym dyrekcja i szefowie działów i może coś by się zaczęło dziać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: starycynik Re: Delfiny i rekiny we wrocławskim zoo? IP: *.dyn.centurytel.net 28.04.06, 04:14 Najlepiej to oceanarium ulokowac pomiedzy nowym kosmodromem i piramida. Zaraz nad stacja metra Wroclaw-Ratusz. A tak wogole to ratusz dobrze by obrocic o 90 stopni bo teraz na niego zle slonce pada. Bedzie sie dobrze komponowal z wodospadem, ktory powstanie po spietrzeniu Odry o 100 metrow. Ja rozumiem ze w sluzbie zdrowia jest kryzys ale moze po starej znajomosci uda sie wyblagac jedno miejsce na Kraszewskiego. Wlasciwie to potrzeby by byl caly oddzial. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek Dobry pomysł ! IP: *.psi.wroc.pl / *.ip.WRO.Korbank.PL 28.04.06, 10:17 To jest dobry pomysł i warto najpierw wydać trochę pieniędzy na zbadanie, czy nas już na to stać. Ale warto też trochę dołożyć, bo to będzie świetna promocja naszego kochanego miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: Dobry pomysł ! IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 28.04.06, 10:34 Może by tak te pieniądze po prostu zainwestować , aby zoo postawić w końcu na nogi bo brak pieniądzy to w nim widać, jest chronicznie pomijane przez miejskie pieniądze, pan Zajączkowski to jakiś gość z choinki urwany?, był trochę tu trochę tam i już ma receptę na wszysko? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mati super pomysl IP: *.aig.uc3m.es 28.04.06, 15:38 kolejny szklany dom... ile czasu trwa "budowa" stadionu??? pozdr. z hiszpanii - lepper w rzadzie, wiec ja tu zostaje... Odpowiedz Link Zgłoś